Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

saol canım ... Walla ben de heycanla bekliyommmm. Her wc ye gidişte hadi şimdi diyerek gidiyorum.....

Bakalım.. Hep belim ağrır geleceği gün ama daha ağrı yok .. Bakammmmm..
Saol canım heycanlarınız dualarınız mutlu ediyorrrrr

canım bir bakmıssın erek kalmamıs tüpe :KK9:
sevtap nerdesinnnnnnnnnnn şu ettiğin duaları bana da söylicektinnnn???? Bir anlat şekerrrrrrr

deryaberilcim,fetih suresi var,mesela ben 30 yasındayım 1 fetih suresini ben okudum 29 arkadasımada dagıttım herkes 1 er tane okudu,1 hafta içinde bitirdik,ondan sonra 1 arkadas var onun halası bu fetih suresinin duasını yapıyormus ben naısl oldugunu pek bilemiyorum ama yakınında kuran ı iyi bile biri varsa oda bilir zannedersem.böylece duam okundu canım,ayriyetten ondan öncede ayetel kürsü okumustu kk da arkadaslar saolsunlar duamızıda etmiştik.ve ben yumurtalarım gelişirken yusuf suresini okudum arkadaslar aksamları 7 gün devam ettim.ve hep inandım,yolda giderken olsun hastanede olsun transfer esnasında lsun hep dua ettimrabbim dualarımızı kabul eyledi,inşallah tamamınada erdirir,bakalım bugun keseyi görmeye gdicez,inşallah hersey yolundadır,darısı isteyen herkesin basına tatlım,

Senin de pkolu olduğunu bilmiyordum Benim embriyoların az gelişmesinin başka sebepleri de vardır illaki İnşallah seninkiler sayıca çok ve kaliteli olur. Bol hücreli embriyolar oluşur.Benim oluşan 6 embriyonun durumu iyi.3.gününde 8,9,10 hücreli oldular.Çözüldükten sonra 2 gün daha takip edecaklermiş İnşallah bir sorun olmaz. Sen daha önce aşılama denedin mi yoksa direkt tüp bebek mi deniyorsunuz?

CANIM seni üzecek bişey söylemek istemedim. kırmadım umarım seni . ben sadece doktorun söylediklerini ilettim . senin dediklerinden farklı olunca şaşırdım .
çok güzel 6 emrbiyon güzel gelişmiş. çözerken tek çözecekler demi ? hepsini birden değil . yoksa hepsi çözülüp 1i transfer edilip diğerleri tekrar mı dondurulacak . bildiğim kadarıyla dondurulmuşlar kullanılırken üzerine bir jel sürülüyormuş çözünürken bir özelliğini yitirdiyse daha kolay tutunsun diye. onu da sor istersen . umutun web sitesinde okumuştum . kaç yaşındasın ? tek embriyo mu olcak ?
biz direk tüpe geçiyoruz canım . sperm sayı ve hareketinde sorun oldugu için aşılama gereksiz dediler hep . o yüzden ilk tüp tedavimiz olcak nasipse.

çok teşekkür ederim yardımın için bi soru daha sormak istiyoruum rapor almak için 2 micro yeterlimi aşılama yaptırmadım nasıl oluyor anlamadım aşılama mı olması gerekiyor

tabi bildiğim şeyleri cevaplarım arkadaşlar neden buradayız ? destek için :)
tatlım önce şunu aydınlatayım ...
aşılama : yumurtaların dışarıya alınmadan , erkek sperm hücrelerinin kadın vajinasından enjekte edilmesiyle yapılan bir yöntem . sperm sayısı 20 milyon üzerinde uygulanabilen bir yöntem .
tüp bebek : yaklaşık 30 yıl evvel yapılmaya başlanan bir yöntem. yumurtaların ve sperm hücrelerinin tek bir kap içersinde döllenmesinin beklendiği , döllenebilen embriyo var ise onların transferinden oluşan bir yöntem .
microenjeksiyon: 1 kadın yumurtası içerisine 1 erkek sperm hücresinin enjekte edilerek yapay bir döllenme sağlanmasıyla oluşan embriyorların kadın rahmine bırakıldığı bir yöntem . azospermi , oligospermi durumlarında yani erkek inferlititesi durumlarında uygulanılan , en hareketsiz yada en morfolojisi düşük spermin bile döllenmeyi sağlattırıldığı bir yöntem . döllenme şansı çok yüksek tutunma başka kriterlere bağlı .

