Üstün zekalılar daha az uyuyor

Tanrım! bu yazıdan sonra benim g..kalı olma ihtimalim daha da artıyo yaaa :)))))))))

aslında bu bir bilmsel gerçek dünyadaki en başarılı bilim insanlarının siyasetçilerin yaşamlarına bakın hep az uyuyan insanlar. ve uykuyu bizim gibi gece yatıp sabaha kadar uyumak şeklinde düşünmeyip güne yayıyolar öğlen uykusu falan gibi yada 2 saatte bir şekerleme yapanlar gibi uykuyu çeşitli şekillere kendi bünyelerine göre yaymışlar çalıştıktan sonra beynin biraz dinlenmesi için uyumuşlar beyin bu sayese öğrendiklerini hemen depoluyor bilgi birikimi yığılmıyor

ama bir gerçek var ki uygulaması bizler için çok zor.

ben ne yim şimdi çözemedim. ya çok az uyurum 3 gün uykusuz kalırım, ya da bi yatarım 3 gün kalkmam. benim zeka vardiyalı çalışıyo sanırsam.

uykudan kalktım şimdi işim olmasa küt diye gider kafam...
uyudukça uyuyasım geliyo......

inanmammmmmmmm!!!!
ben günde maksimum 5 saat uyurum ki uyaninca sersem gibi olurum cok uyumusum gibi!ama gel görki adam akilli oturupta kendimi vererek ders calisamiyorum,hani nerde zeka:)

demek ben ondan zekasızımkaydirigubbakcemile3allahım yarım saat eksik uyusam sersem oluyorum

heheee bende oğlum uyumuyor diye üzülüyordum
demekki zeka küpü olduğu içinmiş eheheeeee

anasına çekmemiş bende bi yatsam 24 saat uyurum..
hay allah ama ben de zekiyimdir yawss

hehehehhh kk deki bazı arkadaşlar biliyor zaten.
günlük 5-6 saat ancak uyuyorummm :))))

Hııımmm ozaman benim oğlum üstün zeka....
2 yaşında bebekliğinden beri gündüz uykusu 1 saat...
Ve inanılmaz hareketli allahtan hiper değil...
Doktoruda çok zeki olacak dedi zatiii....
Ama ben henüz bir zekilik göremedim...
Varsa yoksa yaramazlık...

aman bır zamanlar en az 6 saat uyku gereklı denıyordu şimdılerde ıse 8 saat lık uyku gereklı dıyorlar en ıyısımı zamanında yat zamanında kal ne tavuklarla yat kalk,nede gece yarısına kadar tv pc otur kalk.
yapabılene tabı ben yapamıyorumda..

gecelerı yarasa gıbı olmanın bılımsel bır acıklamasını da okudum yaa..
demek cok zekı oldugumdan miş şakkıdı

Az uyurum, tv karşısında kitap okuyabilirim, çok iyi gözlemciyim ama zekam biraz düşük.:F
Napacağız şimdi...

cocuklumdan bu yana sabah 4te uyanırım.. bizimkılerde karga .... yemeden ne uyanıyon die kızarlar bana :)))
çocukken (5yas) vakıt gecırcegım s eyler bulurdum babamın saatını bı guzel bozardım , evde ne kadar boncuk var yutardım ahahaha :))) sanırım onları şeker sanıyormusum :)))

hmm buna uyurgezerlık dahilmi acaba ? deli gibi uyurgezerimdir evde birde hatırlarım naptımı :)))

sadece aptallar sekiz saat uyur diye bir kitap var.bana 8 de yetmiyor ya neyse.az uyumama faydası olacağını bilsem bu kitabı alacağım.okuyan varmı:uhm:

bende diyorum neden uyuyamıyorum geceleri demek zeka meselesi he he

ben de çok uyuyan gruptanım

aslında gece geç yatmayı sonrada öğlene kadar yatmayı seviyorum
o da çok elime geçmiyo çocuklardan

ben de çok uyuyan gruptanım

aslında gece geç yatmayı sonrada öğlene kadar yatmayı seviyorum
o da çok elime geçmiyo çocuklardan

aynenmirmirmirmir
dediğin gibi çocukla olmuyorgamyoncuiremsu
gece oturmayı seviyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…