Tüp Bebek öncesi T3 ve T4 hormonu dengesizliği acil fikir

Morlale8

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2020
4.303
5.083
27
Slm kızlar benim geçen ay trasferim ertelenmişti TSH değerim 7.40 çıkmıştı bu ay çok şükür düşmüş 1.80 ama serbest T3 hormonun normalin biraz altında serbest T4 hormonun biraz normalin üzerinde arasındaki dengesizlik beni düşündürüyor bu şekil transfer yapan varmı aranızda yada sonuçlardan anlayan doktorum TSH değerinin 2.50 altında olması gerek demişti TM 1.80 oldu şükür ama bu dengesiz neden anlamış değilim

Tsh degerın 2 altında olması yeterli diye biliyorum canım. Bende haşimato hastasıyım hep tsh bakılıp tüp bebeğe karar verılıyor

Tsh degerın 2 altında olması yeterli diye biliyorum canım. Bende haşimato hastasıyım hep tsh bakılıp tüp bebeğe karar verılıyor
Biliyorum canım ama bu dengesizlik niye onu merak ettim doktora attım bakalım eski ve yeni sonuçları bakalım ne diyecek bu arada teşekkür ederim yazdığın için

folower işte biliyorsun malûm zorlu süreçlerden geçiyoruz her şeyi inceliyoruz sırf bu yüzden bu ayda trasferimin ertelenmesini istemiyorum artık mercimeklerime kavuşmak istiyorum

folower işte biliyorsun malûm zorlu süreçlerden geçiyoruz her şeyi inceliyoruz sırf bu yüzden bu ayda trasferimin ertelenmesini istemiyorum artık mercimeklerime kavuşmak istiyorum
Ah ah bilmezmiyim 8 kez tüp bebek yapmış ve transferının 2. Gününde olan biriyim. Benımde geçen ay bayram nedeniyle ertelenmişti. Şükür dün transferımı oldum inşallah sende sorunsuz sıkıntısız transferını olursun canım

İnşallah güzel haberler alırsın canım rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın
Troid ilacı kullanıyorsun değilmi

Amin canım benim inşallah cümlemizinkini
Evet levotiron 50 ve 75mg kullanıyorum
Anladım canım hamilelik olunca hemen doktora gitmek gerekmiş galiba hamilelikte TSH hormonuna çok ihtiyaç oluyormuş bana dahiliye doktorum hamile olur olmaz hemen gel dedi hayırlısı olsun canım bende 175 kullanıyorum

Amin canım benim inşallah cümlemizinkini
Evet levotiron 50 ve 75mg kullanıyorum
İkisini aynı anda mı kullanıyorsunuz benim de tiroid sorunum var tüp bebek ilaçlarından dolayı bi tık yükseldi gene ama 2 buçuğu henüz geçmedi geçerse diye korkup hep baktırıyorum. Ben de levitron 50 mg kullanıyorum ben de dün transfer oldum bu arada :)

Hamilelik olursa ilacın dozunu yükseltmeleri gerek canım dahiliye doktorum bana öyle söyledi

İnşallah hamilelik olana kadar 2 yi geçmez hemen giderim dahiliyeye öyle bir şey olursa zaten
İnşallah canım güzel haberler alırsın inşallah benim geçen ay ertelendi TSH 7.40 çıkmıştı bu ay çok şükür düştü doktorum 2.50 altına düşmesi lazım demişti 1.80 düşmüş inşallah transfer döneminde yükselmez bu ay bende gidecem doktor yapalım bu ay dedi adet bekliyorum bi kaç güne gelir herhalde

Burda birisi yazmıştı TSH 3.4 falanmış doktoru sorun olmaz demiş yapmış ve ikizleri olmuş bazı doktorlar 2.50 altına düşmesi gerektiğini söylüyor hayırlısı olsun olacak olduktan sonra bence her şekilde oluyor artık biz elimizden geleni yapalım gerisi rabbimim taktiri ilahisi

İlk transferimde bakılmadı ben gebelik testi vakti gelince tsh da baktırttım benim de 7 çıktı. Keşke ertelenseydi valla üzülme lütfen düşük tsh la başlamak daha iyi inşallah sen de güzel haberler alırsın

Aa ne kadar güzel inşallah hayırlı sonuçlar alırız.
Yok canım 3 gün 75mg, 4 gün 50 mg
Babada endokrin doktoru demişti hamile kalırsan koşarak gel. Doz yükseltmek lazım dedi.
Çünkü bu aldığın mg sana yetiyor. Bebegede yetmesi lazım demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…