Uzak mesafe ilişkisi

Ben tam 6 yıl yaşadım uzaktan mesafe ilişkisi. Çok heyecanlı oluyor valla. 6 yıl aynı şehirde olsak belki ayrılırdık ama buluşma heyecanları özenleri filan bak yine canım çekti 😂😂

Biz eşimle 4 yıl uzak mesafe ilişkisi yasadik, hemde ne uzak 1600 km 🤣
O 4 yılda belki 8 kere yüzyüze gorusmusuzdur. Sonunda da evlendik. Şimdi 6 yıllık evlilik ve 2 evladım var.
İnsan seviyorsa mesafenin hiçbir anlamı yok. Erkek arkadaşınıza güveniniz ve sevginiz sonsuz ise icinizi ferah tutun.

çok zor ben yapamam, gerçi ben evliyim :) önceki ilişkilerimde de başıma gelmedi, bilerek de ben uzak durdum aslında uzak mesafe ilişkiden. eşimle en uzun ayrılığımız askerlikte 6 ay, onda da adamın burnundan getiriyordum özlediğim için. yukarda bir üye arkadaşım daha demiş görmem, öpmem, koklamam lazım. sizde bir an önce kavuşun inşallah :)

Evet ama onu beklediğim için pişman değilim yine dünyaya gelsem eşimle evlenirdim
Kötü anlamda demedim yanlış anladınız beni. Bende aynı durumdayım ama asla pişman değilim yani sadece özlemek beklemek zor

1,5 yıllık bir ilişkim var. başlarda aynı şehirdeydik ve uzak mesafe gibi bir ihtimal yoktu yakın zamanlarda. üniversite okuduğum için tatillerde ailemin yanına geliyordum ve maksimum 2 ay ayrı kalmıştık ama o bile nasıl zor geliyordu anlatamam 😅
martta covid yüzünden okullar kapanınca ben eve 3 haftalığına geldim sandım ve o günden beri (8 ay oldu😭) gorusemiyoruz. 2 ay önce eşyalarımı toplamak için üniversite okuduğum şehre gittim ve 6 aydan sonra birlikte bir gün gecirebildik. o bile imkansız gibiydi bizim için, asla yetmedi asla özlemim dinmedi ama en azından gördüm bir gün de olsa.
çok uzak sehirlerdeydiz ve vakalar böyle artmisken gidip gelmek mümkün değil. baharı bekliyoruz. okulların açılmasını bekliyoruz ve sabrediyoruz. çok çok zor bir dönem ve gerçekten bir noktadan sonra ilişkimizi etkilemesinden korkuyorum ama şu ana kadar gayet iyi yürüttük neyse ki. beni aşırı zorluyor bu durum. modum genelde düşük zaten çünkü evden hiç çıkmama durumum da var. yanımda olmasını çok isterdim.
kıymetini daha da iyi anlıyorsun kesinlikle. çok zor sonu güzel olur umarım.

1,5 yıllık bir ilişkim var. başlarda aynı şehirdeydik ve uzak mesafe gibi bir ihtimal yoktu yakın zamanlarda. üniversite okuduğum için tatillerde ailemin yanına geliyordum ve maksimum 2 ay ayrı kalmıştık ama o bile nasıl zor geliyordu anlatamam 😅
martta covid yüzünden okullar kapanınca ben eve 3 haftalığına geldim sandım ve o günden beri (8 ay oldu😭) gorusemiyoruz. 2 ay önce eşyalarımı toplamak için üniversite okuduğum şehre gittim ve 6 aydan sonra birlikte bir gün gecirebildik. o bile imkansız gibiydi bizim için, asla yetmedi asla özlemim dinmedi ama en azından gördüm bir gün de olsa.
çok uzak sehirlerdeydiz ve vakalar böyle artmisken gidip gelmek mümkün değil. baharı bekliyoruz. okulların açılmasını bekliyoruz ve sabrediyoruz. çok çok zor bir dönem ve gerçekten bir noktadan sonra ilişkimizi etkilemesinden korkuyorum ama şu ana kadar gayet iyi yürüttük neyse ki. beni aşırı zorluyor bu durum. modum genelde düşük zaten çünkü evden hiç çıkmama durumum da var. yanımda olmasını çok isterdim.
kıymetini daha da iyi anlıyorsun kesinlikle. çok zor sonu güzel olur umarım.
Gerçekten iyi dayanmışsınız, 8 ay baya uzun bir süre maşallah:) inşallah da böyle devam eder. Bizimde görüşmemize baya var gibi... onu çook özlüyorum bazen dayanamayıp ağlıyorum. İnşallah okullar açılır, açılmayacak diyorlar ama bakalım

