Umutsuzluğa Yer Yok !

suskunkisi

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
605
403
24
Merhaba arkadaşlar. Size bir kimyasal gebelik yaşamış biri olarak dilerim ki umut olmaya geldim. Hamile kalma serüvenimi ve yaşadıklarımı anlatacağım belki size de umut olur. Geçen sene Şubat ayı 2 gün adet gecikmesiyle hamile olduğumu öğrendim. Beta değerim 16,75 di. O zamanlar beta falan bilmiyordum doktorum da bir şey söylemedi. Apar topar kadın doğum uzmanına gittim. Alttan muayene oldum ve hamile olduğuma dair bir kanıt bulunamadı. Yaklaşık 5 gün sonra da kanamayla gebeliğim sona erdi. Uzun bir süre toparlanamadım. Çocuk isteğini bir kenara bıraktım ve tam bir yıl korundum. Artık hazır hissettiğim an tekrar denedim ve ilk ay 2. Kimyasalımı yaşadım. Bu sefer duruma alıştığımdan hiç korunmadan denemeye devam ettim. 2. Kimyasalımdan sonra 2 ay sonra adetim 2 gün gecikti. Hiç bir hamilelik belirtim yoktu. Ne migde bulanmasi ne akinti vs. Hic bir şey sadece adet gunum ve sonraki gun adet kramplari yasadim. Hemen doktora gittim ve beta degerim 75,85 Çıktı. Baya hayal kırıklığına uğradım. Doktorum umutlanmamam gerektiğini söyledi. Neyse ben yine kimyasal bebek yok diye kendimi koşulladım. Her tuvalete gittiğimde baktım kanama var mi yok mu diye böyle tam 10 gün geçti. Gebeliğimin artık kimyasal olmadığından emindim.Ama hiç hamilelik belirtim olmadığı için normal bir hamilelik olmadığını da düşünüyordum. Ertesi gün hemen kadın doğuma gittim ve alttan muayene oldum ve sürprizzzz kese oluşmuştu oradaydı ve 5 haftalikken 4 milimdi. İçi boştu. Doktor iki hafta sonra gelmemi istedi. Tabi ben kahroldum yine bebeği goremeyince cnku cevremdeki herkes 5. Haftasında gormustu bebeği. Bu sefer de kendimi boş gebeyim diye şartladım. Beslenmeme hiç bir seye dikkat etmedim ama ne olur ne olmaz folik asit zaten onceden beri kullanıyordum. Doktor kontrolunden 2 gun sonra yani 5+2 gunlukken leke yasadim 2 gun surdu bu sure boyunca boş gebelik diye kendimi harap ettim bebegin dusmesini veya kanama bekledim derken artik 6. Haftama girmiştim. Tüm yakınlarım 6 haftalikken migde bulanmasi ve baska belirtiler yasarken bende hic bir belirti yoktu herkes hamile kalinca akintiya bogulmus ben aksine normal hayatta akintisi olan insan, hamile kaldigimdan beri bir damla bile akintim yoktu. Goguslerim ayni boydaydi. Damarlarim belirgin degildi. Hic ufacik bir belirti bile yoktu uzerimde. Hic bir seyden tiksinmedim migdem hic bulanmadi. İdrarim da gayet normaldi cogalmamisti. Derken 7 haftalik oldum. Hatta son adet tarihine gore 7+2 oldum tekrar muayene olmaya gittim. Doktora hic belirtim olmadigini ve umutsuz oldugumu soyledim. Tekrar alttan muayene oldum. Bebeğim kalp atislariyla oradaydi 7+2 degil tam 10 milim ile 7+0 olarak karsimdaydi. O yasadigin duyguyu mutlulugu anlatamam. Her sey normaldi kalp atislari boyu her seyi. Doktora hic belirtim olmadigini soyledigimde sadece sansli bir gebe oldugumu soyledi. Şuan ultrasonra gore 8+5 adet tarihine gore 9 haftalik hamileyim. Ve tum belirtilerim bir anda 8+2 de basladi migde bulantisi kusma ama cok cok nadir yani sadece sabahlari. Ve damarlarim bugun baya belirginlesmis. Her yerim masmavi damarlarla dolu idrarim da 8. Haftaya ilk girdigim gun artti. Yani kendinizde belirti aramayi birakin. Betanin dusukluguyle de uzmeyin. Herkeste ayni olacak diye bir şey yok. Siz de benim gibi belirtilerini farklı yaşayan nadir annelerden olabilirsiniz. Umarım yazdıklarim size umut olur. Sağlıkla kalın :)

