Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

Kızlaaar,sabahtan beri fena halde öksürüğüm var:KK59:Kupkuru gıcıklı bir öksürük..Ihlamur hariç ne yapsam,ne içsem iyi gelir...Artık öksürmekten bogazım acımaya başladı,başım çatlıyor...Karın kaslarım fena durumda : (

önerisi olan var mı ? :18:

geçmiş olsun cnm aynı sorun bende de var bi kaç gündür artık öksürmekten boğazım iyice tahriş oldu arada bi kan gelmeye başladı bütün gece boğazım yanıyo yarın kontrolüm var bakıyım doktorum bişey vercekmi

geçmiş olsun cnm aynı sorun bende de var bi kaç gündür artık öksürmekten boğazım iyice tahriş oldu arada bi kan gelmeye başladı bütün gece boğazım yanıyo yarın kontrolüm var bakıyım doktorum bişey vercekmi

bugun aile hekimine gittim...cigerlerin çok kotu ötüyor dedi.asist şase( balgam sökücü) ve rovamicyn verdı ama kd.doktorumu aramadan almadım.kadın dogum doktorum "rovamicyn e izin verdi ancak al evinde dursun dayanabildiğiin kadar dayan,bebek henuz çok küçük" dedi... dayanmaya çalışıyorum.su kaynatıyorum ılıyınca yavaş yavaş içiyorum.

bide aklında olsun;baharat,tatlı,ekşi,çikolata öksürmeyi tetikliyor.

derya,kuru sabun havlu demiş ama nasıl oldugunu yazmamış. bi yazsa onu denerdik.

senin ne kadarlık oldu?

yavru,memlekete gittin boşladın bizi... yavrusunu mıncıkladıgım , bu kuru sabun havluyu nasıl yapacağım?

bugun aile hekimine gittim...cigerlerin çok kotu ötüyor dedi.asist şase( balgam sökücü) ve rovamicyn verdı ama kd.doktorumu aramadan almadım.kadın dogum doktorum "rovamicyn e izin verdi ancak al evinde dursun dayanabildiğiin kadar dayan,bebek henuz çok küçük" dedi... dayanmaya çalışıyorum.su kaynatıyorum ılıyınca yavaş yavaş içiyorum.

derya,kuru sabun havlu demiş ama nasıl oldugunu yazmamış. bi yazsa onu denerdik.

senin ne kadarlık oldu?

benim 8+3 oldu senin ne kadar oldu tavsiyelerin için sağol.

kızlar öksürük için ıhlamurla elma kaynatın içine çörek oyu zencefil ve tarçında atın sonra bir kaşık bal karıştırıp için bol bol çok iyi geliyo hiç zararıda yok bunun umut hemşirelerinintarifi gönül rahatlığıyla için....

haytım bu acılar tatlı acılar karşılığını alalımda herşey iğne acısı olsa keşke...

dün çok canım yandı resmen gözümden yaş geldi ama bugün şükürler olsun acımadı yarın son inşallah gelişiyodurlar dua larızda benide unutmayın lütfen :103::103::103::81:

kızlar öksürük için ıhlamurla elma kaynatın içine çörek oyu zencefil ve tarçında atın sonra bir kaşık bal karıştırıp için bol bol çok iyi geliyo hiç zararıda yok bunun umut hemşirelerinintarifi gönül rahatlığıyla için....

merhaba canım nasıl gidiyor hamilelik bide tıransferden sonra nekadar yatırdılar seni benim kafam orda bana bilgi verirmisin

merhaba canım nasıl gidiyor hamilelik bide tıransferden sonra nekadar yatırdılar seni benim kafam orda bana bilgi verirmisin

şükürler olsun iyi gidiyo bebişler iyi şimdilik çarşamba günü kontrolümüz var doktora gidicez allahın izniyle 3 ayımız biticek cumartesi günüde.....ara ara midem kötü oluyo başkada bi sıkıntım yok canımcım
ben transferden sonra 1 saat merkezde yattım eve geldim evdede 3 gün yattım doğruuu işe sonra sadece dikkatli hareket ettim okadar canım benim ne zaman transferin?

