Uyku düzenim alt üst oldu

pamuksekeri

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2008
1.145
3
Gece mum tüketip gündüz gün tüketmeye başladım.Nasıl düzene sokucam ben bu uykumuuuuuu yaaaaa:1no2:.Sabahları uyanamıyorum dolayısıyla gece yatamıyorum.Bir iki kere erken kalkmayı denedim uykum düzelsin diye yine gece yatamadım.:çok üzgünüm:

aynen cnm yaa
bende geceleri uyuyamıyorum sabahları hep işe geç kalıyorumm
üstelik uykusuz bitkin bir vaziyette
verimsiz çalışıyorum neetcezz

Canım aynı dertten bende muzadribim ama iş bizde bitiyor ..ışe gitmediğimiz için erken kalkamıyoruz kalkmayınca misal 8 de ise yarın 8 15 öbür gün 8 30 tuhaf bi şekilde ilerliyor en son sabah 5 te uyuduğumu hatırlıyorum sonra bi iki gün aynı saatte kalkınca hoop biyolojik saat gerekli ayarlamaları yapıyor...

niye böyle oldu peki?
kafanıza taktığınız bir şey mi var?
ya da bir sağlık probleminiz?

ne olursa olsun,ne kadar uykusuzda olsaniz bi saat tutun kendinize ve o saatte kalkin bikac gun zor olur ama,daha sonra vucut alisir ve erken kalktiginiz icin erken yatarsiniz ve duzene girer boylelikle,oluyo bazen boyle dengesizlikler,a.s.

cnm ben çalıştığım halde böyleyim ya zorla kalkıyorumm
gündüz uyukluyorum gece uyku namına bişey yok

arkadaslar gün içinde kahve tarzı içecekler tüketmeyin.kafanıza taktıgınız problemleriniz var galiba.bende de aynı sey vardı ama sabahları düzenli olarak 6da kalkmayı alıskanlık haline getirdim.simdi mısıl mısıl uyuyorum valla.bir de ev hanımı olan arkadaslar gündüz kısa süreli de olsa kestirmeyin

Aynı sıkıntı vardı bende de. Doktora bile gittim bu yüzden çünkü uyku sıfırdı.
Hafif bitkisel şuruplar vardır sakinleştirici.. isim veremiyorum ama herkes bilir.
Ya da tamamen bitkisel bazı ilaçlar... doğal ürünler yani.
Onlarla bir nebze çözdüm ama asıl mevzu inat edip erken kalkmakta....
5 gün zombi gibi geziyorsun ama vücut dayanamıyor daha fazla. Ritmini buluyor geri.

Maalesef bende de var aynı problem. Hem de çalışmıyorum daha doğrusu iş bulamıyorum. Gün içinde ders çalışmam lazımken 2 aydır hiç bişey yapmıyorum kendim için. Bu tembellik bu uyuşukluk ne zaman gidecek üstümden hiç bilmiyorumbenneyaptımki Ama benim tavsiyem akşamları 8 gibi filan rezene, karabaşotu, kediotu gibi çaylar içerseniz mışıl mışıl uyuyabilirsiniz.

ış bulamadım bulabilseydim düzene girecekti.Birkaç gün erken kalkıyorum düzene girdi uykum derken 1 ay sonra yine eski haline dönüyor.
Sabah 6'ya kadar uyku tutmuyor.Çok kötü bir şey.Ales'e hazırlanmam lazım ama acayip bir uyuşukluk var ev işinden başka bir şey yaptığım yok :1no2:
Yatağa girdiğim zaman da eşimin annesi ve kardeşinin yaptığı pislikler aklıma geliyor iyice sinirim bozuluoyr.Yatakta da çok kalamıyorum bu yüzden.Çıkıp oyalanayım derken iyice uykum altüst oluyor.:mymeka:
Kahve hiç tüketmiyorum bu arada sevmem.Ayda yılda bir türk kahvesi belki

Son düzenleme:
bende oyleyim hep ama sorun biseyleri kafaya takmak sorunlar cozulmedikce uykular duzelmez bence

Desene bu evden taşınıncaya kadar uykusuz gecelere devam.Akşam olduğu zaman kahretsin yine mi diyorum.
Şuan kimsenin bir şey yaptığı yok ama zamanında o kadar kötülük yaptılar ki nefret ettm yüzlerini her gün görmek bile bana yetiyor.Her şeyi hatırlamama ve kafaya takmama sebep oluyor.
Nasıl çözülecek bilmiyorum artık.
Umarım seninkiler de çözüme ulaşır canım.

esinin ailesiyle ayni evdemisiniz arkadasim :1no2:
umarim hersey yoluna girer hepimiz icin :1hug:

bence kafana takma canım.
çalışmamanla da alakalı.ben de işe başlamadan önce geçen yıl 3e 4e kadar oturur öğlende kalkardım.
işe girince ister istemez erkenden uykun gelio.

bende uyuyamıyodum doktora gittim depresyon dedi ilaç verdi. şimdi maşallahım var uyuyorum. uykum düzene girdi fakat ilaçlar kilo aldırmaya başladı daha beter deprosyona girdim. napcam bilmiyorum. yediklerime dikkat ediyorum artık çaktırmadanda ilaçları bırakacam bu gidişle.

esinin ailesiyle ayni evdemisiniz arkadasim :1no2:
umarim hersey yoluna girer hepimiz icin :1hug:

Altlı üstlü oturuyoruz ama beni çok kırdıkları için artık yüzlerini görmeye bile dayanamıyorum.
Sağolasın canım umarım hepimiz isteklerimize kavuşuruz.

Aman canım kullandığın ilacı doktora danışmadan bırakma ,daha çok yan etki yapmasın sonra.Kilo aldığını ve nasıl engelleyebileceğini sor bakalım doktoruna.Kafana göre bırakma sakın a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…