tüp bebekten negatif sonuç alanlar...

Şans değil de evrene olumlu mesaj gönderme olayi. Ben neleri olumsuz düşündürür karşıma çıktı. Bundan sonra kafama yapmamaya karar verdim herşey olacağına varıyor.
Ama denemeye devam

Ben de cok anlamadim amh düşük tup bebek yaptırın deyince doktorum, biz de tup bebek merkezine gittik. Hiç araştırma yapmadım birkaç ay tedavi olur diye düşünürken daha ne oldu anlamadan transfer oldu ama kimyasal gebelik. Pozitif ama değer düşüktü üzüntü stres cok yıprandım 2 ayda. Şu anda vitamin verdi tup bebek merkezindeki doktor. Yaza kadar onları kullanacağım. Incir ve havuç denemeyi düşünüyorum. Kür olarak değil de günde birkaç incir yerim.
Doktorum en azından gebe kalabiliyorsun bunu öğrenmiş olduk dedi. Çok agladim özellikle gelişmemiş emriyolari görünce kendine eziyet ettim resmen. Ama bende olumsuz düşüncelerini etkisi oldu diye düşünüyorum. Pozitif düşünmek lazım. Stresten aftlar çıktı.
Stres çok zararlı bu süreçte çok etkiliyor tedaviyi hormonları dikkat edin oyalanacak birşeyler bulun kafanızı dağıtın iyi gelecek inşallah ümidinizi kaybetmeyin

Şans değil de evrene olumlu mesaj gönderme olayi. Ben neleri olumsuz düşündürür karşıma çıktı. Bundan sonra kafama yapmamaya karar verdim herşey olacağına varıyor.
Ama denemeye devam
Öyle canım ama düşünmemek insanın elinde degil stres yapmamak üzülmemek kötüyü çağırmamak iyi olur tabi ki ama elde değil düşünmeden edemiyor insan Allah cümlemizin yardımcısı olsun İnşallah tez vakitte bizlerinde gönlümüze göre versin hayırlısıyla

Öyle canım ama düşünmemek insanın elinde degil stres yapmamak üzülmemek kötüyü çağırmamak iyi olur tabi ki ama elde değil düşünmeden edemiyor insan Allah cümlemizin yardımcısı olsun İnşallah tez vakitte bizlerinde gönlümüze göre versin hayırlısıyla
Kesinlikle 12 günlük bekleme sürecindeki stresim çok fazlaydı. Zaten aman stres yapayım demiyoruz ki. Ister istemez oluyor ama bir sonraki Tup bebek denememde kendimi taht bırakmaya çalışacağım.
Transfer sonrasi 1 saat merkezde dinlendikten sonra 3 saat araba yolculuğu yaptım ama cok yavaş sarsmadan.Doktor günlük aktivitelere devam, agir kaldirmak atlamak ziplamak yok dedi. Kurallara uydum ve steese bahane buluyorum. 1.5 yıl deneyip olmayınca insan ister istemez yine olmayacak mi acaba diyor. Şimdi düşük olayı tamamlansin sağlıklı beslenmeye devam diyeceğim.
Siz de moralinizi bozmayın. Oluruna bırakmak gerek sanırım. Tabi elimizden geleni yapıp sonra oluruna bırakmak lazım.

Hepimize geçmiş olsun.. ben de taze transferde negatif sonuç aldım 21 Ocak’ta. Geride 4 tane dondurulmuşum var ve neden tutmadığıyla ilgili bi şey söylemedi doktorum kadere bağladı resmen. Evet kader de var ama insan yine de her şey araştırılsın istiyor içim rahat etmiyor bi türlü kader deyip geçmek istiyorum bende. Erkek kaynaklı sorunumuz doktor embriyolar 5. Güne geldiğine göre spermdeki sorunları yok sayabiliriz dedi yani tutunmaması benimle ilgili diye düşünmeye başladım. Dondurulmuşlarla tekrar başlamadan önce ne yapmam lazım bunu merak ediyorum bilgili ya da tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum

Kendinize yuklenmeyin bazen nasip.
Benim dondurulmuş da yok. Sadece 2 emriyo oluştu. Ve dusukle sonuçlandı. Tekrar denemek istiyorum ama aynı merkeze mi gitsem, başka mi bulsam bilemiyorum.
Yine aynı şeyler olacak diye de korkuyorum ama nasip.

