Umudun adı zeynep!!!

hmkh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2014
189
125
Canım kardeşlerim çok uzun hikaye mutlu son isteyen umut arayan okusun!!!
Hadi gelin size hikayemi en başından anlatayım ki umudunu kaybeden herkesin umutları yeşersin çiçek açsın.
6 yıllık evliyim ve evliliğimin ilk zamanları her yeni evlenenlerde olduğu gibi borç içinde yüzüyorduk. bundan dolayı bebek fikri çok uzaktı ama çokta genç değildim 25 yaşındaydım ve eşim bu işlerin okadar kolay olmadığını söyleyip duruyordu bana .
5 ay gibi kısa bir süre sonra tamam dedim benimde bir bebeğim olsun ve korunmayı bıraktık işte o günden sonra hayatımın en karanlık dönemine adım atmış oldum.
Adet düzenim fena değildi ama çok ağrılı adet görüyordum ama bu bir sorun olamazdı değil mi?
Derken her ay testler almaya başladım ve kendimi ;tüh bu ay da denk gelmemiş diye kandırmaya başladım .çünkü ben tamdım insanların tabiriyle eksik kadın olamazdım.
Gel git 2 yılım geride kaldığında ben çoktan hastahane koridorlarını arşınlamaya başlamıştım.
Görünürde hiçbir sıkıntı yok deyip yolladılar sayısız kere denedim, denedim olmadı. sayısız testler çöpe gidiyor her ay hüsrana uğruyordum.
YAŞAYACAĞIM ACILARIN EN BAŞINDAYDIM haberim yoktu.
İlk aşılama deneyimimde olmayacağını biliyordum ama ikinci de belki şans yaver gider dedim olmadı 1 de olmadı 2 de olmadı sayısız doktor gezdim.çalıştığım her kuruşu tedavi amacıyla biriktirdim.
Zaman geçiyor geçtikçede insanların ağzı durmuyordu.
Malesef toplulumuzda çocuğu olmayan kadın eksik işe yaramaz zavallı gibi nitelendiriliyor.
Yılmadım her bakışa her konuşmaya her zorluğa rağmen yılmadım
Doktor kapıları aşındırırken fsh yüksekliği diye birşeyle tanıştım meğer yumurta lıklardaki yumurtalar biterken uyarı verirlermiş bu değerde artarmış çok yüksek değil dediler zaman kaybetmeden harekete geçmek lazım dediler.Sorun yok denilen ben bir anda bir girdaba girmiştim ve İlk tüp bebek denememi yaptırdığımda oğlum olacak adını da ali koyacağım dedim.negatif sonucunu aldığımda
İçim yangın yeri yüreğim parçalanacak sandım.
Biz kadınlar yenilmez savaşçılarız ya toparlanmam uzun sürmedi fakat bu defa iyi araştırmalı ve bedenime yüklenen onca hormon boşa gitmemeliydi.
Derken eşimin tanıdığı vasıtasıyla eray çalışkanı bulduk ve bingo!!!
Suratsız nemrut gibi görünsede işinin ehli bir doktor baktı ve sebebsiz infertilite değilsin dedi fsh yüksek yumurtalık rezervin az ve kalitesiz veeee rahmin t şeklinde ve sağ yumurtalık çalışmıyor sol yumurtalıkdada kötü huylu olma ihtimali olan bir dermoid kist benzeri yapı var sen olurda normal yoldan kalsan bile düşer bu rahim bebek taşımaz ameliyat olacak sonra tüp bebek tedavisi olacaksın inş tutar şans dedi
Ne ameliyatı ne kisti ne kötü huylusu noluyor dedim dumur oldum eşim yanımda göz yaşlarım dışarı değil içime aktı kalbim delik deşik oldu yandım allahım dedim yandım kor ateşe düştüm sanki
