Üçüncü çocuk ve kayınvalide ile yaşamak

evet o lütuftur bakmayadabilir çünkü
bakın benim annem aynı apartmandayız ona rağmen ne ben talep ettim ne o teklif etti
evinde 3 5 gün kalmayacak birine yatak alman oda açman kadar doğal bişey yok
O zaman ben bakamıyorum yada bakmak istemiyorum desin hem ille gelicem ben bakıcam deyip hemde gelince şikayet etmesin.

O zaman ben bakamıyorum yada bakmak istemiyorum desin hem ille gelicem ben bakıcam deyip hemde gelince şikayet etmesin.

"Çalıştığım için evlendiğimden beri çocuklara bakmak için kayınvalidemler bende kalıyorlar. Artık bu durumdan çok fazla rahatsız olmaya başladım. Onların yaşadığı şehremi taşınsam"

Hanımefendi bakın bu sizin cümleniz çalıştığım için onlar bakıyo diyosunuz demek ki başka alternatif bulmadınız ya da bulamadınız yoksa her çalışanın kv si bakmıyo çocuğuna, ve hala diyosunuz ki onların yaşadığı şehre mi taşınsam bu ne demek, hala onlardan medet umacaksınız demek, bu durumda neyden şikayet ediyosunuz anlamadım, istemiyorum diyin evlerine dönsünler o zaman siz neden evi onların olduğu şehre taşıyacaksınız

"Çalıştığım için evlendiğimden beri çocuklara bakmak için kayınvalidemler bende kalıyorlar. Artık bu durumdan çok fazla rahatsız olmaya başladım. Onların yaşadığı şehremi taşınsam"

Hanımefendi bakın bu sizin cümleniz çalıştığım için onlar bakıyo diyosunuz demek ki başka alternatif bulmadınız ya da bulamadınız yoksa her çalışanın kv si bakmıyo çocuğuna, ve hala diyosunuz ki onların yaşadığı şehre mi taşınsam bu ne demek, hala onlardan medet umacaksınız demek, bu durumda neyden şikayet ediyosunuz anlamadım, istemiyorum diyin evlerine dönsünler o zaman siz neden evi onların olduğu şehre taşıyacaksınız
Haklısınız akşam gidip artık sizinle aynı evde yaşamak istemiyorum lütfen evinize dönün ve bir daha gelmeyin diyeceğim.

Şahsen kendi annemle bile aynı evde yaşamak istemem evlendikten sonra. Sonuçta bir aile kurmuşsam bunu gerektirir. Kendiniz diyorsunuz kendi evimde sığıntı gibi oldum, istediğim gibi yemek yiyemiyorum aradığımı bulamıyorum işten gelsem uzanamıyorum rahat edemiyorum diye. Yani insan kendi evinde bile rahat edemeyecekse ücretsiz izin seçeneği varsa alıp kendi çocuğunu kendi büyütmesi kaçınılmaz olur herhalde...

Haklısınız akşam gidip artık sizinle aynı evde yaşamak istemiyorum lütfen evinize dönün ve bir daha gelmeyin diyeceğim.
Bence böyle söylerseniz karşı tarafta kırılır. Bunu “Şimdiye kadar çok yoruldunuz sağolun hep yardımcı oldunuz ama artık kendi çocuklarımla kendim ilgileneceğim size sevmesi düşecek” vs tarzında söyleyin :KK66:

Evet sağolsun geldi baktı bende onlar rahat etsin diye evimin bir odasını onlara verdim kanepelerde sürünmesinler diye ayrı yatak aldım. Tatillere götürdüm kendi evi gibi bilsin diye hiçbirşeyine karışmadım müdahale etmedim. Bunlar olurken benim de ne ev ne aile hayatım kalmadı. kendi evimde sığıntı gibiyim. Eve benden habersiz misafir geliyor, koyduğum hiçbirşeyi yerinde bulamıyorum, kendi istediğim gibi yemek yiyemiyorum, istediğim gibi misafir ağırlayamıyorum. Hiçbir sosyal etkinliğim yok evden işe işten eve gidip geliyorum. Bacaklarımı uzatıp televizyon izleyemiyorum daha bir sürü şey.

