Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

. Stres tüp bebek tedavisinde başarıyı olumsuz etkiler mi?​
Stresin beyinden salgılanan hormonların salınımını bozabildiği veya bağışıklık sistemine ilişkin sorunlara yol açarak embriyonun rahime tutunmasını olumsuz etkileyebildiği düşünülmektedir. Psikolojik danışmanlık ve gerekirse tüp bebek tedavisi sırasında çiftlere birlikte psikoterapi uygulanarak tedaviye katkı sağlanabilir.

. Tüp bebek tedavisinde başarıyı olumsuz yönde etkileyen faktörler nelerdir?
Kadın yaşının 38 yaş üzeri olması
Yumurtalık rezervinin ciddi olarak azalmış olması
Tüplerde hidrosalpenks olması
Rahim içi tabakanın ince olması ve hormon tedavisine rağmen kalınlaşmaması
Yumurtalıklarda çikolata kistinin varlığı
Bazı sperm şekil bozuklukları
Sigara tiryakiliği

kaynak:Tüp Bebek Forum

geldim sonunda...hem de çok güzel haberlerle geldim..idrar testi doğruymuş.hamileyiiiimmmmm.....şu anda tam dört haftalık oluyor.15 gün sonra ultrasona gidicez.Allahım şükürler olsun ben bugünleri görebilecekmiydim??Ulun Beye ve orada çalışan hepsi birbirinden güleryüzlü hemşirelere ne kadar teşekkür etsem azdır..zaten bütün hemşireler benimle birlikte duygulandılar ve hepsiyle sarıldık. İnşallah sorunsuz bir şekilde devam ederiz...
deryacım biraz beklettim seni galiba ama anca oradan çıkınca çok acıkmıştık.yemek yedik,tlf görüşmeleri falan derken..sen de en kısa zamanda başla ve güzel sonuçlarını al inşallah...umut çok doğru bir tercih:)))
bu arada aslı nerede yaa?çok merak ediyorum.hiç girmedi kaç gündür.inşallah olumludur..özelden falan sana msj attı mı??

ay çok sevindim senin adına darısı bizlerin başına bende umutta tedaviye başladım şimdilik tahlillri bekliyoz çıksınlar inşallah ocak ayı yola devam

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:

1- nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
2-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4- aslı-ist ---hcg bekliyor ( umut-tüp) TEST : 29 ARALIK :nazar:güzel haberlerle inşallah:nazar:
5-ndevil----hcg bekliyor ( umut - tüp ) TEST : 30 ARALIK :nazar:güzel haberlerle inşallah:nazar:
6-judith_mc---- hcg bekliyor ( umut - tüp ) TEST : 29 ARALIK :nazar:güzel haberlerle inşallah:nazar:
7-sevtap41 ---- transfer gününü bekliyor ( umut - tüp )
8-.........
9-.........

.
.

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6:
1-deryaberil ( heyet raporunu alıp umut'a koşacak - ocak )
2-ceylinnaz ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak )
3-nurme ( tedavisine başlamak için bekliyor - ocak )
4-.......
5-........
6-.........
7-.........

[/QUOTE]

judith_mc ( şu adını söyle de adını yazayım artık :) )

tatlımmmmmm biliyordummmmm sana demiştim...bugün sabah 8den beri iyi haber bekliyorummmmmm

canım benim tebrik ederim... birtanem sağlıkla al kucağına canım . . .
sen şu heycanını bir atlat sonra paylaşcaz hikayeni... tedavi sürecini herşeyi anlatcan bekliyoruzzzzzz

:KK42::KK66::KK66::KK19::KK19::KK19::KK64::KK64::KK64::KK62::KK62::KK62::KK9::KK9::KK24::KK23::KK8::KK52::KK49::KK49::KK71::KK71::KK74::92::KK66::KK66::KK66::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:

tatlım aslı nerde valla bende bilemedim... inşallah iyi haberlerle gelir bize.. inşallah çok sevindiği için heycandan daha pc başına oturamamıştır... inşallah gülerek gelir...
ndevil de yok ..onnu da çok merak ediyorum... ikisi de kayboldu... mail adresleri falan da yok ki yazalım ?
meraktan çatlıcam ... liste yaptım kızlar kayboldu..

