Uykuya dalamayan bebekler

Selin demircan

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2024
11
3
27
Kızlar 9.5 aylik bebeğim var Allah affetsin ama son 3 ayda kaç defa intihar etmeyi düşündüm anlatamam size. Gece uykularımız mahvoldu gitmediğim doktor kalmadı dis döneminde değiliz henüz hiç dişimiz çıkmadı uyurken bile kıpır kıpır yatakta 4 dönüyor sabah kadar kaç kez kucağıma alıp salladığımi sayamıyorum şimdi gündüz uykularıda bozulmaya başladı varmi bu durumu yaşayan yada bir çözüm öneriniz uykusuzluktan yorgunluktan bıktım artık bitik haldeyim

Merhaba geçmiş olsun gittiğiniz doktorlar kan değerlerine baktılar mı ?

Evet baktılar hepsi çok şükür normal idrar testi kaka testi kulağa falan hep bakıldı ama birsey çıkmadı uykusu geliyor uyuyor en fazla yarım saat uyuyor sonra hoop ayakta bu döngü böyle sabaha kadar devam ediyor çok yıprandım

Gündüz uykuları nasıl önce onu düzenlemek en iyisi oluyor .

Kızlar 9.5 aylik bebeğim var Allah affetsin ama son 3 ayda kaç defa intihar etmeyi düşündüm anlatamam size. Gece uykularımız mahvoldu gitmediğim doktor kalmadı dis döneminde değiliz henüz hiç dişimiz çıkmadı uyurken bile kıpır kıpır yatakta 4 dönüyor sabah kadar kaç kez kucağıma alıp salladığımi sayamıyorum şimdi gündüz uykularıda bozulmaya başladı varmi bu durumu yaşayan yada bir çözüm öneriniz uykusuzluktan yorgunluktan bıktım artık bitik haldeyim
Allah sabır versin çok zor durum bende bebeğim ilk doğduğu zaman 40gün dediğiniz gibi 10dk uyuyup kalkıyodu tektim çok zorlandım.İntahar falan demeyin eminim çok zorlanıyorsun biraz destek olabilicek birilerin varsa gelse seni dinlendirse en acilinden iyi olur.Eşiniz hafta sonları falan sizi uyutsa o ilgilense.Gündüz uykusunu azaltsanız gece deliksiz uyur belki.Gündüz bol bol yormaya bakın.

Gündüz uykulari 2 defa uyur ilk uykusunu 1 saat uyur 2. Uykuyu 1.5 saat uyur genelde hasta vs olmadığı sürece bazen gündüzleri De aynı şekilde 30 dk uyuduğu olur geri dalamaz uykuya
Gündüz uykularında bence sorun yok normal yani . Bence diş çıkarıyor olabilir . Bazı Bebekler maalesef ki zor çıkarıyor bir dişi çıkarması aylar alıyor benim oğlum böyleydi mesela kabus gibiydi

Allah sabır versin çok zor durum bende bebeğim ilk doğduğu zaman 40gün dediğiniz gibi 10dk uyuyup kalkıyodu tektim çok zorlandım.İntahar falan demeyin eminim çok zorlanıyorsun biraz destek olabilicek birilerin varsa gelse seni dinlendirse en acilinden iyi olur.Eşiniz hafta sonları falan sizi uyutsa o ilgilense.Gündüz uykusunu azaltsanız gece deliksiz uyur belki.Gündüz bol bol yormaya bakın.
Amiin çok hareketli bir çocuk aslında canım kendi kendini yoruyor zaten ama bende başlarda yine çok çektim bu uykusuzluktan tam düzene girdi oh çok şükür dedim böyle oldu birsey olsun istediğimden değil çok şükür sağlığı yerinde ama bu uyku için gitmediğim doktor kalmadı
Gündüz uykularında bence sorun yok normal yani . Bence diş çıkarıyor olabilir . Bazı Bebekler maalesef ki zor çıkarıyor bir dişi çıkarması aylar alıyor benim oğlum böyleydi mesela kabus gibiydi
Aaa her dişinde boylemiydi yoksa ilk dişindemi sadece ? Valla disse de eğer umarım artık çıkarır çünkü tam 3 ay oldu mahvolduk yani kendide bende

Amiin çok hareketli bir çocuk aslında canım kendi kendini yoruyor zaten ama bende başlarda yine çok çektim bu uykusuzluktan tam düzene girdi oh çok şükür dedim böyle oldu birsey olsun istediğimden değil çok şükür sağlığı yerinde ama bu uyku için gitmediğim doktor kalmadı

Aaa her dişinde boylemiydi yoksa ilk dişindemi sadece ? Valla disse de eğer umarım artık çıkarır çünkü tam 3 ay oldu mahvolduk yani kendide bende
Her dişinde böyleydi öyle şeyler yaşadım ki unutamıyorum ben