şimdi şeker... devlet yasasında diyor ki , bir ton şartlar koyuyor. erkek sperm hücresi eğer 5milyon üzerinde ise 3 defa aşılama yaptır. onlardan da netice alamadınsa bunları belgele. diğer şartlarında tutuyorsa heyet raporu almak için müracaat et diyor.
lakin bizim gibi sperm sayısında 5milyon altı ise ve hareketi de sorunlu ise zaten ürologlar yönlendiriyorlar aşılamaya gerek yok direk tüp denemelisiniz diyorlar.
eğer size de bu şekilde bir açıklama yapıldı ise aşılama vs yaptırmadan ki tabi şartları tutuyorsanız direk tüp bebek için heyet raporu alabilirsiniz.
bu rapor alımım sırasındaki tüm aşamaları geçmişte adım adım yazdım arkadaşlara ışık olsun diye oradan okursun . takılırsan yine yardım ederim .

:)

deryaberilcim,fetih suresi var,mesela ben 30 yasındayım 1 fetih suresini ben okudum 29 arkadasımada dagıttım herkes 1 er tane okudu,1 hafta içinde bitirdik,ondan sonra 1 arkadas var onun halası bu fetih suresinin duasını yapıyormus ben naısl oldugunu pek bilemiyorum ama yakınında kuran ı iyi bile biri varsa oda bilir zannedersem.böylece duam okundu canım,ayriyetten ondan öncede ayetel kürsü okumustu kk da arkadaslar saolsunlar duamızıda etmiştik.ve ben yumurtalarım gelişirken yusuf suresini okudum arkadaslar aksamları 7 gün devam ettim.ve hep inandım,yolda giderken olsun hastanede olsun transfer esnasında lsun hep dua ettimrabbim dualarımızı kabul eyledi,inşallah tamamınada erdirir,bakalım bugun keseyi görmeye gdicez,inşallah hersey yolundadır,darısı isteyen herkesin basına tatlım,

niye 1 haftada bitti kız :) ben şimdi arkadaşa söyledim ben haber vercem 1 tane okuyacaksın diye. tamam ablam da okur annem de okur diyiverdi kız :) 3 kişi tamam . annem kardeşim de okur:) ben 1 gün içinde tamamlatırım 30 adet ayetel kursi ve 30 adet fetih suresini. annem kuran okuyor ona da duasını okuturum .
ne zaman başlayalım okumaya duaları ? tedavim başladığı gün mü ?

çok heycanlıyım sultan be... walla hem tamam olucak diyorum hem de ya olmazsalarla boğuşuyorum .

canım sana da bol şans diliyorum . bebişin pıt pıt atan kalbini sağlıkla duy ve gel şeker.. allah yardımcın olsun . büyük sınavdan geçtin . buraya kadar geldin. allah bir nefeste kurtarsın bir solukta kucağına al bebeğini inşallah.

allah bebek bekleyen tüm ana olma hasretiyle tutuşan yüreklerin dualarını kabul etsin .

niy

arkadaşlar

sizden başka birinin yazdıklarına cevap verirken yada ona alıntı yaparken lütfen şuna dikkat edin . yazılanlar karma karışık oluyor. kim neyi yazmış belli olmuyor mesajlarınızda.

