Tüp Bebek transferi sonrası yaşananlar belirtiler kullanılan ilaçlar yapılmaması gerekenler neler

Zeusgirl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018
11
18
39
Bir aşılama başarısız
Bir tüp bebek başarısız
Dondurulmuş 2 embriyo transferi ile pozitif sonuç maceramı sizinle paylaşmak istedim şu anda 7 haftalık hamileyim çok şükür size ilk önce ilk başarısız denememden bahsetmek istiyorum
Kendi araştırıp bulduğum konuşup güven duyduğum bir klinikti Yücel bey Brüksel tüp bebek merkezi yorumları iyiydi konuştuk ve infertilite dedi ve eşimin molilitesi yani spermleri hareketsizdi bu sebepten ona sıkı bir diet sağlıklı şeyler sigarayı bıraktı sonrasınsa bitkisel bir ilaç verdi sperm için biz ne mi yaptık ne deniliyorsa aynısını iğneler kullanıldı yumurta toplandı 8 tanr toplandı 5 i döllendi finale 3 embriyo blastokist aşamasına geçti ve 1süper kalite embriyo transfer için ayrıldı bir 2 orta kalite embryo ise benim talebim üzerine donduruldu ilk deneme ve yaş faktörü 33 yaşında olmam nedeniyle 1 tanesi transfer edildi ama transfer sonrası sadece vajinal ovul verildiği için daha adetime 3 gün kala kanamam oldu hemşireye ulaştım 50 mg bir progesterın iğne var onu yaptırın dedi kanama durmadı ne yazıkki dünyam başıma yıkıldı bu arada transfer sonrası 2 saat yattım ve çok sıkıştığım için sürgü istedim ve bana transfer ederken ekranda bişey göstermediler sonrasında ne yapmam gerektiğiyle ilgili son tedavime göre eksiklikler vardı ne zincirleme sonucu negatifi aldık büyük bir yıkım yaşadık aslında ben herşeye hazırdım ama etrafta herkese söylemek en büyük aptallığımdı birde insanların saçma tesellileri arasında boğulmak görevi bana düşmüştü ne oldu olmadı mı ? gençsiniz daha boşver benim varda ne oluyor !!!gibi bi dünya saçmalığa çoğu zaman sessiz kaldım yada içim kan ağlarken olsun canım yine deneriz :) filan diye sırf sussunlar diye mutlu rolü yaptım ve son denemem Bülent Traş ve mükemmel ekibine geçiyorum şimdi 10.09.2018
İlk görüşmemizde açıkçası bir yılgınlıkla geldiğim için çok umutla bakmıyordum görüşme gayet iyi geçti ama onlar ne derse onu yapıyordum demiştim ki kimseye söyleme ve söylemedim sadece eşim ve ben işyerime sürekli yalan söyledim öylesi inanın daha iyi
Dondurulmuş embriyolarımızı taşıdık eski merkezden
Estrofem e başladık son ilacjn 13. Günü lucrin 3.75 baskılayıcı bir iğne batdı onu yaptırdık bir hafta sonra adet olmam gerekiyor dedi hemşire öylede oldu ve sonra adetin 2. Günü kontrole gittik estrofem e ve daha bi çok ilaca başladık 3 gün sonra rahim hazırlamak için crinone jel sonra corasprin sonra prograf ama tarihleri farklıydı başlamak için hepsini gün gün yazmışlardı
6 gün sonra kontore gittim 3 gün sonraya transfer için çağırdılar büyük gün gelmişti içim rahattı ne deseler yapmıştım transfer edildi iki embriyo ve ultrason da nereye koyduklarını minicik bi balıncuk şeklinde gösterdiler Bülent bey güzel haberlerinizi bekliyorum dedi ve yarım saat sonra eve geldim transfer öncesi çişe sıkışmıştjm ama bir önceki transferimdekş gibi tutamayacak kadar değil orta sıkışıktım bu kez