Ne yani ben anne olamayacakmıydım yoksa
Çok düşük bir ihtimalmiydi bu
Olsun ben deneyecektim bu beden o bebeği taşıyacaktı
İstiyorum ve dua ediyorum derdi veren sensin dermanını da bulmayı nasip et Allahım dedim
Ordana çıkıp hemen başka bir doktora daha görünüp alel acele histereakopi ameliyatımıda oldum ama yumurtalıkta ki kiste dokundurmadım çünkü zaten tek yumurtalık kalmıştı onada dışarıdan müdahale olursa oda artık yumurta üretmeyebilirdi
Ameliyatın arkasından 2.tüp bebek denememide yaptırdım olacak sandım yine olmadı. Negatif sonucu aldığım gün bir arkadaşım beni arayıp hamile olduğunu söylemişti ve aslında bazı şeyler hep üst üste geliyordu nedensr kuzenimin küçük oğlu bn yanlarındayken annesine sevgisini gösteresi geliyordu hayır kıskanmıyorum diyordum ama sanki Allah beni terbiye ediyordu.
nefsim kuduz köpek gibi bana saldırıyordu ağla bağır herkese veriyor senin şu çektiğine bak bir evlat ona çok zor değil haketmeyen herkes anne oluyor sen niye olmuyorsun !!!!
İçimi susturmak için çok mücadele verdim ve sonra aydınlanma denilen o durumu yaşadım bir nevi Allah beni seviyor imtihan ediyor en zor zamanımda en çok istediğimi gözüme sokuyor ama sanada vereceğim vermesemde bu benim taktirim sen sabret kulum diyordu bana bn bunu anladım veee
vazgeçtim kendimi sıkmaktan vazgeçtim mücadele etmekten .gereğini yapacaktım yine koşturacaktim ama çokta şey yapmayacaktim hani
Rahatladım hemde nasıl kuşlar gibi ...
Maaşımı artık araba almak adına biriktirmeye başladım
Oh ne gördüysem aldım ne istediysem yedim
Rahatladım sonra izmitte ahmet yiğit çakıroğluyla tanıştık nasıl muhteşem bir doktor nasıl mühteşem bir kişilik ilk kez senin normal yoldan bebeğin olur dedi biri bana
Birsürü vitamin verdi içtim kullandım herşey ilaç değildi alternatif tıbbıda denedim boş durmadım ama hırsta yapmadım
Sonra hala oldum ama nasıl bir duyguymuş nasıl güzel oh be dedim bebek kokusu !!! illa ki benim karnımdan çıkmak zorunda değil miş ben onada annelik halalık yapabilirim
Hayat yolundaydı işin sırrı mücadele etmk ama psikolojik açıdan rahat olmaktı
Ameliyat ve 2.tüp bebek
Sonrası nerdeee bizde o şans derken ve gülerken halime normal yoldan hamile kaldım
Evet hamileydim, arka arkaya idrar testleri yapıp sakladım ahdım vardı çünkü
Çok zor bir hamilelik geçirdim düşük tehlikesi ile evden çıkamadım yattım kalktım ama sabredip taşıdım 9 ay ,kızım olacaktı cilveli nazlı kuzum.
Zeynebim!!!
Nazlı kızım koynumda uyuyor şimdi herşeyi her acıyı unutturuyor
He küçük çaplı hastalıklarda yaşadık ama canı üstünde olsun sağlığı yerinde olsun onlar hallolur.
6 yıllık serüven mutlu son !yılmayın sabredin insanız düşe kalka büyüyoruz
Rabbim versede güzel vermesede verdiğine de şükür vermediğinede
Umduklarınız sizi gelip bulsun kucaklarınız evlat ile dolsun!!!