geçmişi okurken , cevaplamak istediklerinizi en sağ alt köşede + işaretli kutucuğa tıklayın .
tick işareti olacak . okumaya devam edin . yine böyle seçerek ilerleyebilirsiniz. en son cevaplayacağınız mesaja geldiğinizde de alıntı ile cevapla seçeneğine tıklayın .
tüm cevap vereceğiniz mesajlar sırayla çıkacak ekrana
[/QUOTE] yazılarının hemen sonrasına yazmaya başlayacaksınız . onları siliyorsunuz galiba yazarken üstte asıl alıntı yaptığınız kişinin mesajı ile yazdığınız karışıyor. okumak zorlaşıyor ve tekrar tekrar aynı şeyi okuyor hissi verdiğinden sizin asıl sorunuzu görmeyebiliyoruz.
lütfen buna dikkat ederek mesajlarınızı yazın .
sorularınızı atlamış olmayalım .

burda isim vermek istemiyorum ama kim yada kimlerin mesajlarından bahsettiğim anlaşılmıştır. sorun değil . okuyoruz ama gerçekten asıl yazmak istedikleriniz atlanabilir arkadaşlar. yada belki nasıl yapıldığını bilmiyordunuz öğrendiniz. ben de topice ilk girdiğimde bilmiyrdum bana da arkadaşlar öğrettiler.

güzel güzel paylaşımlarımız için güzel günler diliyorum .

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp) :emir_bebek::KK49:
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
5-ndevil----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
7-emine1983----transfer tarihi : 7 ocak ( umut -tüp- dondurulmuş embriyo transferi)
8-hilal23---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
9-........
10-.........

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
1-deryaberil ( heyet raporunu alıp umut'a koşacak - ocak ) :nazar:
2-ceylinnaz ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak ) :nazar:
3-nurme ( tedavisine başlamak için bekliyor - ocak ) :nazar:
4-basakoztan ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti ) :nazar:
5-özgür1 ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor) :nazar:
6-pili ( henüz tedaviye başladı - beklemede ):nazar:
7-belle_femme ( şehirdışından gelip umutta tedavi görecek - şubat ayında):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
9-belgin-----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta):nazar:
10-sympathique----(ocak sonu yurtdışından gelip umut'ta başlayacak.):nazar:
11-menlikee----( şubat - 4.tüp denemesini umutta yaptıracak - izmirden gelecek) :nazar:
12-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek ) :nazar:
13-turuncu86---( dondurulmuşlarıyla 2.denemesi- ocak sonu - umut ) :nazar:
14-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak) :nazar:
15-herasles----(preseed ile deneme yapacak ) :nazar:
16-fulya41-----( transfer :10 şubat - umut - tüp ) :nazar:
17-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor ) :nazar:
18-nsh---(evvela doktora gidip sebebini öğrenmeli) :nazar:
19-..............
20-..............

7-emine1983----transfer tarihi : 7 ocak ( umut -tüp- dondurulmuş embriyo transferi)

emine1983----transfer tarihi : 7 ocak ( umut -tüp- dondurulmuş embriyo transferi)

emine şafak :2 heyecan var mı ? belirti bir hissiyat var mı ? yoksa sen de dayanamayan arkadaşlar gibi idrar testi yaptın mı ? ne durumdasın merakla bekliyorum walla... ben de senin güzel haberiniverdiğin gün inşallah adet olmayı bekliyorum şeker...

güzel haberini heycan içinde bekliyoruz.... burdayız . biz unutmadık sen de bizi unutmaaaaaa :))

niye 1 haftada bitti kız :) ben şimdi arkadaşa söyledim ben haber vercem 1 tane okuyacaksın diye. Tamam ablam da okur annem de okur diyiverdi kız :) 3 kişi tamam . Annem kardeşim de okur:) ben 1 gün içinde tamamlatırım 30 adet ayetel kursi ve 30 adet fetih suresini. Annem kuran okuyor ona da duasını okuturum .
Ne zaman başlayalım okumaya duaları ? Tedavim başladığı gün mü ?

