Tüp bebekte dış gebelik ve iç kanama

ozzzllleeemmm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
6
1
43
Arkadaşlar 21 mayısta tüp bebek yapıldı ve 3 embriyo transfer edildi. Tek gebeliğim mevcut, diğer 2 embriyo tutmadı ve vücut attı diye biliyorken dış gebeliğim ortaya çıktı ama çok kötü sonuçlarla. Birden dayanılmayacak bir karın ağrısı başladı. Düşük yaptığımı zannettim wc ye koştum ama kan vs gelmedi ve ağrı arttı, hastaneye gittim ayıla bayıla ve idrar yolu enfeksiyonu olabilir dediler fakat idrar tahlili vermeye kalkamadım ağrıdan. kan tahlili yapıldı saatte bir ve kanımda hızlı bir düşüş farkedildi, tabi bu yapılırken ben septik şoka girmişim ve bilincim kapanmış. İç kanama geçiriyormuşum. Bu milyonda bir görünürmüş, geç farkedilirse anne hayatını kaybedermiş. 5-6 doktor bunu anlamamış, Benim şansım nöbetçi olan bir doktorun bunu farketmesi oldu ve ağır bir ameliyatla atlattım. Asıl demek istediğim eğer ki tüp bebek yaptırıyorsanız ve birden fazla embriyo transferi yapıldıysa doktorunuza kontrollerde özellikle takip yaptırmanız yoksa doktor akla gelip bakmayabiliyormuş. Dediğim gibi milyonda bir olan bir şeymiş

Benimde başıma geldi canım ölüyordum nerdeyse çift embriyo transfer edilmişti bir kese görününce 2. Cisi nerede deyince napacaksın dedi doktorum bende sustum 10. Haftanın başında şiddetli bir ağrı ve baş dönmesiyle hastaneye gittik yine aynı doktor ameliyata aldı beni ben ölüyorum diye düşünmüştüm kabus gibi zamanlardı üzerinden 7 ay geçti şimdi yine istiyorum bu sefer tek embriyo transfer ettirecem bakalım ama Allah bilir kaderimde varsa bebek olur yoksa tek de olsa yine olmaz Allah hayırlısından versin hepimize benim yaş 44 riskli hiç çocuğum yok sizin yaş kaç

Çok geçmiş olsun kızlar Allah korusun bundan sonra hepimizi bunu ilk defa duydum tek embriyo bence de daha güvenilir dediğinşz gibi olacaksa tekle de olur riske atmaya gerek yok

Bende 43 yaşındayım, 1 ay oldu ameliyatımı olalı, benim iç kanama sonrası tutunan bebeğime çok şükür birşey olmadı, 3,5 aylık olduk, karnımız büyümeye başladı, mucize anne ve mucize bebek deniliyoruz inşallah sende bebişini kucağına alırsın, bence tek embriyo koydurma fazla olsun ki şansın da fazlalaşsın ama dış gebelik için çok detaylı baktır sonrasında

İki embriyo transfer edildiğinde biri dış gebelikse tüptekini görebiliyor mu ki eğer görebiliyorsa benim doktorun ihmali var demektir.Detaylı bakılan farklı bir ultrason cihazı mı var biliyor musunuz lütfen bildiğiniz şeyleri söyleyebilir misiniz buralardan başka güvenecek kimsemiz yok .doktorlar çıkarına göre cevap veriyorlar

Mrb, normal gebeliği muhakkak görür, dış gebeliği göremeyebilir. Bunun için detaylı bir ultrason yok maalesef, siz doktorunuza dış ve normal gebelik aynı anda olabiliyormuş diye bildiğinizi belli edin ki tüm detaylara baksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…