Turkiye'den Tasinmak

dün telefonda kızkardeşiyle konuşan doktor arkadaşımı dinledim. kardeşi gitmemiz lazım diyordu. burada artık yaşayamayız. kanada ,yunanistan. konuştular. ülkenin sonu iyi değil. annemin pasaportunuda hazırlayalım dediler. herkes etrafımda gitmek istiyor. can güvenliğin adaletin olmadığı,gitgide orta doğu ülkelerine benzeyen,(her konuda,),hakların gasp edildiği,çocukklarnın geleceğinin karanlık olduğu,laikliğin yok edilmeye çalışıldığı, bir ülkede daha ne kadar kalınabilirki.
Ya biliyorsun ben de donmek istiyordum, ama artik hakikatten bu kararimi da sorgulamaya basladim. Orasi donulecek yer olmaktan cikti yav.. Bir savasimiz eksikti, o da geldi, tam oldu. Zaten adam Hitler usulu baskanliktan filan bahsediyor, nefes almamiza da karisacak yani.. Yok abi, almayayim diyorum yane.. Zaten gelirse baskanliga bence ilk is sosyal medyanin kokune kibrit suyu doker, bu sitedeki siyaset bolumunu bile kapattirir bu adam.. Hukuk yok, ozgurluk yok, ne yapicam orada di mi..

Ya biliyorsun ben de donmek istiyordum, ama artik hakikatten bu kararimi da sorgulamaya basladim. Orasi donulecek yer olmaktan cikti yav.. Bir savasimiz eksikti, o da geldi, tam oldu. Zaten adam Hitler usulu baskanliktan filan bahsediyor, nefes almamiza da karisacak yani.. Yok abi, almayayim diyorum yane.. Zaten gelirse baskanliga bence ilk is sosyal medyanin kokune kibrit suyu doker, bu sitedeki siyaset bolumunu bile kapattirir bu adam.. Hukuk yok, ozgurluk yok, ne yapicam orada di mi..
sakın dönme. o kadar şanslısınki. iştte bizler ne yapacağız derdine düştük. o kadarr karanlık bir dönemdeyizki. hayatına gasp edersin dönersen

Ya gercekten Türkiye yasamak cok zormus. Bunu yurtdisinda yasamaya baslayinca insan cok net anliyor.
Bigun bir arkadasim sordu hayat nasil diye. "Insan gibi yasiyoz, cok guzel " dedim. Hatun bana bi hafta trip atti. Ne yani biz nasil yasiyoz burda havalara girmissin diye:KK57:.
Simdi o hatun bekar kizkardesimde yurtdisina cikmak istiyor buralar cok berbat, nasil cikabilir diye hergun beni ariyor:KK34:...
Yazi cok guzel herbir kelimesine katiliyorum...

devekuşu misali başını kuma gömersen tabii saçma gelir sana.
ülke batmış zaten bu konuşmalarda o yüzden yapılıyor telefonda. keyfinden konuşulmuyor

ama gerçekten yetter. bir konuda ciddi bir mesajını görelim . fikrini duyalım
ne hikmetse bir tek sizler sokmuyorsunuz başınızı o kuma ne kummuş bee.. hep kötüleyin, hep kötüleyin yahu bide vatan, millet sakarya diye bağrınıza basın şu ülkeyi baa..hep şikayet ,hep şikayet valla iyiki sizin gibilerle yönetilmiyo bu ülke batmıştık çoktan..