çok heycanlıyım sultan be... Walla hem tamam olucak diyorum hem de ya olmazsalarla boğuşuyorum .

Canım sana da bol şans diliyorum . Bebişin pıt pıt atan kalbini sağlıkla duy ve gel şeker.. Allah yardımcın olsun . Büyük sınavdan geçtin . Buraya kadar geldin. Allah bir nefeste kurtarsın bir solukta kucağına al bebeğini inşallah.

Allah bebek bekleyen tüm ana olma hasretiyle tutuşan yüreklerin dualarını kabul etsin .

Niy

amin canım,gördük rabbime şükürler olsunkesemizi,haftaya carsamba tekrar kontrole cagırdı doktorum,kalp atıslarını duymakta nasip olur inş.bu arada ben hemen aynı günde okutamadım canım,tedaviye basladıgın zman baslayabilirsin okutmaya,eger eksiğin olursa bende okurum tatlım,aklında olsun,eger kk da olmasamda özelden msj atarsan girdiğimde görürüm canım,hadi darısı sizlere canım,umut tüp bebek benim umudum oldu,hep öyle diyordum gitmeden öncede umut benim umudum olucak diyordum,rabbimde dularımızı kabul etti,ben hastanede herkesten cok memnun kaldım doktorum ulun bey mükemmel bir insa.önce allahımın izniyle ulun beyin tedavisiyle,embriyologların emekleriyle,hemşirelerin sıcak kanlı güler yüzlülüklerinden cok memnun kaldım,kontrollerimede orda devam etmek isterdim ama hastane istanbulda ben kocaelideyim,zaten cok masraf ettik borc harcla o yüzden kontrollerime burda devam edecegim.ben umut tüp bebek merkezini tavsiye ediyorum,topikteki arkadaslar hepiniz sırayla tez zamanda arkamızdan gelin :KK49::KK49::KK49::KK49:
Hepimiz listede böyle olalım,ben bu listede olabişlcekmiyim acaba diyordum,hayal gibi geliyordu,evet bu gün o listedeyim.inanın arkadaslar inanın ve sürekli dua edin rabbim dualarınızı kabul eylesin..

mrb arkadaşlar ben perşembe umut tup süleyman beyle görüşmeye gidicem öngörüşmede neler yapılıo biri bilgi verebilirmi?

mrb arkadaşlar ben perşembe umut tup süleyman beyle görüşmeye gidicem öngörüşmede neler yapılıo biri bilgi verebilirmi?

ceysin cim merhaba,benim doktorum ulun beydi ama öngörüşmeler aynıdır zannedersem.daha önce senin ve eşinin yapılan tahlilleriniz varsa onları götürürsen yanında iyi olur.neler yapılacagına dair bilgi veriyorlar canım.hakkında hayırlısı canım.

kızlar umut tüp bebek ulun bey hastasıydım 2. denememde sonuç pozitif:))))))
şükürler olsun bugün öğrendim darısı hepinizin başına
amiiiiinnnnnnnnnn

CANIM seni üzecek bişey söylemek istemedim. kırmadım umarım seni . ben sadece doktorun söylediklerini ilettim . senin dediklerinden farklı olunca şaşırdım .
çok güzel 6 emrbiyon güzel gelişmiş. çözerken tek çözecekler demi ? hepsini birden değil . yoksa hepsi çözülüp 1i transfer edilip diğerleri tekrar mı dondurulacak . bildiğim kadarıyla dondurulmuşlar kullanılırken üzerine bir jel sürülüyormuş çözünürken bir özelliğini yitirdiyse daha kolay tutunsun diye. onu da sor istersen . umutun web sitesinde okumuştum . kaç yaşındasın ? tek embriyo mu olcak ?
biz direk tüpe geçiyoruz canım . sperm sayı ve hareketinde sorun oldugu için aşılama gereksiz dediler hep . o yüzden ilk tüp tedavimiz olcak nasipse.

