Umudumuz Kasım Ayı Diyenler....

neden bir sorun mu var ki...
önemli olan şimdi düşmesi değil ki... regl döneminde ateş birden yükselebiliyor..
inşallah vardır yaa :KK49:

kısmen sorun var laparoskopi olmadığım içinde tam olarak sorun bence anlaşılmış değil. tek tüpüm tıkalı görünüyor. enfeksiyon var geçmiyor bir türlü. bu adetten sonra iğnelerim var bakalım belki işe yarar.
adet öncesi düşmeye başlıyor benim adet günü iyice düşüyor.
dedim ya yine de çok az bi umut var.

ama prolaktini çok dert etme benim kendi dr um 70 prl ile hamile kalmış benimde 30 larda ama hiç sorun değil diyor. ben yine de dostinex kullandım ama sonra ölçtürmedim düştü mü düşmedi mi diye.

kısmen sorun var laparoskopi olmadığım içinde tam olarak sorun bence anlaşılmış değil. tek tüpüm tıkalı görünüyor. enfeksiyon var geçmiyor bir türlü. bu adetten sonra iğnelerim var bakalım belki işe yarar.
adet öncesi düşmeye başlıyor benim adet günü iyice düşüyor.
dedim ya yine de çok az bi umut var.

ama prolaktini çok dert etme benim kendi dr um 70 prl ile hamile kalmış benimde 30 larda ama hiç sorun değil diyor. ben yine de dostinex kullandım ama sonra ölçtürmedim düştü mü düşmedi mi diye.

prl yüksekliği yumurtlama bozukluğunu yol açıyor...
hamile kalmayı da engelliyormuş...
bence kontrol altında tut...
bende bu aydan sonra doktora gidicem

kızlar 3 gün war bn dayanamadım:)idrar testi aldım yaptım ve tabiki tek çizgi çıktı:):)2.kez hayallerim yıkılıoo içimde ki umutta gitti zaten hayırlısı böleymiş diorum bidada test mest yapmıcam

prl yüksekliği yumurtlama bozukluğunu yol açıyor...
hamile kalmayı da engelliyormuş...
bence kontrol altında tut...
bende bu aydan sonra doktora gidicem

evet gebe kalmaya engel ama sınırda çıkıyor ve çok değişken bi hormon. duş alıp gidersen, ilişki sonrası gidersen, geç saatte gidersen tahlile ve iyi uyumadan stresle gidersen faklılıklar gösteriyomuş mesela.dr um böyle söyledi.

kızlar 3 gün war bn dayanamadım:)idrar testi aldım yaptım ve tabiki tek çizgi çıktı:):)2.kez hayallerim yıkılıoo içimde ki umutta gitti zaten hayırlısı böleymiş diorum bidada test mest yapmıcam

Sende kendimi görüyorum :KK9: Bence adetin geciktikten sonra test yaptır bundan sonra :-)

yokssaaa biz kardeşmiyiz:):)bidaha test mest yapmıorum pzt gelirse gelir gelmezse bkleriim:):)yok zaten btn umutlarım gittii öle ilk denemede olmaz:KK43:sanmıorum

bu sayfadan ben çıkınca herkes mi gidiyor...
anlamadım ki.... :26:

ya boyle hastaliklari okuyunca acaba bende de var mi diye dusunuyorm :KK43: umarim tuple ilgili bi sorunm yoktur kendi kendime hastalik cikariyorm bende de iltihap var yaa insallah kasimda tutar bu 5.deneme olacak:KK43::KK25:

ya boyle hastaliklari okuyunca acaba bende de var mi diye dusunuyorm :KK43: umarim tuple ilgili bi sorunm yoktur kendi kendime hastalik cikariyorm bende de iltihap var yaa insallah kasimda tutar bu 5.deneme olacak:KK43::KK25:

sende baktırabilirsin..
adetin 3. günü git hormoın tahlillerini yaptır...
bunlardan birinin normal değerlerde olmaması
malesef engel...
iltihap bişey değil geçer o :)

hepimiz biraz olsun pimpirikleniyoruz o yüzden normal böyle düşünmen. ben 9. ayda kalamayınca hsg çektirdim . tüp sorunları ancak hsg ile ortaya çıkıyor. hormonlarına 6. aydan sonra baktırabilirsin eğer yaşın 30 üstü ise. ama iltihap da benim için önemli bi sorun çünkü 4 yıldır geçiremedim. dr lar da çok önemsemiyor nedense anlamadım gitti.