Ama bunları kv ler sizde keyfi olarak kaldıkları için yaşamıyorsun.
7 yıllık evliliğinizin ilk yılı dışında hayatınıza çocuklarınızı dahil eden, buna karar veren sizsiniz.
Bu insanlar çocuklarınıza bakmak için sizdeler.
Benimde çocuguma annem bakıyor. O hengame durumlarını yaşamış biri olarak
hiç umursamadım açıkçası.
Çünkü benim tek beklentim çocuguma iyi bakılması oldu.
Bunun karşılığında siz onların konforunu sağlamak zorundasınız zaten. Lutuf değil yani bu yapmış olduklarınız.
Bir bakıcı tutsanız onunda konforundan sorumlu olacaktınız.

Maddi olarak iyiyseniz
İşten ayrılıp bir süre kendiniz bakmayı deneyin demek isterdim ama 3. cocuk geliyor.
Bunun lohusalığı var, diğer küçük bebeginizin bakımı var. büyük olanın sorumlulukları var.
Yine en az 1 yıl destek almak zorunda kalacak gibi görünüyorsunuz.
Bunalmış olmanızı kesinlikle anlıyorum.
Ama faturayı lütfen kv denize yada birlikte yaşamak zorunda kalışınıza kesmeyin. Şartları iyileştirme gücü olmayan taraf sizsiniz.
O kadın sadece takdir edilebilir.
3.çocuga bakmasını isteseniz ona da bakacak gibi..

Kendinize daha fazla alan yaratmaya çalışın. Odanıza bir tv alabilirsiniz, uzanın rahat rahat izleyin.
Sosyalleşmek için hafta sonları planlar yapabilirsiniz.
Misafire zaten gerek yok bırak ağırlamayı ver ahahaha
Madem 3. çocuk geliyor, 2 yılı da onun için görmezden gel.
Sonrası Allah büyüktür.

Tek maaşla geçinebilecekseniz çalıştığınız için çocuklarınızla yeteri kadar ilgilenemediğinizi ,kayınvalidenizin de başını dinlemesi için çocuklarınıza kendinizin bakmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Evet sağolsun geldi baktı bende onlar rahat etsin diye evimin bir odasını onlara verdim kanepelerde sürünmesinler diye ayrı yatak aldım. Tatillere götürdüm kendi evi gibi bilsin diye hiçbirşeyine karışmadım müdahale etmedim. Bunlar olurken benim de ne ev ne aile hayatım kalmadı. kendi evimde sığıntı gibiyim. Eve benden habersiz misafir geliyor, koyduğum hiçbirşeyi yerinde bulamıyorum, kendi istediğim gibi yemek yiyemiyorum, istediğim gibi misafir ağırlayamıyorum. Hiçbir sosyal etkinliğim yok evden işe işten eve gidip geliyorum. Bacaklarımı uzatıp televizyon izleyemiyorum daha bir sürü şey.

Bunlarin sebebi olarak kayinvalidenizi gormuyorsunuz herhalde ? siz calisiyorsunuz diye gelmisler bu kadar yil icinde tabiki kendi evi bilecek sizin evinizi.Istedigi gibi misafir de kabul edebilir bu durumda.

Neye inanıp neye inanmayacağınıza siz karar verirsiniz burada kimseyi yaşadıklarıma inandırmak zorunda değilim. Ben de bakmak istemiyorsa rahat değilse gitsin ben bakarım diyorum o kadar.
İyi de siz konunuzu kayınvalidem bakmak istemiyor diye açmadınız ki. Konunuz 7 yıldır çocuklarınıza bakan kayınvalidenizden sıkılmış olmanızdı. Ne Zaman olay istememeye döndü anlamadım.
Siz kayınvalidenize yaptığı lütuftan dolayı (ki evet kayınvalidenizin yaptığı lütuftur) teşekkür etmek ve çocuğunuza kendinizin bakmasıdır.