tabi bildiğim şeyleri cevaplarım arkadaşlar neden buradayız ? destek için :)
tatlım önce şunu aydınlatayım ...
aşılama : yumurtaların dışarıya alınmadan , erkek sperm hücrelerinin kadın vajinasından enjekte edilmesiyle yapılan bir yöntem . sperm sayısı 20 milyon üzerinde uygulanabilen bir yöntem .
tüp bebek : yaklaşık 30 yıl evvel yapılmaya başlanan bir yöntem. yumurtaların ve sperm hücrelerinin tek bir kap içersinde döllenmesinin beklendiği , döllenebilen embriyo var ise onların transferinden oluşan bir yöntem .
microenjeksiyon: 1 kadın yumurtası içerisine 1 erkek sperm hücresinin enjekte edilerek yapay bir döllenme sağlanmasıyla oluşan embriyorların kadın rahmine bırakıldığı bir yöntem . azospermi , oligospermi durumlarında yani erkek inferlititesi durumlarında uygulanılan , en hareketsiz yada en morfolojisi düşük spermin bile döllenmeyi sağlattırıldığı bir yöntem . döllenme şansı çok yüksek tutunma başka kriterlere bağlı .

şimdi şeker... devlet yasasında diyor ki , bir ton şartlar koyuyor. erkek sperm hücresi eğer 5milyon üzerinde ise 3 defa aşılama yaptır. onlardan da netice alamadınsa bunları belgele. diğer şartlarında tutuyorsa heyet raporu almak için müracaat et diyor.
lakin bizim gibi sperm sayısında 5milyon altı ise ve hareketi de sorunlu ise zaten ürologlar yönlendiriyorlar aşılamaya gerek yok direk tüp denemelisiniz diyorlar.
eğer size de bu şekilde bir açıklama yapıldı ise aşılama vs yaptırmadan ki tabi şartları tutuyorsanız direk tüp bebek için heyet raporu alabilirsiniz.
bu rapor alımım sırasındaki tüm aşamaları geçmişte adım adım yazdım arkadaşlara ışık olsun diye oradan okursun . takılırsan yine yardım ederim .

niye 1 haftada bitti kız :) ben şimdi arkadaşa söyledim ben haber vercem 1 tane okuyacaksın diye. tamam ablam da okur annem de okur diyiverdi kız :) 3 kişi tamam . annem kardeşim de okur:) ben 1 gün içinde tamamlatırım 30 adet ayetel kursi ve 30 adet fetih suresini. annem kuran okuyor ona da duasını okuturum .
ne zaman başlayalım okumaya duaları ? tedavim başladığı gün mü ?

çok heycanlıyım sultan be... walla hem tamam olucak diyorum hem de ya olmazsalarla boğuşuyorum .

canım sana da bol şans diliyorum . bebişin pıt pıt atan kalbini sağlıkla duy ve gel şeker.. allah yardımcın olsun . büyük sınavdan geçtin . buraya kadar geldin. allah bir nefeste kurtarsın bir solukta kucağına al bebeğini inşallah.

allah bebek bekleyen tüm ana olma hasretiyle tutuşan yüreklerin dualarını kabul etsin .

niy
Canım ben 30 yaşındayım Doğal olarak 1 tane embriyo transfer edilecek Embriyolarım 3 lü olarak donduruldu.3 lü olarak da çözülecektir herhalde.Geriye kalan 2 tanesi ne olur bilmiyorum.Bu arada ben birşeye kırılmadım.Sorun yok yani.

9-gncam---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
10-.........

7-belle_femme ( şehirdışından gelip umutta tedavi görecek - şubat ayında):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
11-menlikee----( şubat - 4.tüp denemesini umutta yaptıracak - izmirden gelecek) :nazar:
19-ceysin---(ilk görüşme için umuta gidecek ) :nazar:
20-..............

