Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

cnm önemli değil ben bu hafta salı günü smear vermeye gittim 24 ocakda'da tvusg var ondan sonra başlıyacak benim maratonum şimdi umuta gitip ilaç yazdırıyım yoksa daha sonramı yazdırıyım gerçekten çok çekmişsin senin yazdıklarını görünce vazgeçesim geldi gerçekten maddi yönden rahat olsam hiç uğraşılmaz e mail adresimi atayım özelden msn ekle görüşelim cnm çok sağol....

merhaba arkadaşlar,bende tedavi olmak için nereyi sececeğim konusunda kararsız olanlardanım.avrupa yakasında oturuyoruz ve arabamız yok.sizce umuta gidip gelebilirmiyim?bu arada çalışıyorum,acaba sürekli iizn almak zorunda kalırmıyım?ya da fulyadaki kliniğe mi gitmeliyim?ulun bey bana çok sempatik geliyor ,uzman tvde felan kendisini izledim.nereyi sececeğime karar veremiyorum.önerilerinizi bekliyorum.
birde deryabenli birşey dikkatimi çekti.ilaçlar çok pahalı ya şaka gibi.umutla bir keresinde telefonda görüştüğümde ilaçlar dahil ortalama 5000 tlye yakın tutuyor demişlerdi.bu fiyata raporsuz ilaç fiyatları dahildir herhalde diye düşünüyorum.bilgi verirseniz sevinirim.
bu arada yazdıklarınızı okudum,allah neşenizi eksik etmesin...

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum 2 kez micro oldum 2 si de negatif sonuçlandı şimdi tekrar denemek istiyorum ve umut tüp bebek hakkında bilgi istiyorum yardımcı olurmusunuz

HOŞGELDİN ARAMIZA..SENİ DE LİSTEYE EKLEMEMİ İSTER MİSİN ? UĞURLU LİSTEMİZE:))
umut tüp bebek bizlerin gitmeyi istediği , gittiği bir merkez... bu işin en iyilerinden . sadece tüp bebek konusunda çalışmaları içimi daha rahatlatıyor benim . üstelik erkek inferlititesinde daha da başarılar.
sen tabi yine de araştır canım ..

Tmm canım sabırsızlıkla bekliyeceğim

seni de bekliyorumm kuşummmm

canım msn adresini bana özelden muhakak yaz. burda ben zaten raporumu alana kadar aşama aşama herşeyi yazdım geçmişe bakarsan görürsün. şimdi bire bir yazışarak arkadaşların başını şişirmeyelim . özelde konuşuruz.
canım ilaçları şimdi yazdırma. şu anda umutla işin yok . sen hsg ni , smear sonucunu,tv usg görüntün ve doktor notunu , hormon testlerini , eşinin sperm tahlillerini , hormon testlerini , üroloji doktorunun notunu da al . güzel bir dosya yap hepsini dosyala... pzt. çrş yada cuma sabah 8de sağlık kurulunda olacak şekilde git hastaneye. sabah sen gider gitmz kadın doğum - menepoz/inferlite servisinden muhakak randevu al . saat 10 civarına al . yukarda evrak işlerin olcak . veznede falan işleriniz olcak . onları halledip doktorların gelmesini bekliceksiniz.. haa bu arada eşin de senle beraber sabah gider gitmez ürolojiden randevu alsın o da 10-11 arasında olsun randevunuz. önce kadındoğuma gidin . doktora söyleyin sağlık kuruluna gireceğinizi dosya hazırladığınızı söyleyin . size bir yazı yazıp üroloji doktoruna gitmenizi ister büyük olasılıkla. hazır randevunuz da olacağı için hemen ona gidin eşin muayene olsun . jinekoloun yazısına ürolog da cvp versin. sonra sağlık kurulunun orda doktorların odası var 7 kapı var. sırayla doktorlar geliyor. hemen kapılarını dibinde bekle. gelen doktora hemen gir elindeki kağıdı imzalat. bitir işlerini . 12ye kadar işlerini bitrmen gerek . elindeki kagıdı oraya teslim etceksin. sana 13.30da gel dicekler. gidip hangi gün geleceğinizi söylicekler. muhtemelen perşembe dicekler ( yani inşallah öyle derler işin hızlı biter. ) o günde gidip alcaksın o kagıdı . bu ilk raporun olcak . sonra hemen kadındoğuma git ve göster tüm dosyanı tekrar göster sağlık raporunla birlikte. inş. hemen sema hocayı arar ve heyete girmen için dosya hazırlamanı isterler.
o aşamaya kadar gel :) orda bi derin nefes al . enerji topla sonrası can sıkan zaten . oraya kadar gel sonra tekrar kalanını söylerim sana .
:)

