Tüp bebek iğneleri yan etkisi

Evet vardı yumurta çatlatma iğnesi o. Yumurta toplama dan önce vuruluyor Yapacağınız saati yumurta toplama saatine göre onlar belirliyor
Bugün usg ile baktılar 9mm den 13 mm yükselme olmuş ama yinede gonal f in dozunu arttırdı ve cetrotide başladı. Siz biliyor musunuz ulaşması gereken boyut ne oolmalı toplama için.

sevindim kardeşim, birkaç güne toplama olur artık bundan sonrasını düşünme kafana takma. hergün 1-2 mm büyür diye biliyorum muhtemelen 3 güne kadar çatlatma iğneni olursun. sakin ol ki sürecin güzel geçsin. Daha bunun döllenmesi var o kısımlar daha önemli. Kaliteli yumurtaların olsun canım.
Aminnn inşallah sizinde kaldı son 4 gününüz inşallah güzel haberlerinizi alırız:KK200:

Decapeptyl + Cetrotide + Gonal f ilaçlarına başlayacağım yarın.
'Choriogonadotropin alfa ' bu ilacın ne olduğunu bulamadım ama yukarda belirttiğim üçü doğru. Sizlere tüp bebek iğneleri nasıl yan etki yaptı yada yaptı mı ? :KK43:
Kasik ağrısı dışında bir problem yasamadim oda normal yumurta gelişsin diye veriliyor bunlar bazılarında uykuda yapiyomus

bencede yapmayın bekleyin gününü yaparsınız negatif çıkar modunuz düşer en güzeli yapmadan sabırsızca beklemekk
genelde çıkıyormuş yapanlar var diye bende yaptım hiçbirşey çıkmadı silik çizgi bile. embriyo gününe göre çıkabiliyor ama bende çıkmadı. 13. gün oluyor cuma günü oda çok geç bir tarih varsa çıkar zaten . En yakın zamanda yaptırıcam testi. ilaçlardan kurtulmak için.
cetroide önden gidenler çatlamasın diye, gonalf büyümeyi sağlaması için veriliyor cetroide bu tedavimde verildi iyi bir iğne. koldan yapıldı hep.
Bu arada yemene içmene dikkat et. Avakado , yeşillikler ve akdeniz usulu beslenme. İlik, kemik sulu çorbalar .
ben çok dikkat edemedim ama bilgin olsun.

genelde çıkıyormuş yapanlar var diye bende yaptım hiçbirşey çıkmadı silik çizgi bile. embriyo gününe göre çıkabiliyor ama bende çıkmadı. 13. gün oluyor cuma günü oda çok geç bir tarih varsa çıkar zaten . En yakın zamanda yaptırıcam testi. ilaçlardan kurtulmak için.
cetroide önden gidenler çatlamasın diye, gonalf büyümeyi sağlaması için veriliyor cetroide bu tedavimde verildi iyi bir iğne. koldan yapıldı hep.
Bu arada yemene içmene dikkat et. Avakado , yeşillikler ve akdeniz usulu beslenme. İlik, kemik sulu çorbalar .
ben çok dikkat edemedim ama bilgin olsun.

Transferden sonra da mı ilaç kullanmaya devam edeceğizzzz

Ohss olmuşum kan verdim öğleden sonra sonuçları çıkacak çok üzüldüm
Yumurtan toplandı ozaman, sadece döllenmesi önemli şu an bence ara verilirse de hiç üzülme vücudun dinlenmiş olur sakın kafanı takma inşallah döllenirler bir iki ay sonra onlar transfer olur geç olsun güç olmasın

Decapeptyl + Cetrotide + Gonal f ilaçlarına başlayacağım yarın.
'Choriogonadotropin alfa ' bu ilacın ne olduğunu bulamadım ama yukarda belirttiğim üçü doğru. Sizlere tüp bebek iğneleri nasıl yan etki yaptı yada yaptı mı ? :KK43:
Merhaba iğneler yan etki yapmıyor opuya yakın yumurtalar büyüdüğü için baskı hissedebilirsiniz ve aynı şekilde akıntı çoğalabilir yumurtalar mı çatlıyor diye endişe etmeyin 😊 cetrotide vurunca uygulama yerinde kısa süreli kaşıntı olabilir o da normal.
Tedavide beni en zorlayan kısım embriyo beklemek ve gebelik testi sonucu beklemek oldu Allah kolaylık versin insallah pozitif sonuc alırsınız.💜
Bulamadım dediğiniz ilacın ismi değil, ilacın içerdiği etken maddenin ismi oluyor ben bu şekilde biliyorum yanlışım varsa bilen biri düzeltebilir🤗

Yalniz ben tedavinin basi ile ilgili verirken hic tarihe bakmamisim siz yarılamışsınız bile. Cok gecmis olsun insallah kolayca atlatırsınız bu süreci
Olsun yinede çok teşekkür ederim yarın saat 2de yatışım yapılacakmış cuma günü yumurta toplama işlemi yapılacakmış duruma göre karar verilecekmiş yumurta dondurma yapılacak mı yapılmayacak mı diye ovitrelle iğnemi kullanma gonapeptyl kullan dediler ne olacağı cuma günü belli olacakmış :KK43:

Yumurtan toplandı ozaman, sadece döllenmesi önemli şu an bence ara verilirse de hiç üzülme vücudun dinlenmiş olur sakın kafanı takma inşallah döllenirler bir iki ay sonra onlar transfer olur geç olsun güç olmasın
Yok e2 ye falan baktılar normal çıktı bu gece 23.30 da gonapeptyl den iki iğne vurucam yarın saat 2 de yatışım yapılcakmış kadın doğum servisine cuma sabahı da yumurtaları toplayacaklarmış toplama işlemi sırasında karar vercekmiş doktor donduralım mı dondurmayalım mı diye şuanda heyecanla cumayı bekliyorum :KK43:

Olsun yinede çok teşekkür ederim yarın saat 2de yatışım yapılacakmış cuma günü yumurta toplama işlemi yapılacakmış duruma göre karar verilecekmiş yumurta dondurma yapılacak mı yapılmayacak mı diye ovitrelle iğnemi kullanma gonapeptyl kullan dediler ne olacağı cuma günü belli olacakmış :KK43:
Ay hadi inşallah hakkında hayırlısı olur korkma lütfen 🙏 umarım hafif şekilde atlatırsın ohss olayını 😔
Bende de ovitrelle ve gonapeptyl vardı ben de kullanmadım ovitrelleyi. 2 Adet gonapeptyl vurmuştum. Sağlıklı dolu yumurtalar olsun inşallah 🙏

Yok e2 ye falan baktılar normal çıktı bu gece 23.30 da gonapeptyl den iki iğne vurucam yarın saat 2 de yatışım yapılcakmış kadın doğum servisine cuma sabahı da yumurtaları toplayacaklarmış toplama işlemi sırasında karar vercekmiş doktor donduralım mı dondurmayalım mı diye şuanda heyecanla cumayı bekliyorum :KK43:
İlaçların saatini ıgneyı falan Hıc geçirme tamam. Hayırlı olsun yatıs yapılır ama izinli gönderirler, erken saatte cagırıyorlar toplama için, cok yumurta cok şans, ilk toplama sanırım senin.
Estağfurullah el azim ve etubu ileyh... Bu zikri bolca çek.
Fetih suresini sabah evden cıkmadan oku ve ilk mısrası İnna fetahna ve leke fethan mübina bunu devamlı söyle kolay ezbere yaparsın
Rast gelsin

İlaçların saatini ıgneyı falan Hıc geçirme tamam. Hayırlı olsun yatıs yapılır ama izinli gönderirler, erken saatte cagırıyorlar toplama için, cok yumurta cok şans, ilk toplama sanırım senin.
Estağfurullah el azim ve etubu ileyh... Bu zikri bolca çek.
Fetih suresini sabah evden cıkmadan oku ve ilk mısrası İnna fetahna ve leke fethan mübina bunu devamlı söyle kolay ezbere yaparsın
Rast gelsin
Allah razı olsun sizden çok teşekkür ederim bana çok destek oldunuz. Bugün yumurta toplama işlemi yapıldı yarın sabah kaç embriyo oluşacağını öğreneceğiz dondurma işlemi yapılacak ohss ilelermesin diye bir kaç ay sonra transfer yapılacakmış

ne demek birbirine yardımcı olmalıyızBenimde yumurtalarım geç gelişti 16.gün toplandı. Yüksek doz ilaca rağmen 7 yumurta topladılar. Şükür ki 4 ta e donduruldu.kaliteliler. 28 yaşındayım ama yumurtalıklarım zayıf amh düşük. şu an regl olmayı bekliyorum transfer hazırlıklarına başlicaz.hepimiz için hayırlısı olsun
İyi akşamlar bugün yumurtalarım toplandı yarın oluşan embriyo sayısını öğreneceğiz inşallah ve bende ohss olduğu için bir iki ay kadın rahimini dinlendirelim dedi doktor embriyolar dondurulacak bü süreç nasıl oluyor tekrardan dondurulmuş yumurtaları transer ederken iğne olacak mıyız? Transfer yapması hekimin adetin hangi evresinde oluyor biliyor musunuz hiçbir bilgim yok dondurulmuş embriyo transferi hakkında

İyi akşamlar bugün yumurtalarım toplandı yarın oluşan embriyo sayısını öğreneceğiz inşallah ve bende ohss olduğu için bir iki ay kadın rahimini dinlendirelim dedi doktor embriyolar dondurulacak bü süreç nasıl oluyor tekrardan dondurulmuş yumurtaları transer ederken iğne olacak mıyız? Transfer yapması hekimin adetin hangi evresinde oluyor biliyor musunuz hiçbir bilgim yok dondurulmuş embriyo transferi hakkında
Bu konuda benimde bir bilgim yok.ilk transferim tazeydi.duyduğuma göre progesteron ve kan sulandırıcı iğne veren dr lar oluyormuş

X