Uzaktan sevmekle hukumlu

Üç yıldır yüz yüze görüşmediğin bir adam için çok "duyarlı" davraniyorsun bence.

Lale tam dediginiz gibi galiba o da kendisiyle ugrasilmaktan hoslaniyor! Tam umudu kaybetmisken iki kadinin kendisi icin savasmasi hosuna gidiyor.

Cok keskin bir cikarim bravo.
Neden hem beni hem de eski karisini bir araya getirdi sizce?

Karisina " Bak bana asik yeni bir kadin var, ustelik beni cocuklugumdan taniyor, sen benimle dalga geciyorsun ama benim de alicim var".

Bana " Ehh elini cabuk tut yoksa yanibasimda, cok iyi yemek pisiren eski karim var".

Ding dong! hakem iki dovuscuyu ringde birakip geri cekilip kis kis guluyordur sanirim.

Off of.
Yok ben adamın sizin kadar ayrıntıya takıldığını düşünmedim.
Sizden etkilenmiş olsa sizi niye yarışa soksun?
İnsan sevdiğini bu kötü duruma sokar mı?
Eski eşinden hala hoşlandığını düşündüm sadece.
Konunun sizle alakası yok bence.

Eski esi adami kullaniyor. Adam kadinin cocuklarina elinde avcunda ne varsa verdi. Evet uvey cocuklarina. Uc kiz, iki oglan! Ustelik kizlar baska babadan oglanlar baska! Arabalarindan bir tanesini uvey ogluna neredeyse bedavaya verdi. Muhtemelen evi de kadin aldi cunku kendisi kirada oturuyor.

Adamin is arkadasi M., bu eski esi S.'ten nefret ediyor. O kadin tam bir istismarci diyor. Kadinin meslegi pskiyatri hemsiresi. Kimbilier ne manipulatif yontemler biliyor. Ben de cok sasirdim cunku aynen oyle dusunuyordum. 10 yil kucuk es demek bana gore anlasmali evlilik demektir. Adam kadina asik olmasa bunu yapamaz ama sormustum, cok ozel bir kadin olsa gerek, nasil senin kanindan olmayan bes cocuga gece gunduz calisiyorsun. "Hayir artik ozel degil" demisti. Ben uzugunum deyince " Uzulecek bir sey yok, olan oldu" demisti. Karisi aldatmis. Buda iki yil onceydi, yani bosanali uc yil olmustu.

Bilmiyorum adamin yalnizlik canina tak etti herhalde.

Ama ben de bir hafta once bana gonderdigi sarkiyla ilk defa benim flortlerime karsilik verdigini dusunuyordum. Tam kivamina gelmisti yani, benden whatsap turu bir program yuklememi istemisti, guy atelefonlasacaktik.

Ayni duygulari beslemese bile, hangi adam durup dururken bir kadina "Sen bu sarkiyi seversin" deyip, cok sefkatli bir parcayi seslendirip yollar? ABDli kiz arkadasima sordum. Buranin erkekleri durup dururken boyle birsey yapmaz, senden hoslaniyor dedi. Bilmiyorum, kirilgan ruhumu anladi ve himayesi altina aldi diye dusunuyorum. Ben 100% eminim, hayatinda hic kimse benim ona soylediklerini soylememistir ;-). Ama belli olmaz, bazi erkekler aldatilmaya ragmen kotu iliskilerine devam edebilirler. Cunku somut bir sey ve yanibasinda. Ben yaninda degilim. Bana da anca hayal kurmak duser.

Sen baya baya etkilenmisdin,aranizda mesafe cok mu? Belki bir araya gelseniz biseyler baslar.

Eski esi adami kullaniyor. Adam kadinin cocuklarina elinde avcunda ne varsa verdi. Evet uvey cocuklarina. Uc kiz, iki oglan! Ustelik kizlar baska babadan oglanlar baska! Arabalarindan bir tanesini uvey ogluna neredeyse bedavaya verdi. Muhtemelen evi de kadin aldi cunku kendisi kirada oturuyor.

Adamin is arkadasi M., bu eski esi S.'ten nefret ediyor. O kadin tam bir istismarci diyor. Kadinin meslegi pskiyatri hemsiresi. Kimbilier ne manipulatif yontemler biliyor. Ben de cok sasirdim cunku aynen oyle dusunuyordum. 10 yil kucuk es demek bana gore anlasmali evlilik demektir. Adam kadina asik olmasa bunu yapamaz ama sormustum, cok ozel bir kadin olsa gerek, nasil senin kanindan olmayan bes cocuga gece gunduz calisiyorsun. "Hayir artik ozel degil" demisti. Ben uzugunum deyince " Uzulecek bir sey yok, olan oldu" demisti. Karisi aldatmis. Buda iki yil onceydi, yani bosanali uc yil olmustu.