derya nerdesin gel artık özletme kendi nasıl bi duygu anlatsa bebeğinin işinde olduğunu hissetmek çok güzel bi duygudur tahminen lütfen dualarıda bizleride unutma hamile:KK49::KK49::KK49:olan arkadaşların duası kabul olurmuş canımcım:KK71::KK71::KK71:

derya tebrik ederim canımmm çok sevindim...
benimde cumartesi günü 32 yumurtam toplandı 28 dolu çıkmş 21 taneside döllenmiş ama transfer bidahaki aya kalabilirmiş yarın kontrolüm var ama bende ağrı acı idrarda zorluk yok ohsss olmadı galiba :)
tatlım süper sonuççç harikaaa ötesi 21tane döllenme rekorrr :))) şekercim ohss oldugunda karnında acayip şişlik oluyor nefes almada zorlanıyorsun . idrar yaprken de aşırı zorlanma ve yanma oluyor . ben son gece oldum sandım ertesi gün geçti.. eger kilolu degilsen ohss ihtimali yüksekmiş. ama tombişsen bu ihtimal düşermiş:))))allah yardımcın olsun

deryacım
gözün aydın annecigine memleketine kavuşmuşsun..bacım ben neyi merak ettim sen normalde izmirde oturuyordunda tedavi için mi istanbula geldin onu anlamadım
güzelim ben izmirliyim . evlenince istanbula geldim. 3 yıldır ist. da yaşıyorum . ama eşim ve babam iş kurdu esnaflık :) izmire gelmemiz için . o yüzden 1 aya kadar izmire taşıncaz . şimdi de bazı resmi daire işleri vardı onlar için geldik ....

deryacım teşekkür ederim benide listene eklemişsin.inşallah listen banada uğur getirir.biz eşimle buay sonuna doğru gelmeyi düşünüyoruz istanbula.benim adet tarihim nisanın ilk haftası.acaba ne kadar öncesinde umuta görüşmeye gitmeliyiz.eşim memur olduğundan ona göre izin alıcak.tüp bebek öncesindeki tedavi ne kadar sürüyor.

Bu arada izmire taşınacakmışınız sanırım.inşallah bu yeni başlangıç ailen ve bebeğin için gelecek güzel günlerinin en güzel başlangıcı olur canım

allah razı olsun . canım ... çok teşekkürler... ekledim listemdesin ..sende buralarda ol hep . . . canım benim bak şöyle yap. orda doktorun varsa git. bazı kan testleri ister süleyman bey yada ulun bey . onları yaptırman gerek . elinde hazır gelirsen iyi olur.

hormon testlerin vardır yakın tarihli elinde umarım . onların haricinde e2 , tiroid hormonlarına baktır , sarılık testlerini yaptır ,kolestrol ,şeker ,hemoglobil ,tam kan ,pıhtılaşma süresi

bu genel tüm kan testlerine baktır. eşinin de yakın tarihli sperm testleri olsuın yanınızda. bunları güzelce bir dosyala eşinin ve sana ait testlerini...
sonra merkeze tlf et şehir dışında olduğunu ve adetim başladıgında gelecegimi tüp bebek için ge4lmek istediğni söyle. randevunu al . adetin başladığında yada 2.gün için ayarla git görüş . o gün ilaçlarına başlatır doktorlar. tedavi adetin 2.yada 3.günü başlıyor. yaklaşık 12-13 gün süre içinde yaklaşık 5-6 kere kontrole gidiyorsun . durumuna göre yumurtalarının gün aşırı çagırıyor. igne dozunu karar veriyor. bu süre içinde istanbulda olman şart... sadece senin . eşine çok gerek yok ama destek manasında olması çok iyi olur.
sonra yumurtaların toplanıp sperm alınıcak ve dölleme başlıcak . o günden sonra max 5 gün içinde de transferin oluyor...şehir dışından geldiğin için uzaklıgınıza göre eger 3 saatten uzakta iseniz 2-3 gün şehir dışına çıkmamasını öneriyorlar. sonrasındaki 8-9 günlük süreyi evinde bekleyebiliyor testini de bulundgun yerde yapıp merkeze bildiriyorsun faksla...transfer sornası ilaçlarını vs de veriyorlar zaten...

takıldıgın başka şey olursa çekinme..okudukca cvplarım . . .

bacım sesini bile cıkarma gobek ignelerine onlara kurban ol:KK60: kalçadan ignelere başlayınca mumla ararsın gobek ignelerini:KK60: kalça igneleri acayip acıtıyo ama onlar için herşeye razı oluyoruz
kızııııııımm sende iki gram yeseydin de bakl arkidişin gibi tombiş olaydın...walla gram acımıyor igne yerlerim. ne göbek ne popiş..popişlerimi bugune dek annem vurdu....valla hiç morarmadı kanamadı acımadı... göbüşlerimi de ben yaptım zerre acımadı:)
bu kiloları boışuna mı yaptım bak işe yaradı :))))

senin ne kadarlık oldu?
bebegim . kuru sabunu al kalıp sabunu temiz havlıuya sürt yada zor gelirse rendele sabunu havlunun üzerine bagrına ve sırtına koy. sıkıca sarın yat... hatta gazete kagıdı dfa koyabilirsin o da göğsünü yumuşatır.

