Ultrasonda gebelik haftası adet tarihiyle uyuşmadı

Aida27

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2023
3
0
31
Merhaba kızlar. Bana yardımcı olur musunuz ? 18 mayıs son adet tarihim. Dün ultrasonda oldum, normalde 4-5 haftalık olması gerekirdi. Ama 3 -4 haftaya uygun dedi. 2 hafta sonra tekrar kontrola gitmem lazım. Doktor geç döllenme olabilir dedi, ama ben yumurtlama testi kullandım, yani döllençe günümü nerdeyse biliyorum. 31 mayısta piki yakalamıştım. Ultrasondakı hafta farkı ile ilgili kafam çok karıştı.

Yumurtalamayla uyuşmayabiliyor geç döllenmedir yüksek ihtimalle bende bazen 4 gün önde gidiyorum bazen tekrar geriliyor doktorunuz normal dediyse sıkıntı yok

Canım benim sat 9 Nisan. Ama ben 6+2 haftalık gebeyim :) Benim ki geç döllenme oldu. Çok büyük ihtimal seninki de geç döllenmedir canını sıkma. Zaten 10 haftadan sonra çok hızlı büyüyorlarmış. Güzel düşün güzel olsun. Doktorun bebeğin baş-popo ölçüsüne göre sana sat belirler. Benim bu şekilde oldu ve tanıdığım gec döllenme olan gebelerin bu şekilde oldu. Bol bol dua et. Başka yapabileceğimiz bir şey yok. Durumunda anormal birsey yok. Merak etme :)

Teşekkür ederiç canım benim. Allah kavuştursun bebeğine. Yalnız ben yumurtlaça günümden 12 gün sonra gebelik testinde pozitifi gördüm. Bu durumda geç döllenme değildir diye düşünüyorum canım sıkılıyor. Adetime 2 gün kala pozitif çıktı

Kötüyü çağırma. Psikoloji çok önemli. İlk gebeliğimde bende çok stresliydim düşük yaşadım. Kendini rahat bırak. Verende alanda Allah sonuçta. Bu dünyada yiyecek ekmekleri varsa her şekilde doğacaklar. O yüzden Allaha bırak o bizim için hayırlısını muhakkak bilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…