Uyumayan Bebek !

Bu gazdan dolayı mı oluyor yani? Ama hiç kıvranmadı baya huzurluydu hatta bugün sadece uyumadı

hayir 5 6 aydan once verilmez genelde 4.ayda yavas yavas on adimlari baslar
uyku egitimi verebilmek icin sizi siyah beyaz gormemeye baslamasi lazim

Abartıyor olmama o kadar sevindimki. Demekki yalnız değilmişim. Pekimnr zaman düzene girdi bebeğiniz?

Ben kendi içimde huzursuzum ona yansıtmamaya çalılıyorum. Asla bugün ağzımdan kötü bi laf çıkmadı sesimi yükseltmedim hep sakin yaklaştım. Ben ilersini düşünüyorum bu beni geriyor naparım hep böyle olursa diye

Bu gazdan dolayı mı oluyor yani? Ama hiç kıvranmadı baya huzurluydu hatta bugün sadece uyumadı
Bizimkisinde ağlama krizleri falan oluyodu ufak bebekken. O zaman canı uyumak istemiyordur. Çare erken kaldırıp erken yatırmak diyebilirim o zaman. :)

Benim miniğim sünnet olduktan sonra rahatladi. Çok huzursuzdu ve ağlıyordu meğer darlık olduğu için tuvaletini yapamıyormus. Sünnet yaptırdık 2 aylıkken sonra nispeten düzene girdi diyebilirim. Bı de kolik albümü var Buzuki Orhan in onun çok faydasını gördük uyuturken.

Şöyle söyleyeyim 4 ay bitene kadar dayanmaya çalış sonra düzene girecek. Kendini motive et, hayatımın 4 ayı dengesiz olsun bebeğime değer diye düşün. Uyku eğitimine mutlaka bak ,tek başına yatıramasan bile uyku saatlerini çok ciddiye al. Annem derdi ki bana çocuğun hiç uykusu yok niye zorla yatırıyorsun,saati geldi derdim pat diye uyurdu 7-8 aylıkken. 41 günlükken uzandığı yerden kalkmaya çalıştığı videosu var,nefret ederdi yatmaktan uzanmaktan üstelik. 4 aylıktı neredeyse bir keresinde mutluluktan ağlamıştım 3 saat aralıksız uyuduk diye üstelik mama bebeği,yet yatar derler ama deli olunca çocuk yatmıyor işte . Çok küçük şimdi ,hep sarıl öp,bir daha hiç bu kadar küçük olmayacak. Hep dayan annesi sana ihtiyacı var. Gaz bitecek ,uyku düzene girecek ,sana gülecek, elini tutacak sadece biraz sabır

Benim oğlan da yatağına koyunca uyanırdı. Kucağımda uyumak isterdi hep.

Aynisini yaşadım. Gün-de 18 19 saat uyanıktı. Hep ağlardı. Idrar yolu enfeksiyonu olmuştu 2 aylık bebeğim. Sonra da süt alerjisi olduğu ortaya cıktı. 4. 5. Aylarda rahatladık biz