inşallah güzel haberlerle gelirler de şöyle renkleniriz enerjimiz artar :)))

dualarım yine onlarla ..
Allah inşallah herkesin yüzünü güldürür.. inşallah herkesin duaları kabul eder..

haydi aslı ,ndevil lütfen gelin bizi habersiz bırakmayın. merak ediyoruzz sizi..

merhaba deryacım bana şans dileyin çok heycanlıyım ve çok korkuyom hayırlısıyla heyet raporum çıksında sen ne zaman başlıyon kısmetse

merhaba deryacım bana şans dileyin çok heycanlıyım ve çok korkuyom hayırlısıyla genetik çıksında sen ne zaman başlıyon kısmetse

merhaba deryacım bana şans dileyin çok heycanlıyım ve çok korkuyom hayırlısıyla genetik çıksında sen ne zaman başlıyon kısmetse

nurme selam...

heyet raporun mu çıkcak ? genetik tahlilin mi ??? doktorun kim ????

canım ben yarın sağlık kurulu raporunu alcam . yarın heyete girip girmiyecegim belli olcak . . eger girebileceksem cuma heyete girip sonucunu alcam hemen cuma günü... ve adet olmayı beklicem . . . beklenen adetim 20 ocak ...

birlikte denk gelir ise tedaviye beraber başlarız... tanışmış oluruz hem :)))

diyiyomya çok heycanlıyım genetik test ti bekliyom heyet çok uğraştırıyor eşimde hiç sabır yok oyüzden sadece genetik ve siperm testini yaptırıp öyle başlıycaz doktorum süleyman bey senin kim

diyiyomya çok heycanlıyım genetik test ti bekliyom heyet çok uğraştırıyor eşimde hiç sabır yok oyüzden sadece genetik ve siperm testini yaptırıp öyle başlıycaz doktorum süleyman bey senin kim

:) kocişine söyle...biz pzt günü başvurduk bu hafta..allah yardım ederse cuma günü heyet raporumuzu almış olcaz :)))

tatlım ben mayıs ayında ilk süleyman bey ile konuştum . testlerimi durumu o biliyor.. heyetimi alınca da büyük ihtimal ona giderim . . .

genetik bizden istemedi..sizde problem neydi ? daha önce denedinmi ??? genetik nasıl bakılıyor ? kandan mı ???

ben daha önce iki kez aşılama yaptırdım ama malesef olmadı şimdi tüp bebek te karar kıldık 3 kez aşılama şartı var bende çok yoruldum dedim yapmak istemedim 3 çüncüyü bizim sorun eşimin sperm sayısı 17 milyon bende bisorun yok dedilr ama aşılamanın ilaçları kist yaptı son durum ne bilmiyom gidince anlıycaz canımcım

ben daha önce iki kez aşılama yaptırdım ama malesef olmadı şimdi tüp bebek te karar kıldık 3 kez aşılama şartı var bende çok yoruldum dedim yapmak istemedim 3 çüncüyü bizim sorun eşimin sperm sayısı 17 milyon bende bisorun yok dedilr ama aşılamanın ilaçları kist yaptı son durum ne bilmiyom gidince anlıycaz canımcım

anladımmm... evet 1 aşılama daha gerek sana..bizim sperm sayısı çok daha düşük..5 milyon altı olunca aşılama aramıyorlar...bakalım görcez yarın ...

allah yardım etsin canım...haberleşelim emi denk gelirsek ...bir takip ederiz :))

derya76 sende ordasınnnnnnn gördümmmmm
naber:)))

