Tüp Bebek Denemesinde Emriyo Sayısı Kaç Olmalıdır

ruhsar235

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
2
1
34
Merhaba arkadaşlar,

İzmir su hastanesinde bu ay ilk defa yumurta toplatma işlemi yaptık.
Toplam 20 yumurtamız toplandı. Bunlardan 5 tanesinde folikük yoktu.
15 tane folikül içeren yumurtadan 13'ü döllendi ve emriyo oluştu.
Doktorumuzun gün gün verdiği habere göre de sonuç olarak; 13 döllenmiş yumurtadan 4 tane 3. gün emriyosu ve 1 tane 5. gün emriyosu elimizde kaldı.
Merak ettiğimiz konu, bu işin standardı nedir ?
Yani elimizde nihayetinde 4 tane 3. gün 1 tane 5. gün olmak üzere 5 yumurta kaldı.
Bu sayılar normal midir? Polikistik Over rahatsızlığım var. Daha fazla beklentimiz vardı.
Onun için tecrübe ve bilgilerinizi merak ediyorum.
Selamlar.

Yaşım: 32
Eşimin Yaşı: 33

Bir adet nedeni belli olmayan düşüğümüz var.
Düşük tarihi 2021 Aralık.

Merhaba arkadaşlar,

Doktorumuzun gün gün verdiği habere göre de sonuç olarak; 13 döllenmiş yumurtadan 4 tane 3. gün emriyosu ve 1 tane 5. gün emriyosu elimizde kaldı.
Yani elimizde nihayetinde 4 tane 3. gün 1 tane 5. gün olmak üzere 5 yumurta kaldı.
Bu sayılar normal midir? Polikistik Over rahatsızlığım var. Daha fazla beklentimiz vardı.
Selamlar.

Sizin iyi bence benim yaşım 31.
iki defa yumurta topladım . Ilkinde 4 tane çıktı sadece iki tane döllendi. 2 ay sonra tekrar topladık beş taneden iki tane toplandı. Yani toplamda 4 taneydi. Mayısın son haftası iki embriyo transfer edildi . Iki aylıkken kalbi durdu .kürtaj oldum . Yine transferi bekliyorum ama sadece iki embriyom kaldı.
Ne kadar yumurta çok çıkarsa o kadar iyidir . Şansını artırmak demektir. Sizin tutar inşallah

Merhaba arkadaşlar,

Selamlar.

Bir standardı yok ki, kaç yumurta çıkar kaçı 5. Güne ulaşır herkeste bambaşka olur,ama 5. Gün en az 2 tane olsaydı güzel olurdu

bu isin bir standardi bulunmuyor, yumurtalarin kalitesi onemli, o nedenle cok yumurta = cok embriyo demek degil, pkoda bos cikan cok olabiliyor ya da dollenme orani dusuk oluyor. 8 yumurta toplanan kiside 7 dollenme olurken, 25 yumurtada 10 dollenmeler gormustum burada, oransal olarak bakinca dollenme orani az yumurta olanda cok daha fazlaydi. sizin elinizde yeteri kadar kalmis,5 iyi bir sayi🌸

Sizin iyi bence benim yaşım 31.
iki defa yumurta topladım . Ilkinde 4 tane çıktı sadece iki tane döllendi. 2 ay sonra tekrar topladık beş taneden iki tane toplandı. Yani toplamda 4 taneydi. Mayısın son haftası iki embriyo transfer edildi . Iki aylıkken kalbi durdu .kürtaj oldum . Yine transferi bekliyorum ama sadece iki embriyom kaldı.
Ne kadar yumurta çok çıkarsa o kadar iyidir . Şansını artırmak demektir. Sizin tutar inşallah

Çok üzüldüm. Bizimde ilk gebelikte benzer bir durum yaşamıştık. inşallah sizin de bu emriyo transferleri başarılı olur.

X