tüp bebek sgk raporu için nereden başlayacağız?

canbebek

canım oğullarım.........
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
806
3
51
arkadaşlar selam... öncelikle allah hepinizin yardımcısı olsun... bende bu uzun yollardan geçtim... 7 yıl boyunca kah umutlandım, kah umutlarım bitti.... ama birgün tüm ümitlerimin tükendiği anda anne olacağımı öğrendim... şimdi 4 aylık ikiz oğullarım var... ALLAH TÜM İSTEYENLERE VERSİN....

şimdi burada ne işin var o zaman diyeceksiniz... benim bir tanıdığımında çocuğu olmuyor... malum durumlarda çok iyi değil... yaşadığımız şehrin devlet hastanesinde 3 kez aşılama yaptırdı... ama sonuç negatif... dr lar 5 kez deneyelim diyorlarmış... yazık dedim... al bir rapor tüp bebek yaptır dedim... ama nereden ve nasıl başlayacağımızı bilmiyoruz...
bu aşılamaları istanbulda gidilen bir üniversite hastanesi kabul edecekmi?
ilk kez gittiğimizde bizden neler istenecek?

yardımcı olursanız çok sevinirim...

selam allah bağışlasın uzun ömürlü etsin inşallah..
sonuçta aşılamalar devlet hast. de olmuş kabul ederler..sart 2 aslında ondan sonra tüp raporu çıkıyor..bir soru aşılama yaptırdığı yerde tüp yapılmıyor değil mi?
sartlar uyuyor herhalde
yaş 23-39 arası
prim gün sayısı 900 ve 3 yıllık evli olmaları
bunlar uyuyorsa
aşılamadan önce istenen bir takım tahliller olmuştur sperm,hormon rahim filmi gibi
bunları hastaneden alsın,3 aşılama olup dozları kaç yumurta oluştu kaç milyon sperm verildiğini gösterir ve tabiki tutmadığını gösterir belgeleri hastaneden alsın..
istanbul gidecekse tüp bebek yapan bir hastane seçip başvurcaksınız onlar belki sizden ekstra tahlil isteyecek..
çünkü aşılama olmadıysa istenen başka tahliller var
bulaşıcı hastalık sonuçları erkek ve kadına yapılan..
troid,rahim filmi yoksa o..
eşe ait sperm kültürü de isteyebilirler enfeksiyon var mı diye..
bunlarda tamamlanınca dosya oluşturulup karar verilip rapor için hastane işlemler başlatıyor ve tüp bebek için tarih belirleniyor..adetle beraber tedavi başlıyor aklıma gelenler bunlar..
ama önceki tedavi dosyası şart yoksa herşeye yeniden başlar ve bu da yıpratıcı olur..

35deniz çok teşekkür ederim... umarım senin işindede herşey yoluna girer...bir sorum daha var... bu raporu tüp bebek yapan devlet hastanesi ile anlaşmalı tüm hastaneler veriyormu yoksa sadece üniversite hastanelerinden birinemi gitmeliyiz? senin önerdiğin bir yer varmı acaba?

sağol
devlet hastanesi ile anlaşmalı olarak bilmiyorum ama
bu devlet raporu TÜP BEBEK YAPILAN ÜNıVERSıTE VE DEVLET HASTANELERıNDE geçerli..
netten araştır istersen..
ama yeni yasa çıktı tüp bebekte embriyo sayısını 1 taneye düşürdüler iyi araştırp güzel bir hastane bulun derim çünkü şansı azalttılar bunu da netten araştırabilirsiniz ben ist. da bir yer bilmiyorum çünkü izmirde tedavi oluyorum ama başka topiiklerde hastane tavsiyeleri var oraya bakabilirsiniz.

canbebek Allah uzun ömürler versin yavrularına canım.
ben de 2.kez tüp bebek raporunu yenilemeye uğraşıyorum canım.tüp bebek raporunu üniversite hastanesinden çıkartıyosun canım.deniz çok güzel anlatmış,arkadaşın daha önce tedavi gördüğü doktordan aşılamaların yapılıp gebelik oluşmadığına dair rapor isteyecek.ve elindeki tüm tahlil sonuçlarıyla birlikte başvurusunu yapacak.tüp bebek raporunu istediği bir üniversite hastanesinin tüp bebek bölümüne başvurarak alabilir.yalnız bazı hastaneler raporu aldığın yerde tüp bebek yaptırırsan rapor çıkartıyolar.bazıları da direk belgelerin uygunsa raporunu çıkartabiliyor.yani gidip görüşmeniz gerek.raporu alıp ssk ile anlaşmalı özel merkezlerde de tedavi olabilir arkadaşın.kolay gelsiin.

merhaba canbebek,

Size sormak istediklerim var. Msn ya da mail adresinizi öğrenebilir miyim? Benim eşim de azospermi ve tavsiyeye ihtiyacımız var.

Şimdiden teşekkürler,

merhaba canbebek,

Size sormak istediklerim var. Msn ya da mail adresinizi öğrenebilir miyim? Benim eşim de azospermi ve tavsiyeye ihtiyacımız var.

Şimdiden teşekkürler,

canım eğer istanbuldaysan rapor için benim profilimden gir açtığım konuları tıkla ben herşeyi detayla yazdım belki yardımı olur..
benim eşim azospermi değil ama sayımız hareketli 980.000 di.

mrb arkadaşlar bu rapor çıkarma işlemi kaç gün sürüyor kaç gün sonra eline veriyorlar raporu?

rapor çıkarma işlemi için bi ücret ödeniyor mu? ben aşılamamı özel hastanede oldum o doktorun vereceği evrak geçerli olurmu? (2kez aşılama yapıldığına dair resmi evrak) bir de raporu nerde çıkartırsam orda mı tedavi olmam gerek? son olarak benim sorunum fsh 20 çıkması bu sonuçla rapor verirler mi bana?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…