Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

evet süleyman beyi en son ben gördüm . Yumurtalarımı topladı ve gitti. Izne ayrıldı ama pzt gelecek . Güzelim adetinin kaçıncı günü ki yarın ? önemli değil ulun bey alır zaten muayene edip ilk dozunu söyleyecek sonraki kontrollerde süleyman beye gelirsin önemli olan ilerleyen süredeki kontroller. O yüzden endişe edip daha işin başında canını sıkma tamam mı ?
üzme kendini ..moral moral moral . . . .

Yarın 2'inci günüm İsterdim ki ilk muayenemde doktorum olsun ama malesef yok

Tedaviyi artık ertelemek istemiyorum o yüzden yarın başlayacağım

Hakkımda hayırlısı buymuş demek

Embriyolarımın son durumu

6 adet ---- 4 hücreli
1 adet ---- 5 hücreli

19 olgun yumurtanın 7tanesinin dölenebilmesindeki sebep şuymuş . Yumurtalar son derece olgunlarmış ama spermler hareketsiz ve morfoloji açısından da yetersizmiş. O yüzden dölleyememişler. Ancak bu 7tanesi döllenebilmiş . Fakat ilk 3 gün yumurtanın kaliteli dna yapısı ; spermin zayıf karakterini tölere ediyormuş ve gelişmesini sürdürebiliyormuş. Ama 3.günden sonra spermin dna sı harekete geçiyormuş . Yani 3.günden sonra sperm embriyonun durumunu belirginleştiriyormuş. 3 günde transferi yapılıp tutmayan embriyorların genel sebebi spermin dna sında sıkıntı olmasından kaynaklanıyormuş. O yüzden benim yaşımda ve benim durumumdaki hastalara genelde 5.günü beklemeleri öneriliyormuş . Eger 5.güne kadar gelişkin embriyo kalır ise onu transfer ediyorlarmış ama 5.güne gidebilecek embriyo yok ise zaten 3.günde bu gözleniyormuş ki 3. Gün transfer etmenin de anlamı yokmuş . . .

Embriyoloj verdi bu bilgileri telefonda...

Yarın sabah ulun bey'e muayene olmamı söyledi. Eger bir şişkinlik vs yok ise ; emrbiyo durumları da takip edilip doktorum süleyman beye de durumu bildirip onun kararına göre hareket edilecekmiş.
* ya dondurulacak ;
* ya hemen yarın 3.gün transferi olacak ;
* ya da bekleyip 5.gün transferi yapılacakmış....

Bakalım hangi seçenek uygulanacak yarın belli olacak . şu an evdeyim biraz evimi toparladım süpürdüm . Birazdan çıkıcam işe gidicem işlerimi toparlıcam transfer olursam gitmicem çünkü şirkete işlerimi yapıyım . Patronum bekliyor:)
ama gitmeden de size bi haber edeyim dedim . . .

Görüşüürüüzzzzzzz

selamlaaarrr..
çok şükür bugün daha iyiyim..tek tek alıntı yapamadım pc sehpanın üstünde tek elimle yazıyorum çünkü :KK9:
herkese çok teşekkür ederm Allah hepinizden razı olsun...pazartesi herşey daha kesinleşecek inş..
fulyacım değerimi sormuşsun sıkı durunnn ozaman :KK52:
12. gün değerim 1394 yani büyük ihtimal ikizler geliyo teyzeleriii hala şaşkınız bizde :KK9:
inşallah tamamına erer...pzartesi kesin sonucu öğrenince yazarım..Allaha emanet olun..

selamlaaarrr..
çok şükür bugün daha iyiyim..tek tek alıntı yapamadım pc sehpanın üstünde tek elimle yazıyorum çünkü :KK9:
Herkese çok teşekkür ederm allah hepinizden razı olsun...pazartesi herşey daha kesinleşecek inş..
Fulyacım değerimi sormuşsun sıkı durunnn ozaman :KK52:
12. Gün değerim 1394 yani büyük ihtimal ikizler geliyo teyzeleriii hala şaşkınız bizde :KK9:
Inşallah tamamına erer...pzartesi kesin sonucu öğrenince yazarım..allaha emanet olun..

ayy canımmmmmmmmmmmm

çok süper de anlamadığım bişey var? Sana tek embriyo transfer edilmemişmiydi ???? Içerde mi bölünmüş ? Bu nasıl oluyor yaa çok merak ediyorum. Eşimde takmış durumda ikiz olsa diyoo :=) tekizi bulduktaaa :))

canım senin kaçıncı gün kaç hücreli transfer edilmişti ?? Benim de durum karmaşık ne olcak bilmiyorum ..