Bilmiyorum adamin yalnizlik canina tak etti herhalde.

Ama ben de bir hafta once bana gonderdigi sarkiyla ilk defa benim flortlerime karsilik verdigini dusunuyordum. Tam kivamina gelmisti yani, benden whatsap turu bir program yuklememi istemisti, guy atelefonlasacaktik.

Ayni duygulari beslemese bile, hangi adam durup dururken bir kadina "Sen bu sarkiyi seversin" deyip, cok sefkatli bir parcayi seslendirip yollar? ABDli kiz arkadasima sordum. Buranin erkekleri durup dururken boyle birsey yapmaz, senden hoslaniyor dedi. Bilmiyorum, kirilgan ruhumu anladi ve himayesi altina aldi diye dusunuyorum. Ben 100% eminim, hayatinda hic kimse benim ona soylediklerini soylememistir ;-). Ama belli olmaz, bazi erkekler aldatilmaya ragmen kotu iliskilerine devam edebilirler. Cunku somut bir sey ve yanibasinda. Ben yaninda degilim. Bana da anca hayal kurmak duser.
Bu kadar araştırma yapmak,çevresini kurcalamak yerine neden kalkıp yanına gitmiyorsunuz?
Kendinizi ve kalbinizi boş yere yormamış olursunuz,onun da gerçek duygularını öğrenmiş olursunuz hem de kendi yolunuzu çizersiniz.

Is bulursam ABDye gidebilirim. Ama su anda cok ilginc bir projede calisiyorum. Onun gelmesi de mumkun, ama korkuyor.
Onun eyaletinde is bulmam lazim, neyse ki is var ama, ben yeterince kalife olamayabilirim.

Ayrica arastirma yapamam gerekmiyor , cogu seyi aramizda konustugumuz icin zaten biliyorum, Facebook oyle bir dunya iste.

Ne bicim bir hayati var bu yabancilarin ya. Eski eşle kurulan face gruplari falan? Bu adamin asiri melankolikligi ve dengesizligi nasil biktirmadi seni? Ne bir adim atiyor, ne geri ceviriyor? Arafta birakiyor insani. Ben dayanabilir miydim bu kadar muallak duruma bilemiyorum. Muhtemelen dayanamazdim. Ama aşk da sanirim boyle olsa gerek. Tabi senin mücadeci kimliginin de payi buyuk. Bu isin sonu nereye varacak cok merak ediyorum. Yeni gelismeler olursa beni etiketler misin merak ediyorum :KK66:

Tamam Colin etiketlerim. Aklim almiyor bu duzeni. Bizde cok farkli degil mi? Bizler cok daha kan-aile-soy meraklisiyiz bu kesin. Ugruna cinayetler isleniyor baksaniza. Ama o topraklarda deger yargilari farkli isliyor. Ben hala neden kendinden olmayan cocuklara bu kadar duskun oldugunu anlayamadim.
Bu arada gercek oglu benimle irtibata gecip kendi dertlerini anlatti. Sanirim babasinin telefonunu kurcalayip benim mesajlari gorunce anladi bir derin arkadaslik olustugunu. Anlattiklarini burada paylasmasam daha iyi olur inanin cok uzuldum haline. Elimden bir sey gelmiyor, anladi . Simdi bana pek mesaj atmaz oldu.
Baba ogul melankolinin kitabini yazmis garibanlar.

COLIN COLIN hapisten cikinca buraya bakiver...

Haberler iyi degil...
Kadin artik ablalarindan gelen paylasimlara yorum atan issiz adami teyit eden "like" vermeye basladi...Adam kendi asiri kilosuyla olan ilgili guya mizah yapmaya calisirken o oyle bir sekilde teyit ediyor ki, anlami cok farkli yerlere cekilebilecek sekilde.
Ama daha kotusu...
Bu sabah ex onun duvarina iki uvey torunun resmini koydu, altina da "buyukbaba ile kahvaltidayiz". Adamin kolunun ucu goruluyor cocuklarin yaninda. Diner'da kahvalti. Iyi mi.
Gerci uvey cocuklari ve torunlari sik sik ziyarete geliyorlar evine ama...Ex'i ile ilk defa acik acik gorustugunu goruyoruz.
Kadin cocuklarini ve torunlarini kullaniyor onu geri almak icin.
Mesaj su. "Bu adamla bir gecmisimiz var. Kolay kolay teslim etmem":KK62::sinirli:
(cunku nafaka bitince para akisini devam ettirmek lazim).
:olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz:

COLIN COLIN hapisten cikinca buraya bakiver...

