Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Kizlar bi durum hakkinda tecrübelerinize ihtiyacım var.3.gun embriyo 5.gunum afedersiniz klozete oturdugumda sag kasigim dan bacagima bisey çekiliyor geriyooo ve oturamiyorum.bunu yasayan kimse varmi

Yeni transfer olan arkadaşlara sabırlı ve sakin günler diliyorum inşallah pozitif sonuçlar alırsınız.
Ben bugün ilk tup bebek denememin negatif sonucunu aldım. 2.gün embriyosu transfer edilmişti. Kısmetse 2 ay sonra dondurulmuş embriyo deniycez.

Yeni transfer olan arkadaşlara sabırlı ve sakin günler diliyorum inşallah pozitif sonuçlar alırsınız.
Ben bugün ilk tup bebek denememin negatif sonucunu aldım. 2.gün embriyosu transfer edilmişti. Kısmetse 2 ay sonra dondurulmuş embriyo deniycez.
Olsun canim demek ki daha zamani gelmemis.rabbim hayirlisini versin hepimiz icin.yadadigin sureci yazarmisin transfer sonrasi belirtin vs varmiydi

Olsun canim demek ki daha zamani gelmemis.rabbim hayirlisini versin hepimiz icin.yadadigin sureci yazarmisin transfer sonrasi belirtin vs varmiydi
Amin canım... benden 16 yumurta toplanmıştı 2 gün sonra da transfer yapıldı. İlk üç dört gün resmen 5 aylık hamile gibiydi karnım çok şişmişti. Sürekli idrara gidiyordum gece uykudan en az 2 kez kalkıyordum ki normalde hiç kalkmam. Ara ara batma şeklinde ağrım oluyordu. Ama aslında belirtiler hem operasyonun hem de ilaçların etkisi. Sonra şişliğim indi çok şükür. Dün adet olmam gerekiyordu normalde günü şaşmaz ama ilaçlardan herhalde henüz gelmedi.
Ağır iş yapmayın kendinizi yormayın arkadasları bir de yapması zor ama çok beklenti içine girmeyin ve sonuç ne olursa olsun kendinizi üzmeyin.

Amin canım... benden 16 yumurta toplanmıştı 2 gün sonra da transfer yapıldı. İlk üç dört gün resmen 5 aylık hamile gibiydi karnım çok şişmişti. Sürekli idrara gidiyordum gece uykudan en az 2 kez kalkıyordum ki normalde hiç kalkmam. Ara ara batma şeklinde ağrım oluyordu. Ama aslında belirtiler hem operasyonun hem de ilaçların etkisi. Sonra şişliğim indi çok şükür. Dün adet olmam gerekiyordu normalde günü şaşmaz ama ilaçlardan herhalde henüz gelmedi.
Ağır iş yapmayın kendinizi yormayın arkadasları bir de yapması zor ama çok beklenti içine girmeyin ve sonuç ne olursa olsun kendinizi üzmeyin.
Eee canim sen kan testi yaptin mi gunun de belki olur

Merhaba kızlar benim 13 yumurtam toplandi 3 tanesi döllendi. Ve bunlarda 3. Gün embriyosu ve 4 hücreli dokdorum tutma olasılıgı orta seviye dedi transferim bir ay sonra benim gibi olan varmi cok sitresliyim üzgünüm moralimi yüksek tutsam da bi an aklıma geliyo duygusallaşiyorum

Herkese Merhaba,

Arkadaşlar 10 gün önce aniden tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve 30.06.2017'de reglimin 2.günü tedaviye başladık.

