Tüp bebek

melosunuz06

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2023
174
28
27
KIZLAR VAJİNUSMUS HASTASIYIM DOKTOR PSİKOLOG GEZDİM YENEMEDİM ÇOCUK İÇİN TÜP BEBEK YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM NASIL BİR SÜREÇ BENİ BEKLİYOR EŞİMDEDE BENDE DE SORUN YOK SİZLERDEN BİLGİ ALMAK İSTİYORUM TÜP BEBEK YAPIP MEMNUN OLDUĞUNUZ DOKTOR VAR MI? Rica etsem bilgi verirmisiniz?

Geçmiş olsun . Eğer vajinusmussaniz muayenelerde sıkıntı olmaz mı ? Sonuçta rahim filmi istenir tedaviden önce. Transfer sırasında da sıkıntı olabilir ,bilemedim açıkçası . Kendi durumunuzu en iyi siz bilirsiniz ama bence hekime danışın durumu anlatın. Onlar fikir versinler .

Önce evlilik hayatını yaşamayı öğrenin bence. Vajinusmusu bir hafta da bile yenmenize yardımcı olan doktorlar , spreyler bir sürü şey var. Hem tüp bebek yaptırmak mantıksız. Ki her türlü rahim filmi isteyecekler Vajinusmus olan biri rahim filmine giremez bence. Opuda uyuyorsun ama transferde uyanıksın. Önce tedavi olun sonra bebek düşünün. Çok zorlanacağınızı düşünüyorum

Hangi il bilmiyorum ama Memorial Şişli bu konuda çok iyi tedavinizi ona göre planlarlar sorun olacağını sanmıyorum ön muayene yumurtalık takibi ve planlama daha sonrada ilaç kullanımına başlıyorsunuz bu şekilde ilerliyor bir sorun yoksa eşinizde neticeyi de çabuk alabilirsiniz

Bence de vajinusmusu yenmek yada uğraşmak daha doğru olur hem evliliğiniz hem sizin için,tüp bebek hiç kolay değil,mecbur değilsen tercih olabilecek bişey değil benim fikrim

Kaç yıllık evlisin kaç yıldır vajinusmussun altında yatan sebepler kim bilir neler önce evliliği yaşamayı öğren denecek bir şey olduğunu düşünmüyorum kesinlikle. Karşı cins eşinde olsa bir birlikte sağlayamayabilirsin bu da bir hastalık ve maalesef çok zor bir hastalık. Evlat hasreti çekmen bu durumu atlatmanda belki yardımcı olabilir diye düşünüyorum direkt tüp bebeğe yönelmek değilde cinsel ilişkini bebeğim olacak düşüncesiyle yapma yoluna girmeyi denemelisin:) Tüp bebek maalesef en ucuz yerde 50bin tutan masraflı bir tedavi, üstelik hormon ilaçları bazı yan etkilere sahip olabiliyor maalesef. Benim tüp bebek serüvenim de en az 10-15 kere alttan muayene edildi yumurta sayımı yapıldı. Buradaki tüm kadınlara aynısı yapıldı. Ve bu işlem anestezi ile yapılan bi işlem değil bunu kaldırabilr misinz bilemiyorum. Ayrıca transfer de anestezisiz yapılır normalde ama siz isterseniz anestezi ile yapılır tabii. Tüp bebeğin ilk muayenesinden sın muayenesine kadar defalarca özel bölgemizi açıyor hatta içerisinde uzun bir muayene aracı dolaştırtıyoruz :) Allah şifa versin :)

Sakın tup bebeğe o kadar para vermeyin

Sa
Sakın tüp bebeğe para verip de bu şekilde ilerlemeyin ben 8 yıl vajinusmus yaşadım 4 yıl sonra eşim cocuk istediği için açık konuşuyorum ucundan içime boşaldi o gün hamile kaldım doğumdan sonr yine aynı devam etti vajinusmus çünkü doktora dogum öncesi çatı muayenesi bile yaptiramadim doktorum bildiği için durumu zorlamadi sezeryane gittik dogum birseyi değiştirmedi yani 8 yıllık evliyken parmakla tedavi ettim kendimi bu egzersiz çok işe yarıyor parmağınızı alırken derin nefes alın bir süre yapın bunu inanin olacak

Tüp bebek tedavisi görecektim adete iki üç gün var testte çıkan gölge hayalet çizgiyi gören var mı ? Ya da kuruma ne demek bilmiyorum böyle bir şey mi
t

Ay teşekkür ederim büyük bir moral oldu bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…