21 yaşında evlendim ben hayatın zorluklarını hiç ama hiç bilmezken 1 yıl geçmişti ama bebeğimiz olmuyordu doktora gitmedim bu sebepten erken oldugunu düşündüm ama kuzenlerımle hepimiz aynı tarihlerde evlenmiştik ama hepsinin bebeği olmuştu o yıl gerçekten çok üzülmüştüm herkez bir laf eder olmuştu ama yapacak birşey yoktu eşiminde düzgün bir işi olmadıgından doktor işi de ertelene ertelene 3.yıla gelmiştik ama artık ben daha güzel bakıyordum hayata birgün olacaktı ümitlerimi asla kırmadım kimsenınde kırmasına izin vermedim eşimin ailesi sorun yapacak insanlar deildi 3.yılda parayı denkleştirip ankarada 3 kez aşılama yaptırdık ama hiçbiri tutmadı.yinede yıkılmadım daha sonra yıne maddi imkanlar olmadıgından hiç doktora gidemedik ama etrafımdaki bitin arkadaşlarımın kuzenlerımın hepsi ikinci bebeklerını dünyaya getirmişti ben hala kız gibi ortalıklarda dolanıyordum onlara her baktıgımda Allaha sıgındım Rabbim dedim sakın beni kıskandırma..Sen dilediğine hesapsızca verirsin,beni bu sınavımdan bırakma yardım et..okadar zor günlerdiki ama hep Allaha yakındım çünki bu dert beni ona yakınlaştırmıştı çünki ben bılıyordumki o herşeyin en iyisini bilirdi..öyle gün olduki en yakın arkadaşım _sende doğurda böyle doğur dediği oldu -günlerce agladım bu söze bunun gibi daha birçok şey ağladım ama yemin ederim ağlarken o insanı affetmesi içinde dua ettım Allaha çünki vermeyen Allah bu benım elimde olan birşey deildi.yıllar geçti gitti 7.yıla bir kuzeniminde 4 yıl bebekleri olmamıştı tüp bebekle 3üz bebeklere hamile kaldı ben 7 yıllık evliydım ama onlar 4 maddi imkanımız olmadıgından bizde istemiştik ama gidememiştik tedaviye yine ,bir gece bu kuzenıme yatmaya gittim karşımda duruyor ona bakıyorum karnında tam 3 tane bebek var bense okadar istemiştim ama birtane bile yoktu.Allahım dedim RABBİMM sen ne kadar büyüksün şuraya 3 tane bebek koydun ama bana bir tane bile vermedin sen dilediğine hesapsızca verirsin .senin vermeye gücün yeter eger bana vermedınse bir bıldıgın vardır ben bu olaya gönül vermekten sana sıgınırım biliyorum sen beni duyuyorsun şu akan gözyaşlarım isyan deildir die sabaha kadar agladım okadar zorduki ama size yemın ederım sanki ben Allaha her sıgındıgımda kendımı okadar güçlü hissedıyordumki hayatıma her defasında kaldıgım yerden devam edıyordum .artık evliliğimin 7.yılı bitiyordu son aya gelmiştik eşime dedim bu ay son ay 7 yıl bekle dıye hep içimde bir yankı duyardım sanki eger bu ay hamıle kalmazsam doktora gitmenın yollarını arayalım ..görümcem evlenıcektı buralarda çeyiz asma vardır kızın bütün çeyızını ben astım hatta odaya yapılması gereken tahtaları herşeyı sobamı kaldırmadım halımı sırkelemdım yapmadıgım birşey yoktu çeyiz işi bitmişti günümde geçmişti gebelık testi almak aklıma bıle gelmedi çünki hayal kırıklıgı yaşamak ıstemıyordum 8 gün geçmişti artık ve bişiler yapmak lazımdı .en son yıne 8 gün gecikmişti bir yıl önce ama hayal kırıklıgıyla sonuçlanmıştı bu yuzden bu defa korkuyordum ve dedımki belki bir sorun vardır yınede emın ol dedım ve aldım...sonucu görünce inanmak zordu doktora gittim gerçekten hamileydım dünyalar benim olmuştu bu zorlu yolculuk bitmişti artık dünyalar tatlısı bir kızım oldu hayatımda en mutlu oldugum günlerdi nasıl mutlu olmazdıki insan Rabbime şükürler olsun .kızım doğduktan sonra 4 ay güzel geçti annem rahatsızlandı annemi doktora götürme işleri derken kızım memeyi bıraktı çünki gün boyunca emziremediğim oluyordu ama o benım Annemdi gitmem lazımdı..annem kalp ameliyatının 15. günü hayata gözlerini kapattı nur içinde yatsın hiçbir saglık problemi yokken gözle görülür ..bir anda onuda kaybettim bu acı okadar büyüktüki yaşadıgım hiçbir acıya benzemıyordu verende alanda o dur dedim alışmak zordu ama hayat devam edıyordu bir kızım vardı ...kızım 4 aylıkken annem yoktu artık benim canım fedakar karşılıksız seven annem yoktu ...bu olaydan 5 ay sonra eşim işten çıkartıldı artık hayat daha fazla yüzünü göstermişti ve bir yıl sonra bugün oldu kızım 2 yaşına geldi eşimin düzenli bir işi olmasada dünyalar tatlısı bir kızım var beni gerçekten seven birde kayınvalidem var ..hayat zor demiyorum artık yaşamak zor dıyorum bir kızım olduguna sevinemeden annemi kaybettim arkasından eşim işsiz kaldı.mutluluklar yıkıntılar hepsi bir anda geldi arada kalan sorunlardan bahsetmeye gerek bile yok çünki halen nefes almaktayım ve hayatın neler getirecegi hiç belli olmuyor ..herşeye rahmen bu hayatın içinde yer aldığım için mücadele edecek güce sahip oldugum için Allah a sonsuz şükürler olsun .ASLA UMUTLARINIZI YİTİRMEYİN...