gitmek isteyenlerın yolu açık olsun,güle güle gitsinler,gidenlerde mutlu mesut yaşasınlar,türkiye bu mılletın ta kendısıne kalıyor,eskıden de bıze irana git,arabistan git diyorlardı,biz kımseye moskova gidin demedık,dün ermeni noeliydi,kızkardeşime mesaj attım,çok duygulanmış bana cevap yazmış,ona deidmki ne olursa olsun,aynı sofrada bir lokmayı paylaştığımızdandır kardeşliğimiz,ve bayramınız bayramımzıdır,kardeşliğe barışa her zaman ınanıyorum,ben ve benım gıbıler barış için aynı sofrada oturacak,isteyen gitsin tabıkıde...en demoratik hakkıdır,

ne hikmetse bir tek sizler sokmuyorsunuz başınızı o kuma ne kummuş bee.. hep kötüleyin, hep kötüleyin yahu bide vatan, millet sakarya diye bağrınıza basın şu ülkeyi baa..hep şikayet ,hep şikayet valla iyiki sizin gibilerle yönetilmiyo bu ülke batmıştık çoktan..
bağırdık zamanında ama olmadı işte. oylardan belli. yapacak şeyimiz kalmaadı. sona doğru gidiş başladı. artık olan oldu..

28 şubattakıler vatan,millet sakarya dedi,kaçmadı,süründü,ama kaçmadı

sakınnnn gelme saraylımm çokkk kötü durumdayız .. bırakma oraları.. gelirsen bide seni çekemez bu Türkiyemm..

sakınnnn gelme saraylımm çokkk kötü durumdayız .. bırakma oraları.. gelirsen bide seni çekemez bu Türkiyemm..

keşke saraylım gibiler ülkesine dönse de düşünebilen,korkmadan yazıp çizebilen kaliteli insan sayımız artsa.

gerçi bence de dönmesin çünkü burada muhalif düşünmek ve bunu ifade etmek büyük cesaret istiyor.

al işte yine dalga yine laf sokma yine konuyu sıuulandırma.
Azıcıkta biz sulandıralım değilmi.. sıkıldım çünkü bu ağlamalarınızdan yatıyon kalkıyon ühüüü yönetim şöyle ,ülkem böyle şuraya attığınız haberler hep aynı yok neymiş bloğunda neden terketmiş paylaşmış mış mışda mış..

Ya gercekten Türkiye yasamak cok zormus. Bunu yurtdisinda yasamaya baslayinca insan cok net anliyor.
Bigun bir arkadasim sordu hayat nasil diye. "Insan gibi yasiyoz, cok guzel " dedim. Hatun bana bi hafta trip atti. Ne yani biz nasil yasiyoz burda havalara girmissin diye:KK57:.
Simdi o hatun bekar kizkardesimde yurtdisina cikmak istiyor buralar cok berbat, nasil cikabilir diye hergun beni ariyor:KK34:...
Yazi cok guzel herbir kelimesine katiliyorum...
Aynen katiliyorum, yurtdisinda yasamaya baslayinca cok daha iyi gorebiliyor insan olayi. Cunki elinde karsilastirma yapabilecegin bir baska yasam tarzi oluyor, bir yonetim tarzi oluyor.
Bunun bana yansimasi ise ofke. Neyimiz eksik diyorum ya.. Neden biz boyle olamiyoruz, neden boyle yonetilemiyoruz, neden sectiklerimizin kolesi olmayi kabul ediyoruz, kendimizi asagilatirken onlari yuceltiyoruz, hata yapani basimizdan atabilecek gucumuz varken destekliyoruz, biz ne bicim bir ulkeyiz? Protesto bile edemiyoruz, eden terorist ilan edilip niyazi ediliyor, herseye emme basma tulumba gibi kafa sallayip sorgulamadan kabul etmemiz bekleniyor? Neden?

Memlekette bir beyin gocu yasaniyor bilmem farkindamisiniz. Adam itu bitirmis, pizzacilik yapma pahasina bu ulkeden gidiyor. Onlara heryerde yer varda siz napcaniz bakalim. Ulkenin durumu ortada , DOGUDA SAVAS VAR SAVAAAAAS. Siz hala cuma namazi tatili yapilsin hihiii kafasindasiniz. Dinle uyutulan bir memleket.
2 gun sonra sizide goruruz suriyeliler gibi kocaginizda kendinize yuva ararken. Vatan millet sakarya diyebilecekmisiniz.

X