Tüp Bebek, Transfer Sonrası Kanamalar ve Lugesro Deneyimim

thelastsupper

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2024
4
0
32
Merhaba. Başımdan geçen durumu paylaşıp, benzer durumlar yaşayan birileri var mı akıl almak istiyorum.

Ben bir tüp bebek hamilesiyim. 2 orta kaliteli embriyo transferi yapıldı. İlk deneme ilk transferimdi ve başarılı geçti. Beta Hcg değerim transferin 11. Gününde 373, 13. Gününde ise 1048 geldi. Değerler güzel geldiğinden Beta Hcg kontrolünü bıraktık.

5 hafta 6 günlük gebeyken ilk utrasonuma gittim. 2 kese ancak 1 embriyo gördük, 1 kalp atısı duyduk. Doktorum gebeliğin ikiz olarak başladığını ancak büyük ihtimalle tek olarak devam edeceğini söyledi. Kalp atısını duydugu embriyo icin hersey yolunda görünüyordu. Diğer kesenin ici gözle görülür sekilde bostu. Bu arada ultrasonum vajinal yapıldı.

Ultrasondan çıktıktan sonra doktorumla sohbet ederken kasığımda bir sızı hissettim ve sanki hafif çişimi kaçırıyormuşum gibi geldi. Tuvalete gitmek icin müsaade istedim ancak pıhtılı kırmızı ve cok yoğun sekilde kanamam başladığını gördüm.(1 ped dolduracak kadar hatta fazlası geldi) Hemen doktora söyledim zaten yan odasındaydım. Tekrar ultrasona alalım dedi, tekrar ultrasonla baktığında kalp atışını ve embriyoyu tekrar görebildik. Ancak boş olduğunu düsündügü kese icin doktor “cok da güzel görünmüyor su an” seklinde yorum yaptı. Ve o gün itibariyle 3 günde 1 kez olmak üzere Lugesro iğne vurulmaya başladık.

Su an 7. Haftayı tamamladım, ara ara kanamalarım olmaya devam ediyor ama hiç birisi o doktorun muayenehanesindeki gibi değil, miktar olarak cok daha az, renk olarak da açık/koyu kahverengi.

Etrafımdaki bir cok kişi kanamanın boş kesenin düşmesi kaynaklı olabileceğini söylüyor, doktorum cok erken olduğu icin yorum yapmaktan kaçındı o gün ve 2 hafta sonra kontrole cagırdı. Sonraki randevuma da 1 hafta var ancak cok endişeliyim.

Lugesro 3 günde 1 kere yapılıyor, kanamalarım lugesro vurulduğum gün bitiyor, ancak 2. Günün sonuna doğru yani sonraki ilacın günü gelmeye yaklaşınca tekrar başlıyor. 5 tane oldum henüz bu iğneden. Bunun haricinde ben tüp bebek hamilesi olduğum icin kullandığım bir cok ilaç var (prolutex,enox,progestan fitil,coraspin vs)

Benzer bir durum yaşayıp gebeliği sağlıklı sekilde devam eden var mı?

Merhaba
Bende tüp bebek hamilesiyim ☺️
Şuan da 8+ 2 deyim. 3 hafta önce kanamam başladı. Acık kırmızıydı hemen Dr a gittik kese ve kalp atışı normal dedi. Sonra gün aşırı kullandığım progesteronu hergün e çıkarttı.
22 Ağustosta ilk kanama

27 Ağustos ta ikinci kanama ( kontrolde Hersey yolunda dedi)
6 Eylül de yine kontrole gittik. Plasenta ayrılmış kısmen. Ama kalp atışı normal gelişimi normal dedi.
İlk kanamadan itibaren kanama aktif olmasa da kahverengi akıntı şeklinde devam ediyor.

estrofem- folik asit - d vit - progesteron fitil - progstesteron iğneyi her gün kullanıyorum

Merhaba
Bende tüp bebek hamilesiyim ☺️
Şuan da 8+ 2 deyim. 3 hafta önce kanamam başladı. Acık kırmızıydı hemen Dr a gittik kese ve kalp atışı normal dedi. Sonra gün aşırı kullandığım progesteronu hergün e çıkarttı.
22 Ağustosta ilk kanama

27 Ağustos ta ikinci kanama ( kontrolde Hersey yolunda dedi)
6 Eylül de yine kontrole gittik. Plasenta ayrılmış kısmen. Ama kalp atışı normal gelişimi normal dedi.
İlk kanamadan itibaren kanama aktif olmasa da kahverengi akıntı şeklinde devam ediyor.

estrofem- folik asit - d vit - progesteron fitil - progstesteron iğneyi her gün kullanıyorum
Merhaba bir güncelleme yapmak istedim.

11. haftanın basındayım kanamalarım 9. haftanın sonuna doğru bitti. Lugesro kullanmayı bıraktık. Bebegin gelişiminde herhangi bir problem yok tam gününde ilerliyor. Kanamalar kesilince benim de psikolojim eoey rahatladı :)

X