Gebeliğe Hazırlık Umut olsun herkese diye yazıyorum 🥰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçen ay fsh 28
E2 14
Lh 17
Prolaktın 47 çıktı
Dostınex yasmin verdi doktor
Saraçoğlu testere dişli Aslan pençesi verdi kullandım
Bugun adetın 3. Günü sonuçlarımı aldım
Fsh 8
Lh 6
E2 150
Prolaktın 2
1 ayda düzelmişler çok şükür 🙏
Umutsuz olmayalım Allah çok büyük🙏
ilacla beraber mi kullandınız aslanpencesini
aç mi tok mu içiliyor çay?

Merhaba kızlar :KK36:
Ben hafif polikistik over sendromuna sahibim. Yaklasık 10 aydır çocuk istiyoruz. Ancak yumurtlama bozuklugum olduğu için tedavi görmeden çocuk sahibi olabilmem çok zordu. Bir kac ay kendimiz deneyip olmayınca zaman kaybetmeden kadın doğum uzmanına görünme kararı aldım. İlk aşamada hormon testleri yapıldı. Prolaktinim sınırın üstündeydi ve Lh hormonum Fsh hormonumdan 1 deger yüksekti. Aslında kötü değildi hormonlarım ama yinede prolaktin icin ilac kullanmıstım. Aynı zamanda doktorum 21. Gün progesteron hormon testi yaptı ve değerim 1 çıkmıştı yani yumurtlama olmamıs o ay. Ben öncelikle evde kendim de doğal yöntemlerle neler yapabilirim diye araştırmalara koyuldum. Soğan suyu içtim ilk olarak ve o ay reglim düzenli oldu. Sonrasında hormonlarımı dengelemesi için testere dişli aslan pençesi içtim 20 gün. Artık reglim düzene girmişti tamamen. Sonrasında 2 ay klomen ve destekleyici gynositol kullandım. Ve hic bir şekilde yumurtalarım büyümedi bende evde çörek otu, tarcın, bal karısımı yaptım klomen bitiminde o şekilde yumurtalarım biraz daha büyümüştü. Ancak yine de olumlu sonuç alamadık. Bu arada eşimde doktora gitti. Sperm sayısı iyiydi ancak ileri hız çok düşüktü. Ona da havuç suyu günde 2 defa içiriyordum. Doktorum ilacın dozunu artıracağını femaraya geçecegimizi söyledi. Ve o ay femara kullanmama ragmen yine de yumurtalarım büyümemişti. 9 ve 10 milimde kalmıstı yumurtalarım. Normalde ayda en az 3-4 defa kontrole cagıran doktorum artık gelmene gerek yok ilaca yanıt vermiyorsun diyip önümüzdeki ay igne ve asılamaya geçeceğini, en az 3 defa aşılama yapacağını olmazsa tüp bebege yönlendirecegini söyledi. Bütün umutlarımı kaybetmiştim günlerce ağladım. Ve hic birşey kullanmadım o ay Gynositol da dahil. Femara kullandıgım ay icinde kasıklarımda bir batma hissediyordum. Nedenini bir türlü anlayamamıştım. Zaman gecti bayagı reglimde geciyordu ancak her zaman ki gibidir diye düşündüğümden inanamadım cunku yumurtalarım hic büyümemişti. Kasık agrılarım artmaya baslamıstı aynı zamanda üşüme ve kabızlıkta vardı. Acaba mı diyip test yaptım. İnanamadım bir kac saniye içerisinde çift çizgiydi. Hem çok şaşkındım hemde tarifsiz mutlu. Bu duruma doktorumda cok şaşırmıstı. 9 ve 10 milimde kalan yumurtalar sonradan büyümüş ve hamile kalmıştım. Yani demem o ki asla umudunuzu kaybetmeyin. Olmaz denileni olduran yine Rabbimiz. Ondan isteyin o isterse herşey mümkün. Ben hamile kaldıgım ay Meryem Süresi okumuştum hurmaya. Herşey birer vesile olabilir bilmiyorum. İnşallah herkes evladını sag salim kucagına alır. Rabbim isteyen hiç kimsenin kucagını boş bırakmasın inşallah. 🥰
Çok sevindim sizin adınıza. Gerçekten umut oldu benim de bu ay yumurtalarım büyümedi doktorlar öyle söyledi ama ben ovu testinde koyu çizfi gördüm ve kasıklarımda ağrım vardı yumurtlama ağrısı. Peki sizi kaçıncı gün mm di

