üst kat öğrenci evi

Bize de bazen gitar sesi geliyor ya da maç izliyorlar bazen o zaman gürültü oluyor hiç şikayetçi olmayı düşünmedim çünkü arada sırada oluyor. Ama sizinkiler çok abartmışlar bence ve şikayet edilmeyi de hak etmişler. Bir de böyle sorumsuz tipler yüzünden insanlar öğrenciye ev vermiyor o yüzden de ayrıca sinir oluyorum. Bence iyi yapmışsınız şikayet etmekle.

konu başlığından anlaşılacagı gibi üst kattaki öğrenci evinden çok rahatsız oluyorum tasındıkları ilk haftadan beri .
sanki magarada büyümüşler apartman hayatı görmemiş gibiler resmen ! sanırım müzik okuyorlar . gece 3 te piyano çalmalar gece gitarla sarkı söylemeler , evde inanılmaz ölcüde bagırarak konusmalar , uzun hava söylemeler ?
1 kere kapıcı konustu , 2 kere ev sahibi ile kapıcı konustu ben en son polisi aradım polis geldi kızdı onlara . ama yok azalıyor ama bitmiyor. az önce ilk kez ben cıktım . bu müzik sesi bitecek mi dedim biz film izliyoruz diyor . dedimki ben o odada uyuyorum napmam gerekiyor polisi bile aradım . ama yok kusura bakmayın bile demiyor . sizi rahatsız etmek istemiyoruz ama burası evimiz film izliyoruz diyor .
evde 2 yatak odası ve 1 salon var . bunlar salonu asla kullanmıyorlar . sürekli yatak odamın üstündeki odayı kullanıyorlar .
bende iyi ev sahibiniz bir daha rahtasız olursan söyle atayım onları artık demişti yarın söylerim atar deyip indim asagıya. ev sahibi de polis gelmesinden cok rahatsız oldu . şimdi de cok mu abartıyorum diye üzüldüm ama gercekten sessizlik istiyorum . gece 12 yani . ayrıca salon dururken neden bu odada aylardır ısrarcılar anlamadım . onlarddan once 3cocugu olan bir aile oturuyordu ki ev küçük 80 mtrekare filan . bir gün sesten yukarı çıkmadım (ara sıra rahatsız oluyordum ama tolere ediyordum)
indim asagı sesi kestiler . madem keseceksin basta özür dile sakinleşeyim sorun olmasın en azından . şimdi yarın ev sahiplerini arasam mı ?
arardım.öğrenci de olsalar kazık kadar insanlar yani , mağarada büyümediler herhalde aile de olsa öğrenci de olsa yaşlı da olsa toplumsal kurallar herkes için geçerli.

Benim de en cok cekindigim bir konu. Cuma ve cumartesi gunleri film izlerim. Haliyle sesini aciyorum ama komsular rahatsiz oluyor mu hic bilmiyorum. Bor ara kablosuz kulaklik mi alsam diye dusundum ama ses kalitesini begenmezsem bosa para gidecek diye vazgectim. Tv salonda oldugu icin salonda ses oluyor. O saatte onlar salonda olmuyorlar. Bugune kadar sikayet eden olmadi. Insallah onlari rahatsiz etmiyorumdur.

Ev sahibini arar durumu anlatırdım ama inşallah halden anlayan biridir, kirayı veriyorlar gerisi beni ilgilendirmezde diyebilir.

Ayrica benim komşular öğrenci olmasalarda bende ayni dertten muzdarip olduğum icin sizi o kadar iyi anliyorum ki, umarım kisa sürede taşınırlar ve kurtulursunuz. Ayrıca hiç vicdan yapmanıza gerek yok, gecenin 3ünde kalkip piyano gitar çalmak ne ayıp. Apartmanda yaşadıklarını unutuyorlar galiba
bence eve polis gelinceye kadar o kafadaydı . ondan sonra tavrı değişti , bunlarda polisten cok korkmuşlardı bir iki ay götürdü bizi bu .
bu gece cıktıgımda alttan alsa yine söyleyeyim demezdim . bide kibarca o kızıyor bana polise şikayet etmeniz baka bir konuydu bilmem ne diye

Ben kesin linç yicem ama ben bu konuda çok acımasızım
18 yaşından büyük insanlar reşit oluyor
Yetişkin insan da yaptığının sorumluluğunu almalı

ses yapmak istiyorlarsa müstakil bir ev bulabılırler...
İşlerine geldıgınde bin 18 imi giçtim kındı kırırımı vırıbılırım oluyor
Toplumsal hayata uyum sağlayamayanı üniversiteye almasınlar....

