Tüp Bebek - Ahmet & Mehmet Erdem - Novaart - 2024

Kahhve

Guru
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2013
771
375
Merhabalar, konu açmayı umarım becerebilmişimdir.

AMH düşüklüğü neticesinde tüp bebek önerildi.
1 doğal yollardan gebeliğim var fakat kaybettik.

Tüp bebek için doktor ve merkez arayışındayız.
Daha önce bir devlet üniversitesi tüp bebek ünitesinde denememiz oldu dış gebelik ile sonuçlandı, bir tüpüm alındı.

2. Tüp Bebek denemesi için doktor ve merkez arayışındayız.
Ayrıca 2. doğumum perinatolog (riskli gebelik doktoru) eşliğinde takip edilmesi gerekiyor.

Ahmet & Mehmet Hocaları daha önce de duymuştum. Fakat gitmek kısmet olmadı.
Bu sene içinde kendilerine tüp bebek için giden var mı?
Fiyatlar nasıl? (Elbetteki fiyatların sürekli değiştiğinin farkındayım.)
İlgileri nasıl? Örneğin her yeni muayenede ya da whatsApp'tan fln soru sormam gerektiğinde sürekli kendimi baştan anlatmam gerekicek mi?
Muayenehanede bir yoğunluk var mı?
Tüp bebek öncesi ultrason takiplerini kendileri mi yapıyorlar yoksa farklı bir ultrason doktoru mu var?
Yumurta toplama, transfer gibi işlemler kendi merkezlerinde mi yapılıyor?
Bir soru sormam gerektiğinde yaklaşımları nasıl? Baştan savma evet hayır gibi kestirip atma şeklinde mi ilgililer mi? Burada ilgiden kastettiğim nazıma oynamaları değil tabiki de fakat kimi doktor var ki soru soran hastasının muhtemelen evveliyatını bilmeden ezberden cevap veriyor ve ben biraz da bunun mağduriyetini yaşadım bu yüzden doktor seçerken önceliklerim arasında.

Biraz fazla soru birikti kafamda çok farkındayım.
Kısaca 2024 yılında bu doktorlarımıza amh düşüklüğü sebebiyle tüp bebeğe giden arkadaşlarımın olumlu ya da olumsuz tecrübelerini bekliyorum.

Kimse yazmamış üst çıksın bari bende gideceğim

Merhaba ben 2017 yılında Mehmet hocada tedavi gördüm. Fiyatlar dışarıya göre daha uygun (bence tabii) bu yıl da dahil. Kendılerıne soru sorabılırsınız evet ama çok fazla konuşmuyorlar. İlaçları raporla halledebılıyorlar bu avantajı var. İlk tedavide tuttu 6 haftalık düşük yaptım. Sonraki 2 dondurulmuş tedavım negatif oldu.
Şimdi başka bir doktorda tedavi görüyorum. Transfer bekliyorum

İnşallah bu sefer pozitif sonuçlanir simdi
Hangi Dr a gidiyorsunuz

İnşallah bu sefer pozitif sonuçlanir simdi
Hangi Dr a gidiyorsunuz
İnşallah canım hepımızın ınsallah. Tolga ecemiş de tedavı görüyorum. Embrıyolarım genetıkten geldi. Transfer bekliyorum ınsallah. Bu sefer daha sağlam adımlarla ilerliyoruz

İnşallah canım hepımızın ınsallah. Tolga ecemiş de tedavı görüyorum. Embrıyolarım genetıkten geldi. Transfer bekliyorum ınsallah. Bu sefer daha sağlam adımlarla ilerliyoruz
Az ince görüştüm Fikriye hanimla adet başlangıcın da qrayip gidecegim. Aşağı yukarı bir fiyat verdiler. Yüksek tabii ki. Ama pozitif sonuç alacaksam düşünmem fiyatini.

Bu arada
Bu arada hikayenden bahseder misin ? Kaçıncı denemen daha once doğum var mi yas kaç vs vs

Az ince görüştüm Fikriye hanimla adet başlangıcın da qrayip gidecegim. Aşağı yukarı bir fiyat verdiler. Yüksek tabii ki. Ama pozitif sonuç alacaksam düşünmem fiyatini.
Yaaa çok sevındım canım hadi hakkında hayırlısı olsun ınsalllah. Aynen canım. Bende o fikirdeyim. Çok rahatlıkla Tolga hocaya kafandakı her soruyu cevaplıyor. Benim 8. Tedavım olacak Tolga hoca da ilk.
1 tane 6 haftalık düşük. 2 tane kimyasal gebelık. 4 tane negatif sonuç aldım.
İnşallah pozitifi görüp sağlıkla kucağıma da alırım bu tedavımde. Sebepsiz infertilite bizimki. Embrıyolarım genetıkten geldi. Transfer için gün belirleyecektik kii bayrama denk geldi temmuza kaldı. Nasip böyleymiş geç olsun güç olmasın dedık. Sizin kaçıncı tedavınız

