Üst katta mütemadiyen koşan çocuklar

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
11.025
19.274
yeni taşındık daha bir ay oldu. site içinde, her açıdan içimize sinen güzel bir dairede kiraya çıktık ancak bir dezavantajı var ki, duvarlar kağıt gibi adeta. feci ses geçiriyor. üst katımızda da küçük çocuklu bir aile var. 2 veya 3 çocukları var tam emin değilim. sürekli de küçük çocuklu misafirleri geliyor. gün içinde sürekli bir koşturma ve tepinme durumu mevcut. benim de 5.5 yaşında oğlum var, makul saatler içinde çocuk gürültüsünü problem edecek insanlar değiliz ancak bu çocuklar hiç mi uyumuyor anlamadım. gece 12, 1 de de koşturma sesleri, bağırışlar, ağlamalar....oğlum saat 20:30 dedi mi yataktadır, ertesi gün okul için erken uyanıyor. sesleri dinlemekten uykuya dalamıyor o derece ses oluyor. üst kattakileri tanımıyoruz hiç, ilk tanışmanın bu konu için kapılarına çıkarak olması nasıl olur bilemiyorum. mektup mu yazsam diyorum eşim de saçma olur yüz yüze konuşalım diyor. diğer bir seçenek de gece tepindiklerinde süpürgeyle tavana vurmak eşiyle kavgalarında ettikleri laflara da şahit olduğumuz için ben biraz çirkef tipler olduklarını da tahmin ediyorum. ilk iletişimim nasıl olmalı sizce?

Yüz göz olmayın "çirkef" olduğunu düşünüyorsanız. Tanışmadan bilinmez tabi, geleni gideni çoksa belki de sevilen biridir.
Eşi ile kavga eden herkes kötüdür diyemeyiz.
Çocuk sorununa, dur deyince durmuyor, bir çözüm bulamadım.
Kendinize davet edin veya tanışmak için oturmaya gidin bu da bir seçenek.
Kapıya "yapmayın" diye giderseniz iş inada da binebilir, ters teper.
Hiç etkileşimeme girmek de bir seçenek.
Sitede oturuyor ve yönetim firması varsa isim verilmeden kat vs belirtilmeden gürültüden rahatsız olduğunuza dair uyarı için aramasını rica edebilirsiniz.

Sert ve ciddi şekilde uyarmanız gerek. Bizlerin çocuk gürültüsü, yürüyüşi yere bir şey düşürmesi sandığımız seslerin çoğu yetişkinlerin yaptığı sesler, komşu şikayet edince "ama çocuk ses napalım" bahanesine başvuruyorlar.

Site içindeyseniz alsınlar çocukları bahçeye insinler, parka götürsünler, kar yağışı olsa neyse ama daha havalar güzelken böyleyse ooo kışın yandınız.

geleni gideni çok olsun problem o değil. eşiyle kavga etmeyen de yoktur herhalde ama gecenin bir yarısı müstakil evde oturuyormuşçasına rahatlıkla at koşturmak ciddi bir problem. yüz göz olmadan, kapıya çıkmadan nasıl halledeğiz bilemedim. merhaba ben tanışmaya geldim mi diyeceğim kapıya gidip?

Tavana, borulara vs. vurmak gibi bir hata yapmayın lütfen, inanılmaz itici bir şey bu. Bunu yaptıktan sonra düzgün iletişim kurulması imkansız.
çıkan tepinme , vurma, bağırma seslerini videoya çeksem asıl iticilik neymiş anlarsınız. insan çileden çıkıyor, hele ki gece yarısı olunca.

Ya açıkcası biz bir yol alamadık, bizim de başımızda vardı böyle bir dert. Oturmaya gelindi gidildi. Çok apartman kültürü olan bir aile değildi. İyi de konuşsan kötü de konuşsan da laftan almıyorlar.
Yönetime isminiz verilmeden araması yönünde talepte bulunun. Belki uyarıröar

çıkan tepinme , vurma, bağırma seslerini videoya çeksem asıl iticilik neymiş anlarsınız. insan çileden çıkıyor, hele ki gece yarısı olunca.
Tavana vurmak bunu çözecek mi peki? Yoksa karşı tarafı daha mı çirkefleştirecek? Bu bir çözüm değil, istiyorsanız vurun tabii.

İletişim kurmazdim yani belliki çocukların bir uyuma rutini yok birde kavga ve üslup var ortada yalandan medeni anlayışlı komşu taklidi yapsalar n'olacak ilk fırsatta cirlar onların sahte maskesi.Esiyle tartışma her insan yaşayabilir komşuya duyuracak kadar bağırmaya gerek yok olmadi gitsin boş arazide baa bas bağırsın.Duyulacak kadar bağıran tartışmayı bilmiyor demekki.Her çift böyle değil tabiki.Ben utanırım komşu duyacak rahatsız olacak benim özelini niye dinlesin millet mecburmu.

Cozum yolu

Nosu varsa mesaj atin
Merhabalar ben alt komsunuz X, belli ki sevilen sayilan birisiniz gelen gideniniz cok, eksik olmasin fakat evde hasta evde yasli kayinpederime bakiyoruz kendisi cok rahatsiz gunduzleri uyuyamiyor idare ediyoruz ama gece cok ses geliyor kosusturma bagris gibi, rica etsem daha dikkatli olabilir misiniz? Bizim durumumuzu da anlayin anlayisiniz icin simdiden tesekkur ediyorum iyi gunler dilerim

Tarzinda birsey olabilir
Once sevilen birisiniz diyerek egosunu, sonra yasli bakiyoruz diyip vicdanina oynayabilirsiniz
Cirkef dediniz ondan bu tarz ufak bi yalan atilabilir

Böyle insanların sevilen insanlar olduğunu pek düşünmüyorum.

Olsa olsa düzensiz, plansız yaşayan ve çocuklarına hiçbir rutin oluşturanamış insanlardır. Bencillikleri de tuz-biber..
Yani konuşursa kesin iş inada binecek bence, bizim yazlıkta var başımızın belası çocuk balkondan afedersiniz tuvaletini aşağı yapıyor. Ne var yapabilir diyorlar. Bazı insanlar toplu yerlerde yaşamaya hala adapte olamamış bence

Valla biz boruya vuruyoduk daha sonra yüzyüzede görüştük bi sorun olmadı. Kapıya çıkmak 2.seçenek gibi.

Eski oturduğum yerde benim de üsttekiler öyleydi, yabancıydılar ilk konuşmada anlamazlıktan geldiler kafa salladılar, ikinci konuşmayı ingilizce yaptım tamam dediler ama sanırım yine anlamadılar ki çocuklar gecenin üçünde beşinde bence evde bisiklete biniyordu son konuşmayı google transletden çevirip kendi dillerinde tlfndan gösterdim ses oluyor gündüzleri sorun yok ama geceleri olmaz böyle diye yazdım, yine gülerek kafa salladılar ama yok yani onlar taşınana kadar bitmedi, ben öyle alışkın bir ailenin konuşmayla düzelceğini sanmıyorum

Yönetime başvurun. Ben öyle yapıyorum kapıyı ayakkabı bırakan ya da ses yapanlar için. Arıyorum güvenliği anında arıyorlar daireyi evinizden ses geliyor şikayetci komşular diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…