güzelim mesafe çok önemli bence. arabanız yoksa bence hiç bu tarafe geçme. bahçeciye git. ordaki doktorlar zaten kuruculrından :) canını hiç sıkma aynı kalite aynı mantelite. araba en azından transferden sorna eve dönüşte şart. haa bir günlük buluruz dersen başka şeker.. sen o konuları eşinle paylaş karar ver.
umuttaki paket ücreti 5000 tl . tabiki içinde ilaçlar dahil rakamlar... heyet alınca umuta 2000 tl veriyorsun eczaneye 1000-1250 civarı veriliyor. toplamda 3000-3500 arası bir masrafın oluyor.

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER

1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp)
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp )
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp )
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp )
5-ndevil----hamile ( umut - tüp )
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp )
7-emine1983----transfer tarihi : 7 ocak ( umut -tüp- dondurulmuş embriyo transferi)
8-hilal23---hamile ( umut - tüp )
9-........
10-.........

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:97::97:
1-deryaberil ( heyet raporunu alıp umut'a koşacak - ocak )
2-ceylinnaz ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak )
3-nurme ( tedavisine başlamak için bekliyor - ocak )
4-basakoztan ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti )
5-özgür1 ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor)
6-pili ( henüz tedaviye başladı - beklemede )
7-belle_femme ( şehirdışından gelip umutta tedavi görecek - şubat ayında)
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın)
9-belgin-----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta)
10-sympathique----(ocak sonu yurtdışından gelip umut'ta başlayacak.)
11-menlikee----( şubat - 4.tüp denemesini umutta yaptıracak - izmirden gelecek)
12-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek )
13-turuncu86---( dondurulmuşlarıyla 2.denemesi- ocak sonu - umut )
14-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak)
15-herasles----(preseed ile deneme yapacak )
16-fulya41-----( tedavisi başlamış - umut - tüp )
17-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor )
18-nsh---(tüp bebek için araştırma yapıyor )
19-..............
20-..............

merhaba..listeye eklicem hemen... hikayen ilginc.... bana da dün pko hastaları en sevdiğimiz hastalardır demişti yasemin hanım. ama 32 yumurta rekor mu acaba? ama neden 32 de 6 ... çok az degil mi ? spermlerdn mi kaynaklanıyormuş ... beklemen neden ? dinlenmek mi ? riskmi varmış ?

hayırlsı inşallah. o zaman hemen hemen aynı zammanlarda mı transfer olcak ?[/QUOTE]

