tüm hamişler tetenoz asısı oldunuzmu ???

benimde 3 doktorum var bu arada üçüde tetanoz aşısını 2 doz olarak 1 ay arayla yaptırmamı istediler ve yaptırdım bencede yaptırsan senin için daha ii olur en azından için rahat eder

ben ilk bebeğimde 2 tane yaptırmıştım.doğumdan sonra beşe tamamlamadığım için 3 tane daha olacam bu hamileliğimde 5 e tamamlıyacağım.faydası var zararı yok.nerde doğum yaparsan yap.neden sadece doğum için düşünülüyorki,ömür boyu koruyuculuğu var.evde,dışarda,piknik yerlerinde, her hangi bir yerde çivi vb.herşey bata bilir neden bunlarıda düşünmüyorsunuz.sadece bir aşı 1-2 gün birazcık acıyor.bence yaptırın arkadaşlar.

hayatım bunun ssk sı özeli yok..her halukarda yaptırman gerek vallahi ben beş kere oldum birer sene arayla..ol derim..

slm kızlar. benim doktorumda yaptırmaya gerek görmedi. ama yaptırsanda sen bilirsin bi zararı yok,fakat 25.hfdan sonra ol dedi. bende sağlık ocağına gittim görüştüm 25.hfdan sonra gidip yaptırıcam.neolur neolmaz bu arada hepsi toplam 5dozmuş. eğer bu beş dozun ikisini üçünü hamilelikte diğerlerini sonra olursan 10 yıl boyuncada tetenoz aşısı olmaya gerek yokmuş.

Arkadaşlar biz de şu anda bebek için çalışıyoruz. Denemelere başlamadan önce dr.uma gittim ve bazı testler yaptı. Gebeliğe engel bir durum yok dedi. Hepatit b aşısını ve tetanozu da istersen ol olmazsan da önemli değil sana bağlı dedi. Şimdi ben ne yapsam ki. Kafama göre gidip ben aşı yaptırcam diyebiliyor muyuz?
Beni bu aşılar hakkında bilgilendirebilir misiniz? Şimdi ben tetanoza başlasam kaç tane aşı olmam gerek? Bir de aşıya başlasam ya gelecek ay hamile kalsam devam edebilecek miyim?
Çok soru sordum ama bu aşılardan kaçar tane vuruldunuz? Zannedersem hepatit aşısı da 1 kere ile bitmiyor.

kızlar sağlık ocağından hemşire bana altıncı ayın içinde gel dedi bende 3 doz olmuştum bu 4 olucak 2009 da bir tane daha olucam sonra gerek yokmuş doktorumda aşı olabilirsin dedi bence yaptırın zararı yok faydası varmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…