5 hücreli bi emriyom var onda bir sıkıntı vardır heralde demi embriyologlar iyi dedi ama....tek sayı olmaması gerek sanki ...

çok merak ediyorum . Cevabını bekliyorum . .

selamlaaarrr..
Herkese çok teşekkür ederm allah hepinizden razı olsun...pazartesi herşey daha kesinleşecek inş..
Fulyacım değerimi sormuşsun sıkı durunnn ozaman :KK52:
12. Gün değerim 1394 yani büyük ihtimal ikizler geliyo teyzeleriii hala şaşkınız bizde :KK9:
Inşallah tamamına erer...pzartesi kesin sonucu öğrenince yazarım..allaha emanet olun..

ne kadar güzel hayırlı olsunnn

ayy canımmmmmmmmmmmm

çok süper de anlamadığım bişey var? Sana tek embriyo transfer edilmemişmiydi ???? Içerde mi bölünmüş ? Bu nasıl oluyor yaa çok merak ediyorum. Eşimde takmış durumda ikiz olsa diyoo :=) tekizi bulduktaaa :))

canım senin kaçıncı gün kaç hücreli transfer edilmişti ?? Benim de durum karmaşık ne olcak bilmiyorum ..

5 hücreli bi emriyom var onda bir sıkıntı vardır heralde demi embriyologlar iyi dedi ama....tek sayı olmaması gerek sanki ...

çok merak ediyorum . Cevabını bekliyorum . .
Bölünmüş sanırım canım bizde şaşkınız.. :KK9: 5. gün embriyosuydu ve hücreleri hakkında hiç bilgim olmadı buzamana kadar..Bence kafanı takma bunlara transferine yoğunlaş..benimde 31 yumurta toplanmıştı 23 ü olgundu 17 sini döllemişlerdi ve sadece 7 tanesi dondurulmuştu ve bundan sonrada elimizde hiç kalmadı çözülürken canlanmamıştı hiçbiri..hep soru işaretleri var kafamızda ama elden ne gelir..Allahım hayırlısını versin herşeyin...

bölünmüş sanırım canım bizde şaşkınız.. :KK9: 5. Gün embriyosuydu ve hücreleri hakkında hiç bilgim olmadı buzamana kadar..bence kafanı takma bunlara transferine yoğunlaş..benimde 31 yumurta toplanmıştı 23 ü olgundu 17 sini döllemişlerdi ve sadece 7 tanesi dondurulmuştu ve bundan sonrada elimizde hiç kalmadı çözülürken canlanmamıştı hiçbiri..hep soru işaretleri var kafamızda ama elden ne gelir..allahım hayırlısını versin herşeyin...

31 yumurta , 23 olgun, 17 adet döllenme oldu ve 7si donduruldu. Sen dondurulmuşlarla mı transfer oldun . . .

Anladım . Allahın takdiri işte.. Demi .. Ne güzel yaa ikiz geliyo :)) süper güzelim süper..
Kendine çok dikkat et emi .. Yorma kendini bak sen artık 3 canlısın ... Daha sakin daha kontrollü olcaksın ..

31 yumurta , 23 olgun, 17 adet döllenme oldu ve 7si donduruldu. Sen dondurulmuşlarla mı transfer oldun . . .

Anladım . Allahın takdiri işte.. Demi .. Ne güzel yaa ikiz geliyo :)) süper güzelim süper..
Kendine çok dikkat et emi .. Yorma kendini bak sen artık 3 canlısın ... Daha sakin daha kontrollü olcaksın ..

