Umudumuz Bu Ayda Devam Ediyor !

Kasırgalarda kopsa
Şimşekler de çaksa
Tüm dünyayı kaplasada
Kapkara bulutlar
Elbet birgün dağılacaklar
Yavaşça güneş doğacak
İçimizi ısıtacak
Ve aydınlatacak evreni
Umut olacak sevgi olacak
Gerçekleştirecek düşlerimizi
nasipim içindi bu ama hepinize gelsin şimdiiiii:eek:
:emir_bebek::emir_bebek:
Kız ayşem çok tşk ederim seni seviyorum pes kız ağlattın beni
:emir_bebek:
Bende aranıza bugün katıldım.Allah inşallah sana hayırlı bir evlat verir.......

aramıza hoşgeldin canım benim adım nasip

senın adete kaç gün vardı gülşen..Bende yapsam mı acaba?

ben pazar günü yaptım canım testi....adet günümde yarın.....valla yap bakalım emelcim şu testi hakikaten kanıtlayalım ,nasipcim gerçi kanıtlayacak ama bizde devam edelim bakalım....akşama yapabilirsin dimi?

Kız ayşem çok tşk ederim seni seviyorum pes kız ağlattın ben
ağlama kız yada ağla ağla ama mutluluktan olsun ağlaman inşallahhhhhhha.s.yarın bebişi görecen ya inşallah ona ön hazırlık olsunnnnnnn:teytey:
bahtusa hoş geldin canımmmm ben de ayşeea.s.
ceylanım günaydın ben bomba gibiyim malum sen nasılsın bakammmmmmm:1hug:

kızlar benim misafirler birazdan damlar bir duş yapayım arada bakabilirsem bakarım size

eee ayşe üstüne görüyorsan doğrudur canım limon testi......
bu akşam yine yapayım şu testi bakimmm

ben pazar günü yaptım canım testi....adet günümde yarın.....valla yap bakalım emelcim şu testi hakikaten kanıtlayalım ,nasipcim gerçi kanıtlayacak ama bizde devam edelim bakalım....akşama yapabilirsin dimi?

tamam canım akşam yaparım ve yarın sabah sonucu yazarım size..Ama bak çökmezse bile ben hamileyim ona göre..sırnaşık şey Erken yaptığım için çıkmayacaknaniknanik

Ben daha çok yeniyim.2 yıllık evliyiz ve bu ay bebek için karar verdik.Dr muayeneye gitiim ve bir sorun olmadığını söyledi ama sizlerin yazdıklarını okudukça inanın kafam çok karıştı ya olmaz sa dr. da ayrıntılı bilgi vermedi.3 ay önce guatr ameliyatı oldum troid bezim alındı her gün 1 tane ilaç içiyorum.Artı folic asit ede başladım bana önereceğiniz birşeyler varmı?lütfen yardım edin!!!!

eee ayşe üstüne görüyorsan doğrudur canım limon testi......
bu akşam yine yapayım şu testi bakimmm

ilahi gülşenim iğne oluyorum 4 yumurtam olmuş ne üste görmesiiiiiii:roflol::roflol:
ama şöyle olabilir malum iğnelerden dolayı bayağı bir hormon yüklenmesi oldu bana o yüzden testim pozitif çıkıyor olabilir canım bide malum çatlatma günü de yakın limon napsın hamişsin dedi çıktı işin içinden işteeeeeeelülülülülülülülülülülülü

ağlama kız yada ağla ağla ama mutluluktan olsun ağlaman inşallahhhhhhha.s.yarın bebişi görecen ya inşallah ona ön hazırlık olsunnnnnnn:teytey:
bahtusa hoş geldin canımmmm ben de ayşeea.s.
ceylanım günaydın ben bomba gibiyim malum sen nasılsın bakammmmmmm:1hug:
çoooooooooook teşekür ederim a.s.a.s.

kızlar merhaba nasılsınız suan geçmişi okuyordum nasip naptın hayatım
gelişmeler ne durumda
ya ben çok halsizim midem çok kötü
amam adet olackmış gibide kasıklarımd ağrı var 3 gün kaldı
birazda
cenazeden dolayı diye düşünüyorum
sizi özldim valla
bugün başka giremem galiba
ya bie bu limon testini başka kime uygulasam diye düşünüyorum acaba gerçeklik payı varmı biliyormusunuz
yani emi olan varmı ben yaptım olduğu gibi dibe çöktü
ne yani şimdi hamilemiyim ben
yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
hadi hepinizi öptüm bebeişlere iyi bakın
sizi seviorum görüşürüz

Ben daha çok yeniyim.2 yıllık evliyiz ve bu ay bebek için karar verdik.Dr muayeneye gitiim ve bir sorun olmadığını söyledi ama sizlerin yazdıklarını okudukça inanın kafam çok karıştı ya olmaz sa dr. da ayrıntılı bilgi vermedi.3 ay önce guatr ameliyatı oldum troid bezim alındı her gün 1 tane ilaç içiyorum.Artı folic asit ede başladım bana önereceğiniz birşeyler varmı?lütfen yardım edin!!!!

