Umudumuz Umut olsun

canım inşallah... yok adet dönemi o kadar sancım yok, ama ilk 1-2 gün sancım oluyo ama dayanılmıcak gibi diil.. ama son aylarda arttı sanki. peki adetin kaç gün sürüyo?

adetim de 4 gün sürer, sonra ki 3 gün akıntıyla devam eder, totalde bir haftayı bulur.

kızlar ben yemege cıkıyorum, hepinize afiyet olsun. önceden bu yazıyı sinemim yazıyordu misyonunu devralayım, tabi onun yerni tutamasam da....

akıntıyla derken az az mı?
bi de bu çikolata kisti karından ultrasonda görünüyo mu?

evet aylin az az bööle kahverengi akıntı desek daha doğru olur yani, ama esas 4 gün şiddetli kanamam oluyor. bende kiste vajinal yoldan baktılar. zaten şunu kabul etmeli, hamiş kalana kadar hemen her muayenede alttan bakıyolar canım, hiç karından falan uğraşmıyorlar haberin ola:KK43:((

hoppalaaaa, hayırdır inşallah canım, çok geçmiş olsun. geç olsun güç olmasın, ama çok geç de olmasın:KK66: kızım bende ileri derece migren, böbreğimde taş, bel fıtığı, boğazımda nodülüm var iki tane hee bi de sedefimdelikafaduldendelikafadulden ama en önemlisi çikolata kistim var:KK43:(((herşeyin hayırlısı, napem...
razişim sana da geçmiş olsun canım, ilaca çok yüklenme.
saol ayşem
aman allah korusun, inşallah yoktur, en azından endometriyozis yoktur inşallah, allah kimsenin başına vermesin,adet dönemlerimde sancıdan kusuyorum ben, o kdar yani, ve oturamıyorum, makatıma kadar ağıyor.
kızlar kusura bakmayın açık açık yazıyorum da hani bu belirtiler olan varsa erkenden tedbir alsın diye, kusura bakmayın...

benim hap içmezsem çok sancılı geçiyor hatta kusuyorum bende bekarken gittiğimde karnımdan elle muayene ederleri rahim dar olduğu için sancı oluyor demişti dr bebek olunca geçer demişti bende kist olsa belli olurdu sanırım iki dr giitim ikiside muayene etti normal bişi yok demişti neden oluyor acaba:uhm:

KIZLAR BENİM ÜMİTLER BU AY YATTIsenağlama şöyleki,
bir aydır hareket ettikçe falan zonklama şeklinde baş ağrım oluyodu,hatta demiştim ya gecikmem olduğunda bu da mı hamilelik belirtisi diye, perşembe akşamı misafirleri gönderdim, kocişle muhabbet edip gülüyoduk, başıma birden bi ağrı girdi,bıçak saplanmış gibi, hiç bu kadar şiddetli olmamıştı, yarım dakka falan o şiddetle devam etti,, baya endişelendik, sabah ilk iş dr.a gittik, beyin tomografisi, beyin anjiyosu, kan tahlili falan.... sonra da kociş eve bıraktı beni, büroya gelmedim...
sonuç olarak tomografide radyasyon aldım, belki yumurtam etkilenmiştir diye korunmaya karar verdik bu ay.....senağlama
üstelik de bu ay kesin yumurtlamıştımm sanırım, yani öylesine dün değil önceki gün ateş ölçtüm, 36,1 çıktı, ki benim 36,5 civarıdır. dün yine ölçtüm 36,6 çıktı, bu da dün yumurtlamış olabileceğimi gösteriyo di mi? ben tam da bilmiyorum... bi de akıntımdan anladım..senağlama
napim sağlık olsun. perşembe günü tetkiklerin sonuçlarını alıcaz. belki dr. ilaç vericek.. o yüzden önce onu halledelim dedik.....
ya hayırlısı tabi ama şunu da halledelim bu da bitsin derken bebiş yapamıyoz yaaasenağlama

günaydın emelcima.s.

evet aylin az az bööle kahverengi akıntı desek daha doğru olur yani, ama esas 4 gün şiddetli kanamam oluyor. bende kiste vajinal yoldan baktılar. zaten şunu kabul etmeli, hamiş kalana kadar hemen her muayenede alttan bakıyolar canım, hiç karından falan uğraşmıyorlar haberin ola:KK43:((
hımm.. ya ben şu vajinal ultrasona girmek istemiyorummm... hani muayenede dr. seçebiliyosun ama ultrasonda piyangobenneyaptımki
geçmiş olsun aylincim şimdii iyisin dimi
canım şimdi ağrım yok ama garip ya, sanki orda tetikte bekliyo, biraz çok gülsem birden hareket etsem zonkluyo... ama şimdi bişe yok çok şükür. sağolasın
Gunaydın aylıne ne oldu valla gerıye donemıyom bı yazın
canım baş ağrım vardı,dr.a gittim, tetkikler yapıldı sonuç almadım henüz.. merak etme, inşallah önemli bişey yok

Aylın sen benı delımı edecen kızım nıye korunuyon hamılelıgın kesınlesmedıkÇe zarar gormezmıs dur yazıyı bulayım ben sana

Aylın sen benı delımı edecen kızım nıye korunuyon hamılelıgın kesınlesmedıkÇe zarar gormezmıs dur yazıyı bulayım ben sana

ya canım ne bilim..
hani Allah korusun yumurta oluşumunda bişe olur da kromozom sayısı fazla oluşursa down sendromuna sebep olabiliyo falanya.... korktum. gerçi Allahın dediği olur, o istemezse olmaz, isterse de ne yapsan da olur.... aslında benimki inanç zayıflığı!! haklısınbenneyaptımki

ya bi de, diyelim korunmadım ve hamile kaldım, ama bu baş ağrım için ilaç kullanmam şart oldu.. napıcam o zaman??:1no2:

bak canım bi yerden alıntı yapıyorum:
"Down Sendromuna neden olan belirleyici faktörler konusunda, annenin yaşı, radyasyon, troit antibodies, uyuşturucu ve alkol kullanımı gibi çeşitli tezler ortaya atılmış olsa da bunların içinde kesinlik kazanmış olanı yoktur. Sonuçta 21. Kromozom bilinmedik bir nedenle bölünememiş ve yeni hücrede yerini korumuştur."
tamam kesinlik kazanmamış ama tedbiri elden bırakmamalı...:1no2:

X