ben hiç rahatsız olmazdım vicdanen....
300 kez uyarılmışlar ama yani
Demekki dikkate almıyorlar bunun da sonucu olacak illaki

bence eve polis gelinceye kadar o kafadaydı . ondan sonra tavrı değişti , bunlarda polisten cok korkmuşlardı bir iki ay götürdü bizi bu .
bu gece cıktıgımda alttan alsa yine söyleyeyim demezdim . bide kibarca o kızıyor bana polise şikayet etmeniz baka bir konuydu bilmem ne diye
Hangi konuda şikayet etmiş olursanız olun kimsenin kimseyi rahatsiz etmeye hakki yok, gece yüreğin ağzında korkarak uyanmak, seslerden uyuyamamak nedir cok iyi bilirim. Belki ev sahibi sert bi sekilde uyarirsa onlarda korkup ses çıkartmazlar

Kedi yavrusu mu atıyormuş ev sahibi arayın isterseniz hiçbişey yapamaz tahliye kararı aldırmak o kadar zor ki herşey kiracı lehine

Offf öğrenci evleri hep böyle ya . Bende çok çektim zamanında . Hele bizim alt katta tıp okuyan bi çocuk vardı ilk senesinde dersler hafif olduğundan gece 4 lere 5 lere kadar gitar çalarlardı. Tabi o zaman ben de okuyordum sınavlarım oluyordu uykusuz geceler geçirdim sayesinde , çok uğraştım kendisi ile. Sonra kendi dersleri zorlaşınca evde bize terlik giydirmemeye başladı. Kendisi bizim terlik sesimizden dahi o kadar rahatsız oluyordu ki bize ses yapmayan terlikler aldı 😂 Neyse ki şimdi asistanlığına başladı da kendini yatağa zor atıyor 🤭😂

Evet ev onların evi filmi onlar izliyor, ama sesini siz duymak zorunda değilsiniz. Ev tutacak sorumluluğu alıyorsa paşa paşa apartman kurallarına uyacaklar. Ne demek gece 3te piyano çalmak, ses yapmak.

Bir iki gün bekleyin..Yine yaparlarsa bence kesinlikle söyleyin..Kendileri vicdanlı olsalardı..Siz de çalışıyorsunuz yazık değil mi ya..Hadi gün içindeki sesleri neyse ama geceki sese asla tahammül edilemez yani..Film izliyorlarmış..Sesini kısın o zaman..

konu başlığından anlaşılacagı gibi üst kattaki öğrenci evinden çok rahatsız oluyorum tasındıkları ilk haftadan beri .
sanki magarada büyümüşler apartman hayatı görmemiş gibiler resmen ! sanırım müzik okuyorlar . gece 3 te piyano çalmalar gece gitarla sarkı söylemeler , evde inanılmaz ölcüde bagırarak konusmalar , uzun hava söylemeler ?
1 kere kapıcı konustu , 2 kere ev sahibi ile kapıcı konustu ben en son polisi aradım polis geldi kızdı onlara . ama yok azalıyor ama bitmiyor. az önce ilk kez ben cıktım . bu müzik sesi bitecek mi dedim biz film izliyoruz diyor . dedimki ben o odada uyuyorum napmam gerekiyor polisi bile aradım . ama yok kusura bakmayın bile demiyor . sizi rahatsız etmek istemiyoruz ama burası evimiz film izliyoruz diyor .
evde 2 yatak odası ve 1 salon var . bunlar salonu asla kullanmıyorlar . sürekli yatak odamın üstündeki odayı kullanıyorlar .
bende iyi ev sahibiniz bir daha rahtasız olursan söyle atayım onları artık demişti yarın söylerim atar deyip indim asagıya. ev sahibi de polis gelmesinden cok rahatsız oldu . şimdi de cok mu abartıyorum diye üzüldüm ama gercekten sessizlik istiyorum . gece 12 yani . ayrıca salon dururken neden bu odada aylardır ısrarcılar anlamadım . onlarddan once 3cocugu olan bir aile oturuyordu ki ev küçük 80 mtrekare filan . bir gün sesten yukarı çıkmadım (ara sıra rahatsız oluyordum ama tolere ediyordum)
indim asagı sesi kestiler . madem keseceksin basta özür dile sakinleşeyim sorun olmasın en azından . şimdi yarın ev sahiplerini arasam mı ?
Öğrenciyken kafa biraz farklı çalışıyor. Yani bizimde öyleydi. Tabiki günlerce şikayet konusu olacak şeyler yapmıyorduk ama ayda 1-2 kez fasıl gecemiz oluyordu evde. Kız olduğumuz için sanırım komşular şirin karşılıyordu bizi. Bilemedim nasıl konuşulur ne konuşulur. Belki yatak odanızın üstü değilde başkabir odayı kullanmalarını söyleyebilirsiniz.