Kendinize yuklenmeyin bazen nasip.
Benim dondurulmuş da yok. Sadece 2 emriyo oluştu. Ve dusukle sonuçlandı. Tekrar denemek istiyorum ama aynı merkeze mi gitsem, başka mi bulsam bilemiyorum.
Yine aynı şeyler olacak diye de korkuyorum ama nasip.
Bence araştırın belki daha iyi bi merkez daha iyi bi doktor vardır

Hiç bilemiyorum 40 akıl oldum. Acaba aşılama mi denesem diyorum başka şehre gitmeme gerek kalmaz. Sonra da diyorum tup bebegin olmadığı yerde aşı hiç olmaz. Tup doktoru asilamanin da olabileceğini söylemişti amh dışında sorun yok diye. Izmir veya bursa da onerebileceginiz merkez var mi.

Hiç bilemiyorum 40 akıl oldum. Acaba aşılama mi denesem diyorum başka şehre gitmeme gerek kalmaz. Sonra da diyorum tup bebegin olmadığı yerde aşı hiç olmaz. Tup doktoru asilamanin da olabileceğini söylemişti amh dışında sorun yok diye. Izmir veya bursa da onerebileceginiz merkez var mi.
Ben Denizli de yaptırdım şehir dışına çıkamayacağım İçin de hiç araştırmadım ama İzmir’de İrenbe diye bir merkez çok övülüyordu yanlış hatırlamıyorsam istersen bi araştır

Ben Denizli de yaptırdım şehir dışına çıkamayacağım İçin de hiç araştırmadım ama İzmir’de İrenbe diye bir merkez çok övülüyordu yanlış hatırlamıyorsam istersen bi araştır
Ben irenbe de yaptirdim. Iyiydi ama hiç embriyo kalitesinden bahsetmediler. Ney nasıldı bilmiyorum 2tane taze tranfer emriyosu sadece. Doktor ikisi de çok sağlıklı dedi transferde o kadar. Doktora da çok inandım guvendim. Çok olumlu konustu aşılama bile olur sizde dedi. Sadece cok uzgun hissediyorum. Olmaması üzdü beni. Negatif değil de pozitif olup acaba olacak mi olmayacak mi süreci cok yordu ve süreli kan tahlili,kimyasal gebelik. Olup ta olmaması yıprattı. Acaba 2 ay tedavi sonrasında mi transfer olsaydı.

Ben irenbe de yaptirdim. Iyiydi ama hiç embriyo kalitesinden bahsetmediler. Ney nasıldı bilmiyorum 2tane taze tranfer emriyosu sadece. Doktor ikisi de çok sağlıklı dedi transferde o kadar. Doktora da çok inandım guvendim. Çok olumlu konustu aşılama bile olur sizde dedi. Sadece cok uzgun hissediyorum. Olmaması üzdü beni. Negatif değil de pozitif olup acaba olacak mi olmayacak mi süreci cok yordu ve süreli kan tahlili,kimyasal gebelik. Olup ta olmaması yıprattı. Acaba 2 ay tedavi sonrasında mi transfer olsaydı.
Ben de embriyoları dondurup rahim dinlendirme olsa mıydı die düşünüyorum ama olan oldu artık bi dahakine sen de öyle yap mutlaka dinlen ilaçların hormonların etkisi geçtikten sonra yaptır transferi en azından stresin azalmış olur

Tesekkur ederim cevabınız için. Ilaç çok kullanıyoruz bu süreçte. Transfer sonrasi progestan 200 fitil estrofem fitil kan sulandirici igne folik asit ve multivitamin kullandım.
Yaza nasipse tekrar denemek istiyorum ama aşılama mi tup mi bilemedim. Şu an impiryl,teatrio ve ayda bir d vitamini kullanacağım hazırlık olarak.