Son düzenleme:

bir de aklıma gelmişken iltihap var demişsin. enfeksiyonunu mutlaka önemse ve iyi tedavi ettir. çünkü benim tüpümün tıkanması enfeksiyon sonucunda olmuştur büyük ihtimalle diyor dr lar. ben o kadar dr a gittim hiç biri bunu tadavi edemedi. sonuçta da böyle oldu.
cinsel yolla bulaşan bi enfeksiyon olabilirmiş.... eşler evlenmeden önce pek de dikkatli davranmıyorlar malesef...

bir de aklıma gelmişken iltihap var demişsin. enfeksiyonunu mutlaka önemse ve iyi tedavi ettir. çünkü benim tüpümün tıkanması enfeksiyon sonucunda olmuştur büyük ihtimalle diyor dr lar. ben o kadar dr a gittim hiç biri bunu tadavi edemedi. sonuçta da böyle oldu.
cinsel yolla bulaşan bi enfeksiyon olabilirmiş.... eşler evlenmeden önce pek de dikkatli davranmıyorlar malesef...

benim ilişki sonrası kokulu bir akıntım oluyodu doktorum tam olarak bir şey dememişti o zaman... fitil antibiyotik krem vs verdi. 1 hafta kullandım geçti.. şimdi ilişki sonrası hiç öyle bir şikayetim yok maşallahh :nazar:

bu arada iltihap için maydonoz ve sütü kaynatıp buharına oturunca da geçiyormuş hamile kalmayı kolaylaştırıyormuş...
benim ananem su buharı da olur dedi :)
köyden bi kadının çocuğu olmuyormuş. su buharına oturtturmuş ananem hamile kalmış...
denesek mi yahu :)

anladım inş. bi bak bakalım hayırlısı olsun umarım hamileyizdir...

selamlar bişey sorucaktım.. benimde bat 1 kasım şimdi yarından itibaren ateşimi ölçsem hamile olup olmadığımı nasıl anlıcam?

ateşim yükselince mi hamilelik oluyor, sabit kalınca mı?

bilgilendirirseniz sevinirim :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

selamlar bişey sorucaktım.. benimde bat 1 kasım şimdi yarından itibaren ateşimi ölçsem hamile olup olmadığımı nasıl anlıcam?

ateşim yükselince mi hamilelik oluyor, sabit kalınca mı?

bilgilendirirseniz sevinirim :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:
adetin başından itibaren ölçmen gerek bu şekilde bir yorum yapmamız mümkün değil. keşke olsa.
bu arada iltihap için maydonoz ve sütü kaynatıp buharına oturunca da geçiyormuş hamile kalmayı kolaylaştırıyormuş...
benim ananem su buharı da olur dedi :)
köyden bi kadının çocuğu olmuyormuş. su buharına oturtturmuş ananem hamile kalmış...
denesek mi yahu :)

evet bende bu ay süt maydonoz buharını denicem:))))) işte umut dünyası yapmadım demiyeyim. soğan kürünü de yapmadım bir de onu yapıcam ben.

Son düzenleme:
kızlar 2 gün gecikmeden sonra adet oldum... O kadar ümitlenmiştim bir de çok silik bir çizgi çıkınca kesin demiştim ama olmadı.. Ekim ayındaki hayallerde suya düştü... Bunda da vardır bir hayır...artık umudumuz kasım ayı... Benim gibi olanlar buyrun beraber bekleyelim.... Dertleşelim.. Deneyimlerimizi paylaşalımm... Umarım uğurlu gelir....

Benim bat 25 kasım....

merhabalar sizleri uzun zamandır takip ediyordum ama yazmak bu güne kısmetmiş bende 3 ay önce 2.5 aylık hamileligim son buldu çok istiyoruz gecen ay korunmayı bıraktık çok umutluyduk ama olmadı bu ay inşallah bende bekliyorum

iyiyim canım benim nasıl olayım bata 5 var bekliyorum derece elimde:KK1::KK1::KK1::KK1:

elim yüzüm yanıyo kaç gündür yaa..sanırım hasta olacağım nezle falan mı acaba:44::44::44:

selamlar benimde bata 5 gün var.. şu derece olayını bende denemek istiyorum... anlatmanız mümkün mü? nasıl anlayabilirim dereceyle hamileliği? bi de test alıp denesek çıkmaz mı 5 gün kala :26::26::26:

X