GÜZELİM sen iyi misin ? doktora gitmeden ; doğru dürüst test yaptırmadan muayene olmadan , burdan okumakla tüp bebek yaptırma kararı alınır mı ? delirdin mi ? kolay bişey mi sanıyorsun tüp bebek tedavisini ??
sen adam akıllı bir doktora git görün , ne kadar zamandır evlisin ? muayene ol doktoruna anlat. eşini görmek isterlerse eşinde bir ürologa gider muayene olur. testlerini yaptır. ona göre gerenek tedavi yöntem ne ise doktor karar verir. belki sadece yumurta uyarıcı ilaçlarla hamile kalabileceksin normal yolla. belki aşılama kafi gelecek . belki bir operasyon gerekecek ..böyle buralardan okumakla olurmu hiç allah aşkına...

rica ederim bir doktora git...

derya beril sen kaç senedir uğraşıyorsun bilemem ama ben 2 senedir uğraşıyorum.2 tane doktora gittim.benim anlatmak istediğim 2 doktorda bize size tüp bebek yapılmalı demedi.testleri ,tahlilleri ,yumurtlama takiplerini,ilaçları vs..geçtik canım.dedim ya 1 tanede aşılama yaptık.eşimin spermleri ilk testte normal,2.cide az çıktı.bizde anlayamadık ne olduğunu.doktor bize 2.aşılamayı yapalım dedi.bizde doktordan çok hoşlanmadığımız için bir daha gitmedik.sonra rahim filmi çektirdik ,diğer doktorda.tüpler normal dedi olur dedi .2 ay bekleyin dedi.3 ay oldu ,bir gelişme yok.
benim tüp bebek merkezine gitmek isteme sebebim ,kesin tanının konması amacında.tabi ki de eğer doktor uygun görürse tüp bebek yapacaktır,belki de 1 kez daha aşılama yapar.bilemiyorum yanii.bu arada 5 senelik evliyim.ya sen ?

amin canım,gördük rabbime şükürler olsunkesemizi,haftaya carsamba tekrar kontrole cagırdı doktorum,kalp atıslarını duymakta nasip olur inş.bu arada ben hemen aynı günde okutamadım canım,tedaviye basladıgın zman baslayabilirsin okutmaya,eger eksiğin olursa bende okurum tatlım,aklında olsun,eger kk da olmasamda özelden msj atarsan girdiğimde görürüm canım,hadi darısı sizlere canım,umut tüp bebek benim umudum oldu,hep öyle diyordum gitmeden öncede umut benim umudum olucak diyordum,rabbimde dularımızı kabul etti,ben hastanede herkesten cok memnun kaldım doktorum ulun bey mükemmel bir insa.önce allahımın izniyle ulun beyin tedavisiyle,embriyologların emekleriyle,hemşirelerin sıcak kanlı güler yüzlülüklerinden cok memnun kaldım,kontrollerimede orda devam etmek isterdim ama hastane istanbulda ben kocaelideyim,zaten cok masraf ettik borc harcla o yüzden kontrollerime burda devam edecegim.ben umut tüp bebek merkezini tavsiye ediyorum,topikteki arkadaslar hepiniz sırayla tez zamanda arkamızdan gelin :KK49::KK49::KK49::KK49:
Hepimiz listede böyle olalım,ben bu listede olabişlcekmiyim acaba diyordum,hayal gibi geliyordu,evet bu gün o listedeyim.inanın arkadaslar inanın ve sürekli dua edin rabbim dualarınızı kabul eylesin..

ne güzel sevtap çok sevindim canım ... allah önce kalp atışlarını sonra ıngaaa diye ağlayışını duyurmayı nasip etsin. sağlıkla kucağına al inşallah canım ...