Öncesinde buraya her baktığımda kafam karışıyordu, her seferinde hiç duymadığım terimleri okuyup korkuyordum. O yüzden benim gibi tedaviye yeni başlayacaklar için tüm aşamaları yazmaya karar verdim.
Bu süreçte en önemli şey moral ve enerji. Lütfen enerjinizi ve inancınızı kaybetmeyin.
Ben 3 yıllık evliyim. 2 yıldır bebek istiyor ve deniyoruz. Olmaması için bir sebep şimdilik bulunamadı.. :anneadayı:
2 yıldır deneyip başaramayınca, yaşımızın daha fazla geçmesini istemediğimiz içinde bu yola girdik. (30yaşındayım) Umarım hepimizin kalbindeki yakın zamanda gerçekleşir.

Tüp bebek hiç de korktuğum gibi değilmiş, tabi şimdilik.. :KK49:

İlk 4 gün iğne yaptık göbekten. Gonal F 300 ünite. Aslında çok kolay ama ben kendime yapamadım eşim yapıyor.

4 günün sonunda 04.07.2017'de / Bugün ilk kontrolüm vardı, yumurtalar gelişiyormuş, isteğimiz zamanın dışında çatlamasını engellemek için 2. bir iğne daha verdi doktorum. Cetrotide 0,25. Bunuda koldan yapacağız.

06.07.2017 Perşembe günü içinde tekrar kontrol randevusu verdi.

Sürecin sonrasını bilmiyorum. Yaşayıp, aynı zamanda da burada yazacağım. Kendimi korkutmamak için çok araştırmamaya çalışıyorum.

Umarım her şey yolunda gidecek ve iyi haberler alacağız.

Lütfen enerjinizi ve moralinizi yüksek tutun. Hiç bir şey sizden ve hayallerinizden kıymetli değil..

SAT: 29.06.2017
TEDAVİYE BAŞLAMA: 30.06.2017

KULLANILAN İLAÇLAR:

30.06.2017 Gonal F 300 ünite
01.07.2017 Gonal F 300 ünite
02.07.2017 Gonal F 300 ünite
03.07.2017 Gonal F 300 ünite
04.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
05.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
06.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
07.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
08.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
09.07.2017 Cetrotide 0,25 ve 2 adet Ovitrelle
10.07.2017 Boş gün - İğne yok : )
11.07.2017 Yumurta Toplama - OPU

OPU-YUMURTA TOPLAMA İŞLEMİ
O kadar korkarak girdim ki kızlar, neredeyse kaçmak istedim hastaneden.. : )
Ama işlem tahminimden çok rahat geçti..
İçeri girmem, anestezi ve uyanmam toplam 35 dk sürdü..
7 adet yumurta toplandığı bilgisi verildi.
Elimde kocaman bir reçete ile çıktım hastaneden.
Her hastada değişkenlik gösteren ilaçların bazılarına başladık..

12.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden Aradılar. 7 adet yumurtanın 6 tanesi uygun bulunmuş ve işlem yapılmış. 3 tanesi döllenerek yoluna devam etmiş. Beklemeye devam.. : )

13.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden aradılar.. Yarin sabah saat 09:00 da transfer varrrr.. : )

14.07.2017 TRANSFER
Kızlar bugün transferim yapıldı..3 embriyomdan 2 si iyi durumda imiş. 2sinide transfer ettiler.
Artık 12 günlük bekleyiş başlıyor..
Bu süreçte devamlı yatmıyoruz. Ilk 2 gün dikkat edip sonra günlük hayatımıza dönüyoruz..
Ama ağır işler, spor' yukarı uzanmak v.b. hareketler yok tabiki.. : )

- Benim her şeyim bi garip gider zaten ki; bu da öyle oldu.. : )
Transferin 3. günü sabah 6 da kasık ağrısıyla hastaneye kaldırıldım..4 gün hastanede kaldım..Meğerse sol böbreğimde kum varmış ve bu süreçte hareketlnmiş, şansıma bakar mısınız kızlar.. :skandal:
4 günün sonunda evimize çıktık ama çok umutsuzdum..Doktorum her ne kadar sana ve bebişlere zarar verecek hiç bir şey yapmadık desede ben ikna olmadım..
ama işte tekrar deneyeceğim nasılsa diye sakinleştirdim kendimi.. : )
Bu arada hep su i,çtim böbrek için her 10 dk da bir tuvalete gittim.. Bi şekilde geçti 12 gün.. : )