Kardeşim Okurken gözyaşlarımı tutamadım. Mutlu son rabbim bebeğini sana seni de ona bağışlasın. Ben de yeni evliyim 6 ay oluyor 31 yaşındayım, şu ana kadar hep korundum ama maalesef ağzı olan konuşuyor, ve korkutuyor ve hali hazırda 1 sene daha düşünmüyorum. İnşallah sıkıntı yaşamam. Herşey gönlünce olsun

Aminninşallah Allah istediğin anda nasip etsin hiç bekletmesin

Zor ama mutlu sona ulaşmışsınız ne güzel rabbim yavrunuzu size bağışlasın inşallah ikinci bebeğinizide kucağınıza alırsınız şimdi aynı mücadeleyi ben veriyorum inşallah benimde sonu mutlu biter sizin fsh ve amh kaçtı

amin canım rabbim bize sağlık versin
Fsh 12 amh 0.5 ti burada hep olumsuz şeyleri okudum ama mücadelemizi allah görüyor emin olun örnek olsun diye yaşadıklarımı paylaştım zamanı var diyordu bana kardeşim gerçekten zamanı var her yaşayacağımız şeyin inş çok yakındır sizinde kavuşmanız allah kimseyi ne evlatla nede evlatsızlıkla sinamasın

Amin canım inşallah gerçekten yaşayan bilir zor bi imtihan

Bravo ne guzel anlatmissinz hikayenizi huzunlenerek okudum ve sonuc mutlu son rabbim size bagislasin evladinizi darisi bizlere olsun

Bravo ne guzel anlatmissinz hikayenizi huzunlenerek okudum ve sonuc mutlu son rabbim size bagislasin evladinizi darisi bizlere olsun
Amin bu hikayemi burada paylaşmamın sebebi umutlarınız bitmesin mucizeler hep var

Hikayemiz hamilelik kısmına kadar benzer ben henüz o çift çizgiyi göremedim bilmiyorum nasıl bir duygu Ama adınıza öyle sevindim ki sonu güzellikle sonuçlanmış. Amh değerimiz neydi

Maşallah Allah yavrunuza sizle beraber sağlıklı uzun bir ömür nasib etsin inşallah

Okurken göz yaşlarımı tutamadım . Ben 9 haftalık hamileyim ve içimde hızla büyüyen şuan bebeğimin 4 katı büyüklüğünde bi miyomum var . Kanamayla hastaneye yattım gece sezaryen olmuş bi annenin bebeği sabah akşam 10 dk dabir ağladı uyandı . Ben de yatıyorum çok sancim var ama ruhum acıyo . O bebeğin sesini her duyduğumda dedim ki gücüm olsa da gidip o miss kokusunu içime çeksem . Çok istiyorum ama olumsuza da hazirlikliyim artık dua ediyorum sadece bana o kadar güzel bi mutluluk yaşattı ki o taktir onundu şimdi almak yine onun takdiri . Ben tüp bebek aşılama vs süreçleri yaşamadım ama hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum. Rabbim evlatlarını kaybeden annelere sabır versin tüm hamilelere de hayırlı kolay rahat sağlıklı doğumlar nasip etsin. Rabbim aratmasin kucaklarımızı boş bırakmasın verdiğinde kıymet bilmez etmesin

Hikayemiz hamilelik kısmına kadar benzer ben henüz o çift çizgiyi göremedim bilmiyorum nasıl bir duygu Ama adınıza öyle sevindim ki sonu güzellikle sonuçlanmış. Amh değerimiz neydi
Rabbim tez zamanda nasip etsin canım amh 0.5 ti omepa isimli bir vitamin kullanmaya başladıktan sonra 1 oldu bilmiyorum omu etkiledi ama o sıralar o ilaçtan başka birşey kullanmıyordum

Amin canım amin kurban olduğum allah yavrunu sana bağışlasın bn düşük tehlikesi yaşadığım için her gece euzu besmele çekip 7 kez fatiha okudum evladımın şifası için ve bismillahi şafi deyip hüüp diye içime çektim istisnasız doğana kadar her gece okudum öyle yattım bol bol dua oku canım allahım evlat acısı yaşatmasın

Amin. Zaten elimden dua etmek başka ne gelir ki kabul yine onun takdiri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…