Tiroid hormonları ve yumurtalık işlevleri birbirleriyle o kadar iç içedirler ki, yumurtalık işlevlerinde sorunların varlığı durumunda tiroid bezi işlevleri tanı aşamasının ilk başlarında değerlendirilir. Kronik bir yumurtlama bozukluğu olan Polikistik Overi (PKO) daha iyi anlayabilmek için her kadının tiroid bezi işlevleri hakkında temel bilgilere sahip olması son derece önemlidir.
TRH salgısı tiroid hormonlarının kana ne kadar geçmesini gerektiğini belirleyen hormondur ve ihtiyacı vücudun her bölgesinden hipotalamusa ulaşan sinyaller tarafından yönetilir.

T3 ve T4 hormonları tiroid bezi içinde tiroglobulin adı verilen bir madde içinde depolanırlar ve bu hormonlar TSH hormonu etkisiyle bu maddenin içinden çıkarak kana geçerler.

T4 hormonu T3’ten çok daha fazla salgılanmasına karşın kanda ve dokularda T3 hormonuna dönüşür ve hemen tüm tiroid hormonu işlevleri esasen T3 tarafından gerçekleştirilir.

Tiroid hormonları vücudun hemen her hücresinin işlevi için gereklidir ve ister diğer hormonların yapımı olsun, ister hücre büyümesi ve çoğalması olsun metabolizmanın normal işlemesi açısından vazgeçilmez hormonlardır.
...............................................................................................................................
canım bunları biliyorum ama alınınca etkisi ne olur onu bilmiyorum tiroid bezi alınınca ne olur onu bir doktora danışmalısın bence folik asite gelince her ay bukez tamamdır deyip 7 aydır kullanan biri olarak sakın ihmal etme hamilelikten 3 ay önce başlamak lazım ona çünkü bebiş için çok önemli Allah gönlüne göre versin canımmmmma.s.

ağustos 28,29 gibi regli olacak bakalım ama pek umudum yok çünkü sizlerin yazdıklarını okudukça çok aklım karıştı ve ben hiç bir şey bilmiyormuşum....bilgin için teşekür ederim canım saol

:1hug:
Tiroid hormonları ve yumurtalık işlevleri birbirleriyle o kadar iç içedirler ki, yumurtalık işlevlerinde sorunların varlığı durumunda tiroid bezi işlevleri tanı aşamasının ilk başlarında değerlendirilir. Kronik bir yumurtlama bozukluğu olan Polikistik Overi (PKO) daha iyi anlayabilmek için her kadının tiroid bezi işlevleri hakkında temel bilgilere sahip olması son derece önemlidir.
TRH salgısı tiroid hormonlarının kana ne kadar geçmesini gerektiğini belirleyen hormondur ve ihtiyacı vücudun her bölgesinden hipotalamusa ulaşan sinyaller tarafından yönetilir.

T3 ve T4 hormonları tiroid bezi içinde tiroglobulin adı verilen bir madde içinde depolanırlar ve bu hormonlar TSH hormonu etkisiyle bu maddenin içinden çıkarak kana geçerler.

T4 hormonu T3’ten çok daha fazla salgılanmasına karşın kanda ve dokularda T3 hormonuna dönüşür ve hemen tüm tiroid hormonu işlevleri esasen T3 tarafından gerçekleştirilir.

Tiroid hormonları vücudun hemen her hücresinin işlevi için gereklidir ve ister diğer hormonların yapımı olsun, ister hücre büyümesi ve çoğalması olsun metabolizmanın normal işlemesi açısından vazgeçilmez hormonlardır.
...............................................................................................................................
canım bunları biliyorum ama alınınca etkisi ne olur onu bilmiyorum tiroid bezi alınınca ne olur onu bir doktora danışmalısın bence folik asite gelince her ay bukez tamamdır deyip 7 aydır kullanan biri olarak sakın ihmal etme hamilelikten 3 ay önce başlamak lazım ona çünkü bebiş için çok önemli Allah gönlüne göre versin canımmmmma.s.
:eek:bilgilerin için çok teşekür canım....alınınca bir problem olmuyor sadece hamiş kaldığımda dozu ayarlanıyor dr ma danışıyorum bir zararı yok ama ameliyat olmadan riski düşük,infertilite veya doğuştan guatrlı bebek.limon testini de okudum deneyeyim bakalım.ovulasyon kitini denesem mi diğer ay?birde otomatik hesaplayıcılar var denediniz mi?

X