Türkiye mi Almanya mi,kararsizim

ay anlatmayın daha fazla

Biliyorum canim biliyorum. Eski konuları da şimdi burada dedikleri de akıllara zarar. Cehaletin kelime anlamı. Kendimi satsam yaşayamayağım hayatını ibretle okudum. :)))

Biliyorum canim biliyorum. Eski konuları da şimdi burada dedikleri de akıllara zarar. Cehaletin kelime anlamı. Kendimi satsam yaşayamayağım hayatını ibretle okudum. :)))

diyecektim, yanlış kişiye çattın diye arkadaşa, neyse dedim bir izleyeyim olacakları.
hayır bir de senin açtığın bir konuyu hatırlıyorum, genç yaşında ne kadar ayakları yere basan birisin, her yorumundan belli.

neyse gece gece

Türkiye diyor, yaşamak diyor daha doğru dürüst dilini kullanamıyor, bırak kullanmayı kendini bu dille ifade edemiyor.
Ben de çok geçimli, sevgi pıtırcığı değilim ama asla kişiliğe hakaret etmem. 15 yaşında bir kız kendini satsan, b.k gibi kelimeleri nasıl rahat kullanabiliyor anlamıyorum.
Ahlakı şunu, bunu geç, yasal sorunlardan da bihaber. Kaç kişi davalık oldu ya bu yüzden. Tartışma adabını bilmeyen tartışmasın arkadaş!
Ne demek kendini satsan yaşayamazsın ya!

Söyleyecek cümlesi olmayan ve bunu bilenler genelde agresifleşir ve çirkinleşirler. Esasında cahilliğinden yani çok normal konuşamayınca sinirleniyor yapabileceği tek şey küfür etmek.
Verilecek mantıklı bir cümlesi yok çünkü.
Konularına baktım da o kadar ağır arabesk cümlelerden sonra 16sında daha kendi bebekken anne olmayı kıskanılacak sanıyor, vizyonu ergenliğinde anne olmak evlenmek olan birinden de fazlasını beklemezdim zaten.
Millet o hayatın neyine özenecekse..

Ciddiye almıyorum ki. Ciddiye alınıp tartışılacak insan var, alınmayacak var. Kibledim sadece.

evet internet ortamı diye mi bu kadar rahat yoksa üslubu mu bu şekilde bilemicem.
ama tabirler hiç alttan alınacak gibi değil.

eğer 15 yaşında ise, kendisine biraz eleştirel yaklaşmalı ve kendini bir gözden geçirmeli, bir kıza hiç yakışmıyor bu haller.
bizler erkekleri bu yüzden kınayan cins değil miyiz.

herkese sevgiler saygılar

Beni ilgilendirmez onun hayat tarzı fakat şu dönemde toplumun damarına basan bir konuda gelip de gevrek gevrek yorum yapıp, üzerine de aldığı eleştiriye karşı böyle bir cevap verince işler değişiyor. Ben okumak zorunda mıyım ya şu kötü diyaloğu?
Ciddiye almıyorum ki. Ciddiye alınıp tartışılacak insan var, alınmayacak var. Kibledim sadece.
Bilmiyorum ben rahatsız oldum. Biraz pervalı olunmalı. Herkes canının her istediğini yaparsa...
İnternet ortamı ama karşısındakiler de bot değil, insan. Bunun adı da rahatlık olamaz bence.
Sevde evet biraz keskin yorumlar yapar, ama doğruyu söyler. Ki yorumunda hakaret içeren bir kelime yoktu. Bir baktık ki ikinci alıntıda şak küfür, hem de öyle salak, zekasız gibi de değil çok başka bir şey.

kesinlikle katılıyorum.

ama genç diye hoş görmeye çalışıyorum.

Bu çocuk henüz 16 yaşında, reşit olmamış. Yasal evlilik yaşı 24 ten düşürülmüş bir ülke olan Danimarkada yaşadığını ve evliliğinin geçerli olduğunu ileri süren bir çocuk. Cahilliği yaşından. Şimdi sözlerim bu kızcağıza değil. Konu sahibi, ha bak 40 yaşına gelse bu cahilliği sürdüren bir zihniyet var aramızda. Yanılgıyı asla kabul etmezler, haksız olduğunu ileri sürünce küfrederler. Asla kendini yetiştirememiş kimseler, bunlara yobaz denir. Yobazlık sadece dinle ifade edilmez. Şimdi lütfen çok iyi düşün.

Türkiye de yaşamak bir tarafa, gittiğiniz ülkede mümkün olduğunca uzak durun yurdum insanından.. şu konudaki cevap ve tarzlar bile bunun en büyük sebebi..
Bazen yorumlarını görünce sıkıca sarılmak ve seni boğmak istiyorum :)

.
Bir an once uygun zaman gelsinde sirbistana yerleselim diye bakiyorum turkiye guzel ulke ama sartlar ve sosyal hayat hic iyi degil gorundugu gibi
OMG Sirbistan?? Muslumanlari kahvaltida bacon yerine yiyen Sirbistan Turkler hakkinda ne dusunuyor hic biliyor musunuz?
WTF!

.

OMG Sirbistan?? Muslumanlari kahvaltida bacon yerine yiyen Sirbistan Turkler hakkinda ne dusunuyor hic biliyor musunuz?
WTF!
Kötüdür diye açamadım pek videoları, cidden yiyorlar mı? Ne, yuh. Türkleri sevmediklerini biliyorum. Özünde Osmanlıdan ayrılmak için ilk isyan eden azınlık. Ama yiyolar mı yaa, nasıl

Avrupa'da kalın kesinlikle.

Şu anda ıyk dediğim Sırbistan'ı bile tercih ederim yaşamak için..
WTF nedor bu Sirbistan aski birisi anlatsin yahu.
Yoksa Kebab Removal meselesininden haberiniz yok mu...
Adamlar bizden sabun yapacak kadar nefret ediyorlar

Pardon ama, bir insnain gorsu belirtmesi icin nufus kagidina ihtiyaci yoktur. ne hissediyorsa odur degilmi.
Land of Freedom'da isler oyle degil mi dude?

Kötüdür diye açamadım pek videoları, cidden yiyorlar mı? Ne, yuh. Türkleri sevmediklerini biliyorum. Özünde Osmanlıdan ayrılmak için ilk isyan eden azınlık. Ama yiyolar mı yaa, nasıl
"Bizi kahvaltida yerler" bir deyim, "siddet uygularlar" anlaminda mecaz olarak kullanildi, anlayacaginizi zannetmistim.

Bakin sevgili hanimlar, vatandaslarim
Bu kadar cozumsuz muyuz? Yurt disinda da yerleselim vatanimizda da. Yalniz birakmayalim cennet vatanimizi. EL birligiyle geri alalim bu iblislerden.
Biz yapmazsak kim yapacak?
Bilincli egitimli TC expatlari ortak deger yargilarimizda anlasip hareket edebiliriz.
Nedne kendimizi Suriyelilerin durumuna sokuyoruz. Hic mi savunamayiz vatanimizi/
bu kadar mi aciziz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…