tarcın ve zencefil iyi gelir fakat tarcının bazı kürlerde de kullanıldıgını düşünürsek bence riskli olabilir . o yüzden ben söylememiştim .
baharatlara bence bu dönem daha hassas yaklaşmak gerek . . . adaçayı ,tarçın,zencefil bunlar adet söktürücü kürlerde kullanılıyor... !!!

yavru,memlekete gittin boşladın bizi... yavrusunu mıncıkladıgım , bu kuru sabun havluyu nasıl yapacağım?
seni boşlarmıyım kız? ev arıyoruz sokak sokak :))

yporulunca da yatıyorum. birda annemlerin bilgisayar odası biraz soguk üşümiyim diye günde 1 kere giriyorrummmmm

ösledinseee arasana caduuuuu

derya nerdesin gel artık özletme kendi nasıl bi duygu anlatsa bebeğinin işinde olduğunu hissetmek çok güzel bi duygudur tahminen lütfen dualarıda bizleride unutma hamile:KK49::KK49::KK49:olan arkadaşların duası kabul olurmuş canımcım:KK71::KK71::KK71:

tatlım selam

walla size komik gelir belki ama ben hissediyorum heralde . bazı doktor sitelerine baktım 4 haftalıktan sonra hisler başlarmış. sanki büyüdüğünü i hisediyorum .
hele bugun ölüyordum .

ben bugun tekrar test yaptırdım . degerim 2 katına çıkmış... iyi mi ?
bugun acayip gerildim . hiç iyi degilim..karnımı görseniz 9 aylık sanarsınız..... çok şiştim.... acayip gergin ve sert? midem de yemekten sonra çok bulandı ..berbat oldum ?

sebeeeepppppppppppppppppp?????????????

iş görüşmem berbat geçti... karar verdim koca parası yicem :)))):KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp) :emir_bebek::KK49:
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
5-ndevil----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
7-emine1983----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
8-hilal23---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
9-gncam---hamile -ikiz ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
10-htcyldz---hamile - kalp atışı duyuldu :nazar: ( umut - tüp 4.deneme) :emir_bebek::KK49:
11-özgemercan---hamile ( KENDİLİĞİNDEN) :emir_bebek::KK49:
12-turuncu86---hamile-ikiz ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
13-sympathique ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
14-ceysin---opu : 5 mart (umut-tüp) :nazar:
15-bebekteyiz ( umut-tüp ):nazar:
16-tlyvs---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
17-fulya41-----hamile - ikiz annesi olcak ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
18-deryaberil---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49::nazar:ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH'IMA
19-wisegirl81---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
20-fındık faresi --- ( iğnelerine başladı - umut - tüp ) :nazar:
21-nsh--- ( OPU:5 MART - umut - tüp ) :nazar:
22-turkal---(transfer tarihi:7mart -umut-tüp):nazar:
23-
24-
25-

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
1-belle_femme --- BİR DAHAKİ TEDAVİYE KADAR DİNLENİCEK ARKADAŞIMIZ :nazar:
2-ceylinnaz --- ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak ) :nazar:
3-nurme --- ( tedavisine başlamak için bekliyor - şubat sonu ) :nazar:
4-basakoztan --- ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti ) :nazar:
5-özgür1 --- ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor) :nazar:
6-pili --- ( henüz tedaviye başladı - beklemede ):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
9-belgin -----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta):nazar:
10-menlikee----( tedavisi başladı - hayırlısı olsun ) :nazar:
11-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek ) :nazar:
12-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak) :nazar:
13-herasles----(preseed ile deneme yapacak ) :nazar:
14-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor ) :nazar:
15-siri_ne -----şehir dışından gelip tedaviye başlayacak mart sonu :nazar:
16-sinems941---(ilk görüşmesini yaptı-şubat sonu başlayacak) :nazar:
17-elinn---( danimarka - tüp - karar değişti.nisanda başlıyorrr) :nazar:
18-panadol----(umut-2.deneme-haziran):nazar:
19-besa3467----( umut - tüp ) :nazar:
20-aşk_meleği ---( 2.tüp denemesini de umutta yapacak - beklemede ) :nazar:
21-nursin1981---YEPYENİ UMUTLARLA TEKRAR BAŞLAYACAK :nazar:
22-karadenizgülü----genetik araştırma yapılacak :nazar:
23-ikramaya ---- rapor almaya çalışacak :nazar:
24-sevgi3434--- mart sonu 7cücelerden birini almaya gidecek :nazar:
25-angel_78---allah yüzüne gülecek meleğimizin inşallah:nazar:
26-bh2006 --- tedaviye başlayacak araştırıyor :nazar:
27-sevdammmmm---mart sonu tedaviye başlayacak :nazar:

arkadaşım bunu sana yazdım hamileyken emine hemşire verdi bunu bana rahatlıkla iç dedi.... içtim 3 aylık hamileyim bildiğin gibi....
ama burda hemşirelerden daha iyi bilenleri uunutuyorum gene işte kafama ediimmm..... sanki millettin karnındakinle derdim var gibi adet söktürücü olabilirmiş evet kastim var bebeğine ya benim herkez yazdığına dikkat etsin ve benim muhattap olmadığım kimse benimle ilgili alıntı bile yapmasınnnnnn ben bana sölenileni yaptım sanada yazdım arkadaşım istersen hemşirenede sor..... merak etme 2 kere tadavi olmuş 3 senedir de bu yolda olan biri olarak kimsenin yavrusuna kastim olmaz benim

herkez lafını bilsiiinnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

deryacım sağol bilgilendirdiğin için.bugün adetimin 1.günü.çarşamba günü gidip hormon tahlillerimi yaptırayım ben o zman.birde e2 tahlili demişsin.bu tahlil hormon tahlilinde bakılıyormıydu yoksa ben yanlışmı hatırlıyorum.
dediğin gibi gitmeden tahlil işlerini halletmek iyi olur burda.orda birde onun için koşturup zaman kaybetmemiş oluruz.teşekkür ederim canım.çok sağol.
ilk olacağı için insan neyi neşekilde yapacağını şaşırıyor bilmeyince.
Ben kısaca durumumu anlatayım sana ve buradaki arkadaşlara.2.5 senelik evliyim ve evlendiğimiz günden beri hiç korunmadık çocuk istediğimiz için.ilk 6 ay bekleyip olmayınca doktorda tahliller yaptırmaya başladık.benim herşeyim normaldi hormonlarım,ovulosyonum falan ama eşimin sperm tahlili yaptırınca belli oldu herşey.sperm hareketsizliği vardı eşimde.sayı 60 milyonlarda ama hareketlilik %30larda idi.ilaçlar falan kullandı ama olmadı.sonra kontrollerde varikosel olduğu ortaya çıktı ve geçen sene nisan ayında ameliyat oldu ama tahlillerde pek birşey değişmedi.ogünden beride beklemeye almıştık.ama artık zamanı geldi.allahımda nasip ederse artık bizde bebişimizi kucağımıza almak istiyoruz deyip araştırmalara başladık.ve ben bu siteyi bulup sizin yazdıklarınızı okuyunca umut için başka hiç araştırma bile yapmadan buldum dedim eşime.inşallah sizin umut'unuz benimde umudum olur.

kuzum,senı aramıyorum cunku kafanmı dınle dıye zaten 3 gunlugune gıttın... nasıl olsa görüşecegiz...bide yüregın tukenmesın sesım cok kotu konuşurken çok çok zorlnaıyorum hatta olabildiğince konuşmuyorum cunku konuştukca öksürük nöbetleri geliyor : (

DERYACIM;
Bugün kontrolüm vardı ve ohss olmamaşım ama çok mide bulantım var ilaçlardan ağzıma lokma süremiorum...
perşembe transferim var :)

deryacım
ohhhhhhhh:KK64::KK64::KK64::KK64:bacım senden iyisi yok bundan sonra ne kaynana derdi ne kaynata derdi desene ohhh ohhhh bebişini kafan rahat buyutursun o cadıda catlasın oglu gidiyo yaptıklarına saysın bugune kadar...ya geldiginde bigun kızlarla toplanıp goruşelim biyerde...ignelere gelince bacım haklısın kim bana 48 kilo ol dedi boyle kürdan gibi olursam tabi kıcımı oynatamam haklısın ne diyim yavru kuş ama bu defa senin gibi kendim alıcam enjeksiyonu sen bana soylersin seninki acıtmıyomuş belki benmde işime yarar vallaha derya morluklar gecmedi hala okadar ki canım yanmıştı benm..neyse yavru kuş mide bulantın felan var mı?hamişlik nasıl gidiyor???:KK49::KK49::KK49:

DERYACIM;
Bugün kontrolüm vardı ve ohss olmamaşım ama çok mide bulantım var ilaçlardan ağzıma lokma süremiorum...
perşembe transferim var :)

çok şukur bacım az kalmış hadi bakalım senide hamişler arasında goruruz inşallah bak igne ve ilaçları muhakkak aynı saatlerde al aman ha ben o hatayı yaptım sen yapma muhakkak dikkat et dakik vurul igneleri ilaçlara gelince benimde midem almıyodu ama napalım mecburen hadi bacım şimdiden allahım tutunmasını nasip etsin inşallah

X