Merhaba . Bebeğinize bi uyku rutini oluşturmalısınız. Akşam aynı saatte yıkanmalı,bebek yağıyla yada ne kullanıyosanız onunla masaj yapıp emzirip öyle uyutun. Saatleri olabildiğince şaşmasın. Beyaz gürültü sesleri faklı farklı bazısı sakinleştirmiyor farklı farklı deneyin illaki bi tane çıkar arada. Bebeğinizi sallamayın o kadar küçük bebeklerde sallamak bebeğe zarar verir aslında. Gaz için kiraz çekirdekli yastıklar var onları deneyebilirsiniz. Yediklerinize çok dikkat edin gaz yapıcı şeyler yemeyin. Çok gazı oluyorsa siz kendiniz rezene çayı,kimyon çayı için bol bol. Hem süt yapar hem sütten bebek alır gazına iyi gelir. Slingler var onları deneyin. Bebekler anne karnında tıkış pıkış yaşadıkları için slinglerde çok rahat uyuyolarmış. Kolik bebekler için beyaz gürültüler var onları deneyin mutlaka. Daha küçük ama gündüzleri yormaya çalışın onun için şu an herşey farklı olduğu için çabucak yorulur zaten. Kucağınızda dışarıyı gösterin,oyuncakları gösterin filan mesela. Arada yüz üstü yatırıp sırtını kuvvetlendirmesi lazım (kaç aylıkken yapılabilir hatırlamıyorum,mutlaka araştırın) kalkmaya çalışırken oldukça yorulacaktır zaten belki böyle şeyler etki edebilir. Bide hoşuna giden yerler olacaktır(benim çocuk alnının ortasını sevince kendinden geçiyordu mesela) onları keşfetmeye çalışın. En önemli şey emin olun düzen oluşturmak. Deneye deneye bulursunuz neyin iyi geldiğini. Banyo rutinini sakın atlamayın bütün uzmanların söylediği şeydir rutin olayı.

Seni istiyor annesi. En azindan geceleri al yanina birlikte uyuyun. Bir sey yaparim diye korkma zaten diken ustunde uyursun.
40 gun uyku rutini icin erken. Zamanla gazi azalacak, daha uzun sure uyuyacak. Ben cozumu yanimda yatirmakta bulmustum. Yoksa uykusuzluktan gozlerimin alti cokmustu.
Bazen emzirmesem bile yanima yatinca nefesim yuzune vurunca uyuyuverirdi cocuk.

40 günlük bebek anne kokusu, sıcaklığı arar. Yatağa koyunca uyanması normal yani. Sling edinin bir tane.. orada emsin uyusun, uyansın, tekrar emsin. Siz de rahat edersiniz. Ama size tavsiyem yemek, temizlik işini asgarî düzeyde yapmanız.
Çok şey söylebilirim ama Google e yenidoğan mektubu yazıp okuyun lütfen. Bebeğinizi daha iyi anlayacaksiniz. O şu an da dünyayı bilmeyen, tek dünyası siz olan bir bebek. Daha doğalı 40 gün olmuş. Ayrıca oyacanak' in 100 maddede normal bebek uykusu diye bir yazisi var. Instagram'da öne çıkanlara sabitlenmiş olmalı.
Uyku eğitimini değil 40 günlükken 400 günlükken dahi vermenizi önermem

Ben aglamaya oturdugum yetden kucagima alip hoplayarak care buldum,kucakta uykuya daliyor ,yataga koyunca uyaniyor benimkide

Okudum mektubu Evet gerçekten sıcaklık istiyormuş ablam kucağında sakinleştirdi saatlerce şimdi derin uykuya daldı

Beni değil herhangi birini istiyor sanırım ablamda sakinleşti böyle oluncada kendimi yetersiz hissediyorum. Birtek bende susar sakinleşir sanıyodum

Bizimde dün 40miz cıktı. Benimki memeyi almadı daha doğrusu sütüm de yoktu tutmadı mama verdik. Baslarda iyiydi saatlerinde uyur uyanır yemek için hatta uyanmaz uykusunda yedrirdik. Sonra gaz sanci sorunlarımız oldu sizin ilaçtan kullandık fayda göremedik değiştik o ilaç çok iyi geldi gaz sancı kalmadı şükür bide serbet veriyodum onun da etkisi oldu. Surda bi kaç gundr kendini sıkıyo kizariyo uykusunda bile kabız gibi ama değil yani devam ederse dr yolu görünüyo ama sizn anlatımlarınıza bakıyorum da baya bebek sorunlu mu desem ne desem bilemedim. Uyku düzeni filan yok yani.

Beni değil herhangi birini istiyor sanırım ablamda sakinleşti böyle oluncada kendimi yetersiz hissediyorum. Birtek bende susar sakinleşir sanıyodum☹
Böyle düşünme bazen benim bebekte bende durmuyo esimde susuyo daha yolun başındayız gecer inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…