Umutsuzum,umudum diyet günlüğüm yardımlarınızı bekliyorum

historian_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2011
31
0
bu kaderimiz olamaz değiil mi?
yani bu kilolar,bu yüzden utanmalar,üzülmeler,ezik hissetmeler,hep bişeylerden eksik kalmalar,hayatı yarım yaşamalar...
hep kilolu bi çocukluk geçirdim.hayatımda hatırladığım en eski şey diyetler.kendimi bildim bileli hep diyet yaptım.hiç bi çocuk gibi doyasıya bişey yemedim.ortaokula başlayınca yani kendimi dahada tanımaya başlayınca hep utandım kilolardan diyet yaptım baya bi kilo vermştim.ama yine aldım.sonra lise sınavları fln derken liseye başladığımda 86 kiloydum.çevrem güzel kızlarla doluydu.aslında yüzümün çok güzel olduğunu söylerler çevrem ama şişkoydum.özellikle erkeklerden çok utanırdım o zamanlar bna iğrenerek bakarlar diye.sanki herkes benmle ilgili konuşuyormuş gibi düşünürdüm.hep kendimi gizlemeye çalışırdım hele beden derslerinde kaybolmak isterdim adeta.sonra diyet yapıp 30 kilo verdim.86 deildim artık 56 kilo olmuştum.herkes çok şaşırmıştı.o kadar mutluydum ki anlatamam.bende güzel güzel istediklerimi giyebiliyordum,okulda erkekler banada bakıyorlardı artık.o zamanki çocuk halimle hoşuma gidiyordu güvenim gelmişti derslerimde çok iyiye gidiyordu moralim yüksekti.sonra öss ye hazırlanırken tekrar kilo aldm yine 86...
üniversiteye başladım 86 ile.sonra tekrar diyetler fln ama denemediğim hiçbir şey kalmamıştı.65 e düşmüştüm.tekrar kilo alıp yükseldim aynı kiloya.tekrar bir diyetle 69 oldum ama şimdi yine kilo alıyorum.76 kiloyum.
hayatımdan iğreniyorum,hiçbirşeyden zevk almıyorum,neşemi kaybettim,fotoğraf çektirmek istemiyorum anlatamam psikolojimi ve artık umudumuda kaybetmişim nasıl olsa yine alacam diye.

bunları ağlayarak yazıyorum çünkü umutsuzum çünkü yine kilo versemde yine kilo alıcam ömrümde hep kilo sorunum olcak hiçbir zaman kilo alırım diye düşünmeden rahatlıkla birşeyler yiyemeyeceğim......
ve bir sevgilim var.o hep yanımda oldu.kilo vermek için diyetisyene gttm kilo verme sürecimde benimle beraber diyet yaptı.sonra tekrar aldım kendimi aç bıraktım hasta oldum oda karşıma geçti bana kızdı eğer bir daha 1 kilo bile verirsen seninle konuşmam dedi bana sen lazımsın dedi.yeri geldi ben çok istiyorum diye bana plates malzemeleri aldı kremler aldı.ben çok üzülüyorum diye diyet yapmayayım diye o kilo almaya çalıştı.çünkü onun yanında şişman olmaya utandığımı söylemiştim.bni spor salonlarına götürdü.umutsuz olup ağladığım zamanlar bana elleriyle diyet yemekler hazırladı güleyim diye şebeklikler yaptı.ailesiyle tanışacağım dönem zayıflamıştım ama hala tombuldum.fakat ailesi çok sevdi beni ben yine utandım yemek bile yiyemedim onlarla açtım tokum dedim yalandan utandığım için...beni çok beğenmişler ailesi akrabaları komşuları fln ama şimdi tekrar kilo aldm
şimdi 4.snftayız yaza nişanımız olucak ve ben 76 kiloyum ve çok kilolu görünüyorum psikolojim çöktü umutsuzluktan kendi kendimi yiyorum ve yemekde yedikçe yiyorum iyice kilo alıyorum.
o hep yanımdaydı en büyük destekçimdi.ama şimdi hiç bişey düzeltemez moralimi.nişanımda ne giyeceğim nasıl fotoğraf çektireceğim onun akrabalarının yanındada utanırım anlatamıyorum o kadar bozukki psikolojim nolur yardım edin destek olun bana bişeyler diyin yaparsın diyin bu kaderin deil diyin zayıflama sürecinde bu site ve başarı öyküleri en büyük moral kaynağım.şimdi tekrar diyete başlamak istiyorum ama o gücü hissedemiyorum içimde.zayıflama öykülerini ağlayarak okuyorum.bende yapabilirim değil mi?
şimdi internetten e-walker uzay yürüyüşü aldı bana sözlüm sıırf üzülüyorum diye.plates malzemelerimde var.daha önce diyetisyene gittim deneyimlerim var. sadece morale ihtiyacım var...derslerden dolayı düzensiz bir hayatım var uykum fln düzensiz.