aynen canım ohss nedeniyle 1 ay ara verildiğinden 7side dondurulmuştu...şükürler olsun çok dikkat ediyoruz inşallah sağlıkla ilerler... :KK69:

turuncu çok sevindim canım demekkk ikiz geliyoooo süperrrr....Allah 3ünüzede sağlık ve kuvvet versinnnn...
Deryacım biliorum herkese moral moral diosun ama şuan en çok kendini dinleyinimiz belkide sensin hadiii ama kendine gelll canım bakkk döllenmişler en azındannn....ve emin ol öyle bi tutunacakki sana senden şaşırcaksın hiç ummadık anda ....
hadi kızlarrrrr moral moral moral kendinize gelinnnn....
canımızı sıkmak yok, yorulmak yok, üzüntü yok......
AAAAAAA Hadiii amaaaa kendinizi toplayınnnnn güzel güzel moraller toplayın söylleee derin nefes alıpppp bebişinizi ve MUTLU GÜNLERİ DÜŞÜNÜN...:81::81:

6 adet ---- 4 hücreli
1 adet ---- 5 hücreli

19 olgun yumurtanın 7tanesinin dölenebilmesindeki sebep şuymuş . Yumurtalar son derece olgunlarmış ama spermler hareketsiz ve morfoloji açısından da yetersizmiş. O yüzden dölleyememişler. Ancak bu 7tanesi döllenebilmiş . Fakat ilk 3 gün yumurtanın kaliteli dna yapısı ; spermin zayıf karakterini tölere ediyormuş ve gelişmesini sürdürebiliyormuş. Ama 3.günden sonra spermin dna sı harekete geçiyormuş . Yani 3.günden sonra sperm embriyonun durumunu belirginleştiriyormuş. 3 günde transferi yapılıp tutmayan embriyorların genel sebebi spermin dna sında sıkıntı olmasından kaynaklanıyormuş. O yüzden benim yaşımda ve benim durumumdaki hastalara genelde 5.günü beklemeleri öneriliyormuş . Eger 5.güne kadar gelişkin embriyo kalır ise onu transfer ediyorlarmış ama 5.güne gidebilecek embriyo yok ise zaten 3.günde bu gözleniyormuş ki 3. Gün transfer etmenin de anlamı yokmuş . . .

Yarın sabah ulun bey'e muayene olmamı söyledi. Eger bir şişkinlik vs yok ise ; emrbiyo durumları da takip edilip doktorum süleyman beye de durumu bildirip onun kararına göre hareket edilecekmiş.
* ya dondurulacak ;

Bakalım hangi seçenek uygulanacak yarın belli olacak . şu an evdeyim biraz evimi toparladım süpürdüm . Birazdan çıkıcam işe gidicem işlerimi toparlıcam transfer olursam gitmicem çünkü şirkete işlerimi yapıyım . Patronum bekliyor:)

Görüşüürüüzzzzzzz

okudum :KK19:

çok sevindim adına,bak yedi tanesi bile neleri başarabilmekte :KK3: inşallah en yakın zamanda hayırlı transfer haberlerini ve hamiş haberlerinide yazarsın:KK34:

mrb arkadaşlar
sabah 9 da kanı verdim... 1 buçuk saat sonra çıkacağını söylediler... o arada beklerken kanamam oldu... sonucumda tam çıkmıştı... çok şükür hamileyim... ama sevincimizi yaşayamadık... 1 iğne yapıldı ve acil yatak istirahati denildi... şu an yatıyorum... korku sevinç bi arada... dualarınızı eksik etmeyin... pazartesi tekrar test yapılcakmış... inşallah değerim katlanır...
canım tebrik ederim allah tamamına erdirsin inşallahhh:KK64::KK64:

6 adet ---- 4 hücreli
1 adet ---- 5 hücreli

* ya dondurulacak ;

Görüşüürüüzzzzzzz
canım allah hayırlsını nasip etsin sana çok ugraştın inşallah allahım karşılıksız bırakmıyacak..
selamlaaarrr..
herkese çok teşekkür ederm Allah hepinizden razı olsun...pazartesi herşey daha kesinleşecek inş..
fulyacım değerimi sormuşsun sıkı durunnn ozaman :KK52:
12. gün değerim 1394 yani büyük ihtimal ikizler geliyo teyzeleriii hala şaşkınız bizde :KK9:
inşallah tamamına erer...pzartesi kesin sonucu öğrenince yazarım..Allaha emanet olun..