Ben tam 6 yıl yaşadım uzaktan mesafe ilişkisi. Çok heyecanlı oluyor valla. 6 yıl aynı şehirde olsak belki ayrılırdık ama buluşma heyecanları özenleri filan bak yine canım çekti 😂😂
Buda pozitif bir bakış açısı ne kadar güzel ve doğru:) bende böyle bakmaya calisayim belki zaman daha çabuk geçer

Benim oldu o tür ilişkim , çok oluyor .

En ufak tartışmada gönül almak , kendini anlatabilmek vs zor oluyor göz teması kuramadan .

Ama karşınızdaki insana bağlı , en başından uzak mesafe ilişkis olmaması da önemli , bu tür engeller siz kopmadıktan sonra aşılır diye düşünüyorum ben .
İnşallah aşarız ya, çok teşekkür ederim sağ olun ❤️

Biz eşimle 4 yıl uzak mesafe ilişkisi yasadik, hemde ne uzak 1600 km 🤣
O 4 yılda belki 8 kere yüzyüze gorusmusuzdur. Sonunda da evlendik. Şimdi 6 yıllık evlilik ve 2 evladım var.
İnsan seviyorsa mesafenin hiçbir anlamı yok. Erkek arkadaşınıza güveniniz ve sevginiz sonsuz ise icinizi ferah tutun.
Çok teşekkür ederim sağ olun, bizde inşallah sizin gibi başarır ve evleniriz:)

10 yil ingiltere Türkiye arasinda gittik geldik. Sonra evlendik. Cok sık gorusemedigimiz icin bircok seyi yapamadik hepsini şimdi yaşıyoruz. 1 yildir evliyim ve yanyana olsaydik diyorum bu sekilde olamazdik herseyi yaptigimiz için bu kadar keyif almazdık. Cok fazla kafaniza takmayin sonucta sevgi herseyin üstesinden geliyor.
Çok teşekkür ederim yazdıklarınızla beni mutlu ettiniz sağ olun

1 yıl sonra gerçekten aynı şehre geçecekseniz dert etmeyin eğer sağlam bir ilişkiyse birbirinize güveniyorsanız 6-7 ay yürür tabi mümkün olduğunca iletişim halinde olun ama sürekli tetikte olup karşıdakini bunaltmayın.

benim birkaç deneyimim var bu konuda biri ile aradaki heyecan bitti 2 yıl sürdü çok az görüşüyorduk ve bir süre sonra aramızda ortak bir hayat süreceğimize dair inanç kalmadı hala seviyorduk ama anlaşarak ayrıldık.

Bu ilk anlttığımdan önce bir ilişkim vardı başta aynı şehirde uzun süre devam eden ilişkimdi sonra ayrı şehre geçti kendisi 1 yıl.o ayrı olduğumuz yıl çabuk geçti 2-3 ayda bir görüştük ama tekrar aynı şehre geçince eski havayı yakalayamadık ben soğudum ve ayrıldım.

