Tüp bebek Amh dusuklugu yaşayanlar

ecmel06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2024
68
20
34
Merhabalar . Amh 0.48 yaşım 34 üç buçuk senedir çocuğum olmuyor. Tüp bebek tedavim maalesef başarısız oldu eşimin de sperm sayısı biraz düşük. Böyle bir durumu yaşayıp doğal yoldan ya da başka tedavilerle hamile kalan var mı? Gun geçtikçe daha çok umudumu kaybediyorum ve ikinci tüp bebek merkezi doktoru için de tekrar araştırmalara başlamak durumunda kalacağım. Kaç ay arayla tüp bebek tedavisi yapılmalı yaşım geçiyor korkusu bunlar beni bir hayli yordu bu konularda tecrübesi olan birileri yazabilir mi?

Merhaba, ekonomik olarak müsaitseniz beklemeden tekrar başlamak en iyisi. O bekleme süresi biz kadınları çok üzüyor ve çok yıpratıyor bence, hep bir beklenti oluyor çünkü. Kaç yumurta toplandı ve kaç embriyonuz oluştu, kaliteleri nasıldı? İlk toplamada hepsi kaliteli gelmemiş olabilir, her zaman umut var bir gün içlerinden biri sizi bulacak unutmayın şansınız bol olsun

Çok teşekkür ederim güzel yazınız için. Üç yumurta toplandı . İkisi döllendi biri üçüncü gün transfer edildi diğeri de gelişmeyince doktor riske atmak istemedi.Ya kaliteli değildi yumurtadan spermden ya da tutunmadı. Hiç vazgeçmeyi düşünmüyorum varımı yoğumu veririm ama maalesef ekonomik sebeplerden yurtdışına geçici olarak taşındık tatilde gelip bahcecide denedik eşim iki ay sonra ikinciyi yurtdışında denememizi söyledi burda olamayacağımız için. Ben ise ülkemde yapmak istiyorum burda olsak ekonomik sıkıntıdan tüp bebekte zorlanırdık yurtdışında ekonomik şartlarımız biraz daha iyi. Kafam biraz karışık Allah bu imtihanda olan herkesin yardımcısı olsun çok zor bir süreç güzel temennileriniz için minnettarım

bu arada doktor yumurtaların çok olgun dolu dolu deyince umutlandım eşimde dna hasarı vardı üç ay ilaç kullandı ama üstüne gitmedi ben doktora söyleyince geçmiştir dedi bakmadılar ama dna hasarı embriyo gelişimini etkiliyor maalesef . Negatif olma sebebini kliniğe gidip doktorla konuşacağım sizin bana önerebileecginiz bir doktor hastane var mı?

Kızlar acil bir şey sormam lazım. Tüp bebek başarısızlığı sonrası doktorumla konuşmaya gittim muayene oldum sağda bir solda bir yumurta vardı ikişer tane normalde benim dört beş yumurtam oluyor . Soramadım o an doktora acaba bu normal mi? Tüp bebekten sonra yumurta azalması falan oluyor mu? Amh zaten düşük bu beni korkuttu. Bir yumurtam büyümüş çatlasa eşinin sperm sayısı düşük olmasa hamile kalabilme ihtimalin olurdu dedi. Eşimin sayısı düşük olmasa da bu kadar az yumurta ile kalabilir miyim bilmiyorum. Tekrar tüp bebek yaptıracağım ama zararı oluyor mu korktum biraz

Bu opunuzdan sonraki kacinci dongunuzdu? Transfer oncesi kullandiginiz herhangi bir ilac yumurtlamayi gecici olarak baskilamis olabilir mi? Doktorunuz en iyisini bilir tabi ama akil yurutmeye calisiyorum….

Bu opunuzdan sonraki kacinci dongunuzdu? Transfer oncesi kullandiginiz herhangi bir ilac yumurtlamayi gecici olarak baskilamis olabilir mi? Doktorunuz en iyisini bilir tabi ama akil yurutmeye calisiyorum….
O an sormayı nasıl akıl edemedim bilmiyorum korktum ben de bir an. Belki tüp bebek yapan birileri varsa bilir diye. Döngüm üç gün önce bitti. Tüp bebeğin iğnelerin yumurtalara zarar vermesinden korktum adet dönemimde tekrar baktıracağım

Rezerve zarar vermiyor diyorlar genelde… zaten mevcutla calisiyoruz o ay ne gorursek o diyorlar biraz ara verince eskiye doner bence de dediginiz gibi reglinizle

Bahçeçi prof dr. Mehmet asoğlu tavsiyem canım

Merhabalar ben bahçeci ebru hocada yaptım çok sevdim ebru hocayı ama başarısız oldu sonuç maalesef. Kuzenim Mehmet hocada yaptı. Beş denemeden sonra oldu. Tekrar ebru hocada yapmayı düşünebilirim sanırım bu biraz da bizim vücudumuzla alakalı

Kesinlikle bizim vücudumuz ve moral ile alakalı hep ilk denemede bizde oluyor diye sayfalarında paylaşıyorlar olmayanı söylemiyorlar çok yazık

Merhaba umut olsun diye yazıyorum Amh değerim 0.40 birden fazla doktora gittiğimde doğa yol ile kalmam zor olduğunu söylediler tüp bebek tedavi sürecine başladım 5 yumurta elde edildi 3 tanesi 5 güne kadar gitti. Transferim yapıldı sonuç negatiftti ikinci transferi 3 ay sonra olarak planlamıştık kafam rahattı nasıl olsa iki tane daha var diyerek düşünüyordum ve ilk deneme başarıszlığından 15 gün sonra doğal yolla hamile kaldım inanın kafanız ne kadar rahat olur fikirden uzaklaşırsanız vucütta rahatlıyor Allah bana mucizesi gösterdi sizde umudunuz yitirmeyin geleceği zamanı biliyor

Cooook sevindim sizin için . Ve çok teşekkür ederim mesajınız bana o kadar umut oldu ki. İnsallah benim de mucizem yakında beni bulur Saglıkka kucağınıza almanızı diliyorum

Aynı durumdaydım 36 yaşında hamile kaldım

Aynı durumdaydım 36 yaşında hamile kaldım
Ciddi misiniz Amh düşük muydu sizin de eşinizin durumu nasıldı çok sevindim sizin adınıza benim tüm hormonlarım normal Amh hariç . Çok sevindim sizin için ben de umudumu kaybetmeyeceğim

Benim amh 0.39dan 0.13lere kadar dustu
Cevremde de amh 0.1 olanlar vardi umudum bi geliyor bi gidiyordu vitamin takviyelerimi aksatmadan kullandim ve biraz da bosvermislik yasadigim bir ay dogal yoldan oldu çok şukür
Darisi size
Yaaaa ne güzel çok sevindim sizin adınıza rabbim u süreci yaşayan herkesi evladına kavuştursun . Bana önerebileceginiz vitamin takviyeleri var mı şu an arayıştayım mfk takviyelerine bir iyi bir kötü diyorlar eşimle kendime alacaktım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…