ayyyyyyyyy canımmm çok sevindim çokkk ma nasıl ikitanemi transver ettilerdiii:nazar:

turuncu çok sevindim canım demekkk ikiz geliyoooo süperrrr....Allah 3ünüzede sağlık ve kuvvet versinnnn...
Deryacım biliorum herkese moral moral diosun ama şuan en çok kendini dinleyinimiz belkide sensin hadiii ama kendine gelll canım bakkk döllenmişler en azındannn....ve emin ol öyle bi tutunacakki sana senden şaşırcaksın hiç ummadık anda ....
hadi kızlarrrrr moral moral moral kendinize gelinnnn....
canımızı sıkmak yok, yorulmak yok, üzüntü yok......
AAAAAAA Hadiii amaaaa kendinizi toplayınnnnn güzel güzel moraller toplayın söylleee derin nefes alıpppp bebişinizi ve MUTLU GÜNLERİ DÜŞÜNÜN...:81::81:

Ne güzel yazmışsın arkadaşım yaa.transfer sonrası beklemek çok zor.bu 4. denemem olmasına rağmen hala alışamadım.en ufak bişey sinirlerimi bozuyor.oturduğum apartmandaki insanların düşüncesizce hareketleri müthiş sinirlendiriyor.nasıl başedicem bunla bilmiyorum.

6 adet ---- 4 hücreli
1 adet ---- 5 hücreli

* ya dondurulacak ;

Görüşüürüüzzzzzzz

Deryacım verdiğin bilgiler için teşekkürler arkadaşım.Nedense bendede aynı şekilde oldu.11 yumurtadan 9 u döllenmişti.sonra 7 ye düştü.2 tane transfer edildi.sonuç negatif.1 tane kaldı.ve bizim merkezde 5. güne çok zorluyolar embriyoları.başka merkezlerdede böylemi acaba.

Arkadaşlar salı günü transferim yapıldı.transfer öncesi embriyoloğun verdiği bilgi şu şekilde. blastosist seviyesinde olan embriyolar dondurma esnasında kapanırmış.çözdürme işlemi olduğunda açılması gerekiyormuş. bana verilen embriyoda tamamen açılma olmamış ancak transfer edilebilcek durumda şansımızı denicez dedi.sizce bu tutma şansını etkilermi.fikri olan varmı..

6 adet ---- 4 hücreli
1 adet ---- 5 hücreli

* ya dondurulacak ;

Görüşüürüüzzzzzzz

Canımm buraya yazamasamda seni takip ediyorum şeker.:KK66:
Bu seçenklerden hangisi hakkında hayırlıysa o olsun arkadaşım.:nazar::nazar::nazar:
Aklımdasın dualarımdasın Allaha emanet ol....
:KK71::KK71::KK71:

Arkadaşlar salı günü transferim yapıldı.transfer öncesi embriyoloğun verdiği bilgi şu şekilde. blastosist seviyesinde olan embriyolar dondurma esnasında kapanırmış.çözdürme işlemi olduğunda açılması gerekiyormuş. bana verilen embriyoda tamamen açılma olmamış ancak transfer edilebilcek durumda şansımızı denicez dedi.sizce bu tutma şansını etkilermi.fikri olan varmı..

cnm dondurulma işlemini bilmiyorum ama bu açılma konusundan banada bahsetmişti embriyoloğum. transfer günü bnm de 5. gün transferi oldu embriyonun durumunu sorduğumda gayet iyi ama son baktığımızda henüz açılmamıştı dediler. bende srn olurmu die sordum önemli değil açılsada açılmasada transferi yapıoruz zaten demişlerdi. tam transfer edilirken baktılar açılmış dediler. henüz sonucumu bilmiyorum bugün 10. günüm yrn test yapıcam :)) sende aklına takma kötü olsa transferi yapmazlar zaten için rahat olsun

canım bugün son hapımı içicem pazartesi yada salı allah kısmet ederse adet görürüm hemen umuttayım...
senin nası gidiyo canım?

iyim canım bende napıyım sonucu beklyorum inşallah sende sag saglim başlar sonunda hayırlı haberler alırsın allah yardımcın olsun

evet canım bildiğim kadarıyla transfer gününü saymıyolar.benimde bugün transfer günüyle birlikte 4.günüm.Desene seninle aramızda 1 gün var.Benim test günümü ayın 28 i dediler.aslında pazara denk geliyor 12. günüm ama pazara denk geldiği için 28 i dediler.ben pazar günü yaptırcam yinede.senin hangi gün canım...

inşallah hepimiz guzel haberler alırız rabbim yardımcımız olsun inşallah benm testim gelen hafta cuma gunu inşallah ama ben 10.gundede yaptırıcam

X