En sonuncu iki yılı geçti gayet iyi gidiyor pandemi sebebiyle uzun süredir görüşemedik ama hergün sanki yanımda gibi sürekli iletişim halindeyiz.boşlukları değerlendirin ikinizde ilgili,özverili olursa gayet güzel yürür.yürümezse dünyanın sonu değil kısmet değilmiş dersiniz yolunuza bakarsınız.
Teşekkür ederim görüşleriniz için, valla bazen çok güzel geçiyor idare ediyoruz ama bazen onu çok özlüyorum bunalıyorum üzülüyorum ne bileyim ona da yansıtıyorum.. zor bir süreç gerçekten:) hakkımızda hayırlısı olsun her daim. İnşallah güzel bir şekilde atlatıp evleniriz. Sizinde hakkınızda en hayırlısı olur inşallah:)

Şahsen uzaktan iliski olayina karşıyım
Hadi oldu da hayat bizi bir araya getirdi de böyle bir sey yasadim diyelim, ayda bir falan gorusmek isterdim.
Ne bileyim sevgililik biraz da ortak aktiviteler yapmak demek benim.icin, uzakta olduktan sonra hic olmasa daha iyi zaten hayatımı tek basina idame ettiriyorum!
O yüzden bence bir araya gelmeye bakin. Engeliniz ne? Tamam pandemi var ama mesela yazin bir nebze hafiflemisti, herkes tatiline bile gitti, kisa bir bulusma ayarlanabilirdi. Ben gerçekten götürmek isteyen bir erkeğin elinden geleni yapacağını düşünüyorum. Uzaktan iliskinin altın kuralı var mıdır bilmiyorum acikcasi.
Bir arkadasim tayin durumundan dolayi esiyle ayri sehirdeler onlar bile ayda bir gorusuyorlar bu hafta esi buraya gelmiş. Bir sekilde izin aliyorlar haftasonlari iki günlüğüne denk getiriyorlar ustelik ucakla gidip geliyorlar. Baya zahmetli ve maliyetli oluyor ama birbirleri icin zaman ve alan yaratıyorlar bir sekilde. Yine de ben olsam yapamazdım.

Şahsen uzaktan iliski olayina karşıyım
Hadi oldu da hayat bizi bir araya getirdi de böyle bir sey yasadim diyelim, ayda bir falan gorusmek isterdim.
Ne bileyim sevgililik biraz da ortak aktiviteler yapmak demek benim.icin, uzakta olduktan sonra hic olmasa daha iyi zaten hayatımı tek basina idame ettiriyorum!
O yüzden bence bir araya gelmeye bakin. Engeliniz ne? Tamam pandemi var ama mesela yazin bir nebze hafiflemisti, herkes tatiline bile gitti, kisa bir bulusma ayarlanabilirdi. Ben gerçekten götürmek isteyen bir erkeğin elinden geleni yapacağını düşünüyorum. Uzaktan iliskinin altın kuralı var mıdır bilmiyorum acikcasi.
Bir arkadasim tayin durumundan dolayi esiyle ayri sehirdeler onlar bile ayda bir gorusuyorlar bu hafta esi buraya gelmiş. Bir sekilde izin aliyorlar haftasonlari iki günlüğüne denk getiriyorlar ustelik ucakla gidip geliyorlar. Baya zahmetli ve maliyetli oluyor ama birbirleri icin zaman ve alan yaratıyorlar bir sekilde. Yine de ben olsam yapamazdım.
Yani ama bizim durumumuzu bilmiyorsunuz:) 3,5 sene yanyanaydik. Yazın evet pandemi hafifledi oda hazirandan itibaren yanıma geldimeylüle kadar da yanımda kaldı. İkimizde mezun olduk, haliyle mali açıdan her hafta ya da her ay birbirimizi görme imkanımız yok. Sizin arkadaşlarınızın durumunda olsaydık kendi paramız olsaydı tabikide bizde görüşürdük sık sık, ama herkes o konumda olamıyor. Üstelik biz ayrı ülkelerdeyiz, yani diyeceğim düşündüğünüz kadar kolay ve basit değil bazı şeyler.

