Tup mide olan var mi?

En buyuk kk

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
3.640
11.692
Merhabalar arkadaşlar, bu sefer ciddi düşündüğüm bir şeyi soracağım sizlere.
Boyum 163 kilom 92. Her zaman bu kiloda değildim son 12 13 yıldır şişmanım, biraz stres kaynaklı kilo aldım sonra bir kere 70e düştüm gene aldım filan. Geçen sene mide balonu taktirdim pek işe yaramadı hatta çıkarınca bence midem büyüdü şu an çok acıkıyorum sürekli açım.
Diyet yapıyorum ama bu açlıktan dolayı süreklilik saglayamiyorum küçük porsiyonlar kesmiyor. Porsiyonlarimin buyuklugunden bence kilo aliyorum ve istahimdan sik acikmamdan. Abur cubur tatlı seven biri değilim gerçekten sebze severim meyve severim Fast food yemem gazli icecek icmem borek corek yemem, gercekten icerik olarak saglikli beslenen biriyim adım sayım da fazla haftada 2 kere yüzmeye gidiyorum ama sanirim cok yediğim icin hala sismanim ve kilom beni çok etkiliyor, çok terliyorum nefes nefese kalıyorum ve sağlıksız olduğumu iliklerime kadar hissediyorum.

Annem cerrah ve asla ameliyat olma diyor ve kilomun ameliyat olacak kadar olmadığını söylüyor. Ben de aslında ameliyata sıcak bakan biri değilim mide balonunda bile acayip acılar çektim ve değmedi. Ama diyet yapamamaktan yapsam bile sonuc görememekten, normale donememekten bıktım. Olsam da kurtulsam mi diye düşünmeye başladım. Son çare ameliyat olurum diyorum ama o a gelene kadar daha ne deneyebilirim? Diyet listelerindeki yiyecekler bana yetersiz geliyor 1 dilim peynir yetmiyor 3 dilim yiyorum yoksa fiziksel olarak acıkıyorum açlık hissediyorum. Aksam yemegi yiyorum gece acikiyorum. Sabah kalkar kalkmaz ac uyaniyorum. Acaba açlık hissini kesmenin doğal veya ilaçlı yöntemleri var mıdır ki? Nasıl normal hale getiririm metabolizmami? Ozampic filan diye bisey varmış öyle bi yöntem deneyen oldu mu turkiyede var mı?

Kilomdan utanmıyorum güzellik filan umrumda değil tek istediğim hafif hareket edebilen, saglikli bir birey olmak yani 75e insem bile bana yeter öyle model gibi olayım isteğim yok.

Kilon mide ameliyati olacak kadar yüksek değil saçmalama lütfen ben 6 seneye yaklasti oldum ama 120 kiloydum ve baska hastaliklarimda vardı devlet hastanesinde oldum bi dunya test sonrası bu ameliyatta mucize değil haftanin 5 6 günü spora gidiyorum şu anda bile evet ilk zayifliyorsun ama dikkat etmezsen miden tekrar büyüyor ben hala normal insanlar kadar yiyemediğim halde kilo alabiliyorum kolayca

Ben 94 kilo ile 2022 yılında oldum.Benim sürecim rahattı zorluk yaşamadım.Bir haftada işimin başındaydım.59 kiloya kadar indim ancak abur cubur konusunda dikkatli olmadığım için 65 kiloya çıktım.Bunlat benim deneyimlerim en yakınıma bile ol veya olma demem.Diyet ile veremiyorum ben yaşımda 40 olunca ameliyat oldum.

sağlıklı besleniyorsan başka sorun vardır.
kan değerlerine baktırdın mı?
tr ye döndükten sonra mı aldın bu kadar kiloyu?
yemiyorum diyorsun ama antepin yemekleri illa ki yediriyordur kendini:)
Bibibella Bibibella yaptırdıydı sanki.

Tip olarak hatırlıyorum seni, annen haklı. Ameliyat gerektirecek bir kilon yok bence de. Hani bazılarında 92 kilo ciddi şişman gibi durabilir ama sen balık etli bir kadın gibiydin. Ben terapi tarzı şeyleri dene derim. Biorezonans mı ne karın ağrısıysa, onlara baktın mı?

Kilon mide ameliyati olacak kadar yüksek değil saçmalama lütfen ben 6 seneye yaklasti oldum ama 120 kiloydum ve baska hastaliklarimda vardı devlet hastanesinde oldum bi dunya test sonrası bu ameliyatta mucize değil haftanin 5 6 günü spora gidiyorum şu anda bile evet ilk zayifliyorsun ama dikkat etmezsen miden tekrar büyüyor ben hala normal insanlar kadar yiyemediğim halde kilo alabiliyorum kolayca

ben etiketleyene kadar gelmişin😂

sağlıklı besleniyorsan başka sorun vardır.
kan değerlerine baktırdın mı?
tr ye döndükten sonra mı aldın bu kadar kiloyu?
yemiyorum diyorsun ama antepin yemekleri illa ki yediriyordur kendini:)
Bibibella Bibibella yaptırdıydı sanki.

