Uykuya dalamayan bebekler

Bende 9 ay bitecek dediğiniz gibi 6 aylıktan beri dış diyolar hala çıkacak 🤣
Ya 35. Gün sağ göğsümü red etmeye başladı o günden sonra besin reddi başladı 2.5-3 sene sürdü 😂 birde çok hareketliydi . 4 aylık filandı bir gece uyuyoruz bi ses var odada bi uyandık benim oğlum 70x140 yatağın baş kısmında yatıyordu ayak ucunda da bezleri ıslak mendili vardı . Sen uyan sessizce kendini sürükleyerek ıslak mendilin bezin yanına git onları etrafa dağıt 😂 bi uyandık kalktık eşimle bize suçlu suçlu bakıyor o gözlerini hiç unutmuyorum 🤣6.5 aylık emekledi 😂3 sene yemek yemedi 🤣

5 aylıkken bırden basladı 8 diş cıktı. In diş yerıne ılk yanlardan cıktı bızımde ama huysuzluk baki. Doktor yaousal dedı artık kımı 2 saat uyur uykuaunu alamaz kımı bebek 10 dakıka uyur zımba gıbı kalkar dedı. Zamane bebeleri fena
Keşke bizimki de öyle bir anda çıksaydı 🤣

Çok denedim uyku eğitimi vermeyi ama sanırım beceremedim ağla krizleri geçmedi bir türlü kalp damarı doğuştan açık olduğu için fazla da aglatamadim açıkçası
Melis kesan kıtabını okuyun aglayarak egıtım vermeyın. Cogu uzman 1 yasından ınce uyku egıtımı olmaz. Mahrum mutsuz bebekler olu dıyor. Uyku terapisi dıye bır sey yok olmak ıcın de 10 yıl gıbı bır surec lazım. Suan pıyasa yasam kocu gıbı terapıstlerle dolu.
Bebegını dınle sen. Bırde ay ay degısen evreler var. Suan emekleyip yurume asamasında. Gelısımın getırdıgı sorunlarda var. Gecıcı vır surec

Şimdi burada tavsiye isterken biz üstten konuşuyoruz tabi çocuğun her şeyine vakıf değiliz. Profesyonel destek alın. Gelişimsel pediatri ile görüşebilirsiniz. Tıbbi açıdan riskleri size söylerler sizde ona göre davranırsınız. Uyku eğitimi içinde profesyonel destek alın.

Melis kesan kıtabını okuyun aglayarak egıtım vermeyın. Cogu uzman 1 yasından ınce uyku egıtımı olmaz. Mahrum mutsuz bebekler olu dıyor. Uyku terapisi dıye bır sey yok olmak ıcın de 10 yıl gıbı bır surec lazım. Suan pıyasa yasam kocu gıbı terapıstlerle dolu.
Bebegını dınle sen. Bırde ay ay degısen evreler var. Suan emekleyip yurume asamasında. Gelısımın getırdıgı sorunlarda var. Gecıcı vır surec
A alayım bu kitabı araştırayim teşekkür ederim ama bu gelişimsel pediatri doktoru mu bölümmu bilemedim onuda bir araştırıp gideyim

Bu arada benim oğlumda 6. Ayına girerken 20 gün boyunca uyumadık neredeyse geceleri.. Artık baktım olmuyor eğitim aldım elhamdülillah uyumayı öğrendi, eğitimi bir süre sonra sürdürmedim, gerek kalmadı. Rutinimiz oldu hep ve çok şükür uyumayı öğrenince yavrumun da gelişimi dahada iyi oldu keyfi yerine geldi. Şimdi 25 aylık, emzirmeyi de kestik sabahları hariç. Akşamları kitap okuyup hadi uyuyoruz diyip uykuya gidiyoruz. Bu zor günler geçecek. Allah kolaylık versin.

Keşke bizimki de öyle bir anda çıksaydı 🤣
Ahh ahh çok kotuydu. 1 ay ne cektırdı tam cıktı rahatız derken dıgerı 1 ayda 2 kulak ıltıhabı, 2 antıbıyotık ve antıbıyotık dokundugu için ishal surrekkı karın agrısı.. Hee cıktı rahatladık ama bnnkı huysuz degsıen bır duurum yok

Şimdi burada tavsiye isterken biz üstten konuşuyoruz tabi çocuğun her şeyine vakıf değiliz. Profesyonel destek alın. Gelişimsel pediatri ile görüşebilirsiniz. Tıbbi açıdan riskleri size söylerler sizde ona göre davranırsınız. Uyku eğitimi içinde profesyonel destek alın.
Gelisimsel pediatriyi ilk kez duydum teşekkür ederim onuda bir arastiracagim

Ahh ahh çok kotuydu. 1 ay ne cektırdı tam cıktı rahatız derken dıgerı 1 ayda 2 kulak ıltıhabı, 2 antıbıyotık ve antıbıyotık dokundugu için ishal surrekkı karın agrısı.. Hee cıktı rahatladık ama bnnkı huysuz degsıen bır duurum yok
Kulak iltihapı diş çıkarırken oluyor maalesef ya sizinki en azından çileye değmiş çıkmış 6 aylıkken başladı 2.5 yaşa kadar hergün dış çilesi 🤣geceleri ağlamasından yan komşu yatak odasını değiştirdi bizim yandan gitti .

