umudunuzu yitirmeyin sonunda pko yu yendim.. femara ve glukofen ile :)))

Canim bunun için herhangi bir tetkik yapmadı. Anne ve baba tarafında olan hastalıkları sordu tek tek. Iki tarafta da şeker hastaları var, genetik olabilir dedi. Bende de şeker belirtileri vardi onları söyledim. 1 yılda 15 kilo aldım. Ağız kuruluğu sık idrar vs. Pko nun sebebi zaten insülin direnci dedi.

Sen yine de tetkiklerini güzelce yaptır. Hem doktorlardan sadece biri bunu dediyse seninki ciddi boyutta degildir. Icini ferah tut. Ben ilaç almadan mumkun degil adet olamıyodum. Oldukça ileriydi. O yüzden bu taniyi hemen koymuş olabilir.

selam cnm tamda senın dedıgın gıbı ilaç almadan adet olamıyorum.we en son 24 hazıranda geldı adetım.oda asılama oldum tutmadıgı ıcın erkenden adet oldum.yoksa kendı gelmedı yanee.ıkı kere klomen denedık olmadı.cok dırenclı yumurtalıgım.sen nasıl bir yol ızledın?bana anlatır mısın?yumurtalıktakı ufak bırsuru kıstımı soylemıyorum bıle:KK43: burdasa hangı hastaneye gttın kımdı doktorun?

Canım şeker ilacına ben de başladım.agnucastonu kesti doktor.prosedürü bu şekildeymiş.kesinlikle yumurta takibi ve çatlatma iğnesi vermiyormuş.bu doktora çok bel bağlamıştım ama umutlarım yine hüsran.zaten bu ay ilacı kullandım ovulasyon testi yapayım dedim ama ovulasyon testinde silik çizgi bile çıkmadı.benim ilaçsız regl hiç olmadı olmuyorda.bu ilacın klomenden daha etkili olduğu söyleniyor ama bende bu ilaç klomen kadar yaramadı.klonende ufacık da olsa yumurta oluşurdu.bu ilaçla hiç bi yumurta bile oluşmadı...yine doktor araştırması yapacağım yine hüsranla karşı karşıyayım.takip olmadan ilaç verilir mi ne saçma!!!

selam cnm hamılesın cok tebrık ederım.bende aynen senın gıbı asla ılacsız regl olamıyorum.ıkı kere klomen kullandım olmadı.asılama oldum olmadı.femara hapı daha etkılı dıorlar sen onunlamı hamıle kaldın?yazarsan cok sewınırım.

selam cnm hamılesın cok tebrık ederım.bende aynen senın gıbı asla ılacsız regl olamıyorum.ıkı kere klomen kullandım olmadı.asılama oldum olmadı.femara hapı daha etkılı dıorlar sen onunlamı hamıle kaldın?yazarsan cok sewınırım.

Allah razı olsun canım.evet onunla hamile kaldım.yanında destek olsun diye inofolic combi de kullandım.doktor bu ay ilaca tepki vermemişsin öbür ay iğnelere geçelim demişti.ama ben nasıl oldu bilmiyorum ama kullandığım ay hamile kalmışım.

Allah razı olsun canım.evet onunla hamile kaldım.yanında destek olsun diye inofolic combi de kullandım.doktor bu ay ilaca tepki vermemişsin öbür ay iğnelere geçelim demişti.ama ben nasıl oldu bilmiyorum ama kullandığım ay hamile kalmışım.

nekadar guzel.Allahim bizlerede nasib eder ins.inofolic combi derken cnm toz olanmi.sabah iki aksam iki ac karna??sadece femara we inofolic mi kullandin sen??

sadece seker hapı femara we folıkasıtmı kullandın yanı cnm smdı sen ?
Aynen öyle oldu.yumurta takibi yapmadı doktorum.adetim 7 gün kadar geciktiğinde çok net ikinci cizgiyi görmüştüm.hala inanamıyorum ama öyle oldu.femaranın yanında inofolic combi de kullandım ben.mavi bi kutusu var yeni çıktı o da pkolular için.

Aynen öyle oldu.yumurta takibi yapmadı doktorum.adetim 7 gün kadar geciktiğinde çok net ikinci cizgiyi görmüştüm.hala inanamıyorum ama öyle oldu.femaranın yanında inofolic combi de kullandım ben.mavi bi kutusu var yeni çıktı o da pkolular için.

pkosun dimi sen ?peki adetlerin kendi gelir miydi yoksa ilaclami geliodu cnm?

Kendimi bildim bileli pkoluyum.ilk 15 yaşında duydum bu tanıyı.bu kadar yaygın da değildi yani bu tanı.ve inatçı bi pkoydum ilaçsız adet olmadım hiç...

aynen bende suan oyleyim cnm.sen nasil hamile kaldin?tedaviyle mi?surecini anlatir misin bana umut ol nolur

Aynen öyle oldu.yumurta takibi yapmadı doktorum.adetim 7 gün kadar geciktiğinde çok net ikinci cizgiyi görmüştüm.hala inanamıyorum ama öyle oldu.femaranın yanında inofolic combi de kullandım ben.mavi bi kutusu var yeni çıktı o da pkolular için.[/QUOTE0]

birde canim senin seker hapinin adi ne kac mg?gunde kactane iciosun?birde nzamandir iciosun seker hapini?

Kızlar bende de pko var 6ay önce öğrendim. Doktor tüm hormon testleri falan yaptı. Hepsi normal çıktı sadece insilünüm yuksek çıktı (54 çıktı) doktor bunun ardından bana glucophage ilacı verdi hem kilo verdiricek hem insilünü düşürecek hemde hamile kalmana yardımcı olacak dedi. Aradan bir ay gecti doktora gitti insilünüm 23e düştü. Doktor çok iyi dedi korunmasız ilişki yapın dedi ilaca devam et dedi 3ay snra bekliyorum seni dedi kasımın basında tam 3ay olacak. Bu arada kilo da verdim ilac oncesi ve sonrası toplam 10kilo. İlaçtan önce adet düzensizliğimde vardı. Maşallah 3aydır adetim çok düzenli sizce bunun sonrasında takibinde hamile kalabilir miyim yardım edin kızlar morele ihtiyacım var :KK61:

Merhabalar lütfen banada yardımcı olun 15 gün önce diyetisyene gittim aralık ayında gebelik kaybım oldu daha sonrasında acayip kilo aldım ve insülin direncim cıktı 5,1 diyet spor ve glukofen verdi bu degerlerde dikkat ederek hamile kalabilen varmı :KK43:

Slm kızlar öncelikle hayırlı olsun cnm bebişini sağlıcakla kuacağına alasın inşallah Bnde 5 aydır falan metformin kullanıyorum bende bir 10 kilo verdim üç ay günde iki doz alıyodum bende çok yan etki yaptı günde bir E düşürdük diyet ve yürüş yapılıyordum ilacın yanı sıra ama bu ay yürüyüşü bıraktım ama diyete devam ama ilk zamanlardaki gibi sıkı tutmuyorum.iyiki başlamışım bu ilaca bende çok işe yaradı geçen ay günde bir defa clomenle sadece bir yumurtam oluştu bu ay günde iki defa aldım 4 yumurtam vardı çatlama iğnesi oldum bekliyorum bakalım hayırlısı .şeker hapı sayesinde baya hamile kalan insan var darısı bizlere inşallah

X