Ultrasonda bebeği büyük çıkan var mıı??

Meltoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
1.065
6
39
Kızlar sanıyorum hemen hemen hepimizin büyük çıkıyordur. Zaten SAT a göre hesaplandığı için tarihi tutturmak mümkün değildir.Benim hep ya 1 ya 1.5 hafta büyük çıkardı ama son gidişimde 32+3 te bebek 36 haftalık çıktı.Doktor bebeğin büyük dedi sadece. E öyle olursa yaklaşık 1 ay önce doğacak demektir.Kafam karıştı sizdede var mı bu durum kızlar?:uhm:

canım benimde hep bir hafta daha sonradan iki hafta önde gözüküyodu son gidişimde 38 haftalık gözüküyodu.doktor yine sata göre sezeryana alacak bebeğe göre değil .bende erken doğacak dedim ama yinede 38 ya da 39. haftada sezeryan olacam.

benim de bebeğim sat a göre 10 gün geride. doktorum bir sorun olmadığını söyledi. Şimdi ben mart 25 te beklerken doğumu dHmı geç olacak anlamadım. Hayırlısı allahtan

benim de bebeğim sat a göre 10 gün geride. doktorum bir sorun olmadığını söyledi. Şimdi ben mart 25 te beklerken doğumu dHmı geç olacak anlamadım. Hayırlısı allahtan

bebeğin gelişimine göre değil sat'a göre değerlendirilecek.erken ya da geç değil tamamen sat baz alınıyor.:emir_bebek:

güzelim benim bebeğim de hep 3 hafta önden gitti.. bana hep erken doğum olacak bebeğin büyük karnın gergin falan dediler.. ama ben 41. haftada doğum yaptım... oda doğum başlamadı bi türlü suni sancıyla zorla oldu...kaydirigubbakcemile3doğuma girerken ultrason 44. haftadaydı... kaydirigubbakcemile3

güzelim benim bebeğim de hep 3 hafta önden gitti.. bana hep erken doğum olacak bebeğin büyük karnın gergin falan dediler.. ama ben 41. haftada doğum yaptım... oda doğum başlamadı bi türlü suni sancıyla zorla oldu...kaydirigubbakcemile3doğuma girerken ultrason 44. haftadaydı... kaydirigubbakcemile3
kaydirigubbakcemile3 ii o zaman panik yapmaya gerek yok sat a göre daha 6 haftam var.Seninki maşallah dişlenecekmişti biraz daha dursasırnaşık şey

benimki hep 2 hafta önden gidiyor fakat doktoru bu erken doğacagi anlamina gelmez dedi.

kızlar bende ultrasonda dün tam 41 haftamı doldurdum ama son adetime göre 38 hafta 5 günlüğüm bugün kontrole gidicem doktorum çağardı bakalım

Benimde 10 gün ilerde gidiyo ama sat a göre bakmak lazım tabi.

Kıızlar doktordan geliyorum bebeğim 40 haftanın üstünde görünüyo... Şimdi ben ne zaman doğum yaparım.Kiloda 3500.

bende bugun dr a gittim,benimde bebeğim 35+6 gunluk olmama rağmen 3 haftaya yakın buyuk çıktı..ben sezaryen tarihim öne mi alınacak diye soruncada hayır 39. hafta dolunca alıcam önemli olan ultrason görüntüsü değil,o çoğu zaman yanıltıcı olabiliyor dedi...

slm kızlar benım bebegımde 32+0 da 34 haftalık cıktı yalnız suyun da fazla dedı erken dogum rıskın var dedı bebeklerınız buyuk olupta suyu ıle ılgılı bışey dedımı dr merak ettım

X