A alayım bu kitabı araştırayim teşekkür ederim ama bu gelişimsel pediatri doktoru mu bölümmu bilemedim onuda bir araştırıp gideyim
Bn cok kafama takıyordum sorun bnde mı duye ama kıtao cok guzl aydınlatıyor. Ilk basta anne gzounden, baba gozunden bebek gızunden hıkaye ıle baalıyor. Gercekten o ınsnaa oyle dokunuyor ki bebegını anlıyorsun. Bn işte ondam bu kadar sabırlıyım ve dayanabiliyorum. 6 ay olupta suan olmayan ne var gelısık var. Merak var vuyume duygsuu var yoksunluk hıssı var. Korku var. Yalnızlık var. Bebegın buyuyor ve hıalerıde buyuyor dunya cok renklı cok buyuk ve o tek bunu ogrneıyor kesıf zmani artık.

Kulak iltihapı diş çıkarırken oluyor maalesef ya sizinki en azından çileye değmiş çıkmış 6 aylıkken başladı 2.5 yaşa kadar hergün dış çilesi 🤣geceleri ağlamasından yan komşu yatak odasını değiştirdi bizim yandan gitti .
Komsunun 3 yasındakı oglu cıgluk ata ata agladıgı için bnmkımı pek duyan yok. O acıdan cok şanslıyım.şimdi bzımde yıne diller kabardı. 2 aydır şiş ara ara agrıyor. Çıktımı bırden hasta oluruz yıne. İnşşlh su sıcakları atlatırız da oyle cıkar.

Benim çocuğum uyuyordu zaten 6. Ayı geçtik bu sıkıntılar başladı gündüz uykularını yapıyoruz evet çok şükür sağlıklı 3 ay boyunca günde 2 saat uyku ve oda sansliysan o gün uyumak işlemişse eğer ev işi yapmiyorsan dünden kalan yemeğin falan varsa yani insana her şeyi düşündüruyo canım nasıl ki her bebek farklı demekki her insanin psikolojikiside farklı sen çok güzel goguslemissin bu durumu ben kabullenmekte problem yaşıyorum demekki
Yargılamak için degıl beterın beteri var dıye dedım. Sakin olup bebegını anlamaya calsıınca ınsana bır sabır yuklenıyor. Kabullendim ben. Bnmkı yapısal. Bır ınsnaın ıkı, 3 saatte aldıgı uykuyı 10 dakıka da alabılıyor. Buda gecıcı bır durummua ama ne zmn gececek bellı degıl. Insan artık kabullnıyor mecbur

Komsunun 3 yasındakı oglu cıgluk ata ata agladıgı için bnmkımı pek duyan yok. O acıdan cok şanslıyım.şimdi bzımde yıne diller kabardı. 2 aydır şiş ara ara agrıyor. Çıktımı bırden hasta oluruz yıne. İnşşlh su sıcakları atlatırız da oyle cıkar.
Çocuk sesinin s sini dahi duymak istemiyorum artık ben bıktım usandım

Yargılamak için degıl beterın beteri var dıye dedım. Sakin olup bebegını anlamaya calsıınca ınsana bır sabır yuklenıyor. Kabullendim ben. Bnmkı yapısal. Bır ınsnaın ıkı, 3 saatte aldıgı uykuyı 10 dakıka da alabılıyor. Buda gecıcı bır durummua ama ne zmn gececek bellı degıl. Insan artık kabullnıyor mecbur
Aaa bu ben 😂 koltukta 10 dk gözümğ kapatsam saatlerce uyumuş gibi kalkıyorum hahah

Bu arada benim oğlumda 6. Ayına girerken 20 gün boyunca uyumadık neredeyse geceleri.. Artık baktım olmuyor eğitim aldım elhamdülillah uyumayı öğrendi, eğitimi bir süre sonra sürdürmedim, gerek kalmadı. Rutinimiz oldu hep ve çok şükür uyumayı öğrenince yavrumun da gelişimi dahada iyi oldu keyfi yerine geldi. Şimdi 25 aylık, emzirmeyi de kestik sabahları hariç. Akşamları kitap okuyup hadi uyuyoruz diyip uykuya gidiyoruz. Bu zor günler geçecek. Allah kolaylık versin.
Amin hepimize inşallah umarım birgun bizde böyle uyuyabiliriz

Bende mesela öğlen uykusu 1 saat yapıyordu ya o ara 50 dk evde iş yapıyordum 10 dk yanına yatıyordum 🤣 yeniden dirilip kalkıyordum
Bn dirilemıycem dıye yatmıyom bıle gercı bn uykuya dalamadan o kalkıyo10 dakka nedir sen bebeksın uyusana. Dogarken bıle gozu acık dogdu. Bızle bır doganlar goz acamıyo paso uyuyodu bmkı goz acık paso mıylıyodu

X