26.07.2017 TEST
Bugün sabah ilk kan testi sonucumuz 341,58.. :anneadayı: Aman Allah'ım hamileyiiimmmmm.. :emir_bebek:

BELİRTİLER

Kızlar belirtiler işi çok karışık valla..
Transfer gününden itibaren hep aşırı şişlik hissettim ve aşırı gaz.. : )
Transferin 8 ve 9. günü sabah uyanınca banyoya koştum ve çıkardım..mide bulantısı başladı..Sonraki günler daha hafif geçti ama ara ara hala yokluyor..
Benim regl dönemlerim hep ağrılı olur, o yüzden benim kasık ağrım aşırı oldu..Transferin 9. günü fln başladı hala da yoğun devam ediyor..Doktorum olacak dedi..
Akıntı: en kişiye göre değişir mevzuu..Benm baya akıntım var canlar. Bazen su gibi, bazen beyaz..Ama bu çok değişkenmiş.
Gögüşlerimde aşırı ağrı acıma olmadı.Ama şiştiler. Dokununca acıyo ara ara da hafif ağrı var.

HER ŞEY ENERJİ, MORAL, DUA VE MUTLULUK

Şu kısacık 12 günde çok daha iyi anladım kızlar..Lütfen ama lütfen kendinizi üzmeyin. Ben o kadar üzüldüm ki; çok ağladım hastanede..o kadar serum aldım ambulansta kaç kere sarsıldım, böbrek ağrısından kendimi çok kastım, yatakta tepindim hayatta olmadı diye..
Ama her şey kısmet, her şey Allah'tan..
Asla pes etmedim..olmadıysa yeniden yapacağız dedim..

Çok şükür ki; bugün iyi haberi almak nasip oldu..Darısı tüm isteyen tüm çabalayanların başına diyorum..

Biz artık 2 gün sonra tekrar kan vermek üzere dinleniyoruz teyzelerii..:anne:
Okurken sanki ben bu kadar süreci atlatmısım sanki hamile kaldıgımı ben ögrenmişim gibi mutlu oldum Allah ımm tamamına erdirsin insallah bende cok korkuyorum adet olmayı bekliyorum gidicem insallah hersey nasip kısmet. Bütün ilaclara ignelere herseye hazırlıklıyım ama transferden sonra 14.gun adeti görmeye cesaretim yok. Nasıl yenicem bunu bilmiyorum

Merhaba kızlar benim 13 yumurtam toplandi 3 tanesi döllendi. Ve bunlarda 3. Gün embriyosu ve 4 hücreli dokdorum tutma olasılıgı orta seviye dedi transferim bir ay sonra benim gibi olan varmi cok sitresliyim üzgünüm moralimi yüksek tutsam da bi an aklıma geliyo duygusallaşiyorum
Transfer neden 1 ay sonra oyle mi oluyor yani . Doktorun sana orta seviye demesi bile cok güzel bişey 100 de 100 iyi diyemez seni heveslendirmiş olur orta demesi doktorun iyiliginden insallah hayırlısyla transferin yapılır da hamile kalırsın Allah büyüktür canım benm

Canım benim de 16 yumurtam toplanmıştı. 2.gün 4 hucreli embriyo transferi oldum maalesef negatif sonuç aldık bugün ama 4 hucreli embriyo ile hamile kalan bir sürü insan var o yüzden sakın olumsuz düşünme. Olumlu enerji gönder dua et. Allah ona cam verecekse 2 hucreli de tutar 4 hucreli de. Zaten tup bebekte hamilelik ihtimali %50 yani doktorun dediği gibi orta sans yarı yarıya öyle düşün. Beslenmene dikkat et, dua et. Hakkında hayırlısı olsun inşallah tutunsun bebişin

Herkese Merhaba,

Arkadaşlar 10 gün önce aniden tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve 30.06.2017'de reglimin 2.günü tedaviye başladık.

