Umudumuz Kasım Ayı Diyenler....

ewet doktorun çok doğru sölüyo cnm gerçekten bu büyük bi şans hamile olabildiğimizi biliyoruz ya şükürler olsun sende bozma morelini tatlım bak ne güzel takip altındasın elbet olacak bebişin dediğim gibi sadee biraz sabretmek gerekiyo bnm beta sıfırlanmış kontrolden geçtim herşey normalmiş bi tek kan sayımı falan yaptıracam guatr a falanda baktır dedi doktor oda neden oluyomuş düşüklere onlara baktıracam başka bi sorun yok işte başladık bile biz çalışmalara:)

Çok güzel, sen atlattın hayırlısıyla... Ben guatr a felan baktırdım 1 ay önce... Şükredelim halimize, bir sonrakinde inşallah hayırlısıyla olacak :nazar:

Çok güzel, sen atlattın hayırlısıyla... Ben guatr a felan baktırdım 1 ay önce... Şükredelim halimize, bir sonrakinde inşallah hayırlısıyla olacak :nazar:

tabiki şükredelim tatlım beterin beteri var sende atlatıcaksın merak etme bi kaç gün çok zor oluyo ama sonradan alışıyo insan ... dünyanın sonu değil yaa yumurtalıklar bizde olduğu sürece eşlerimizde yanımızda olduğu sürece yola devam:) son yumurtalığımızda değildi son ilişkimizde oflunun dediği gibi o yüzden yılmadan yorulmadan devam... rabbim bizede nasip edecektir inş..

okudğum kayıplara çok üzüldüm yaw.Allah bir daha bu erken acı kayıpları yaşatmasın inşallah kızlar;Geçmiş olsun;OFLU,esila_aşkın;bebek20 ve SDFCLB

oflu arkadaşım seni diğer kasım topiğinden hatırlıyorum hamilesin diye çok sevinmiştik, bak ben de senin gibi şeyler yaşadım anlatayım:
adetimi 1 gün geçe değerim 120 çıktı bir poliklinikte yaptırdım
3 gün sonra sağlık ocağında yaptırdım 151 çıktı, hemşireler dış gebelik olabilir hemen kadın doğuma gidin dediler, çok büyük bir hastaneye gittim ordaki dr da şüphelendi ama testleri farklı yerlerde yaptırdığım için farklılıklar olabilir dedi ve orda da test yaptırdım 190 çıktı.. dr yine dış gebelikten şüphelendi..
4 gün sonra aynı hastanede tahlil yaptırdım sonuç 850 çıktı, dr yükselmesi güzel dedi
ondan 5 gün sonra yine test ve sonuç 3500 çıktı dr vajinal baktı ve bir şey göremedi büyük ihtimalle dış gebelik dedi ama dış gebelikle ilgili de birşey görünmüyordu
başka dr.a gösterdim aynı hastanede o da kese falan göremedi ama dış gebelik olduğunu düşünmüyorum rahim çok kalınlaşmış dedi
neyse ben ertesi gün başka bir hastaneye gittim hatta söyliyim medipol sema ovalı'ya muayene oldum hemen keseyi gördü 5+5tim ve kese 3.7 mm'di evet 1 hafta kadar geriden takip ediyordu ama vardı dr hiç umutsuz konuşmadı ve 10 gün sonra normal muayeneye çağırdı inşallah her şey yolunda gidecek..
canım sen de sakın 1 doktorla yetinme ve ultrasonda dış gebelikle ilgili bir şey görünmediği sürece sakın iğneyle bebeği düşürmelerine izin verme bazı bebekler kendilerini geç belli ediyorlarmış ve beta hcg'nin kana geçmesi herkeste farklı oluyormuş canım lütfen birkaç doktordan görüş al sakın ani karar verme ve mutlaka buraya yaz gelişmeleri ben de yazarım canım tamam canını sıkma öpüyorum seni :)

ayyyy okuduklarıma inanamıyorum... biz bu gidişle profesör olacaz. allah razı olsun durumlarını paylaşan arkadaşlardan.