güzelim ben süleyma beyle ilk görüşmemi yapmıştım . eşimle birlikte gittik . tüm testlerimizin sonuçlarını elimizde ne var ne yok götürdük . inceledi. sorular sordu ve tedavi yöntemi için karar verdi. tedavi protokolünü anlattı. düşünün karar verin dedi ..ama şuna hazır gidin eşinden %100 sperm testi ister . hele ki sperm sorunu erkek inferlititesi varsa. o nedenle 3günlük cinsel perhizle gidin ki hemen test yapılıp sonucunu alırsınız. sonucu süleyman bey tlf la söylüyor . senden de testler isteyebilir. sonra kontrol gibi sonuc göstermeye gidersiniz . orda da karar aşamasına gelirsiniz... ne tedavi uygulanması gerek ise. sperm testi : 80 tl idi ssk çalışan için. belki 100 olmuştur. kart geçiyor.

kızlar umut tüp bebek ulun bey hastasıydım 2. denememde sonuç pozitif:))))))
şükürler olsun bugün öğrendim darısı hepinizin başına
amiiiiinnnnnnnnnn

şimdi biz burda hamile haberi veren arkadaşlara şöyle bişey yapıyoruz şekerr...
kutluyoruzzz bunu...nasıl mı bak işte böyleeeeee

:KK64::KK64::KK64::KK64::KK19::KK19::KK19::KK66::KK66::KK66::KK64::KK64::KK64::KK19::KK19::KK19::KK66::KK66::KK66::KK66::KK62::KK62::KK62::KK66::KK19:
:emir_bebek::emir_bebek::nazar::emir_bebek::nazar::emir_bebek::nazar::nazar::emir_bebek::nazar:

hayırlı olsun şeker...seni listeye ekledim . allah sağlıkla kesesini görmeyi , kalp atışını duyurmayı ,gelişimini sağlıkla takip edip bir nefeste kucağına almayı nasip etsin canım ...
şimdi sen napıyorsunnnnnnnnnnnn bebişine dua ederken bebek isteyen bizlere de dua ediyorsunnn hamiş duası kabul olurmuş çünküü :))) haberlerini yaz bize olurmu?

Canım ben 30 yaşındayım Doğal olarak 1 tane embriyo transfer edilecek Embriyolarım 3 lü olarak donduruldu.3 lü olarak da çözülecektir herhalde.Geriye kalan 2 tanesi ne olur bilmiyorum.Bu arada ben birşeye kırılmadım.Sorun yok yani.

ben de 30 yaşımdayım :) bana da 1 embriyooo :)
darılmadığına sevindim ... ok :) burda ol olurmuuuu :)))

GÜZELİM sen iyi misin ? doktora gitmeden ; doğru dürüst test yaptırmadan muayene olmadan , burdan okumakla tüp bebek yaptırma kararı alınır mı ? delirdin mi ? kolay bişey mi sanıyorsun tüp bebek tedavisini ??
sen adam akıllı bir doktora git görün , ne kadar zamandır evlisin ? muayene ol doktoruna anlat. eşini görmek isterlerse eşinde bir ürologa gider muayene olur. testlerini yaptır. ona göre gerenek tedavi yöntem ne ise doktor karar verir. belki sadece yumurta uyarıcı ilaçlarla hamile kalabileceksin normal yolla. belki aşılama kafi gelecek . belki bir operasyon gerekecek ..böyle buralardan okumakla olurmu hiç allah aşkına...

rica ederim bir doktora git...

derya beril sen kaç senedir uğraşıyorsun bilemem ama ben 2 senedir uğraşıyorum.2 tane doktora gittim.benim anlatmak istediğim 2 doktorda bize size tüp bebek yapılmalı demedi.testleri ,tahlilleri ,yumurtlama takiplerini,ilaçları vs..geçtik canım.dedim ya 1 tanede aşılama yaptık.eşimin spermleri ilk testte normal,2.cide az çıktı.bizde anlayamadık ne olduğunu.doktor bize 2.aşılamayı yapalım dedi.bizde doktordan çok hoşlanmadığımız için bir daha gitmedik.sonra rahim filmi çektirdik ,diğer doktorda.tüpler normal dedi olur dedi .2 ay bekleyin dedi.3 ay oldu ,bir gelişme yok.
benim tüp bebek merkezine gitmek isteme sebebim ,kesin tanının konması amacında.tabi ki de eğer doktor uygun görürse tüp bebek yapacaktır,belki de 1 kez daha aşılama yapar.bilemiyorum yanii.bu arada 5 senelik evliyim.ya sen ?