Eve gittim yemeğimi hazırldım yedim bol iyi yıkanmış yeşillik bol et protein ağırlıklı kahvesiz çaysız bir 12 gün geçirmeme gerekiyordu 12 günde 3 kitap bitirdim zaman geçsin diye işyerinde kimseye belli etmedim tabi tfansfer cuma olmuştu ben ise o gün bir bahaneyle izin aldım haftasonu evde kendi işlerimi yaparak yemek bulaşık vs geçirdim asla ağır kaldırmadım 3 gün hiç yıkanmadım 4. Gün ılıksuyla ayakta kısa bir şampuan durulanma şeklşnde yıkandım günde 3 litre su içtim ama kabız olacağım diye korktum 2 günde bir yarım ölçek dupalac içtim reçetemde alabilirsin yazıyordu ve duşu mutlaka ayakta alın ılık olması önemli çok bu arada 3 günde bir pruloton depot 500 mg iğne kullandım
iğne olarak her akşam clexane 0.4 kullandım göbekten
Her sabah akşam crinone vajinal jel kullandkm
Avitamin kompleks verdi yine bülent bey folik asit vs ne ararsan var içinde sonra corasprin ve prografa devam ettim.
Bu arada estrofem e de devam ettim saatli planlı yaşadım aynı saatte kahvaltı aynı saatte akşam yemeği aynı saatte iğneler ilaçlar 12 gün sonra kan verdim sonuç mailime geldi ve inanılmaz bir biçimde hamileydim betahgc 237 çıktı sonra 2 gün sonra tekrarladım yükselmesi gerekiyordu değerlerin 847 olmuştu ben 2 gün sonra tekrar yaptırdım ve 2380 çıkmıştı şimdi bugün keseyi görmeye gidiyoruz bana dua edin:)
Hamile kaldım ama en büyük dualarımdan biri sağlıkla kucağıma almak yavrumu bir diğeride benim gibi anne olmak için yapmadığı kalmadığını düşünen annelere hem umut olmak hem hepsinin hayırlısıyla hamile kalmasını ve anne olmasıdır rabbim hepinize yaşatsın bu duyguyu yazarken hala daha gözyaşları içindeyim hiç umudumuzu kaybetmeden anne olmanın hayaliyle neler hissettiğinizi çok iyi biliyorum her adette neler yaşadığınızı hayal kırıklıklarınızı hamile arkadaşlarınızın size ayıp olmasın diye size mesafe koyduğunu insanlardan uzaklaştığınızı ve sizden sonra evlenip çocuk sahşbi olanların e hadi sıra sizde neyi bekliyorsunuz dediğini nasıl incindiğinizi eşinizle görev haline gelme noktasındaki ilişkinizi bunların hepsini yaşadım özellikle akrabalardan kaçtım ama hepsi bitti çok şükür sizi çok iyi anluyorum tanımadığınız biri olarak sizin soru sormanız derdinizi anlatmanız daha kolay olur belki ben sizi dinlemeye hazırım sizi anlıyorum kendinizi sevin çok kıymetlisiniz Bu arada ne belirti yaşadım hemen söyleyeyim hiçbir belirti yaşamadım midem bulanmadı ateşimi her sabah ölçtüm yüksek çıkmadı gögüslerim hassaslaşmadı ve rengi 7 haftalık hamileyim hala açık ve aşırı hassasiyet yok hiç bir belirti yok genellemeye dayalı sadece bel sırt ağrısın ara kasıkta kramp mide bulantım hala yok olursa herşeyine razıyım hayalim gerçekleşiyor sonuçta