Öncesinde buraya her baktığımda kafam karışıyordu, her seferinde hiç duymadığım terimleri okuyup korkuyordum. O yüzden benim gibi tedaviye yeni başlayacaklar için tüm aşamaları yazmaya karar verdim.
Bu süreçte en önemli şey moral ve enerji. Lütfen enerjinizi ve inancınızı kaybetmeyin.
Ben 3 yıllık evliyim. 2 yıldır bebek istiyor ve deniyoruz. Olmaması bir sebep şimdilik bulunamadı.. :anneadayı:
2 yıldır deneyip başaramayınca, yaşımızın daha fazla geçmesini istemediğimiz içinde bu yola girdik. (30yaşındayım) Umarım hepimizin kalbindeki yakın zamanda gerçekleşir.

Tüp bebek hiç de korktuğum gibi değilmiş, tabi şimdilik.. :KK49:

İlk 4 gün iğne yaptık göbekten. Gonal F 300 ünite. Aslında çok kolay ama ben kendime yapamadım eşim yapıyor.

4 günün sonunda 04.07.2017'de / Bugün ilk kontrolüm vardı, yumurtalar gelişiyormuş, isteğimiz zamanın dışında çatlamasını engellemek için 2. bir iğne daha verdi doktorum. Cetrotide 0,25. Bunuda koldan yapacağız.

06.07.2017 Perşembe günü içinde tekrar kontrol randevusu verdi.

Sürecin sonrasını bilmiyorum. Yaşayıp, aynı zamanda da burada yazacağım. Kendimi korkutmamak için çok araştırmamaya çalışıyorum.

Umarım her şey yolunda gidecek ve iyi haberler alacağız.

Lütfen enerjinizi ve moralinizi yüksek tutun. Hiç bir şey sizden ve hayallerinizden kıymetli değil..

SAT: 29.06.2017
TEDAVİYE BAŞLAMA: 30.06.2017

KULLANILAN İLAÇLAR:

30.06.2017 Gonal F 300 ünite
01.07.2017 Gonal F 300 ünite
02.07.2017 Gonal F 300 ünite
03.07.2017 Gonal F 300 ünite
04.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
05.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
06.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
07.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
08.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
09.07.2017 Cetrotide 0,25 ve 2 adet Ovitrelle
10.07.2017 Boş gün - İğne yok : )
11.07.2017 Yumurta Toplama - OPU

OPU-YUMURTA TOPLAMA İŞLEMİ
O kadar korkarak girdim ki kızlar, neredeyse kaçmak istedim hastaneden.. : )
Ama işlem tahminimden çok rahat geçti..
İçeri girmem, anestezi ve uyanmam toplam 35 dk sürdü..
7 adet yumurta toplandığı bilgisi verildi.
Elimde kocaman bir reçete ile çıktım hastaneden.
Her hastada değişkenlik gösteren ilaçların bazılarına başladık..

12.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden Aradılar. 7 adet yumurtanın 6 tanesi uygun bulunmuş ve işlem yapılmış. 3 tanesi döllenerek yoluna devam etmiş. Beklemeye devam.. : )

13.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden aradılar.. Yarin sabah saat 09:00 da transfer varrrr.. : )

14.07.2017 TRANSFER
Kızlar bugün transferim yapıldı..3 embriyomdan 2 si iyi durumda imiş. 2sinide transfer ettiler.
Artık 12 günlük bekleyiş başlıyor..
Bu süreçte devamlı yatmıyoruz. Ilk 2 gün dikkat edip sonra günlük hayatımıza dönüyoruz..
Ama ağır işler, spor' yukarı uzanmak v.b. hareketler yok tabiki.. : )