Haberler iyi degil...
Kadin artik ablalarindan gelen paylasimlara yorum atan issiz adami teyit eden "like" vermeye basladi...Adam kendi asiri kilosuyla olan ilgili guya mizah yapmaya calisirken o oyle bir sekilde teyit ediyor ki, anlami cok farkli yerlere cekilebilecek sekilde.
Ama daha kotusu...
Bu sabah ex onun duvarina iki uvey torunun resmini koydu, altina da "buyukbaba ile kahvaltidayiz". Adamin kolunun ucu goruluyor cocuklarin yaninda. Diner'da kahvalti. Iyi mi.
Gerci uvey cocuklari ve torunlari sik sik ziyarete geliyorlar evine ama...Ex'i ile ilk defa acik acik gorustugunu goruyoruz.
Kadin cocuklarini ve torunlarini kullaniyor onu geri almak icin.
Mesaj su. "Bu adamla bir gecmisimiz var. Kolay kolay teslim etmem":KK62::sinirli:
(cunku nafaka bitince para akisini devam ettirmek lazim).
:olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz:
Evet gercekten kotu olmus. Ote taraftan adamin da o kadinda buldugu cok onemli birseyler olmali. Genelde erkekler ayrildiklari eslerinin pesinde dolasmazlar. Burda onemli olan adamin hala o kadina karsi birseyler hissedip hissetmedigi. Kadinin yaptiklarinin bi onemi yok. Gidip yuz yuze gorusemedigin icin de senin icin bu surec zor olacaktir. Birseyler yapmadigin surece, adamin ellerinden kayip gittigini gormen cok olası. Ve bence oylece oturup onlarin birbirlerine yakinlastiklarini izleme. Yanina gidemiyorsan bile en azindan acik acik konusma vaktinin artik geldigini dusunuyorum ben. Belirsizliklerde beklemek aci verir.

Evet gercekten kotu olmus. Ote taraftan adamin da o kadinda buldugu cok onemli birseyler olmali. Genelde erkekler ayrildiklari eslerinin pesinde dolasmazlar. Burda onemli olan adamin hala o kadina karsi birseyler hissedip hissetmedigi. Kadinin yaptiklarinin bi onemi yok. Gidip yuz yuze gorusemedigin icin de senin icin bu surec zor olacaktir. Birseyler yapmadigin surece, adamin ellerinden kayip gittigini gormen cok olası. Ve bence oylece oturup onlarin birbirlerine yakinlastiklarini izleme. Yanina gidemiyorsan bile en azindan acik acik konusma vaktinin artik geldigini dusunuyorum ben. Belirsizliklerde beklemek aci verir.
Colin seni danismanim yapacagim, galiba. Yorumlarina aynen katiliyorum. Sonucta benim uzak olmam herseyi baltaliyor. Yani konu yine en basa donuyor. Ben bir cilginlik yapipp kita atlamazsam hic bir sey degismeyecek gorunuyor. Onu telefonla arayip konusmam lazim. Ancak bu da yavas kademelerle olmali. Direkt soruyu sormak herseyi bir anda bitirebilir.

Colin seni danismanim yapacagim, galiba. Yorumlarina aynen katiliyorum. Sonucta benim uzak olmam herseyi baltaliyor. Yani konu yine en basa donuyor. Ben bir cilginlik yapipp kita atlamazsam hic bir sey degismeyecek gorunuyor. Onu telefonla arayip konusmam lazim. Ancak bu da yavas kademelerle olmali. Direkt soruyu sormak herseyi bir anda bitirebilir.
Sonucta o kadinla bi gecmisi var. 5 uvey cocuga babalik yapacak, torunlarina dedelik yapacak kadar bir bag var aralarinda. Burdan bakinca sen dezavantajli gorunuyorsun. Ve avantajli olmak icin birseyler yapman lazim. Cok da agirdan alma isleri. Birseyler icin cok gec kalmis olmayasin sonra. Sen cidden asiri sogukkanlisin bu olayda.

Sonucta o kadinla bi gecmisi var. 5 uvey cocuga babalik yapacak, torunlarina dedelik yapacak kadar bir bag var aralarinda. Burdan bakinca sen dezavantajli gorunuyorsun. Ve avantajli olmak icin birseyler yapman lazim. Cok da agirdan alma isleri. Birseyler icin cok gec kalmis olmayasin sonra. Sen cidden asiri sogukkanlisin bu olayda.