Yani ama bizim durumumuzu bilmiyorsunuz:) 3,5 sene yanyanaydik. Yazın evet pandemi hafifledi oda hazirandan itibaren yanıma geldimeylüle kadar da yanımda kaldı. İkimizde mezun olduk, haliyle mali açıdan her hafta ya da her ay birbirimizi görme imkanımız yok. Sizin arkadaşlarınızın durumunda olsaydık kendi paramız olsaydı tabikide bizde görüşürdük sık sık, ama herkes o konumda olamıyor. Üstelik biz ayrı ülkelerdeyiz, yani diyeceğim düşündüğünüz kadar kolay ve basit değil bazı şeyler.
O zaman kendi iliskiniz icerisinde bir çözüm bulacaksiniz
Ama konu actiginiza göre bu durumdan rahatsızsınız
Yani sevgilinizden eminseniz, birbirinize bağlıysaniz bir sekilde bu dönemi de atlatirsiniz
Ben kendi acimdan dusuncemi yazdim ben sizin durumunuzda olsam belki ben de çözüm arayisina girerdim.sonuçta öncesinde bir paylasim var ama genel olarak uzak mesafe iliskisine karşıyım (yeni baslayan bir iliski icin söylüyorum). Çünkü bir ihtiyaç oldugunda gel diyemiyoruz, yaninda olmasini istediğinizde değil vs. Bunlar bence önemli bir iliskide.

Su podcasti oneririm psikoloji alaninda iki akademisyen arkadas bunlar uzak mesafe iliskisi nasil yurur konusunu konusuyorlar.

Su podcasti oneririm psikoloji alaninda iki akademisyen arkadas bunlar uzak mesafe iliskisi nasil yurur konusunu konusuyorlar.
Tamam bakacağım çok çok teşekkür ederim sağ olun harika bir fikir:)

O zaman kendi iliskiniz icerisinde bir çözüm bulacaksiniz
Ama konu actiginiza göre bu durumdan rahatsızsınız
Yani sevgilinizden eminseniz, birbirinize bağlıysaniz bir sekilde bu dönemi de atlatirsiniz
Ben kendi acimdan dusuncemi yazdim ben sizin durumunuzda olsam belki ben de çözüm arayisina girerdim.sonuçta öncesinde bir paylasim var ama genel olarak uzak mesafe iliskisine karşıyım (yeni baslayan bir iliski icin söylüyorum). Çünkü bir ihtiyaç oldugunda gel diyemiyoruz, yaninda olmasini istediğinizde değil vs. Bunlar bence önemli bir iliskide.
Rahatsız olmak değil de insan haliyle özlüyor, yanında olmasını istiyor o yüzden bu konuyu açtım uzak mesafe ilişki yaşayanlar varsa konuşalım diye, tüyo da alırım belki dedim ne bileyim uzaktan yapılabilecek aktiviteler hakkında, daha renkli hale gelir ilişki o şekilde falan diye dedim . En kısa zamanda evlenmek istiyoruz güzel bir işi olursa çok güzel olacak inşallah, bekliyoruz bakalım. Teşekkür ederim görüşünüz için

Bir daha asla bulaşmam uzak mesafe ilişkiye. Çok yorucu oluyor. İstediğin zaman buluşamama, sürekli telefonda görüşme vs. derken doğru dürüst bir sevgililik hayatın olmuyor. Sen de iyi düşün derim. Kolay iş değil.

Tam bir yıldır görüşemiyoruz, evet birbirimizi çok özlüyoruz ama ufacık bir olumsuz etkisini görmedim çok şükür. Uzak mesafe ilişkisi yaşarken ilişkideki tutku ve heyecan hep diri kalıyor bunu buluştuğumuz zamanlar çok iyi anlıyorum :) Uzak mesafe bir ilişki için en zor sınav olabilir. Eğer iyi bir şekilde üstesinden gelinirse ilişkiyi daha da güçlendiriyor. Birbirinize olan sevginizden eminseniz hiç şüpheniz olmasın ☺️

İlişki yaşamanın hiç bir kuralı yok bence. 1 kural her insanda aynı tepkiye yol açmaz çünkü.
9 ay bende uzak mesafe ilişkisi yaşadım ama her hafta olmadı 2 haftada bir görüşüyorduk. Tabi en başından aşkta, istekte çok yoğun olunca mesafeler önemli olmuyordu. Bizim için ilişki şuan bitti ancak her zaman böyle olmayabilir. İnsanlarım sevgileri de bitebilir bunu sindirmek lazım. Bence bu kadar körü körüne bağlanmayın.

X