şimdi yeniden zayıflamak istiyorum ve hergün buraya yazmak istiyorum bunun çok etkili olacak inanıyorum lütfen desteklerinizi esirgemeyin.şimdiden hikayemi okuduğunuz için teşekkürler.....İnşaallah başarı öykülerimide yazarım....

Uzulme lutfen bende cok caba sarfettim kilo vermek icin ama sonunda verdim ve dikkat eterek kilomu korumya calisiyorum 3 kilo fazlam var ama dert etmiyorum, sen istedigin kiloya duserek daha sonrada dikkat ederek kilonu koruyabilirsin degilmi

inşaallah çok istiyorum en büyük hayalim nişanımda düğünümde güzel olmak eşimle uyumlu olmak fotolarıma bakarken kendimden iğrenmemek ve bende yapabilirim .....

Amaaan tek derdimiz kilo olsun allah baska dertler vermesin, birde sen kafana taktikca daha zorlasir hersey rahat ol takmamaya calis bak ozaman nasil su gibi gidiyo kilolar, inanki hersey beyinde biti o mesaji vermelisin relaks ol, herseye guzel bak herkes veriyo benmi veremiycem die dusun. Diyet bile yapmana gerek yok gunduz yediklerine dikkat et, bol su ic, evde spor yapmaya calis aklina geldikce, birda aksam 6 dan sonra bisey yeme bak nasil veriyosun, ben esim su son iki ayda bu dediklerimi yaparak 12 kilo verdi ve halada veriyo istemesende gidiyo anliycan, uzulmek kafana takmak yok anlastikmi, ben sana destek olurum beraber basaralim bunu motive oluruz en azindan motive cok onemli bu sure icinde, sana guveniyorum ben zaten bende ki vermeye calsiyorum her aksam neler yedigimizi yazalim her haftada tartilalim, tamammi cnm tabi istersen:26:

isterim tabi=))) böyle bi şeye çok ihtiyacım var teşekkür ederim=)) tamam o zaman yediklerimizi yazalım buraya her gün bunun büyük katkısı olacaktır eminim.evet dediğin gibi rahat olucam daha önce vermiştim yine veririm ve en önemlisi bu sefer almam İnşaallah

Tabiki verirsin hersey bizim elimizde, sen yeterki kendine inan ve soz ver, anlastk yarin aksam neler yedigimi yazicam kacamak yapmak yok sadece hafta sonu falan odullendirme yapabiliriz ama abartmadan

bu kesnılıkle senın elınde canım
gunlugun hayırlı olsun bu gunluk sana hayırlı gelsın ınsallah...
bende 21 aralıkda buradakı zayıflayanların oykusunu okuyarak kılo vermeyı kafama koydum ve gunluk tutmaya basladım
zamanla cuma yarıslarına yazıldım ve basladım 2 ay oldu ve ben 8 kılo verdım
yavas yavas her ıstedıgımden azıcık yıyerek
benım esım bana destek deıl ksotek oldu 2 cocugum var aynı senın gıbı toplumda cok uzulurdum
cunku benım esım benımle dalga gecerdı
sımdı ama donmeye basladı ıyıce daha beterde etcem onu ya neyse
kı sen bu ısı daha once kac kere basamrmıssın ve bu guc sendeyse tekrarda basarackasın bence..
hadı Allah kuvvet versın devamı gelsın kılolar gıtsın dıyelım...

sağlam bir iradeyle fazla kilolarını verebilirsin canım ama sürekli verip almışsın tekrar acaba bir sağlık problemin mi var ? yoksa diyet bitti diye eski alışkanlıklarına devam mı ettin kilo aldın tekrar çünkü bashettğin kilolar epey vermişsin zamanında .bence diyetisyen yerine bir doktora görün ona göre yap diyetini .sağlık herşeyden önemli moralini bozma .herşey gönlünce olsun.

Arkadasim, konuyu actin ve kayboldun hani yazicaktin hergun yediklerini? Sen bilirsin ins istedigin kiloya inersin.

bilgisayarımdaki bir sorundan dolayı bir süredir nete giremiyordum yazamadım maalesef.ama 1 haftadır ciddi ciddi yapmaya başladım diyet.ciddi ciddi derken alışkanlıklarımın yerine yenisini koymaya çalışıyorum. e-walker almıştm hergün en az yarım saat yürümeye çalışlıyorum onda.öğrenci olduğumuz için zor oluyor diyet.ama artık kararlıyım yapıcam. arkadaşım sanada söz vermiştim hergün yazalım diye ama giremedim nete.inşaallah başarıcaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…