- Benim her şeyim bi garip gider zaten ki; bu da öyle oldu.. : )
Transferin 3. günü sabah 6 da kasık ağrısıyla hastaneye kaldırıldım..4 gün hastanede kaldım..Meğerse sol böbreğimde kum varmış ve bu süreçte hareketlnmiş, şansıma bakar mısınız kızlar.. :skandal:
4 günün sonunda evimize çıktık ama çok umutsuzdum..Doktorum her ne kadar sana ve bebişlere zarar verecek hiç bir şey yapmadık desede ben ikna olmadım..
ama işte tekrar deneyeceğim nasılsa diye sakinleştirdim kendimi.. : )
Bu arada hep su i,çtim böbrek için her 10 dk da bir tuvalete gittim.. Bi şekilde geçti 12 gün.. : )

26.07.2017 TEST
Bugün sabah ilk kan testi sonucumuz 341,58.. :anneadayı: Aman Allah'ım hamileyiiimmmmm.. :emir_bebek:

BELİRTİLER

Kızlar belirtiler işi çok karışık valla..
Transfer gününden itibaren hep aşırı şişlik hissettim ve aşırı gaz.. : )
Transferin 8 ve 9. günü sabah uyanınca banyoya koştum ve çıkardım..mide bulantısı başladı..Sonraki günler daha hafif geçti ama ara ara hala yokluyor..
Benim regl dönemlerim hep ağrılı olur, o yüzden benim kasık ağrım aşırı oldu..Transferin 9. günü fln başladı hala da yoğun devam ediyor..Doktorum olacak dedi..
Akıntı: en kişiye göre değişir mevzuu..Benm baya akıntım var canlar. Bazen su gibi, bazen beyaz..Ama bu çok değişkenmiş.
Gögüşlerimde aşırı ağrı acıma olmadı.Ama şiştiler. Dokununca acıyo ara ara da hafif ağrı var.

HER ŞEY ENERJİ, MORAL, DUA VE MUTLULUK

Şu kısacık 12 günde çok daha iyi anladım kızlar..Lütfen ama lütfen kendinizi üzmeyin. Ben o kadar üzüldüm ki; çok ağladım hastanede..o kadar serum aldım ambulansta kaç kere sarsıldım, böbrek ağrısından kendimi çok kastım, yatakta tepindim hayatta olmadı diye..
Ama her şey kısmet, her şey Allah'tan..
Asla pes etmedim..olmadıysa yeniden yapacağız dedim..

Çok şükür ki; bugün iyi haberi almak nasip oldu..Darısı tüm isteyen tüm

Canim dondurdular benim embriyolarimi yumurtalar cok uyarılmıstı su toplama ihtimaline karşi çok tesekkür ederim iyi dileklerin için ama ben 8 ve üst hücreli olanlarin tutma ihtimali daha yüksek die bilgi aldım dokdorum dan yumurta kalitesi vs. Ama Herşey Allahtan rabbim isterse olur insallah iyi haberimide yazarim

esraamavi esraamavi tebrik ederim Allah bebişini sağlıkla kucagına almayı nasip eder inşallah. konuyu görünce heyecanlandım tüm yazılanları okuyamadım henüz hemen bir şeyler yazmak istedim. ben de tedaviye yeni başladım önce iki aşılama yapıldı başarısız oldu aslında hiçbir sağlık problemimiz yok neden olmadığını bilmiyoruz. doktor stres diyo.. 2 yıllık evliyiz 1 yıldır deniyoruz 29 yaşındayım eşim çok fazla çocuk istediği için daha fazla beklemek istemedik tüp bebek yapmak istedik önce doktorum tüp bebek için erken olduğunu söyledi ama ikna ettim ve tedaviye başladık gonalf 225 doz kullanıyorum 3. günümdeyim yarın kontrol var inşallah ilk deneme başarılı olur yoksa iyice stres yapıcam bazen hiç çocuğum olmayacakmış gibi geliyor bunda çevre baskısının rolü büyük sürekli ne zaman çocuk olucak hadi artık geç kaldınız diyorlar çok bunaldım tüp bebek tedavisine başladığımı kimseye söylemedim beklentileri yükselmesin diye söylersem daha çok soracaklar biliyorum allah çocuk isteyen herkese nasip etsin ve sabırlar versin