CANIM BEN 2 YILDIR EVLİYİM VE 1 BUÇUK YILDIR FALA UĞRAŞIYORUM ... ama benim annem ebe -hemşire ..biraz bu işlerin içinde büyüdüm . başımada gelince fazlaca araştırdım . çok fazla bilgi sahibiyim malesef. doktorlar bile tıp mı okuyorsun falan diyor :) o derece:))

canım istanbuldasın heralde? dilersen yani eğer sana yakınsa umuta git. doktorlardan birisi ile randevulaş. aşılama yapılıyormu merkezde bilmiyorum . biz hep tüp için kouştuğumuzda aşılamayı sormadım hiç .
ama yakınmısın bilmiyorum . biz bu olaylara ilk başladığımızda araştırmıştık daha tam tüp denmeden aşılamayı sormuştuk . maltepe üniversitesi hastanesinde aşılama 450 tl . doktor muayenesi 120 tl .

allah yardımcın olsun. inşallah aşılamayla falan hamile kalırsın. inşallah daha zor bir engel yoktur.

CANIM BEN 2 YILDIR EVLİYİM VE 1 BUÇUK YILDIR FALA UĞRAŞIYORUM ... ama benim annem ebe -hemşire ..biraz bu işlerin içinde büyüdüm . başımada gelince fazlaca araştırdım . çok fazla bilgi sahibiyim malesef. doktorlar bile tıp mı okuyorsun falan diyor :) o derece:))

canım istanbuldasın heralde? dilersen yani eğer sana yakınsa umuta git. doktorlardan birisi ile randevulaş. aşılama yapılıyormu merkezde bilmiyorum . biz hep tüp için kouştuğumuzda aşılamayı sormadım hiç .
ama yakınmısın bilmiyorum . biz bu olaylara ilk başladığımızda araştırmıştık daha tam tüp denmeden aşılamayı sormuştuk . maltepe üniversitesi hastanesinde aşılama 450 tl . doktor muayenesi 120 tl .

allah yardımcın olsun. inşallah aşılamayla falan hamile kalırsın. inşallah daha zor bir engel yoktur.

sağol canım sanada inşallah:)bakalım bende umuta gitmek istiyorum ama tek düşündüğüm yol.gidip gelmek çok zor olur mu?senin doktorun kim ?bu hafta umutla gidip bir görüşücem.bakalım yol durumu nasıl.sen kaç kez aşılama yaptırdın ?

sağol canım sanada inşallah:)bakalım bende umuta gitmek istiyorum ama tek düşündüğüm yol.gidip gelmek çok zor olur mu?senin doktorun kim ?bu hafta umutla gidip bir görüşücem.bakalım yol durumu nasıl.sen kaç kez aşılama yaptırdın ?

canımcım
daha evvel sorduğunda da yazdım ya.. Benim direk tüp ... Aşılama şansımız yok... Doktorum süleyman bey benim de.. Ben adet olmayı bekliyorum adet olur olmaz gidicem . Eğer denk gelirsek görüşürüz merkzde... Sen karşıda nerde oturuyorsun ki ?
Tarifler umutun sitesinde yazıyor. Ama yine de sana yol tarifi yapabilrim istersen..

9-gncam---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
10-.........

19-ceysin---(ilk görüşme için umuta gidecek ) :nazar:
20-..............

rabbim hepimizin yardımcısı olsunn inaşallahhh....
perşembe günü gelmek bilmiyor ya kendimi işime bile veremiyorum sürekli sitede yorum okuyorum ...
Allahım beklemek zor ama sonunda mükafatı olunca ömre bedel...:KK3::KK68:

X