demekki hemen telaşlanıp moral bozmamak gerekiyo.. ne olacağını allah bilir.. biz o telaşla ve stresle düşmeyecek çocuğu düşürüyoz....
hele ben o kadar telaşlı ve stresliyimki... tahlik labratuarının önünde neredeyse kalbim duracak gibi oluyorum

mrb kızlar bende bu topikteydim enson 8kasımda adet oldum 5günlük gecikmem var ve değerim 2977...ama karından kese gözükmedi moralim bozuldu.doktor 2hafta sonra gel dedi ama 1500de kese görülüomuş,dış mı yoksa bu

mrb kızlar bende bu topikteydim enson 8kasımda adet oldum 5günlük gecikmem var ve değerim 2977...ama karından kese gözükmedi moralim bozuldu.doktor 2hafta sonra gel dedi ama 1500de kese görülüomuş,dış mı yoksa bu

1500'de kese ancak vajinal ultrasonla gözüküyor. Vajinal ultrason hem öncden dış gebelik teşhisi için çok önemli.
İstersen içini rahatlat değerin gayet iyi. Sen git vajinal baktır bak göreceksin oracıkta minicik keseyi:KK66::nazar:

Ben dün kontrole gittim son kez vajinal baktı kalp atışlarını dinletti.

Hemen panikleme canım karından görülmemesi çooook normal...

Kızlar rüyamda gebelik testi yaptırıyordum ve çift çizgiyi gördüm ayyy ne güzel bir duyguu cok heyecanlandım rüyası bile güzel ben bu ay cok takmayacağım kafama bu hafta yumurtlama haftam 1 kere girdik ilişkiyeee amaan olursa olur ne yapak elimizden gelen buuuu hayırlısını versin rabbim inşallah inşallah yeni yıla hamiile olarak gireriiz

1500'de kese ancak vajinal ultrasonla gözüküyor. Vajinal ultrason hem öncden dış gebelik teşhisi için çok önemli.
İstersen içini rahatlat değerin gayet iyi. Sen git vajinal baktır bak göreceksin oracıkta minicik keseyi:KK66::nazar:

Ben dün kontrole gittim son kez vajinal baktı kalp atışlarını dinletti.

Hemen panikleme canım karından görülmemesi çooook normal...

ayy saol nası içimi rahatlattın canım öle..hayırla,sağlıkla kavuş bebeğine.. inşallah bende kalp atışlarını duyarım. benm bi boş gebeliğim var 8ay önce oyüzden korkuyorum,,alttanda baktrmak istemiyorum zarar vermekten okdar korkuyorm ki.. senin kaç haftalık canım

aynn tatlım malesefki öleyiz sevincimizde üzüntümüzde bir oldu... bnm kanama kısa sürdü kızlar ilk 2 , 3 gün çok yoğun ve ağrılı oldu kanamam sonra bitti dün doktora gittim beta sıfırlnmış ultrasondada baktı bişey kalmamaış içerde bi sorun yokmuş yani folik asite devam et bide kan sayımı yaptır dedi işte sağlık ocağında kan sayımı falan yaptıracam başka bi sorun yok biz başladık bilem çalışmalara:)

canm öncelikle çok geçmiş olsun RABBİM sabr versn ve tekrarını göstermesin bnde aylar önce yaşadm aynı şeyi :KK43: ya cnm daha yeni düşük yapmışsın biraz vucudun kendini toprlasydı ondan snra tekrar gebe kalrdın düşükten hemn snra yeniden gebe kalmakta çok tehlikeli oluyo yeniden düşük riski olabiliyo :KK43: yengemde böle üst üste gebe kaldı ve 4 kez üst üste düşük yaşadı :KK43: en az 3 ay ara vermk gerekiyo bnce.... RABBİM sıkıntıya sokmadan uğraşmadan anlamadan hamile kalmanı nasip etsn canım....:nazar:

ayy saol nası içimi rahatlattın canım öle..hayırla,sağlıkla kavuş bebeğine.. inşallah bende kalp atışlarını duyarım. benm bi boş gebeliğim var 8ay önce oyüzden korkuyorum,,alttanda baktrmak istemiyorum zarar vermekten okdar korkuyorm ki.. senin kaç haftalık canım

canım dış gebelikte kan degerin bu kadar yükselmiyorki... seninki mutlaka normaldir canım. degerlerin çok iyi. ayrıca 5 haftalıkken bile zor görülüyo.. senin daha 5 haftalık olmamış canım..
herşey iyidir merak etme. bişey soracam dış gebelik dedin ya. onda kaçtı değerin

slm kızlar bende kasım ayından umutluyum
en son kasımın 14ünde oldum bu sefer hiçbir şey takmadan 2 3 günde bir ilişkiye girerek umursamadan değerlendirdim bütün bi ayı
hesaplamadım bile birdaha ne zaman olcam yumurtlama günüm ne zaman herşeyi akışına bıraktım 2 gün önce farkettim oda adet belirtilerimden dolayı ama şuan itibariyle 3 gün gecikmiş bulunuyor adetim.
şöylede belirtilerim var özellikle belim çok ağrıyor incinmiş gibi kasıklarımda sağlı sollu ara ara sancı var devamlı olmasada şeffaf akıntım var ağzımın hiç tadı yok iştahım yok normalde çok iştahlıyımdır :KK9:
gögüslerim şişti fakat ağrı sızı yok sadece ucları acıyor o kadar.
şimdi bunlar adet belirtileride olabilir ancak bel ağrısı gebelik belirtisi olabilirmi çünkü ben şimdiye kadar hiç bel ağrısı çekmedim ağır birşeyde kaldırmadım üşütme gibide değil öyle olsa bütün sırtım ağrırdı sadece kalçamın üstü belim kopuyor.

slm kızlar bende kasım ayından umutluyum
en son kasımın 14ünde oldum bu sefer hiçbir şey takmadan 2 3 günde bir ilişkiye girerek umursamadan değerlendirdim bütün bi ayı
hesaplamadım bile birdaha ne zaman olcam yumurtlama günüm ne zaman herşeyi akışına bıraktım 2 gün önce farkettim oda adet belirtilerimden dolayı ama şuan itibariyle 3 gün gecikmiş bulunuyor adetim.
şöylede belirtilerim var özellikle belim çok ağrıyor incinmiş gibi kasıklarımda sağlı sollu ara ara sancı var devamlı olmasada şeffaf akıntım var ağzımın hiç tadı yok iştahım yok normalde çok iştahlıyımdır :KK9:
gögüslerim şişti fakat ağrı sızı yok sadece ucları acıyor o kadar.
şimdi bunlar adet belirtileride olabilir ancak bel ağrısı gebelik belirtisi olabilirmi çünkü ben şimdiye kadar hiç bel ağrısı çekmedim ağır birşeyde kaldırmadım üşütme gibide değil öyle olsa bütün sırtım ağrırdı sadece kalçamın üstü belim kopuyor.

canım inşallah gebelik belirtisidir :)
bu arada yeni topic açtım buraya gelen giden yok artık kasım bitince unutulduk anlaycağın :)

canım dış gebelikte kan degerin bu kadar yükselmiyorki... seninki mutlaka normaldir canım. degerlerin çok iyi. ayrıca 5 haftalıkken bile zor görülüyo.. senin daha 5 haftalık olmamış canım..
herşey iyidir merak etme. bişey soracam dış gebelik dedin ya. onda kaçtı değerin

yoo canım bi önceki gebeliğim dış değil boş gebelikti. rahim içinde kese oluştu, kese içinde bebek oluşmadı

yoo canım bi önceki gebeliğim dış değil boş gebelikti. rahim içinde kese oluştu, kese içinde bebek oluşmadı

canım dış gebelikte değerler anormal yükselir yada bir düşer bi yükselir...
ve kesinlikle kontrol altına alınması gerekir...
değerler bu kadar yükselmez diye bişey yok yükselir değer ama kese rahimde değil tüplerde görünür....

X