COLIN COLIN
Asiri sogukkanlilik herhalde yenilgi belirtisi olsa gerek diyecegim ama ben havluyu atmadim ve vitesi bir ileri atacagim.
Kadinin beni engellemeye calistigini biliyorum, ama neden beni rakip gordugunu anlayamiyorum.
Adam elinin altinda zaten. Iliklerine kadar somurup geride hayaletini birakmis.
Geri kalanini da bir pence hareketiyle alip tuketebilir.
Kendisi benden genc ve guzel. Bes cocuga ragmen.
Bir dusup bayilma numarasi yapsa adam yaninda bitecek onu tutmak icin.
Belki adamin katledilmis duygularinda ufacik bir yaprak yeserdigini gordu.
Bakti ki onu kotulemeye calisinca ters cikan biri var.
Bakti ki ona atif edilmis bayagi pozitif yorumlar var. ( Evet resimlerinin altina " Ne kadar yakisikli genc adam"! diyerek ona cok benzeyen cok zarif bir Roma bustunun fotosunu eklemistim, evet cesaret isteyen bir adimdi, herkes gordu.)
Bakti ki artik issiz adamin omuzlari cokuk degil, dimdik duruyor ve kameraya gulumsuyor.
Bakti ki gobegini saklamiyor, tum ihtisamiyla iri govdesini kollarini aciyor, gozlerinin ici isildiyor.
Niye cunku yaklasik uc yildir ona damla damla sevgi zerkediliyor.
Uzaktan da olsa. Hislerin en samimi ne durusu en icteni. Damardan veriliyor.
Kendisi gibi olmayan bir ruh, bir hayalet tarafindan.
Evet miller otede ve asik oldugu belli bir Turk kadini tarafindan.
Anladi o zaman belki de issiz adamin manipule edilemeyecek dokunulmamis hisleri var.
Anladi ikimizin arasinda bir portal acildigini.
Anladi iliskiye ucuncu bir sahis girdigini, ve beyinden beyine bir duygusallik yasandigini. Tuhaf ve cogunlukla tek yonlu olsa bile.
Ve kontrolu kaybettigini anlayip karsi ataga gecti.
....

Benim bir takim planlarim var
Hayata gecirmem birkac ay alacak.
O zamana kadar askim
hep uzaklarda kalacak.

COLIN COLIN ve merak edenler icin
Uzun sure haberlesmedim. Cok yogun oldugum ve biraz da kendi problemlerimle ugrastigim icin icinden gelmediydi. Halbuki bana el sallayip "yakinda haberlesiriz" vs mesajlar atti, ben onun online oldugunu bilsem bile hemen kactim ortamdan.
O istismarci kadin arkadas listesinde durdugu surece icimden gelmiyordu.
Sen tut, bugun kafayi sifira vur. Onu da kendisi yapmis. Iki de fotograf asmis duvarina.
Birincisi yarisina kadar trasli. Ikincisi full tiras.
Tabi yakin erkek arkadasi, ablalar ve kardesi linc girisiminde bulundular. "Yumurta kafa"dan tut "ben nice tosbaga kafasi gordum daha guzeldi"lere varan alay ifadeleri.
Ben de bu agir mesajlara nispet "Sen hangi stil secersen sec harika gorunuyorsun" diye bir meydan okuma beyaninda bulundum. Tabi altina hemen ondan standard "cok onyargilisin" cevabi geldi ama tum sosyal agi olayi anladi. Buna eski esi de dahil.
Vay sen misin ona guzel diyen.
Once kadin ne yazacagini sasirdi da "herhalde yeni bir stil ariyorsun" gibi sonuk bir cumle dusurdu.
Onu iskillendirmis olsa gerek ki bir kac saat sonra intikam geldi.
"Yasasin, Bay Tertemiz cimenlerimi kesecek!". Bunu da kendi degil adamin sayfasinda paylasiyor, tamam mi.
Yani amac "Bak ben onu nasil kole gibi kullaniyorum, uzak dur bakayim pis yabanci!" mesajini vermek.
Kendi sayfasinda paylassa ben gormeyecegim cunku.
Ben ise oturdugum yerde guluyorum. Cunku Adonis'in daha once bir baska kadin arkadasi icin tahta cit yaptigini biliyorum. Adam oyle kadinlarin bahce, ev tamiri vs islerini yapmayi cok seviyor.
Ama kendisini karanliklara surukleyen bu kotu niyetli kadina is yapmasini hic tasvip etmiyorum.
Ikinci bir bunalima dusecek cunku.

Soyleyin ben bu adamla ciddi bir konusma yapayim mi??
Yoksa eski is arkadasi yasi ileri bayanla mi konusayim? Onunla iyi bir ittifagimiz var.
Birinin bu adami uyarmasi lazim...
Yoksa bu guc kapismasinda kaybedecek ben olacagim!

X