Son düzenleme:
Ne kadar güzel anlatmışsın icimizdekileri dökmüşsün satırlara.
Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Darısı bizim başımıza inşallah.

Hayatımda ilk kez bir siteye yorum bırakıyorum. Benimle aynı yollardan geçen diğer arkadaşlara inşallah faydası dokunsun diye yazıyorum ,en uygun bu başlığı buldum. İnşallah arayanın karşısına çıkar çünkü ben transfer sonrası İngilizce Türkçe bütün forumları ezberledim ve bir umut aradım. Transfer sonrası hemen kendi yatağımdan başka bir yatağa yan kayarak geçtim asansör ile belim hoplaya hoplaya dinlenme odasına çıkardılar ve tekrar ikinci bir yatağa kayarak geçtim. Yanımdaki bayan dizlerini bükerek bekliyormuş bunu bilmediğim için dizlerim dinlenme yatağında dümdüzdü öyle yattım 10 dakika içinde dayanamadığım için ördek istedim ve işimi hallettim. 2 saat kadar sabit ve mutlu bir şekilde yattım. Kalktım arabaya giderken hastanenin demir kapısını bir anda ben açtım (ağırdır) ve 20 dakika gene Arabanın arkasında eşim ne kadar dikkat etse de belim hoplaya zıplaya evimize geldik. Tüm gün yattım, protein ile beslendim, boool su içtim, ilaçlarımı vaktinde aldım, kitap okudum, mutluydum 6 gün duş almadım. Gece üzerime çok kalın yorgan almışım kan ter içinde kalmışım. Öyle terlemişim ki. Sabah tuvaletimi yaparken elimde olmadan ıkındım. Ve gecesinde hapşırık geldi tutayım mı bırakayım mı diye düşünürken bir hapşırıdm sanki organlarım yerinden oynadı ve kasıklarım resmen yandı. 3. Gün bire bir bana ait olan tarzda adet sancısı hissettim. Ve bu test gününe kadar devam etti. Dolayısıyla 3. Günden sonra streste yaptım ama 1 hafta hep dinlendim ikinci hafta çalıştım yorulmamaya dikkat ederek. Ve Test gününe kadar tekkkkk bir belirti bile hissetmedimmm. Ben her yerde yazan yapılmaması gereken hareketleri kısmen bir şekilde yapmış bulundum. Ama bebeğimiz tutundu binlerce kez şükürler olsun.Bebeğinizin tutup tutmaması aslında pek sizinle değil en çok embriyo kalitesi ile , rahim yapısı ile yaşınız (bayanın)vs ile alakalı. Ayaklarınızın duruş şekli ile, ördek kullanımı, hapşırık vs değil.Tabiki dikkat edeceğiz elimizden geleni yapacağız en ufak bir risk istemiyoruz çok çok zor bir süreç acısını,maddiyatını, psikolojisini yaşadım, biliyorum. ama bu tarz şeyler olmuşsa ve hamilelik belirtiniz yoksa kendinizi suçlamayın, olumsuzluğa kapılmayın.güzel bir merkez seçmeye çalışın ,ne gelirse Allahtan gelir. Rabbim güzel eylesin. Bir de çok fazla internette okumayın, kaybolmayın, benim fikrim. Kolaylıklar diliyorum

Merhabalar arkadaşlar . Buraya benim gibi bir umut arayıp bakinan arkadaşların bir nebze olsa içini rahatlatmak için yazmak istedim . Ben 5 kez embriyo transferi oldum ve 2 sefer pozitif sonuç aldım. Pozitif sonuçlarımın birincisinde ilk günden itibaren belirtilerin vardı kaşık ağrısı bel ağrısı bacaklarıma kadar vuran ağrılar. Bir sabah bir pıhtı gibi bir şey bile düşmüştü . Ve sonucum pozitifti. 2. Pozitifimde ise kesinlikle hiçbir şey hissetmedim. Bu embriyolar kesin tutmadı . Geçen pozitifimde hissettigim belirtilerin hiçbirisi yok diye 10 gün boyunca üzüldüm ağladım. Ama çok şükür bu da pozitif oldu . Hala hiç çocuğum yok ama , inşallah ikinci pozitifim güzel sonuçlanır . Ayni bünyede bile farklı şeyler yaşanabiliyormuş. Belirti aramamak en dogrusuymus . Dilerim hepimiz evlat sahibi oluruz...

Merhabalar...yazınızı okudum çok etkilendim.nasılsınız

Ne güzel anşatmıssınız bende şimdi üye oldum buraya transferımın 7. Günü öylr konusmalar varki sanki beni anlattınız. Çok stresli bi zaman benimde belirtim yok ilk tüp bebek denemem ama bazen aglamamak için zor tutuyorum kendımı 2 gündğr ilacta bulamıyorum estrofem bu daha kötü yaptı beni acaba tutmaz mı napcam duye

Merhaba. Nasilsiniz? Estrofem buldunuzmi merakettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…