Valla sevilen bir hasta olduğumu bilmiyordum :)) Pko'lu olmak çok sıkıntılı bir durum Çünkü sürekli tedavi görmek zorundasın Pkoluların sorunu çok yumurta oluşuyor fakat kaliteleri düşük Yumurta toplama işleminde 20 den fazla yumurta toplanırsa ohss sendromu denen bir durum oluşuyor şu an bende olduğu gibi Karnım o kadar şişiyorki sanırsınız ki 6 aylık hamile gibiyim Ayrıca çok sancı oluyor Günde en az 3-4 litre su içmem gerektiğini söylediler Bu durumda vücut proteinsiz kalırmış Bol bol protein içeren yiyecekler yememi istediler
Ayrıca listeye eklediğin için teşekkürler Eğer adette bir gecikme olmazsa Şubat'ın 10 u gibi transfer olur diye düşünüyorum Senin tedavi ne zaman başlıyor

bende avrupa yakasındayım peki bahçeci klinik fiyatları hakkında fikriniz varmı acaba öğrenebilirsem çok iyi olacak daha karar veremedim daha önce fertijinde yaptık 2sini de ve tutmamasını açıklayamadılar ama çok umutlandırıyorlar insanı daha da kötü oluyor

canım msn adresini bana özelden muhakak yaz. burda ben zaten raporumu alana kadar aşama aşama herşeyi yazdım geçmişe bakarsan görürsün. şimdi bire bir yazışarak arkadaşların başını şişirmeyelim . özelde konuşuruz.
canım ilaçları şimdi yazdırma. şu anda umutla işin yok . sen hsg ni , smear sonucunu,tv usg görüntün ve doktor notunu , hormon testlerini , eşinin sperm tahlillerini , hormon testlerini , üroloji doktorunun notunu da al . güzel bir dosya yap hepsini dosyala... pzt. çrş yada cuma sabah 8de sağlık kurulunda olacak şekilde git hastaneye. sabah sen gider gitmz kadın doğum - menepoz/inferlite servisinden muhakak randevu al . saat 10 civarına al . yukarda evrak işlerin olcak . veznede falan işleriniz olcak . onları halledip doktorların gelmesini bekliceksiniz.. haa bu arada eşin de senle beraber sabah gider gitmez ürolojiden randevu alsın o da 10-11 arasında olsun randevunuz. önce kadındoğuma gidin . doktora söyleyin sağlık kuruluna gireceğinizi dosya hazırladığınızı söyleyin . size bir yazı yazıp üroloji doktoruna gitmenizi ister büyük olasılıkla. hazır randevunuz da olacağı için hemen ona gidin eşin muayene olsun . jinekoloun yazısına ürolog da cvp versin. sonra sağlık kurulunun orda doktorların odası var 7 kapı var. sırayla doktorlar geliyor. hemen kapılarını dibinde bekle. gelen doktora hemen gir elindeki kağıdı imzalat. bitir işlerini . 12ye kadar işlerini bitrmen gerek . elindeki kagıdı oraya teslim etceksin. sana 13.30da gel dicekler. gidip hangi gün geleceğinizi söylicekler. muhtemelen perşembe dicekler ( yani inşallah öyle derler işin hızlı biter. ) o günde gidip alcaksın o kagıdı . bu ilk raporun olcak . sonra hemen kadındoğuma git ve göster tüm dosyanı tekrar göster sağlık raporunla birlikte. inş. hemen sema hocayı arar ve heyete girmen için dosya hazırlamanı isterler.
o aşamaya kadar gel :) orda bi derin nefes al . enerji topla sonrası can sıkan zaten . oraya kadar gel sonra tekrar kalanını söylerim sana .
:)

cnm sana özelden mesaj atamıyorum özel mesaj istemiyor yasak diyor sen at bana
e-mail adresini çok sağol cnm

beni de ekleyin lütfen,okyanuz da ocak sonu umutla umut yolunda dondurulmuş embriyolarla üçüncü defa olsun yeter ki.

7-emine1983----transfer tarihi : 7 ocak ( umut -tüp- dondurulmuş embriyo transferi)
9-........
10-.........

