Ultrasyonda kaçıncı haftada görülür

senaa2021

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
32
2
26
Kızlar 6 haftalık hamileyim ama sadece kan verdim hep değerlerim güzel ama ultrasyon hiç girmedim kalp atışı kese kaçıncı haftada görülür?

Kızlar 6 haftalık hamileyim ama sadece kan verdim hep değerlerim güzel ama ultrasyon hiç girmedim kalp atışı kese kaçıncı haftada görülür?
Normalde görünmeli 6 haftada ben 5 haftalikken kese gördüm karından ama tabi sizin regl düzeniniz de önemli polikistik falan varsa uzar süre. Doktorunuz ne diyor önemli olan o bence artık girin ultrasona

7 kez kimyasal gebelik geçirdim 7 haftaya kadar bana bekle öyle ultrasyona gir dediler kalp atışınıda duyarsın dediler ne yapıcam bilmiyorum

kese 5+3te göründü. 6+6da bebiş ve kalp atışı görüldü. 7+6da kalp atışı duyuldu. ama tabii bu herkeste farklılık gösteriyor. benim çok gazım olduğu için o dönem zor gördüldü kalp atışı 6+6da doktor o kadar bastırdı ki kontrolden sonra bir saat karnım ağrıyordu hala 🙄 garanti olsun hepsini birden göreyim derseniz 8.haftada gidin bence. kalp atışı en gec 8.haftada görülüyor.

he ama bu arada sey de var. yani son reglinize göre 6 haftalık olabilirsiniz ama gec döllenme vs varsa bebek daha kücük olabilir. bu bahsettiğim kalp atışları vs ultrasondaki haftasına göre bebeğin. bunu da göz önünde bulundurun

kese 5+3te göründü. 6+6da bebiş ve kalp atışı görüldü. 7+6da kalp atışı duyuldu. ama tabii bu herkeste farklılık gösteriyor. benim çok gazım olduğu için o dönem zor gördüldü kalp atışı 6+6da doktor o kadar bastırdı ki kontrolden sonra bir saat karnım ağrıyordu hala 🙄 garanti olsun hepsini birden göreyim derseniz 8.haftada gidin bence. kalp atışı en gec 8.haftada görülüyor.

he ama bu arada sey de var. yani son reglinize göre 6 haftalık olabilirsiniz ama gec döllenme vs varsa bebek daha kücük olabilir. bu bahsettiğim kalp atışları vs ultrasondaki haftasına göre bebeğin. bunu da göz önünde bulundurun
Adetime 3 gün kala öğrendim 3 gün geçikmeyle kan verdim 600 çıktı acaba geç döllenmemi

7 kez kimyasal gebelik geçirdim 7 haftaya kadar bana bekle öyle ultrasyona gir dediler kalp atışınıda duyarsın dediler ne yapıcam bilmiyorum
O zaman doktorunuzu dinleyin tabi ki bir hafta sonra görürsünüz nolcak ki kan değeriniz güzel gidiyormuş ne güzel hiç kafanıza takmayın bir hafta çabucak geçer gider

Adetime 3 gün kala öğrendim 3 gün geçikmeyle kan verdim 600 çıktı acaba geç döllenmemi
betadan cok belli olmaz. benim reglin gecikmesinin 2.günü 2408di. ultrasona gittiğimde son regl tarihimle uyumlu çıktı tam. ikisi de 5+3tü. ama beta hcg tam gösterir mi bunu bilemiyorum.

Geçmiş olsun. 7 kez kimyasal gebelik nedeni araştırıldı mı. Pıhtılaşma sorunu olabilir. Başka bi sorun olabilir. Kim dedi 7 haftaya kadar bekle diye. Pıhtılaşma sorunu varsa erkenden önlem almanız gerekiyor mesela.

İlk test yaptığımda silik çıktı sonra kan vermeye gittim 52 beta çıktı. doktor çarşamba günü için randevu verdi tekrar kan verdim sonuçlar çıkınca gel dedi, 1295 çıktı beta ama çalıştığım için sonuç için bu gün gittim yine kan verdim 2500 beta bekliyorum dedi. 2663 çıktı yine ultrasona baktı yine kese göremedi. görmediği için dış gebelik olabilir dedi haftaya tekrar gel dedi. en son 9 haziranda oldum regl, 35 günde bir oluyorum. ilk gebeliğim bilgim yok

X