Allah hayırlı uğurlu etsin . Ben de boş gebelik sebebiyle 1 kürtaj yasamis ve kurstajdan 10 ay sonra yeniden hamile kalmış biriyim . 2 gün sonra 5 hafta dolacak gebeligimde. Ama bugün kötü sari gibi açık kahverengi gibi bir akinti geldi . Çok kaygilandim. Doktoruma danistim . Progesteron ilacı önerdi. Salı günü gideceğim keseyi görmeye . Önceki gebeligimde keseyi görmüştük ama o kalp atışını bir türlü duyamama, doktoru sessiz ve dikkatlice kalk atışını aramasi , o sessiz bekleyiş var ya , çok zor. Hani Allah sonunu hayretsin ama bir kalp atışını duysam da rahat etsek azıcık da olsa . Hakkaten iyi hissettim sizin yazınızı okuyunca. Hayırlısıyla bize de nasip olsun kalp atisi duymak insallah

Merhaba doktora gittiniz mi Sakın korkmayın ben de lekelenme yaşadım yerleşme kanaması 5 haftalıkken umuyorum ki sizin de hiç bir şeyiniz yoktur ve her şey normaldir

Merhaba doktora gittiniz mi Sakın korkmayın ben de lekelenme yaşadım yerleşme kanaması 5 haftalıkken umuyorum ki sizin de hiç bir şeyiniz yoktur ve her şey normaldir
Merhaba çok teşekkür ederim. Evet gittik . Keseyi gördük .11 gün sonra için, kalp atışına bakmaya çağırdı. Bizim önceki gebelikten sıkıntı yaşadığımız dönem oydu . İnşallah buraya kalp atışını da duyduk diye yazmak nasip olur

O zaman harika! Hayırlı uğurlu olsun Eminim ki miniğimin kalbi pıt pıt atıyordur İçiniz ferah olsun ben eminim her şey yolunda!

hayırlı olsun tebrik ederim sağlıkla doğsun inşallah. Ben de bebeği görememe gibi bir sorun yaşıyorum biraz Ümit oldu bu yazı. Peki geç döllenme gibi bir şey olmuş olabilir mi sizde o yüzden mi görünmemiştir? Ben geç olmadığına emin olduğum için görünmesi gerekiyordu gibi geliyor ümitlenmek de istemiyorum bir yandan..

Merhaba benim sadece 2 gün geç döllenme olmuştu 2 gün bile o kadar büyük fark oldu ki. Görünmedi. Korkmayın biraz daha bekleyin

Merhaba benim sadece 2 gün geç döllenme olmuştu 2 gün bile o kadar büyük fark oldu ki. Görünmedi. Korkmayın biraz daha bekleyin
Perşembe günü 8 hafta gitmişken gideceğim kontrole sanırım o zaman varsa da yoksa da netleşir. İnşallah vardır hayırla sağlıklı olarak. Benim de hiç belirtim yok bulantılarım bi kaç gün oldu 2 gündür de azalmaya başladı yazınız umut oldu, teşekkür ederim.

Ben her şeyin yolunda olduğuna inanıyorum şuan mesela benim bazen bulantim var bazen hiç yok sanki hamile değilim gibi. 8. Haftada kesin görürsünüz. İyi haberlerinizi bekliyorum

Leke yaşadım demişsiniz ya nasıl bir lekelenme yaşadınız bende de siyahımsı lekelenme var onun için soruyorum

ıyi geceler doktora gittiniz mi bebeği gördünüz mü merak ettim..

Merhaba acaba ne yaptınız gördünüz mü bebeği kaçıncı haftadaydınız

ıyi geceler doktora gittiniz mi bebeği gördünüz mü merak ettim..

Merhaba acaba ne yaptınız gördünüz mü bebeği kaçıncı haftadaydınız
Merhaba evet gittim kontrole maalesef gelişmemiş. 11mm idi kese önceki gidişimde 6+4 haftalıktım. 8 hafta bitiminde gittim kese 14 mm olmuş. Vajinal bakıldı bu kez bebek göründü fakat o da 6 hafta boyutunda kalmış gelişimi durmuş. Güzel haber verip ben de umut olmak isterdim benzer durumdakilere ama olamadı.

Çok üzüldüm.çok geçmiş olsun.bende aynısı oldu 6 haftalıkken gelişmemiş görünmedi.8.haftanın sonunda aldırdım.ilk bebeğimde 14 haftalıkken kalbi durmuştu.

Çok üzüldüm.çok geçmiş olsun.bende aynısı oldu 6 haftalıkken gelişmemiş görünmedi.8.haftanın sonunda aldırdım.ilk bebeğimde 14 haftalıkken kalbi durmuştu.
14 haftalık için test yaptırdınız mı neden sonlandığına dair? Büyükmüş haftası. Küçük diye yapmadılar bende bu ikinci düşüğüm oldu. Size de çok geçmiş olsun inşallah sağlıklı evlatlarınız olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…