sonroman seni tebrik ve takdir ediyorum,ağlattın beni :KK43:
rabbime tevekkülle sarılman ve aldığın mükafatın
yaşanan acılar ve hayatın getirdikleri... çok şeyler yaşamışsın arkadaşım,
öncelikle anneciğine rabbimden rahmet diliyorum
tatlı kızınada sağlıklı hep birlikte yaşayacağın bir ömür diliyorum
her konuda rabbim yardımcınız olsun

geldim sonunda...hem de çok güzel haberlerle geldim..idrar testi doğruymuş.hamileyiiiimmmmm.....şu anda tam dört haftalık oluyor.15 gün sonra ultrasona gidicez.Allahım şükürler olsun ben bugünleri görebilecekmiydim??Ulun Beye ve orada çalışan hepsi birbirinden güleryüzlü hemşirelere ne kadar teşekkür etsem azdır..zaten bütün hemşireler benimle birlikte duygulandılar ve hepsiyle sarıldık. İnşallah sorunsuz bir şekilde devam ederiz...
deryacım biraz beklettim seni galiba ama anca oradan çıkınca çok acıkmıştık.yemek yedik,tlf görüşmeleri falan derken..sen de en kısa zamanda başla ve güzel sonuçlarını al inşallah...umut çok doğru bir tercih:)))
bu arada aslı nerede yaa?çok merak ediyorum.hiç girmedi kaç gündür.inşallah olumludur..özelden falan sana msj attı mı??
tekrar tebrikler judith'cim
rabbim sağlıkla tamamına erdirsin inşallah :KK49:

merhaba deryacım bana şans dileyin çok heycanlıyım ve çok korkuyom hayırlısıyla heyet raporum çıksında sen ne zaman başlıyon kısmetse
tedaviniz hayırlı olsun
inşallah ilk seferde yüzü gülenlerden olursunuz
allah yardımcın olsun:emir_bebek:

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:

1- nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
2-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4- aslı-ist ---hcg bekliyor ( umut-tüp) TEST : 29 ARALIK :nazar:güzel haberlerle inşallah:nazar:
5-ndevil----hcg bekliyor ( umut - tüp ) TEST : 30 ARALIK :nazar:güzel haberlerle inşallah:nazar:
6-judith_mc---- hcg bekliyor ( umut - tüp ) TEST : 29 ARALIK :nazar:güzel haberlerle inşallah:nazar:
7-sevtap41 ---- transfer gününü bekliyor ( umut - tüp )
8-.........
9-.........

.
.

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6:
1-deryaberil ( heyet raporunu alıp umut'a koşacak - ocak )
2-ceylinnaz ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak )
3-nurme ( tedavisine başlamak için bekliyor - ocak )
4-.......
5-........
6-.........
7-.........