Evet ev onların evi filmi onlar izliyor, ama sesini siz duymak zorunda değilsiniz. Ev tutacak sorumluluğu alıyorsa paşa paşa apartman kurallarına uyacaklar. Ne demek gece 3te piyano çalmak, ses yapmak.
Yesyess Yesyess bende böyle düşünüyorum. Evet öğrenciler, gençler bazen tolerans göstermek gerekir ama bunlar çok abartmış. Sizin kadar onların da kendilerini düşünmesi gerekir.
Bikaç gün daha bekleyin tekrar ederlerse o zaman söylersiniz.

Yesyess Yesyess bende böyle düşünüyorum. Evet öğrenciler, gençler bazen tolerans göstermek gerekir ama bunlar çok abartmış. Sizin kadar onların da kendilerini düşünmesi gerekir.
Bikaç gün daha bekleyin tekrar ederlerse o zaman söylersiniz.
Sanirim öyle yapacagim beni gurultuden cok gittigimde alttan almamasi sinirlendirdi. Ki eve polis bile cagirmisim 6 aydir kac defa uyarmisim .
Ozur dileriz kapatiyorux dese sakinlesip inerdim

Yetişkin insanlardan bahsediyoruz, bence davranışlarının sorumluluğunu almalılar. Hayatları boyunca onlar bir şey isteyince akan sular durduğu, karşılığında da hiç bir bedel ödemedikleri için bunu normal sanıyorlar bi süre sonra. O film izlemek istiyor, bitti. Apartman kuralı, empati, saygı ne ki? Onlar film izlemek istiyorsa siz de dinlenmek istiyorsunuz, kimin gücü yeterse artık. Bence ev sahiplerini arayın hatta tekrar gürültü olursa polise tutanak tutturup şikayet edeceğinizi söyleyin. Hiçbir ev sahibi uğraşmaz böyle bir şeyle. Siz de kurtulmuş olursunuz.

eve gecenin bi yarısı polis gelince adamda bunu duyunca asırı rahatsız oldu haklı olarak . atacak muhtemelen

hiç vicdan yapacak bir durum yok
benim bir sürü eve çıkan öğrenci arkadaşım oldu
gayet gidip kaldığımızda da hayvan gibi davranmıyorduk
demek ki insan her yerde insan.
sanki evde aileleriyle hiç yaşamadı mı bu insanlar
gökten zembille öğrenci olarak mı geldiler de görgü terbiye gece gündüz bilmiyorlar?
ben olsam anne babalarına kadar arardım.

haklısınız kesinlikle

bikaç gün bekleyin diyeceğim de
onlar muhtemelen biraz bekleyelim siniri geçince yaparız diye düşünmesinler
bilemedim şimdi
öğrenci olunca da

Ben 4 yıl aynı evde öğrenciydim. Bir kere şikayet gelmedi. Kapımı sadece yemek getirmek için çalarlardı. Ev arkadaşlarım oldu onları bile uyarıyordum. Eşşek kadar adamlar, öğrenmek zorundalar. Akşam 11den sonra gürültü yapamazlar, bitmiştir. Söyleyin ev sahiplerine. Kendi arkadaşlarımın evlerini düşünüyorum şimdi kesinlikle çekilmez alt komşu olarak. Evinde film izlersin tabi, oturma odasında normal sesle. Bu kabul edilecek bir şey değil.

Sonradan hatırladım, bir kere şikayet gelmişti. Benim golden cinsi köpeğim vardı. Havlamazdı hiç canımın içi. Bir teyze apartman kapısından geçiriyor melekler apattmana giremiyor diye şikayet etmişti 🤣

Yetişkin insanlardan bahsediyoruz, bence davranışlarının sorumluluğunu almalılar. Hayatları boyunca onlar bir şey isteyince akan sular durduğu, karşılığında da hiç bir bedel ödemedikleri için bunu normal sanıyorlar bi süre sonra. O film izlemek istiyor, bitti. Apartman kuralı, empati, saygı ne ki? Onlar film izlemek istiyorsa siz de dinlenmek istiyorsunuz, kimin gücü yeterse artık. Bence ev sahiplerini arayın hatta tekrar gürültü olursa polise tutanak tutturup şikayet edeceğinizi söyleyin. Hiçbir ev sahibi uğraşmaz böyle bir şeyle. Siz de kurtulmuş olursunuz.
Bu dediklerinizi yaptim .
6 aydir ugrasiyorum 1 kere kapici gitti , 2 kere ev sahibi uyardi ve son olarak polis cagirdim o uyardi.
Bugun en son ben ciktim

X