Tüp bebek yolunda ilerleyen anne adayları

buket_zehra

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2010
297
155
Merhaba Kızlar...
Ben 4 yıllık evliyim. 2 kez aşılama oldum fakat gebelik olmadı şimdi de tüp bebek yolunda ilerliyorum. Çikolata kistimin dışında herhangi bir sorunumuz yok. Benim gibi bu yolda ilerleyen arkadaşlar var mı? Şuanda adetimin 4. günü ve 2. gününde iğnelerime başladık.

Merak ediyorum siradan bir klinik yada hastanede tutma şansı daha mı az illa bilinen bir doktor yada hastane mi olmalı? Affedin gerçekten bilmiyorum bu süreçleri

Merak ediyorum siradan bir klinik yada hastanede tutma şansı daha mı az illa bilinen bir doktor yada hastane mi olmalı? Affedin gerçekten bilmiyorum bu süreçleri
açıkçası şöyle doktor ve klinik, laboratuvarı ne kadar iyiyse o kadar tutma olasılık artar. Ben devlet hastanesinde sakarya da rapor aldım herşeyim tamamdı istesem daha düşük fiyatlara devlet desteği ile yapardım ama o kadar yorucu oluyor ki devlette 2 kere aşılama olan biri olarak söylüyorum öyle kolay değil. Ayrıca raporlu hasta olarak özelde indirim alabiliyorsunuz ama benim doktorum raporlu hasta kabul etmiyordu ona rağmen ben devam ettim doktorumla bazen herşey para olmuyor. Biz eşimle 2 senedir para biriktiriyoruz tüp bebek için Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın isteyen herkese nasip etsin.

açıkçası şöyle doktor ve klinik, laboratuvarı ne kadar iyiyse o kadar tutma olasılık artar. Ben devlet hastanesinde sakarya da rapor aldım herşeyim tamamdı istesem daha düşük fiyatlara devlet desteği ile yapardım ama o kadar yorucu oluyor ki devlette 2 kere aşılama olan biri olarak söylüyorum öyle kolay değil. Ayrıca raporlu hasta olarak özelde indirim alabiliyorsunuz ama benim doktorum raporlu hasta kabul etmiyordu ona rağmen ben devam ettim doktorumla bazen herşey para olmuyor. Biz eşimle 2 senedir para biriktiriyoruz tüp bebek için Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın isteyen herkese nasip etsin.
Anladim cnm Allah hakkımızda hayırlısını versin inşallah tez zamanda hayırlı bebekler nasip etsin isteyen hakeden hepimize saol cevap için ⚘

ayy benim gibi aynı doktora giden birileriyle rastlaşmak ne güzel. doktor çok önemli bu işlerde o yüzden bende çok memnunum doktorumdan.
bende çok memnunum ilgisi alaka anlatması. kafamda en ufak birsey kalmıyor en ince noktaya kadar anlattı ilk muayenede ikinci gişim olacak ve rahat güvenerek gidecem

Maalesef doğal yolla 2 yıldır olmuyor tüp bebek başlamayı düşünüyoruz
olmama nedeni olarak doktorlar ne söyledi. hiçbir hastalık yoksa ciddi olarak psikoloji çok etkiliyor bu durumu.
bende 1,5 yıldır uğraşıyorum ama eşimin bu noktaya yaklaşımı zaman aldı. eişimin testi çıkınca direk doktor tüp bebek dışında alternatif yok dedi bize

olmama nedeni olarak doktorlar ne söyledi. hiçbir hastalık yoksa ciddi olarak psikoloji çok etkiliyor bu durumu.
bende 1,5 yıldır uğraşıyorum ama eşimin bu noktaya yaklaşımı zaman aldı. eişimin testi çıkınca direk doktor tüp bebek dışında alternatif yok dedi bize
Olsun canım benim de çikolata kistim var normalde bu kist ile hamile kalan bir sürü kadın var ama bu bizim sınavımız Allah'ım verdiği sınavda sabır versin. Yani demek istediğim şu ki; normal yollarla hamile kalamıyorsak bu bizim sınavımız üzülmeyelim inşallah Allah'ım hayalimize doktorumuzun vesilesi ile kavuşturacak.

Kızlar dün gittiğim kontrol de rahimim de küçük bir parça gördü doktorum. Şimdi perşembe yumurta toplanacak adet olacağım sonra rahimimdeki parça alınacak sonra yine adet olacağım ve sonra da transfer. Heyecanlandıkça süreç uzuyor yani bebişim zamanını bekliyor. Güzel haberlerle gel yavrum. Pozitif olacağız ve bebişlerimiz gelecek.

Merhaba Kızlar...
Ben 4 yıllık evliyim. 2 kez aşılama oldum fakat gebelik olmadı şimdi de tüp bebek yolunda ilerliyorum. Çikolata kistimin dışında herhangi bir sorunumuz yok. Benim gibi bu yolda ilerleyen arkadaşlar var mı? Şuanda adetimin 4. günü ve 2. gününde iğnelerime başladık.
Allahım yollarımızı kolaylaştırsın canım bende Ankara bahçeci Aytaç hocam ile tedavimi oldum geçen hafta opu oldu. Benim yumoşlarım genetik teste gidecek 1 ay beklemedeyim. İnşallah hepimiz için güzel ilerler herşey

Bize doğal yolla olur dendi .ama dışarı çıkan miktar az bizde . Onun nedeni bulunamadı.herseye bakıldı.miktar çok az olmasına rağmen sayı iyi dediler ama olmuyor ...

Bize doğal yolla olur dendi .ama dışarı çıkan miktar az bizde . Onun nedeni bulunamadı.herseye bakıldı.miktar çok az olmasına rağmen sayı iyi dediler ama olmuyor ...
verende allah alanda sıkma canını kalbini temiz tut yolunda devam et. tüp bebek evet yorucu ama doktoruna denk gelirsen çok keyifli ve umut verici

Kızlar akşam çatlatma iğnemi vuruldum canım yandı baya bugünde böyle bir halsizlik var. yarın yumurta toplama günü açıkçası heyecanlıyım.

X