nar7 nar7 canim sana söle söliim bende vitamin ilaçlari ve yumurta kalitesi arttirici ilaç kullanmadan yumurta toplama işlemi yaptilar ve sonucunda kalite orta cıktı baska bi dokdor da bu ilaçlari verseydi böyle sonuclanmazdi dedi lütfen dokdoruna sor ihmal etme tüp bebekte kalitesi önemli ilaçla desteklesinler atlayabiliyorlar bu yüzden hastane deiştirdim insallah bebişinin haberini aliriz dualarim hepimiz için

Canim benim de 2dis gebelik bir kimyasalim var :KK43: benimde sebep buamadilar.Senin tup tuttu mu baska cocugun var mi?
Bende sonucu bekliyorum canım iki tane embriyo transferi yapıldı bu ayın 12 sinde belli olacak mutlaka yazarım buradan korkma şakın doktorum ektobiği sakin takma kafana herşey güzel olacak sesi sende öyle düşün olur mu

Okurken sanki ben bu kadar süreci atlatmısım sanki hamile kaldıgımı ben ögrenmişim gibi mutlu oldum Allah ımm tamamına erdirsin insallah bende cok korkuyorum adet olmayı bekliyorum gidicem insallah hersey nasip kısmet. Bütün ilaclara ignelere herseye hazırlıklıyım ama transferden sonra 14.gun adeti görmeye cesaretim yok. Nasıl yenicem bunu bilmiyorum

Canım insallah hayirlisi olur senin icin..tek yapacagin rahat olmak..kafani bosaltmak..kitap oku arkadaslarini cagir zevdigin dizileri tekrar tekrar izle..bol bol şımart kendini..Allahn izniyle iyi haberler yakındır.. :KK49:

esraamavi esraamavi tebrik ederim Allah bebişini sağlıkla kucagına almayı nasip eder inşallah. konuyu görünce heyecanlandım tüm yazılanları okuyamadım henüz hemen bir şeyler yazmak istedim. ben de tedaviye yeni başladım önce iki aşılama yapıldı başarısız oldu aslında hiçbir sağlık problemimiz yok neden olmadığını bilmiyoruz. doktor stres diyo.. 2 yıllık evliyiz 1 yıldır deniyoruz 29 yaşındayım eşim çok fazla çocuk istediği için daha fazla beklemek istemedik tüp bebek yapmak istedik önce doktorum tüp bebek için erken olduğunu söyledi ama ikna ettim ve tedaviye başladık gonalf 225 doz kullanıyorum 3. günümdeyim yarın kontrol var inşallah ilk deneme başarılı olur yoksa iyice stres yapıcam bazen hiç çocuğum olmayacakmış gibi geliyor bunda çevre baskısının rolü büyük sürekli ne zaman çocuk olucak hadi artık geç kaldınız diyorlar çok bunaldım tüp bebek tedavisine başladığımı kimseye söylemedim beklentileri yükselmesin diye söylersem daha çok soracaklar biliyorum allah çocuk isteyen herkese nasip etsin ve sabırlar versin

Canim oncelikle hayirli olsun tedavin..durumun benimkine cok yakin..nedensiz bi sekilde cocuk olmadi..3 yillik evliyim bende..
Yas 30 olunca beklemeyelim dedik..
Insallah iyi sonucu alirsin sende..
Hic kimseyi kafana takma..istemezsen soyleme kimseye de..kimseyi ilgilendirmez..yeter ki senin için rahat olsun..keyfin yerinde olsun..
Moral en onemlisi..ben o kadar talihsizlige ragmen canımı sıkmamaya çalıştım..insallah pozitifleri görün ve hep birlikte göbek büyütelim.. :anneadayı::halay:

X