üstüne gördüm,dış gebelik yasadım ve belirtilerim

dtk

ömrümün miladı..
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2011
406
38
merhaba arkadaslar.
bu siteden cok fazla sey öğrendim bende yasadıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum umarım faydam olur.yaklaşık 1 ay önce gebelik belirtilerim olduğu için test yaptım pozitif cıktı fakat 5 saat sonra adet oldum.ertesi gün yine yaptım yine pozitif.5 gün boyunca farklı marka testleri yaptım hepside kopkoyu pozitif.testlerim pozitifti ,adette olmustum.hemde öyle kahverengi yada pembe lekelenme tarzında bişey değildi bildiğimiz adet gibi.3 gün sürdü ama miktarı diğerlerine göre azdı.sol kasığımdada sanki tas varmış gibi bir ağrı.sürekli varolan ve gecmeyen bir ağrı.süphelendim kan testi yaptırdım sonuc:422
2 gün sonra doktora gittim kan testim:569
2 gün sonra kan testim:832
10 gün sonra kan testim:3444
tabi bu esnada ultrasonda hiçbişey gözükmüyo.normalde 7 haftalık bir bebeğin kalp atısı bile duyuluyorken...doktor zaten en basından hcg nin artısının azlığından süphelenmişti vajinal muayene sonucu sol tüpümde yerleşmiş olduğunu ve canlı olmadığını dış gebelik yasadığımı söyledi.2 sekilde tedavisi varmış.tüpümde henüz bir patlama yada hasar olmadığı için laporoskopi ile göbek deliğinden girip lazerle yakılıyomus yada kanser hastalarının tedavisinde kullanılan bir iğne vurulmam gerekiyormus.iğnenin yan etkisi olabiliyormus ağır bir iğne olduğu için bide ben 45 kiloyum bünyem zayıf.ama ben narkozdan cok korktuğum için iğneyi sectim tek doz vuruldum.rabbime cok sükür bugün 10 gün gecti doktorum değerin cok iyi düştüğünü ve atlattığımı söyledi.iğneninde yan etkiside olmadan ,tüpümede zarar gelmeden kurtuldum. inşallah bi sıkıntı cıkmaz.yasadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim cünkü erken teshis önemli helede dış gebelikte.rabbim kimseye içinde bende dahil hiçkimseye yasatmasın bunu.gerci bunada sükür diyorum herseye sükür.korunmasız ilişki yasayan arkadaslar adet olsanız bile gebelikten süpheleniyorsanız mutlaka test yaptırın.tek o şekilde hayal kırıklığı olsun inanın gerisi boş

cnm geçmiş olsun bende üstune adet gordum 5 ay önce fakat benım bebegım vardı kalp atısı duyulmadı ve kurtajla alındı rabbım tekrar verır inşallah hepımıze takma kafanı

X