[/QUOTE]

liste için eline sağlık derya'cım
ne kadar çok isterdim üst tarafta ve yanında hamis yazmasını :KK31:
neyse alt tarafta olmakta bir umut
ama ne zaman onu hiç bilemiyorum :KK59:

aslı ve ndevil'i bende merak ettim
sonuçlara bakmak için girdim topiğe ama haber yok şu ana kadar
inşallah sevinç sarhoşluğundan elleri değmemiştir
yarın onlardanda bekliyoruz güzel haberler :KK49::KK49:

Tebrikler Rabbim kucağınızada almayı nasip eder insallah.
Derya ne zaman başlıyacağımı sorumuşsun :)
Sanırım suanki duruma göre biraz zamanımı alıcak ilk görüşmelerimizi yaptık ama tedaviye başlamaya daha var gibi hayırlısı olsun
Hayırlı vakitte inş.

En Büyük TÜRKİYE

arkadaşım sen ne güzel bir şeysin böyle sabah sabah moral oldun... korktum birden okurken ayy olumsuz bişey mi diyecek diye ama oğluşumu bekliyon yazdığın an bittim orda :)
allahım ne güzelllll.....
canım tedavinden bahseder misin rica etsem ? nekadar verdiniz? ne ilaçlar kullandın ? ben rapor almakla uğraşıyorum şimdi de ? tedavi sürecini tam olarak bilmek istiyorum gerçi çoğunu öğrendim ama :) yaşayan bir ağızdan daha duyalım değil mi ? hem de olumlu :)

tatlım transferdensonra neler yaptın ? nelere dikkat ettin ? sizin sorununuz neydi ? degerleriniz ne durumdaydı ?

ayy ne çok soru sordum demi ????
kimsecikler yok ..3 arkdaş bugun sonuc öğrenmeye gitti hala haber yok çatlıcam ...

senle konuşalım yaaww:=) heycanımı dindir ...

bekliyorum güzelim cevabını :) o halde seni de hemen listemize ekleyelim :))))

Deryacım merhaba yeni girebildim sayfaya.3.5 yıllık evliyim.canım ben ağustosta başladım tedaviye bende hiç sorun yoktu adet düzenim hiç bozulmuyordu yumurta rezervleride iyiydi fakat eşimin spermler hem çok yavaş hemde az dı .diğer drlar mikroenjeksiyonla belki dediler.yıkılıyorsun tabi çok zor 8 ay geçirmiştim eşim askere giderken durumu öğrendik biz, askerden gelincede maddiyatı çözmek gerekti.neyse ağustosta internetten araştırarak umuta gittik.süleyman bey bize çok güzel moral verdi ama ben diğer drun dediklerini unutamıyorum tabi acıyarak yüzüne bakıp çok uğraşmanız gerekir demesiii... süleymen bey bana sadece moral vermek için böyle konuştu dedim ilk seferde tutacağına inancım yoktu açıkçası.
Süleymen bey 10 sperm bulsak süper olur ki buluruz zaten dedi.düşün canım sperm analizi bu kadar kötü durumdaydi.veren rabbim veriyo...
Tedavi için merkeze 5000 lira verdik 2500 ilaçları alırken 2500 de transfer günü onun haricinde adetten önce ignelere başladım onu kendimiz alıyoruz 140 lira oda.transfer sonrası kullanacağın ilaçlarda sana ait.onlarında bir kısmını devlet hastanelerinde yazdırırsanız biraz daha maddi yönden rahatlıyorsunuz.
Yumurta toplama esnasında uyutulduğuuz için birşey hissedilmiyorda sonrasında adet sancısına benzer ağrılar oluyo.20 yumurtam toplandı 18i kullanılabilir çıkmış 15i döllenmiş.duyduğumda biraz ümidim arttı ama ben hala olmayacak diye ağlamaya devammm.
Transfer için 3 gün sonra aradılar öğleden sonra transfer yapılacak diye o an o kadar güzelki en azından içimde hep olmasını hayalet ettiğim embriyoda olsa bi parçamız vardı artık.ilk denemem ve yaşım 29 olduğu için tek embriyo yerleştirildi.10 tanesi donduruldu 4 ü gelişmmş.tanser sonrası münkün olabildiği kadar dinlenin.adet ağrısı oluyo paniklemeyin ben çok korkuyodum her ağrıda kesin adet oldum deyip tuvalete bile gidemiyordum.yediklerinize dikkat edin faydalı şeyleri bol bol yeyin çünkü inş bebeğiniz gelirse onları size yedirmiyo.ben balık süt ceviz faydalı ne varsa tiksiniyorum.

