Tüp bebek denemesi

Sizde belirtiler aynı oldu mu?

• Evet

OY: 0 0,0%
  • Hayır

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0

incisuyum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
54
53
Evet arkadaşlar bir tüp bebek denemesi sonrası hamile olduğumu öğrenmiştim 10.haftada kürtaj olmak zorunda kaldım kalbi durmuştu
Sonra tekrar tüp bebeğe basladik.
Sebepsiz infertilite bu arada benimki
2.tüp bebek denemesinde de transferimin 7.gunu test yapmamla Birlikte hamile olduğumu öğrendim umarım bu sefer devam eder.dualariniza talibim

Konuyu açma sebebim şu transferim gün gün belirtilerini yazmak istedim

1.gun ve 2.gun karın şişliği ve gaz vardı .diğer transferimde de bu şekilde olmuştu.
3.gun ve 4.gun ise sıcak basması ve ayaklarımda yanma hissetmeye başladım.
5.6.gun ise halsizlik oluşmaya ve kasıklarım da batma başladı .diğer transferimde de bunda da tamamen bu şekilde oldu.tabiki herkesin ki farklıdır ama ben yine de anlatmak istedim.

Merhabalar belirtilerinizi aklıma yazdım:) Hayırlı olsun sağlıkla gelsin bebikiniz inşallah Amin.Hangi kaliteydi embriyonuz acaba

Merhaba bende kürtaj oldum peki iıinci transfer ne zaman oldu ne kadar dinlendi rahminiz yoksa iyileşince hemen önerdi mi doktorunuz

20 Mart'ta kürtaj oldum ondan sonra hemen yumurta toplama işlemi oldu 21 Haziran'da da transfer oldum yumurta toplandıktan adet olana kadar beklenildi
Kürtajdan sonra bir adet beklediniz mi yoksa ilk adetiniz de mi toplandı sonuçta ilk adette toplansa kürtaj süresinde felan iğnelere başlamış olmak gerekiyor öyle mi oldu sizinde

Kürtajdan sonra bir adet beklediniz mi yoksa ilk adetiniz de mi toplandı sonuçta ilk adette toplansa kürtaj süresinde felan iğnelere başlamış olmak gerekiyor öyle mi oldu sizinde
Kürtaj sonrası ilk adette ilaçlara baslanilip yumurtam toplandı sonraki diğer adeti bekledik daha sonra 3ayi buldu transfer olmam

Kürtaj sonrası ilk adette ilaçlara baslanilip yumurtam toplandı sonraki diğer adeti bekledik daha sonra 3ayi buldu transfer olmam
20martta kürtaj oldum 5 Nisan'da adet oldum orda tedaviye başladık yumurta geliştirici iğneler kullandım normale göre yumurtam daha az çıktı.daha sonra 2 Haziran'da adet olup 21 Haziran'da transferim oldu.tam 3 ayı buldu

Ha gerçi doğru ya kürtajdan sonra adet olmak zaten 1 ayı buluyor ben kürtaj kanaması olunca onunla başlayabiliniyor diye düşündüm bian aşamaları unutmuşum sanki çok geçmiş gibi

darısı tüm isteyenlerin başına
bende cuma günü yumurta toplama işlemim oldu.
çok heyecanlıyım :)

Herhangi bir sebep soylenilmedi zaten bu bilinmezlik korkutuo insanı.suan da hamileyim sürekli bu korku ile yaşamak zorunda kalıyorum malesef
Merhaba belki eşinizde morfoloji sorunu vardır kesinlikle sebepsiz infertilite mi daha önce alılama denediniz mi

Sebepsiz infertillerin çoğu erkek faktörüne bağlı. Bunu yaşadıklarımdan ve okuduklarım yola çıkarak söylüyorum Bize de sebepsiz dediler, 3 yıl kaç doktor gezdik. Dna hasarını netten araştıra araştıra kendim buldum. Morfoloji de tüp bebek merkezinde ortaya çıktı. En son detaylı sperm testinde morfoloji 0 çıktı. Dna hasarı da sınırdaydı zaten. Ürolog eşime destek ürün verdi. Jinekologlar hep kadına yükleniyor, kadında tüm testler yapılmasına rağmen sorun çıkmıyor ve sebepsiz deniliyor. Kadın kendi kendine mi hamile kalıyor ? Erkeğin spermi hastaysa nasıl döllenme olacak ? Döllenme olsa bile sağlıklık devam edecek mi ? Sebepsiz denmesi insanı psikolojik olarak çok yıpratıyor. Samanlıkta iğne aramamızı istiyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…