üçlü test

menekse42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
67
0
43
ıyı akşamlar lutfen bana yardım edin
bugün üçlü testin sonucunu aldım ve t3 ve t4 değerleri yuksek çıktı çok korkuyorum ne yapacam doktor bı genel cerrahi uzmanına gozuk dedi guatr olabılirmiş değerler t3 te normal 2,00 iken bendeki 2,05 t4 ise normal 14,1 iken bende 15,50 çıktı bunlar ne anlama gelıyor bılgısı olan bayanlar lutfen yardım edin doktor benı hıç aydınlatmadı genel cerrahiye gozuk dedi o kadar lutfen kötü bişeyler yok değilmi ne anlama gelıyor bu değerler

arkadaşlar yokmu hiç 3'lü tarama testi yaptıran lütfen çok korkuyorum kımseden bişey öğrenemedin

canım merhba abende yaptırdım sonuçları aldım ama doktoruma gösteremedim daha bak bendede bu değerler biraz garip çıktı normal değerler dışında çıktı ama anlamadım yaa

Hemogram tetkit
RBC : 3,73 ( normal ref.aralığı : 4,0 - 6,20 )
LYM % : 18,6 ( normal ref.aralığı : 25,0 - 50,0)

ALT (SGPT) : 47 (normal ref.aralığı : 0 - 42 )
AST (SGOT) : 50 (normal ref.aralığı : 0 - 41 )
CMV-IgG : 55,6 (normal ref.aralığı : 0 - 8 )

bende bir sayfa sonuç var hepsi normal ref.aralığında ama bunlar öyle değil bir türlü anlayamadım bende
içimizi ferah tutalım inşallah temzi çıkar sonuçlar

arkadaşlar bende bir hafta önce yaptırdım üçlü test..sizin yukarıda yazdığınız değerlerin hiçbiri yazmıyo bende..sadece AFP: 20.1 0,644 MOM hCG: 59,3 2,127 MOM uE3: 2,3 0,753 MOM adı altında 3 rakamsal değer var..birde altta dört tane grafik..grafiklerin üçü normal değerlerde biri ise yüksek riskli çıktı..inanın okadar çok korktum ki anlatamam..ama doktorum inanılmaz rahatlattı beni..umarım hepimizinde bebekleri çok ama çok sağlıklıdır..

canım daha 3 lü test yaptırmadımben bi hastanede çalışıorum t3 t4 guatır testi bunula birlikte TSH ınada baktırman gerek muhtemelen triod bezlerin az çalışıo olabilir. genel cerrahi uzmanınada gözük istersen

ALT (SGPT) : 47 (normal ref.aralığı : 0 - 42 )
AST (SGOT) : 50 (normal ref.aralığı : 0 - 41 )
canım bu değerler karaciğer enzimleriyle alaklı bu diğer tahlilerde kanda rutin bakılan şeyler 3lü teste bakılıomu bilmiyorum ama bu değerlerin hamilelikte değişmesi normal dedi bi dr arkadaşım içini ferah tut.

Kızlar,

Bende hipotiroid - haşimato hastasıyım. Gebelikten 1 yıl önce ortaya çıktı. Normalde bu rahatsızlığı olmayanlar gebelikte geçici olarak olabiliyormuş. Korkulacak birşey yok - tedavi görüldüğü taktirde. ıhmal etmeden biran evvel endoktrin dr'una gidin, bu konuyla endroktrin bölümü bakmakta. Muhtemelen sana düzenleyici ilaç verecekler ve bunu hamilelik boyunca mutlaka aksatmadan kullanmak zorundasın.

Allah'ın izniyle korkucak birşey yok tatlım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…