Sonuca alana kadar kanamam olmadı tahlil 28 eylülde yaptırdım.ve 55 i görünce havalara uçtum.iki gün sonrada 119 olmuştu.15 gün sonrada bir nokta gördük ve kalp atışı duyduk.3üncü aya kadar ilaçları kullamaya devam ediliyor.bir kısmı bırakılıyo.aralarda kanamalarım oldu ama şükür bebeğim sağlıklı.kanamalrımda dikkatsizliğimden hep.sonucu alana kadar sürekli hamilelik belirtileri aradım ama yoktu kesin değilim diyodum.iştahsızlık vardı çoğu kişi çok yemek yediğinden bahsederdi hamileğin ilk zamanlarında göğüslerde hassasiyet şişlik hiç biri yoktu bende.o belirtiler biz öğrendikten çoook sonra çıkıyo.hep derler ya stres yapmayın !!!NASIL YAPILAMIYORSA :)))) YAPMAMAYA ÇALIŞIN İŞTE
Deryacım anlatabilmeye çalıştım ama merak ettiğin birşeyler varsa sorabilirsin bende tedavi zamanında deneyimli birilerii çok aradım ama yoktu
Rabbim senin ve bütün arkadaşların Yardımcısı olsun inş.güzel haberlerinizi alırız

Deryacım merhaba yeni girebildim sayfaya.3.5 yıllık evliyim.canım ben ağustosta başladım tedaviye bende hiç sorun yoktu adet düzenim hiç bozulmuyordu yumurta rezervleride iyiydi fakat eşimin spermler hem çok yavaş hemde az dı .diğer drlar mikroenjeksiyonla belki dediler.yıkılıyorsun tabi çok zor 8 ay geçirmiştim eşim askere giderken durumu öğrendik biz, askerden gelincede maddiyatı çözmek gerekti.neyse ağustosta internetten araştırarak umuta gittik.süleyman bey bize çok güzel moral verdi ama ben diğer drun dediklerini unutamıyorum tabi acıyarak yüzüne bakıp çok uğraşmanız gerekir demesiii... süleymen bey bana sadece moral vermek için böyle konuştu dedim ilk seferde tutacağına inancım yoktu açıkçası.
Süleymen bey 10 sperm bulsak süper olur ki buluruz zaten dedi.düşün canım sperm analizi bu kadar kötü durumdaydi.veren rabbim veriyo...
Tedavi için merkeze 5000 lira verdik 2500 ilaçları alırken 2500 de transfer günü onun haricinde adetten önce ignelere başladım onu kendimiz alıyoruz 140 lira oda.transfer sonrası kullanacağın ilaçlarda sana ait.onlarında bir kısmını devlet hastanelerinde yazdırırsanız biraz daha maddi yönden rahatlıyorsunuz.
Yumurta toplama esnasında uyutulduğuuz için birşey hissedilmiyorda sonrasında adet sancısına benzer ağrılar oluyo.20 yumurtam toplandı 18i kullanılabilir çıkmış 15i döllenmiş.duyduğumda biraz ümidim arttı ama ben hala olmayacak diye ağlamaya devammm.
Transfer için 3 gün sonra aradılar öğleden sonra transfer yapılacak diye o an o kadar güzelki en azından içimde hep olmasını hayalet ettiğim embriyoda olsa bi parçamız vardı artık.ilk denemem ve yaşım 29 olduğu için tek embriyo yerleştirildi.10 tanesi donduruldu 4 ü gelişmmş.tanser sonrası münkün olabildiği kadar dinlenin.adet ağrısı oluyo paniklemeyin ben çok korkuyodum her ağrıda kesin adet oldum deyip tuvalete bile gidemiyordum.yediklerinize dikkat edin faydalı şeyleri bol bol yeyin çünkü inş bebeğiniz gelirse onları size yedirmiyo.ben balık süt ceviz faydalı ne varsa tiksiniyorum.

