Tüp Bebek yaptıranlar bakabilir mi?

Kalitesi önemli tek yumurta olsa bile kaliteliyse oluyor ama 20 yumurta var kalitesizse hiçbir işe yaramıyor. Benim de iki tane olmuştu ikisi de kalitesizdi sonrasında kendiliğinden oldu darısı size olsun insallah
teşekkür ederim benimde 14 yumurta çıktı ama ilerlememiş. hiç embriyo oluşmamış. çok üzgünüm :KK43:

teşekkür ederim benimde 14 yumurta çıktı ama ilerlememiş. hiç embriyo oluşmamış. çok üzgünüm :KK43:
Lütfen üzülmeyin maalesef bizz kadınları bu üzüntü stres mahvediyor ve direkt yumurtalıklara vuruyor bu da etkili stresten uzak durmaya çalışın kolay olmasada. Ben son denemeden sonra artık vazgeçmiştim gezdim Dolaştım sinirimi bozanlarla görüşmedim bol dua ettim spora gittim kafamı dağıttım yani şükürler olsun Rabbım nasip etti. Her şerde vardır bir hayır

Lütfen üzülmeyin maalesef bizz kadınları bu üzüntü stres mahvediyor ve direkt yumurtalıklara vuruyor bu da etkili stresten uzak durmaya çalışın kolay olmasada. Ben son denemeden sonra artık vazgeçmiştim gezdim Dolaştım sinirimi bozanlarla görüşmedim bol dua ettim spora gittim kafamı dağıttım yani şükürler olsun Rabbım nasip etti. Her şerde vardır bir hayır
öyle mi. yani stres çok şeyi etkiliyor biliyorum ama yumurtalıkları direk etkilediğini düşünmemiştim.
hatta tedaviye başlayacağım hafta reglim 1 gün gecikti. normalde her ay düzenli oluyor. tabi ne kadar yapmıyorum desem de oluyor bir stres.
doktor bile şaşırdı. her şey güzel giderken. hiç böyle bir şey beklemiyorduk.
sizin kendiliğinden mi olmuştu ? umarım bana da nasip olur tez zamanda.

öyle mi. yani stres çok şeyi etkiliyor biliyorum ama yumurtalıkları direk etkilediğini düşünmemiştim.
hatta tedaviye başlayacağım hafta reglim 1 gün gecikti. normalde her ay düzenli oluyor. tabi ne kadar yapmıyorum desem de oluyor bir stres.
doktor bile şaşırdı. her şey güzel giderken. hiç böyle bir şey beklemiyorduk.
sizin kendiliğinden mi olmuştu ? umarım bana da nasip olur tez zamanda.
Stres benim adet düzenimi hep degistirirdi Arastirirsaniz bulursunuz emin olun ben de geç öğrendim ama işte. Stres beyni geriyor ve bebek odaklı olduğumuz için yumurtalık ilgili kisimi kilitliyor gibi bir şey okumuştum zamanında bir yerde. Baskılar da gelince çevreden iyice gerilim yükleniyor maalesef. Benim bis süre tüp bebek denemesi VS den sonra kendiliğinden oldu yani ben beklemiyordum. İnşallah tez zamanda nasip etsin Rabbım hayırlısı ile. Kendinize vakit ayırın mutlaka.

Stres benim adet düzenimi hep degistirirdi Arastirirsaniz bulursunuz emin olun ben de geç öğrendim ama işte. Stres beyni geriyor ve bebek odaklı olduğumuz için yumurtalık ilgili kisimi kilitliyor gibi bir şey okumuştum zamanında bir yerde. Baskılar da gelince çevreden iyice gerilim yükleniyor maalesef. Benim bis süre tüp bebek denemesi VS den sonra kendiliğinden oldu yani ben beklemiyordum. İnşallah tez zamanda nasip etsin Rabbım hayırlısı ile. Kendinize vakit ayırın mutlaka.
tavsiyeler için teşekkür ederim, aklıma yazdım.
zaten hayatımdan şu takma olayını çıkarsam çok rahat edeceğim. bu sadece gebelik sürecinde değil her şeyde etkiliyor ve bu beni çok yoruyor. zamanla biraz azaltabildim ama tabi yeterince değil.
Umursamaz geniş insanlarda olmuyor böyle.
ama işte herkesin imtihanı başka yazısı başka..

zaten hayatımdan şu takma olayını çıkarsam çok rahat edeceğim. bu sadece gebelik sürecinde değil her şeyde etkiliyor ve bu beni çok yoruyor. zamanla biraz azaltabildim ama tabi yeterince değil.
Aynen umursamaz olamıyor insan ister istemez sınırı bozuluyor zaten sorun da orda umarım sizin için her şey çok güzel olur Rabbım tez zamanda yavrunuzu size nasıp eder inşallah

Benim doktorum bu süreçte stres minumum olursa tüp bebekte alacağın verim maksimum olur demişti 😉 Çünkü stres hormonları çok etkiliyormuş. Tabi ki biraz da mizaç meselesi ama bu süreçte kendini rahatlatacak şeyler bulup tüp bebek sürecine çok takılmamak gerek. Mesela iğneleri vurulduğum süre boyunca ben her gün 45 dklık yürüyüş yaptım. Yürüyüş hem kalçalar hareket ettiği için o bölgeye kan akışı sağlıyormuş hem de seratonin (mutluluk hormonu) salgıladığı için hormonlar üzerinde pozitif etkisi oluyormuş

X