O kadar psikolojim bozuldu ki 2. Bir çocuk istemiyorum insanlar bana saçma sapan yorumlarda bulunuyorlar cözemedik gitti geç uyuyan bebek olsa dersin ki geç uyuyor en azından uyuyor hiç uyumamak çok kötü yani kimseye anlatamiyorum bunu bir çözümde bulamıyorum

Dogdu dogalı yarım saatten uzun uyumuyor. 1 yaısna gırıyoz gece en az 5,6 kalkıyor. Gunduz 15 dakka uyuyor anca ve hıc oturmuyor. 40 lı ıkende uyumuyordu. 1 yasına gırdı hala uyumuyor. Yıne de ıntıhar duunmedım. Şukredın saglıklı.
Diş olabılır diş surecı agrıdı hemn cıkacak dıye bır durum yok. 4,5 aya kadar sarkabılır. Sıcak etkiliyor olabılır. Yedıgı dokunuyor karın agrısı yapıyor olabılır. Ihtımaller cok.
Ama gece uyusun dıye uykusuz bırakıp yormayın. Yorgun olan bebekler de cok zor uyur. Kalıtelı uyumaz. 5,6 yasında cocuk degıl bu

Bu arada oğlumun uyku rutini düzeni vardı . 20:00 gece uykusu başlardı ( şuan 4.5 yaşında hala aynı ) 21:30 da emmek ister uyanırdı 23:00 de uyanırdı emmek isterdi . 01:00 03:00 sonra da sabaha kadar ağzında memeyle durmak ister yatakta durmadan hareket ederdi 😂🤣🤣

Her çocuğun mizacı farklı, kendinize uydurmaya çalışmayın siz ona uymaya çalışın, anlayın onu. Rutinleri oturtun, düzeniniz olsun. Uyku eğitimi düşünebilirsiniz, uyumayı öğrenmesi için. Uyumayı öğrenirse işiniz kolaylaşır inşallah.

Uykunun evreleri var. Yaklaşık 45 dk 1 uyanırlar, hangi destekle uyuyorsa her seferinde onu ararlar. Bu sebeple desteği kesmeniz önemli.

Her çocuğun mizacı farklı, kendinize uydurmaya çalışmayın siz ona uymaya çalışın, anlayın onu. Rutinleri oturtun, düzeniniz olsun. Uyku eğitimi düşünebilirsiniz, uyumayı öğrenmesi için. Uyumayı öğrenirse işiniz kolaylaşır inşallah.
Çok denedim uyku eğitimi vermeyi ama sanırım beceremedim ağla krizleri geçmedi bir türlü kalp damarı doğuştan açık olduğu için fazla da aglatamadim açıkçası

6 aylıkken doktora gittik doktor dedi ki diş çıkıyor 9 aylıkken çıktı ilk dişi 🤣🤣🤣
5 aylıkken bırden basladı 8 diş cıktı. In diş yerıne ılk yanlardan cıktı bızımde ama huysuzluk baki. Doktor yaousal dedı artık kımı 2 saat uyur uykuaunu alamaz kımı bebek 10 dakıka uyur zımba gıbı kalkar dedı. Zamane bebeleri fena

Dogdu dogalı yarım saatten uzun uyumuyor. 1 yaısna gırıyoz gece en az 5,6 kalkıyor. Gunduz 15 dakka uyuyor anca ve hıc oturmuyor. 40 lı ıkende uyumuyordu. 1 yasına gırdı hala uyumuyor. Yıne de ıntıhar duunmedım. Şukredın saglıklı.
Diş olabılır diş surecı agrıdı hemn cıkacak dıye bır durum yok. 4,5 aya kadar sarkabılır. Sıcak etkiliyor olabılır. Yedıgı dokunuyor karın agrısı yapıyor olabılır. Ihtımaller cok.
Ama gece uyusun dıye uykusuz bırakıp yormayın. Yorgun olan bebekler de cok zor uyur. Kalıtelı uyumaz. 5,6 yasında cocuk degıl bu
Benim çocuğum uyuyordu zaten 6. Ayı geçtik bu sıkıntılar başladı gündüz uykularını yapıyoruz evet çok şükür sağlıklı 3 ay boyunca günde 2 saat uyku ve oda sansliysan o gün uyumak işlemişse eğer ev işi yapmiyorsan dünden kalan yemeğin falan varsa yani insana her şeyi düşündüruyo canım nasıl ki her bebek farklı demekki her insanin psikolojikiside farklı sen çok güzel goguslemissin bu durumu ben kabullenmekte problem yaşıyorum demekki

Çok denedim uyku eğitimi vermeyi ama sanırım beceremedim ağla krizleri geçmedi bir türlü kalp damarı doğuştan açık olduğu için fazla da aglatamadim açıkçası
Şimdi burada tavsiye isterken biz üstten konuşuyoruz tabi çocuğun her şeyine vakıf değiliz. Profesyonel destek alın. Gelişimsel pediatri ile görüşebilirsiniz. Tıbbi açıdan riskleri size söylerler sizde ona göre davranırsınız. Uyku eğitimi içinde profesyonel destek alın.

X