Evet evet yazmış sağ olsun 🥰 yok ben 2014te birden 40 kilo aldım. Kötü bir ilişkim vardı burda da yaziyordum işsiz kaldım filan depresyona girip almıştım. Sonra bir türlü eski halime dönemedim. Antepte 20 kilo verdim başta, sonra biraz aldim, o donemde mide balonu taktirdim, ama depremden sonra çalışma şartları ağırlaştı ve mobbing arttı isyerinde stres seviyem çok arttı o yüzden yemeye abandim. Şimdi geri İstanbula taşındım spora yazıldım filan daha sağlıklı beslenmeye çalışıyorum isim de biraz daha az stresli ama veremiyorum hep aynı kilodayim.

Tip olarak hatırlıyorum seni, annen haklı. Ameliyat gerektirecek bir kilon yok bence de. Hani bazılarında 92 kilo ciddi şişman gibi durabilir ama sen balık etli bir kadın gibiydin. Ben terapi tarzı şeyleri dene derim. Biorezonans mı ne karın ağrısıysa, onlara baktın mı?

Yok hiç bakmadım duymamıştım. Araştırayım.

Insulin direnci baktirdiniz mi? Anlattıklarınız ani ve sık acikmaklariniz bana onu animsatti.

Uzun süredir kan vermedim ama bence kesin yüksektir insülin direncim. Galiba endokrinolojiye girmem lazım değil mi? Doktor bir şekilde her şeye bakıp tavsiye verir galiba. Kendi kendime vermeye çalışıp veremiyorum.

Uzun süredir kan vermedim ama bence kesin yüksektir insülin direncim. Galiba endokrinolojiye girmem lazım değil mi? Doktor bir şekilde her şeye bakıp tavsiye verir galiba. Kendi kendime vermeye çalışıp veremiyorum.
Bence diyetisyen yardımı da alabilirsin. Onlar başa çıkmana yardım ediyor açlıkla, insülinle, porsiyonlarla. Endokrin doktoruna mutlaka git ama önce

ameliyat olmayın, eşim genel cerrah ciddi söylüyorum, olmayın. bir de mide balonuyla dahi sonuç alamamışsınız. belki de terapi vs gerekiyordur yeme bozuklukları için. hayat tarzınızı değiştirmeniz gerek ameliyattan önce

Evet annem de öyle diyor. Hiç abartmıyorum 10 senedir psikiyatriste gidiyorum. Son 3 senedir haftada 1 2 haftada bir terapi. Teşhisler aynı dikkat eksikligi, sinir çizememe, ozdeger eksikligi, hayır diyememe, anksiyete, mükemmeliyetcilik, suçluluk. İlaç da kullanıyorum terapiyi de aksatmiyorum ama çözüm de bulamıyorum bir ilerleme göremedim.

Evet evet yazmış sağ olsun 🥰 yok ben 2014te birden 40 kilo aldım. Kötü bir ilişkim vardı burda da yaziyordum işsiz kaldım filan depresyona girip almıştım. Sonra bir türlü eski halime dönemedim. Antepte 20 kilo verdim başta, sonra biraz aldim, o donemde mide balonu taktirdim, ama depremden sonra çalışma şartları ağırlaştı ve mobbing arttı isyerinde stres seviyem çok arttı o yüzden yemeye abandim. Şimdi geri İstanbula taşındım spora yazıldım filan daha sağlıklı beslenmeye çalışıyorum isim de biraz daha az stresli ama veremiyorum hep aynı kilodayim.

istanbula geldiysen spor salonuna yazıl diyetle birlikte öyle dene bence. ameliyat en son çare olmalı.
geçen insg videolarında denk geldiydim demir mi ne eksikse kilo verilemiyormuş doğru mu bilmiyorumda kan değerlerine baktırıp bir doktora göster bence.

istanbula geldiysen spor salonuna yazıl diyetle birlikte öyle dene bence. ameliyat en son çare olmalı.
geçen insg videolarında denk geldiydim demir mi ne eksikse kilo verilemiyormuş doğru mu bilmiyorumda kan değerlerine baktırıp bir doktora göster bence.

Evet bu hafta olmayacak ama haftaya için mutlaka bir endokrinoloji doktorundan randevu alıyorum bütün kan değerlerine baktirayim.

Merhaba Apa diyeti var bir araştırın isterseniz yemek yemede sınır yok bazı yasaklar ve yeme saatleri var. Seviye seviye ve gerçekten kolaylaştırıyor. 9 seviye ama ilk 3-4 seviye bile baya kilo verdiriyor. Ben yapmıştım ara ara ilk 3 seviyeyi tekrar etmeye çalışıyorum. Ama gerçekten iştah dengeleme konusunda baya yardım ediyor. ilk 3-4 gün sabrettiğinizde vücut alışıyor ve o açlık krizleri geçiyor. Ben abur cubur seven ve aşeren biri olarak 3-4 günden sonra kesilmiştim.

Diyetin amacı aslında kilo vermek değil vücudu sağlığına kavuşturmak. Diyetin sahibi kilo vermek bizim diyetimizin yan etkisi diye açıklıyor. bunu da eklemek istedim.

X