Uyuyamamaktan korkmak

kleeya56

Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2022
11
1
20
Merhaba. Kaygı bozukluğum var bi çok konuda anksiyete yapabiliyorum. Uykuma taktım. Bi gün uyuyamadım uyku tutmadı bi türlü sonra kaygı başladı ölümcül uykusuzluk hastalığı tarzı bişeye ya da insomniaya mı yakalandım diye düşünmeye başladım. Öğrenciyim yurtta kalıyorum ve bu işimi daha da zorlaştırıyor. 2. Gün de uyuyamadım psikolojim git gide daha kötü oldu bedensel olarak korkunç yorgundum en son dayanamayıp o gece uyudum ama o uyku da yetmedi yorgun gezdim sonra bu gece yine uyuyamadım en son nöbetçi eczaneden atarax aldım ağlama krizlerine girdim çok kötğ durumdayım bi kere daha başıma gelmişti 3 gün uyuyamadım adam akıllı sonra mecburen uyudum ve geçti uyuyunca anksiyetem aile evindeydim o ara çok yıpranmıştım ama hallolmuştu bu sefer atlatamıyorum ilaçlara bağımlı olmaktan korkuyorum ama başka çarem yok benimle aynı durumu yaşayan birileri var mı çok çaresiz bi durumdayım mahvoldum

Bana da bazen Oluyor bu bir iki gün uykusuz kalıyorum ertesi gece bu gece de kesin uyuyamayacağım diyorum ve uyuyamıyorum bana ilk üniversitede olmuştu 10 sene önce. Çok kötüydü halüsinasyon falan görmeye başlamıştım artık uykusuzluktan. Uykuya geçeceğim an soğuk terler atıyordum. Ben çözümü uyuduğum yeri değiştirmekte bulmuştum. Daha sonra da birkaç kez tetikledi uzun süredir olmuyor şükürler olsun ki.

Kaygıların konusunda uzman desteği alıyor musun?
Dün başka bir konuya daha yazmıştim,
D vitamini ve B12 eksikliğinde kaygı bozuklugunuz varsa ataklar artabiliyor.
Özellikle mevsim geçişlerinde oluyor bu durum.
Bu vitaminlerine baktır.
Psikolojik destek almiyorsan almaya çalış.

Bende de bayadır olmuyordu yine oldu

Uzman desteği almıyorum şuan randevu aldım alacağım

Bu bana da olur bazen özellikle önemli işlerim varsa sınavım vs. Uyuyamam asla sonra uyuyamamaktan korku başlar ve en sonunda uyumayı unuturum. Tek çözümü sakin kalmak ve vücudu rahat birakmak uyumak için zorlamamak. Sonra kendiginden geçiyor. İlaca hiç basvurmayin bence rahat olun uyumazsamda bisi olmaz deyin emin olun rahatlayinca zaten uyuyorsunuz.

YouTubede derin uyku meditasyonları var. Şahane kolay ve derin uyutuyor tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…