Sonuca alana kadar kanamam olmadı tahlil 28 eylülde yaptırdım.ve 55 i görünce havalara uçtum.iki gün sonrada 119 olmuştu.15 gün sonrada bir nokta gördük ve kalp atışı duyduk.3üncü aya kadar ilaçları kullamaya devam ediliyor.bir kısmı bırakılıyo.aralarda kanamalarım oldu ama şükür bebeğim sağlıklı.kanamalrımda dikkatsizliğimden hep.sonucu alana kadar sürekli hamilelik belirtileri aradım ama yoktu kesin değilim diyodum.iştahsızlık vardı çoğu kişi çok yemek yediğinden bahsederdi hamileğin ilk zamanlarında göğüslerde hassasiyet şişlik hiç biri yoktu bende.o belirtiler biz öğrendikten çoook sonra çıkıyo.hep derler ya stres yapmayın !!!NASIL YAPILAMIYORSA :)))) YAPMAMAYA ÇALIŞIN İŞTE
Deryacım anlatabilmeye çalıştım ama merak ettiğin birşeyler varsa sorabilirsin bende tedavi zamanında deneyimli birilerii çok aradım ama yoktu
Rabbim senin ve bütün arkadaşların Yardımcısı olsun inş.güzel haberlerinizi alırız

canım merhaba ; ne kadar güzel yazmışsın anlatmışsın bizlere.. ne kadar keyifle okudum bilemezsin... her an korkarak tabi acaba kötü bişey dermi ki diye ama allahtan güzel şeylerle noktaladın ...şimdi hamilesin öyle mi ? bebişin cinsiyeti vs belli mi * canım çok sevindim senin adına..süleyman beyden memnun kaldın mı ? adetten önce başladım ignelere demişsin...biz mayısta görüştüğümzüde bana adet ol gel demişti..acaba sana uzun protokol yaptı ondan mı ki? ben bugun saglık kurul raporumu almaya gidicem . heyete girip girmeyecegimizde bugun belli olcak naspse . inşalah heyete girin der ve yarında heyetimize girer sonucumuzu alırız.

canım sürekli sayfaya girersen soracagımız onca şey var ki ....bu yolda bizlere ışık olunnnn... transferden sorna hep yattın mı sen de? arkadaşlar genelde yatmak gerek diyorlar. süleyman beye söylediğimde bana gülmüştü...transferini yapıp amerikaya yollasdıgım hastam da oldu falan demişti bana :) ama be yine de yatıcam . harket etmek istemiyorum ayaklarımı yukarı dikicem :)
allah saglıkla kurtarsın tatlım ... görüşcezzzzz:):emir_bebek::emir_bebek:

Tebrikler Rabbim kucağınızada almayı nasip eder insallah.
Derya ne zaman başlıyacağımı sorumuşsun :)
Sanırım suanki duruma göre biraz zamanımı alıcak ilk görüşmelerimizi yaptık ama tedaviye başlamaya daha var gibi hayırlısı olsun
Hayırlı vakitte inş.
neden daha vakit var dedin ? ters bişey yok inşallah ? maddi muhabbetler mi yoksa?? heyet deneyin arkadaşlarım heyet deneyin .. bütün tahlilleriniz hazır olursa inanın çok zor olmaz... devlet 3 çocuk diye bagırmayı bilyor destek olsun...
alah hepimizin yüzüne gülsün tatlım ...

aslı ve ndevil'i bende merak ettim
sonuçlara bakmak için girdim topiğe ama haber yok şu ana kadar
inşallah sevinç sarhoşluğundan elleri değmemiştir
yarın onlardanda bekliyoruz güzel haberler :KK49::KK49:

inşallah ceylin bende öyle düşünmek istiyorum...zafer sarhoşluğudur inşallah ve bizi unutmuşlardır :):)

liste için eline sağlık derya'cım
ne kadar çok isterdim üst tarafta ve yanında hamis yazmasını :KK31:
neyse alt tarafta olmakta bir umut
ama ne zaman onu hiç bilemiyorum :KK59:
[/QUOTE]

tatlım sana dinleniyor dedim . sen ne zaman zaman bildirirsen yazarım . Allah bizim de yanımıza hamile yazısı yazmak nasip etsin... canım listeyi yaptığımdan beri hamilelerin bile sırası değişti . aslı 2. sıradaydı bak altlara kaydı ..ne kadar hamiş varmış bak :) judith hamile kaldı .... liste uurlu geliyor benceee:) bize de uğur getircek inan :)))

hep burda ol emi ...

X