Tüplerde tıkanıklık, hidrosalpenks

Emineks

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2017
14
5
29
Kızlar merhaba 3 ay önce rahim ağzında yaklaşık 5 yıllık yara dondurma işlemi uygulandı. Kontrole gittikten sonra bir kısımda hala yara olduğu için ikinci dondurma işlemi yapıldı. Üzerinden 2 ay geçti. Doktor hazirana kadar gebelik olmazsa iltihabın tüplerimi tıkamış olma ihtimali yüzünden hsg istedi ama hazirana kadar bekle dedi. Adetlerim aşırı sancılı oluyor ve adet dışı gunlerde kasıklarimda sancilanmalarim oluyor tuplerim tikali olabilir mi belirtileri nelerdir bu tıkanıklık kafamı karıştırdı korkmalı miyim beklemeli miyim ? Yardim edin lütfen?

Dondurma yakma işlemi tupleri etkilemez. Enfeksiyon varken bu işlemler de yapilmaz diye biliyorum.

4 ay sonra 1 yıl olacak

4 ay sonra 1 yıl olacak ama ben eğer bi problem varsa hemen müdahale edilsin istiyorum. Ama doktor bekle diyor
Ilk 1 yil olmaması normal yaslar da uygunsa 4 ay bekleyin istersen hormon tahlili yaptır folik asit kullan. 4 ay daha olmazsa hsg cektirirsin esinde muayene olur duruma göre ilerlersiniz. Enfeksiyon icin esle birlikte tedavi olursaniz daha iyi olur.
Beklemek istemezsen özel yerlerde hsg cektirebilirsin. Genelde hsg sonrasi gebelik daha kolay oluyor.

Kasıkta sancı ağrılı ilişki adet dışı lekelenmelerim var
Bunlar enfeksiyon veya rahim agzi yarasi belirtileri canim. Tuplerde sikinti varsa bile bunlar olmaz. Agrili iliski disinda saydiklarin bendede oldu
Daha bu hafta 2 profla görüştüm 2 side enfeksiyon dedi. Esli tedavi önerdi. Ben 1 buçuk senelik evli ve bir zorunlu kürtajım olmasına rağmen hsg onermedi 6 ay bekleyin dedi. Bence acele ediyosun karar senin

Geçmiş olsun sanada rabbim her kulunun gönlüne göre versin tıkanıklık olup olmadığı sadece hsg çekimi ile belli olur diyosun yani dimi

Merhabalar hanımlar benim bundan 6 ay önce sancılı adetmle başladı herşey benim adetlerim sancılı olmazdı sancım olunca dikkatimi çekti ve adet bittikten sonrada dewam edince hastaneye gittim ve crp m 175 lerdeydi bende 8 yıllık sprial vardı o enfeksiyon yapmış oda yumurtalıkları ve tüplere zarar vermiş 1 hafta hastanede antibiyotik tedavisi grdüm bu arada 30 yaşındayım ama lakin overdeki apse 8 cm hiç küçülmedi kanlaeım düzelince hastaneden çıktım doktorum ameliyat günü verdi ama ameliyatım hep ertelendi doktorumda ameliyat etmek istemiyordu yaşım küçük oldugu için ameliyat esnasında tüplerinide alabilirim alırsam çocuk sahibi olamassı anca tüp benek oda o şansında düşer dedii ve bnde bir sefer erteledim 2-3 sefer hep erteledik bana bu şekldede hamile kalamassın dediler sagda hidropiyosalpink solda ise hidrosalpinks oluşmuş ama Rabbimden umudumu hiç kesmedim ben 15 gün soğan suyu içtim aradan biraz geçti sabah aç karnına maydonoz ve limon suyu o bitti ara verip sabah akşam aç karnına brokoli suyu ibrahim saraçoğlu videosunda görmüştüm ve Rabbim birşeyleri vesile kıldı şuan 7 haftalık hamileyim biraz uzun oldu lütfen kusurs bakmayın ama demem oki sizde deneyin Rabbim belki vesilenizi onlar dan etmiştir inşşallah hepiniz saglıgınıza kavuşur bebişlerinizi kucagınıza alırsınız ve şuanda apsem 2,5 cm düşmüş bu şekilde hamile kalmama herkez şaşırdı deneyin arkadaşlar

Bende over tüplerde apse tanısıyla hastanede 10 gün çok yoğun antibiyotik tedavisi gördüm. Hastaneden çıktım, 3 farklı doktora gittim. Enfeksiyon geçmiş diyorlar. Ama karnımın ağrısı hiç geçmiyor. Sol yumurtalığım ve sol kaburgamın altının ağrısı devam ediyor. 24 ağustosta hastaneden çıktım. Yorgunluğum hala var. İş yapamıyorum. Saçlarımda yoğun bir dökülme var. Bu kadar zaman geçti, bunlar normal mi acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…