8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın)
16-fulya41-----( tedavisi başlamış - umut - tüp )
18-nsh---(tüp bebek için araştırma yapıyor )
19-okyanuz---(3.defa dondurulmuşlarla umutta deneyecek )
20-..............

tamam bir de ben deniyim özelde msj atmayı .. ok .

beni de ekleyin lütfen,okyanuz da ocak sonu umutla umut yolunda dondurulmuş embriyolarla üçüncü defa olsun yeter ki.

listeye ekledim adını .. daha evvel de mi umutta denedin? dondurulmuşların umuttamıydı ? kaç tane vardı? ne kadar arayla yaptırdın 2.yi ? 3. için ne kadar geçti aradan ?

merhaba arkadaşlar,
deryaberil bencede karşıya geçmek çok zor ,hele arabasız git gel felan zor olur herhalde.buarada sen daha önce hiç tüp bebek denedin mi?biz hiç denemedik.aslında biz sorunun ne olduğunuzda bu zaman akadar doğru düzgün bir doktordan öğrenemedik.neyse umarım buradan öğreniriz.

Rica ederim arkadaşım umut annelerini diğer topiktede görmek isteriz UMUT ANNELERİ

GÜZELİM sen iyi misin ? doktora gitmeden ; doğru dürüst test yaptırmadan muayene olmadan , burdan okumakla tüp bebek yaptırma kararı alınır mı ? delirdin mi ? kolay bişey mi sanıyorsun tüp bebek tedavisini ??
sen adam akıllı bir doktora git görün , ne kadar zamandır evlisin ? muayene ol doktoruna anlat. eşini görmek isterlerse eşinde bir ürologa gider muayene olur. testlerini yaptır. ona göre gerenek tedavi yöntem ne ise doktor karar verir. belki sadece yumurta uyarıcı ilaçlarla hamile kalabileceksin normal yolla. belki aşılama kafi gelecek . belki bir operasyon gerekecek ..böyle buralardan okumakla olurmu hiç allah aşkına...

rica ederim bir doktora git...

Rica ederim arkadaşım umut annelerini diğer topiktede görmek isteriz UMUT ANNELERİ

önce bi anne olalım da...

canım arkadaşım tabiki umut anneleri topiğide bizim

[/QUOTE] merhaba..listeye eklicem hemen... hikayen ilginc.... bana da dün pko hastaları en sevdiğimiz hastalardır demişti yasemin hanım. ama 32 yumurta rekor mu acaba? ama neden 32 de 6 ... çok az degil mi ? spermlerdn mi kaynaklanıyormuş ... beklemen neden ? dinlenmek mi ? riskmi varmış ?

hayırlsı inşallah. o zaman hemen hemen aynı zammanlarda mı transfer olcak ?[/QUOTE]

listeye isteyen herkesleri ekliyorum . burda olmanız güzel :))hadi ya.. bana süleyman bey senden büyük olasılıkla çok iyi olgunlaşmış yumurtalar ve buna bağlı olarak da güzel embriyorlar elde edeceğimize inanıyorum dedi . ben adet çok olmadım pko olduğum için . rezervimin yüksek olduğunu ve fsh porlaktin degerlerimi plt degerlerimi de iyi bulmuştu.
canım ben adet olmayı bekliyorum . nasipse 20 si gibi adet olabilirsem başlıcaz inşallah... . .

fertijinde 2 ay evvel arkadaşlar da yaptırdı onların da ilkinde tutmadı . 2sinde tuttu ama kalbi durdu ve düşük sebebine kısmet diye açıklama yapmışlar. başka doktora gitmiş arkadaşın eşi , mantar varmış transfer öncesinde kızda. mantar iyileşmeden transfer yapılında düşük riski olağanmış. gözgöre göre transfer yapıp kısmet demişler. üstelikte çok pahalı orda tedavi . bahçeci ve umut zaten aynı kişilere ait. karşıdaki bahçeci kliniğinde de büyük olasılık aynı rakamlardır.
paket fiyatı : 5000 tl . ( tedavi + ilaçlar )
heyet ile yaptırırsan fiyat : 2000 tl oluyor + ilaçlar ( 1000-1500tl veriyorsun eczaneye )

hayırlısı olsun .