Çok sevindim sizin adınıza. Gerçekten umut oldu benim de bu ay yumurtalarım büyümedi doktorlar öyle söyledi ama ben ovu testinde koyu çizfi gördüm ve kasıklarımda ağrım vardı yumurtlama ağrısı. Peki sizi kaçıncı gün mm di
Çok teşekkur ederim, Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🥰 Femara kullandığım ay ilk kontrolümde 9 milimdi. Büyümeyince 3 gün daha devam ettim. 10 milimde kalmıştı. O ay femara etki etmiyor aşılamaya gececegiz dedi doktorum. Tekrar gitmedim zaten o ay. Sonradan büyümüş yumurtalar o ay icinde hamile kalmışım ♥️ Umudunuzu kaybetmeyin, Allah ne zaman isterse o zaman olur. 🥰

Çok teşekkur ederim, Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🥰 Femara kullandığım ay ilk kontrolümde 9 milimdi. Büyümeyince 3 gün daha devam ettim. 10 milimde kalmıştı. O ay femara etki etmiyor aşılamaya gececegiz dedi doktorum. Tekrar gitmedim zaten o ay. Sonradan büyümüş yumurtalar o ay icinde hamile kalmışım ♥️ Umudunuzu kaybetmeyin, Allah ne zaman isterse o zaman olur. 🥰
merhaba @masainguncesi birsey sorabilirmiyim 12.gun yumurtalarim 11 mm 17.gun yine 11 mm ve menogon igne oluyorum Perşembe tekrar gideceğim tüp bebeğe gecelim diyor Dr senin önerin nedir

merhaba @masainguncesi birsey sorabilirmiyim 12.gun yumurtalarim 11 mm 17.gun yine 11 mm ve menogon igne oluyorum Perşembe tekrar gideceğim tüp bebeğe gecelim diyor Dr senin önerin nedir
Merhaba arkadaşım 😊 Sanirim kullandığınız iğne dozu yeterli gelmemis. O yuzden tüp bebeğe yönlendirmis sizi. Sana önerim cok yorulduysan 1 ay ara ver o ay evde dogal yöntemler dene. Olmaz zaten dediğin ay oluyor, hic aklında olmadığı bir ayda hamile kalıyorsun. Çoğu kişide de böyle zaten. Tabiki de doktorunla ilerlemen senin için en dogrusu. Tup bebekten korkma, rabbim hayirli zamanda verecektir. Dua etmekten asla vazgeçme. Ve asla umudunu kaybetme 🥰

Merhaba arkadaşım 😊 Sanirim kullandığınız iğne dozu yeterli gelmemis. O yuzden tüp bebeğe yönlendirmis sizi. Sana önerim cok yorulduysan 1 ay ara ver o ay evde dogal yöntemler dene. Olmaz zaten dediğin ay oluyor, hic aklında olmadığı bir ayda hamile kalıyorsun. Çoğu kişide de böyle zaten. Tabiki de doktorunla ilerlemen senin için en dogrusu. Tup bebekten korkma, rabbim hayirli zamanda verecektir. Dua etmekten asla vazgeçme. Ve asla umudunu kaybetme 🥰
tsk ederim son 10 aydır bebek niyetimiz var her doktora gittiğimde hormonlar yerinden oynuyor üstüne gittikçe değişiyor prolaktin fsh vs vs igne 2 ye çıkarttı tedavi bitsin sonra bırakacağım dediğin gibi

tsk ederim son 10 aydır bebek niyetimiz var her doktora gittiğimde hormonlar yerinden oynuyor üstüne gittikçe değişiyor prolaktin fsh vs vs igne 2 ye çıkarttı tedavi bitsin sonra bırakacağım dediğin gibi
Hormon dengeleyici testere dişli aslan pencesi içebilirsiniz o cok etkili bi cay. Size tavsiyem saraçoglunun ürünlerinin satıldıgı mağazasına gidin degerlerinizin çıktısıyla birlikte. Onlar size hangi kürleri ne kadar süre uygulamanız gerektiğini söyleyecektir.