Merhaba arkadaşlar 7 yıllık evliyim ve üçüncü çocuğuma hamileyim biri 6 biri 2 yaşında iki tane kızım var. Çalıştığım için evlendiğimden beri çocuklara bakmak için kayınvalidemler bende kalıyorlar. Artık bu durumdan çok fazla rahatsız olmaya başladım. Onların yaşadığı şehremi taşınsam yoksa ücretsiz izin alıp kendi çocuklarıma kendim mi baksam bilemiyorum kafam çok karışık.
Bence hata yapmışsınız . Benim arkadaşımda çocuğu doğdu ve kayınvalide bırakıp ise gidiyordu . Kendisi mecbur kaldığı için gidiyordu . Ve çocuğu kayınvalidesine anne diyordu kendisine demiyordu . Çok pişman oldu keşke ise gelmeseydim deyip yakınıyordu . Ikıncı çocuk olunca işi hemen bıraktı . Bence sizde çocuklarınız ile ilgilenin anne şefkati bambaskadir

Kayınvalideye oda vermeniz lütuf değil olması gerekendir. Yatılı bakıcıları bir araştırın isterseniz. Hiçbiri kanepede yatmayı kabul etmez. Hepsine ayrı oda ayarlar, düzgün yatak verirsiniz. Ha onlar evinize misafir çağıramazlar tabi ama aylık 600 dolarcık miniminnacık (!) bir beklentileri oluyor.

Kadın madem bakmak istemiyor, daha niye evi kapatıp kayınvalidenin ilçesine mi taşınsak diyorsunuz? Zorla mı baktıracaksınız.

Tüplerinizle ilgili konuyu da aile meclisinde tartışmayın bence. İnsanlara bu konudan bahsederseniz söz hakları olduğunu sanırlar. Zaten nasıl bir ortamda söylenir böyle bir şey hiç anlamadım:KK69:

Merhaba arkadaşlar 7 yıllık evliyim ve üçüncü çocuğuma hamileyim biri 6 biri 2 yaşında iki tane kızım var. Çalıştığım için evlendiğimden beri çocuklara bakmak için kayınvalidemler bende kalıyorlar. Artık bu durumdan çok fazla rahatsız olmaya başladım. Onların yaşadığı şehremi taşınsam yoksa ücretsiz izin alıp kendi çocuklarıma kendim mi baksam bilemiyorum kafam çok karışık.

Yyeni doğum yaptım kv bi çorba yapmaya dahi gelmedi evime :)
Valla bunaltıcı bir durum haklı olabilirsin ama kadın çocuklarınıza bakıyor o yüzden kötü birşey söyleyemicem. Böyle zamanlarda insan gerçekten bir destek arıyor. İzin alabiliyorsanız alın kendiniz bakın çocuğunuza yada bakıcı tutun.

Bunlarin hepsi cok normal. Cok buyuk bir sorumlulugunuzu biri uzerinizden almis. Elbetteki siz de bazi seylerden vazgececeksiniz. Evi kendi evi gibi bilecek. Kolay degil 7 sene. Kendi evi gibi bilmedigin yerde 7 sene nasil yasasin insan?
Bunlara ragmen cok buyuk fedakarlik.

Yalniz 3 cocukla kendiniz bas etmeye calisinca yine hic bir koydugunuzu hic bir yerde bulamayacaksiniz yine misafir agirlayamayacaksiniz yine bacaklarinizi uzatip oturamayacaksiniz.

Onlar rahat etsin diye oda verdim, yatak aldım?
Tabii ki yapacaksınız, laf arasında bile söylenecek şeyler değil bu anlattıklarınız.
Konuyu okudum, 7 yıldır ne kadar bunaldığınızı düşünürken şu mesajı gördüm.
Yani insanlar bakıcıya her ay 1000-1500 bayılıyor, siz götürdüğünüz tatili anlatıyorsunuz.
Ne kadar ayıp.

X