Son düzenleme:

9-........
10-.........

16-fulya41-----( transfer :10 şubat - umut - tüp )
18-nsh---(evvela doktora gidip sebebini öğrenmeli)
19-..............
20-..............

merhabalr ben geldim kızlar nasılsınız geçmişi okuyom baya şeyler yazmışsınız deryaberil heycanla senin regli olmanı bekliyom hayırlısıyla olda başla bize de umut ol beybim

merhabalr ben geldim kızlar nasılsınız geçmişi okuyom baya şeyler yazmışsınız deryaberil heycanla senin regli olmanı bekliyom hayırlısıyla olda başla bize de umut ol beybim

SAOL CANIM ... WALLA BEN DE HEYCANLA BEKLİYOMMMM. HER WC YE GİDİŞTE HADİ ŞİMDİ DİYEREK GİDİYORUM.....

BAKALIM.. HEP BELİM AĞRIR GELECEĞİ GÜN AMA DAHA AĞRI YOK .. BAKAMMMMM..
SAOL CANIM HEYCANLARINIZ DUALARINIZ MUTLU EDİYORRRRR

sevtap nerdesinnnnnnnnnnn şu ettiğin duaları bana da söylicektinnnn???? bir anlat şekerrrrrrr

listeye isteyen herkesleri ekliyorum . burda olmanız güzel :))hadi ya.. bana süleyman bey senden büyük olasılıkla çok iyi olgunlaşmış yumurtalar ve buna bağlı olarak da güzel embriyorlar elde edeceğimize inanıyorum dedi . ben adet çok olmadım pko olduğum için . rezervimin yüksek olduğunu ve fsh porlaktin degerlerimi plt degerlerimi de iyi bulmuştu.
canım ben adet olmayı bekliyorum . nasipse 20 si gibi adet olabilirsem başlıcaz inşallah... . .

Senin de pkolu olduğunu bilmiyordum Benim embriyoların az gelişmesinin başka sebepleri de vardır illaki İnşallah seninkiler sayıca çok ve kaliteli olur. Bol hücreli embriyolar oluşur.Benim oluşan 6 embriyonun durumu iyi.3.gününde 8,9,10 hücreli oldular.Çözüldükten sonra 2 gün daha takip edecaklermiş İnşallah bir sorun olmaz. Sen daha önce aşılama denedin mi yoksa direkt tüp bebek mi deniyorsunuz?

merhaba..listeye eklicem hemen... hikayen ilginc.... bana da dün pko hastaları en sevdiğimiz hastalardır demişti yasemin hanım. ama 32 yumurta rekor mu acaba? ama neden 32 de 6 ... çok az degil mi ? spermlerdn mi kaynaklanıyormuş ... beklemen neden ? dinlenmek mi ? riskmi varmış ?

fertijinde 2 ay evvel arkadaşlar da yaptırdı onların da ilkinde tutmadı . 2sinde tuttu ama kalbi durdu ve düşük sebebine kısmet diye açıklama yapmışlar. başka doktora gitmiş arkadaşın eşi , mantar varmış transfer öncesinde kızda. mantar iyileşmeden transfer yapılında düşük riski olağanmış. gözgöre göre transfer yapıp kısmet demişler. üstelikte çok pahalı orda tedavi . bahçeci ve umut zaten aynı kişilere ait. karşıdaki bahçeci kliniğinde de büyük olasılık aynı rakamlardır.
paket fiyatı : 5000 tl . ( tedavi + ilaçlar )
heyet ile yaptırırsan fiyat : 2000 tl oluyor + ilaçlar ( 1000-1500tl veriyorsun eczaneye )

hayırlısı olsun .[/QUOTE]

çok teşekkür ederim yardımın için bi soru daha sormak istiyoruum rapor almak için 2 micro yeterlimi aşılama yaptırmadım nasıl oluyor anlamadım aşılama mı olması gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…