Günaydın kızlar bugün hem alt karnım ağrıyor hemde vaginal bölgemde ağrı var. Sanırım regl olucam, dün de başımda ağrı vardı... hayırlısı inşallah ne diyeyim bu ayda hüsran olacak sanırım

Günaydın kızlar bugün hem alt karnım ağrıyor hemde vaginal bölgemde ağrı var. Sanırım regl olucam, dün de başımda ağrı vardı... hayırlısı inşallah ne diyeyim bu ayda hüsran olacak sanırım
Hayırlı akşamlar arkadaşım. Üzülmeyin rabbim hayırlı zamanda nasip edecektir. Umarım herşey gönlünüze göre olur.

Günaydın arkadaşlar. Bata son iki gün var ve benim dün sarı akıntı varken bugün hiçbir şey yok. Bir ağrım falan yok ama karnımın içi gaz dolu bildiğiniz açken gelen sesler geliyor karnımın içinden. Sanki içinde birşey sürekli geziyor karnımın içinde. Kasiklarim da ağrıyor bu gazın baskısından nedir bilemedim ki...

Günaydın arkadaşlar. Bata son iki gün var ve benim dün sarı akıntı varken bugün hiçbir şey yok. Bir ağrım falan yok ama karnımın içi gaz dolu bildiğiniz açken gelen sesler geliyor karnımın içinden. Sanki içinde birşey sürekli geziyor karnımın içinde. Kasiklarim da ağrıyor bu gazın baskısından nedir bilemedim ki...
İnşallah gebesinizdir. Haber vermeyi unutmayın 😊

M masalinguncesi canım benim maalesef regl oldum ben. Yarın için doktora randevu aldım. Tedavi ne olacak bakalım. Doktordan gelince yazarım yine. Çok mutsuzum...😔
Arkadasim anladığım kadarıyla cok kafana takıyorsun bu durumu. Bence oluruna bırak. Emin ol hamile kalan bütün kadınlar oluruna bırakarak elde ettiler bunu. Kafanin rahat olmasi lazım öncelikle. Bu cok etki ediyor.

Arkadasim anladığım kadarıyla cok kafana takıyorsun bu durumu. Bence oluruna bırak. Emin ol hamile kalan bütün kadınlar oluruna bırakarak elde ettiler bunu. Kafanin rahat olmasi lazım öncelikle. Bu cok etki ediyor.
Evet öyle canım ya maalesef. Eşimin ilk eşinden hiç çocuğu yok. Onun için o çok istiyor, belli etmese de benim regl olmam onu benden daha çok üzüyor. Bunun için çok kafaya takıyorum

Evet öyle canım ya maalesef. Eşimin ilk eşinden hiç çocuğu yok. Onun için o çok istiyor, belli etmese de benim regl olmam onu benden daha çok üzüyor. Bunun için çok kafaya takıyorum
Sana tavsiyem kafanın rahat olması lazım. İlk ve en önemli şart budur aslında. Umarım allah'ım isteyen herkese nasip eder 🌺

Sana tavsiyem kafanın rahat olması lazım. İlk ve en önemli şart budur aslında. Umarım allah'ım isteyen herkese nasip eder 🌺
Öyle ama elimden geldiğince kafama takmamaya çalışıyorum işte olmuyor. Çocuklarımla görüşemiyorum, eşimin ailesi sürekli ortada bi tartışma sorun yokken, her gezmeye gidiş gelişimizde konuşmaz küser. Neymiş efendim burası köy yeri olduğu için kadın sürekli gezmeye gitmezmiş. Offf sıkıldım artık. Benim eşim gezmeyi seven biri bunu da biliyorlar ama şu an artık bende onlarla kesinlikle konuşmama kararı aldım. Evimiz de iki katlı ben üstte oturuyorum. Böyle bir çıkmaz var işte...

X