Rabbim kolaylaştırsin tez vakitte nasip etsin inşallah. Ben 38 yaşındayım doğal yoldan bir oğlum var geçen yıl da bir kurtaj bir kimyasalı oldu klomenle ikisi de. Aşılama oldum gecen ay tutmadı. Tüp bebek ilk deneme iptal oldu. İnşallah burasi son durağimiz olur canım

İnşallah canım cümlemizin inşallah. Ya ben Tolga hocaya güveniyorum çok güven veriyor ve sağlam gıdıyor. İşi şansa bırakmıyor detay atlamıyor. Ben 7 kez yaptırdığım için biliyorum. Hadi gel bir de ben denıyım demedı. Detay atlamadan herseye baktı. İnşallah sonucumda olumlu olur. Rabbim sana da kolaylık versin inşallah ilk seferde sonuca ulasırsın

Senin transferin ne zaman olacak peki hangi aşamadasin

Canım bu ay olacaktım transfer Malesef tam bayramın 1. Gününe denk geldi. O yüzden iptal oldu. İnşallah temmuzun 2. Haftası gibi transfer olurum bır aksılık olmazsa
Ben de on görüşme için randevu aldim 26 haziran çarşamba günü Mehmet hocaya. Bir de Tolga Ecemiş hocaya aldi. İkisinden hangisi içimize sinerse.

Ben de on görüşme için randevu aldim 26 haziran çarşamba günü Mehmet hocaya. Bir de Tolga Ecemiş hocaya aldi. İkisinden hangisi içimize sinerse.
Merhaba. Görüşmelere gittiniz mi acaba? Ben de iki doktor arasında kaldım. Gözlemlerinizi ve fiyatı bilgisini benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.

Güncel fiyatlar hakkında bilgilendirirseniz arkadaşlar haber bekliyoruz
Donmuş bir embriyom bir üniversite hastanesinde olduğu için orada transferim olucak umarım önümüzdeki ay. Fakat tutmazsa diye başkanbir yer arayışındayım.

Kızlar ne yaptınız, transferlerinizi oldunuz mu ne aşamadasınız?
Merhaba Tolga Ecemiş hocayla devam ettik biz. Gittiğim de adetim geçmişti ama yine de muayene etti beni dinledi. Daha önceki kurtajdan sağ tarafın da hafif yapisiklik var dedi. Önce kaliteli yumurtalar ve embriyolar elde edip daha sonra rahmi hazirlayacagiz dedi. Rahim yikama ve yapisikligj açmak için ofis histeroskopi dedi. Muayene de yumurtaların kalitesiz önce bunlari halledelim dedi ve bazı takviyeler ve Climara forte bant verdi 10 gün kullandım. Bu arada muayene ücreti almadi ve biz o parayla takviyeleri aldik eşime vermedi zaten. Adetin 4. Gunu başladık ignelelere. Ginalf 900 4 kutu bir adet Gonatropin kullandim bu arada mesela son doz 375 ünitesi Marina Hanim ellerin de kalan Gonal f kalemlerinden tamamlayip yapti böyle de bir yanları var ellerin de ilaç varsa önceki tedavilerden kalan size veriyorlar. 25 temmuz opu oldum Genartta 10 yumurta toplandı ilk denemenin 2 katı ve 9 olgun yumurta çıktı 8 tanesi 3 güne geldi ama 4 tanesi 5aa olarak 5 güne biyopsi alinarak donduruldu. Hepsi de genetik incelemeye gitti. Simdi sonucu bekliyoruz 4.gundeyiz sonuca göre histeroskopi ve transfer olacak. Simdi hepsinin de genetikten sağlam gelmesi içn dua ediyorum.
Tolga hoca Marina hanim ikisi de hem psikolojik olarak hem de bilgi ve tecrubeleriyle bir anne adayı için biçilmiş kaftanlar .
Ilaclar haric 80bin ödedik. 4 embriyo pgt içi 1400 dolar ödedik.

Benim doktorum da Tolga hoca. Ben pozitifi gördüm kese bekliyorum inşallah sorunsuz ilerler. Darısı başına canım.
Hoca ve marına hanım bir harikalar. onları çok sevıyoruz. Doğru adım doğru ılac doğru tedavi. Güzel sonuçlar getiriyor.
Güzel haberlerini bekliyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…