Tesekkur ederim cevabınız için. Ilaç çok kullanıyoruz bu süreçte. Transfer sonrasi progestan 200 fitil estrofem fitil kan sulandirici igne folik asit ve multivitamin kullandım.
Yaza nasipse tekrar denemek istiyorum ama aşılama mi tup mi bilemedim. Şu an impiryl,teatrio ve ayda bir d vitamini kullanacağım hazırlık olarak.
Ben de dondurulmuşlarla yazın tekrar denicem inşallah bu sefer yÜzümüz güler :dua:

Ben de dondurulmuşlarla yazın tekrar denicem inşallah bu sefer yÜzümüz güler :dua:
Bende dondurulmuş yok. Zaten 4 yumurtanın 2tanesi dollendi 2 embriyo transfer edildi. Yaza çekerse sıfırdan başlayacağız. Tup bebek merkezi de 2. Deneme için sadece 500 tl indirim yapacak. Bakalım nasıl olacak yumurta sayısı ve kalitesi bilmiyorum hiç. Ya yine kimyasal olursa diye korkuyorum. Yaza kadar belki normal yoldan olur. Kilo vermek etkiliymis. Vitamin de kullanmaya başlayacağım. Günde 1 gram adı sutu de kullanacağım. Sonra da kafamdan bebek fikrini atmaya çalışıp bol bol doğal yoldan deneme. Nasip

Bende dondurulmuş yok. Zaten 4 yumurtanın 2tanesi dollendi 2 embriyo transfer edildi. Yaza çekerse sıfırdan başlayacağız. Tup bebek merkezi de 2. Deneme için sadece 500 tl indirim yapacak. Bakalım nasıl olacak yumurta sayısı ve kalitesi bilmiyorum hiç. Ya yine kimyasal olursa diye korkuyorum. Yaza kadar belki normal yoldan olur. Kilo vermek etkiliymis. Vitamin de kullanmaya başlayacağım. Günde 1 gram adı sutu de kullanacağım. Sonra da kafamdan bebek fikrini atmaya çalışıp bol bol doğal yoldan deneme. Nasip
İnşallah doğal yoldan olur kilo vermek kadınlar için gerçekten etkili bizde sorun erkekte olduğu İçin yapacak bi şey yok sperm sayımız çok düşük hormonlar yüksek olduğu İçin keçiboynuzu kürü filan da uygulayamıyoruz ama senin işin daha kolay inşallah tekrar tüpe gerek kalmadan normal yolla olur Ebru destanın kürleri var uygulayan çoğu kadın hamile kalmış internetten bi araştır istersen

İnşallah doğal yoldan olur kilo vermek kadınlar için gerçekten etkili bizde sorun erkekte olduğu İçin yapacak bi şey yok sperm sayımız çok düşük hormonlar yüksek olduğu İçin keçiboynuzu kürü filan da uygulayamıyoruz ama senin işin daha kolay inşallah tekrar tüpe gerek kalmadan normal yolla olur Ebru destanın kürleri var uygulayan çoğu kadın hamile kalmış internetten bi araştır istersen
Denemek lazım. kur olayını. Tup bebekte erkekte sorun varsa daha kolay gebe kalınıyor diye biliyorum. Bende problem olduğu için yumurta kalitem düşük sanırım. Acaba rahim kalınlığında da mi problem var diyorum transferden 17 gün sonra 9 mm di rahim kalinligim.

Denemek lazım. kur olayını. Tup bebekte erkekte sorun varsa daha kolay gebe kalınıyor diye biliyorum. Bende problem olduğu için yumurta kalitem düşük sanırım. Acaba rahim kalınlığında da mi problem var diyorum transferden 17 gün sonra 9 mm di rahim kalinligim.
Transferden sonra nasıl olması gerekiyor bilmiyorum ama transferden önce 9 sa gayet iyiymiş benim de 9du galiba transferden önce

Oncesini bilmiyorum benim transferden baya sonra 9du. 2. Yi bebek denemesinde bu rahim kalinligi işini de sormak istiyorum.

Aklına takılan her şeyi sor tabi en doğrusu bu zaten yoksa insanın içi rahat etmiyor
Benim cidden cahilligime geldi tup bebek işi. Ilk deneme olunca ne soracağım ne yapacağım arastirmadim. Şimdi keşke herşeyi sorsaymisim diyorum şimdi. Ama ne olursa olsun nasip olsaydı olurdu.

X